Zdaniem eksperta – czy warto kupić oczyszczacz Yoer Pure Home?

Niestety nie. Urządzenie kusić może dużą ilością technologii filtracyjnych. W praktyce jednak najważniejsze z punktu widzenia oczyszczania są jedynie 3 filtry: HEPA, wstępny i węglowy, które znajdziemy w niemal każdym oczyszczaczu.

Plusem może być nawilzacz – szkoda jednak, ze producent zastosował tu konstrukcję ultradźwiękową. Podobnie z jonizacją – z jednej strony plus, z drugiej szkoda, że jest to tylko jonizacja ostrzowa (generująca jedynie jony ujemne). W cenie 1600 zł warto zainwestować w inne oczyszczacze 2w1 lub polecane przez nas zestawy oczyszczacz + nawilżacz powietrza.

Zalety

 • Niska cena
 • Filtr fotokatalityczny z dwutlenkiem tytanu
 • Aplikacja mobilna

Wady

 • Nawilżacz ultradźwiękowy
 • Technologie, które wymagają uważnej, ostrożnej eksploatacji np. Ozonator, nawilżanie ultradźwiękowe
 • Brak dokładnych informacji o działaniu trybu auto i rodzaju zastosowanych czujników

Yoer Pure Home – nasza opinia

Wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Yoer reklamowany jest jako „oczyszczacz 10w1”. Urządzenie znaleźć można na stronie producenta, na Ceneo lub też na Allegro (szczególnie popularny). Na pierwszy rzut oka sprzęt ten może robić wrażenie mnogością funkcji. Tymczasem ciężko nam było doliczyć się wszystkich 10 funkcji, gdyż producent za funkcję uznaje np. obecność siateczki na filtrze HEPA, którą znajdziemy w większości modeli.

Yoer Pure Home stanowi zlepek różnych technologii umieszczonych w jednej obudowie. Funkcje ozonatora oraz lampy UV uznajemy bardziej za chwyt marketingowy, aniżeli realną pomoc w oczyszczaniu. Przy skutecznie działających filtrach HEPA i węglowym oraz restrykcyjnym trybie auto wszelkie dodatkowe technologie są tak naprawdę niepotrzebne.

Ze względu na krótki czas naświetlania jak i niewielką moc lampa UV nie ma szans na skuteczną neutralizację mikrobów w powietrzu.

Ozonator wymaga zresztą umiejętnego obchodzenia się z nim. W przeciwnym razie można sobie zaszkodzić. Urządzenie generuje ok. 50 mg/h ozonu.

Plusem oczyszczacza Yoer Pure Home jest dość niska cena, która oscyluje wokół 1600 zł. W budżecie tym znajdziemy jednak oczyszczacze powietrza z nawilżaczem ewaporacyjnym bardziej renomowanych producentów, takich jak Sharp, Philips czy Coway. Sama metoda nawilżania ma również znaczenie – ewaporacja jest uważana za najzdrowszą i najłatwiejszą w obsłudze formę nawilżania.

Cena Yoer Pure Home APH01W (2023-10-02) – niedostępny

Jak Yoer Pure Home oczyszcza i nawilża powietrze?

Yoer Pure Home 10 filtrów

Grafika ukazująca 10 poziomów filtracji w oczyszczaczu Yoer Pure Home. Materiały producenta Yoer.

Na aukcjach internetowych, jak i stronie producenta znajdziemy grafikę z 10 poziomami filtracji. Poniżej rozszyfrowujemy je dla Was.

Yoer Pure Home APH01W łączy kilka technologii. Z naszej perspektywy najważniejszymi są niewątpliwie:

 1. Filtr wstępny – rolę tę pełni tutaj obudowa, którą możemy myć. Jej zadaniem jest oczyszczanie powietrza z kurzu, sierści, włosów i innych większych zanieczyszczeń, które znajdą się w otoczeniu oczyszczacza.
 2. Filtr HEPA E12 – filtr HEPA ma za zadanie wychwytywać mikrocząstki w formie stałej z powietrza, np. pyły zawieszone PM1,0, PM2,5, PM10, pyłki roślin, zarodniki pleśni, bakterie czy wirusy. Specjalna antybakteryjna siateczka nie jest też unikalnym rozwiązaniem, gdyz można ją znaleźć u innych producentów.
 3. Filtr węglowy – Wykorzystujący węgiel aktywny, filtr ten odpowiedzialny za pochłanianie szkodliwych gazów, do których zaliczyć można formaldehyd i resztę LZO, a także za eliminację nieprzyjemnych zapachów,
Yoer Pure Home lampa UV

Ilustracja lampy UV. Materiały producenta Yoer

Oprócz ułożonych kaskadowo 3 standardowych filtrów, tj. HEPA E12, węglowego i wstępnego mamy tu jeszcze:

4. Filtr fotokatalityczny – wykorzystuje dwutlenek tytanu (TiO₂), który utleniając się pod wpływem światła UV, uszkadza błonę komórkową bakterii, usuwa formaldehyd, amoniak, benzen, siarkowodór i lotne związki organiczne, rozkładając je na wodę i dwutlenek węgla.

5. Siateczkowy filtr przeciwdrobnoustrojowy – pokrywa filtr HEPA, chroniąc przed rozwojem drobnoustrojów. Jest to dość standardowe rozwiązanie, które znajdziemy w wielu oczyszczaczach.

6. Lampę UV – posiada właściwości bakteriobójcze. Błędem jednak jest myślenie, iż lampa UV w oczyszczaczu jest w stanie sterylizować powietrze dookoła urządzenia. W tym przypadku neutralizuje ona szkodliwe drobnoustroje na powierzchni filtrów.

7. Jonizator ostrzowy – dostarcza do otoczenia 8 milionów jonów ujemnych, neutralizując zanieczyszczenia i drobnoustroje. Jony generowane przez ten typ jonizatorów są jednak znacznie mniej trwałe od jonów bipolarnych z jonizatorów plazmowych. Dodatkowo, choć liczba 8 mln jonów może brzmieć imponująco, dla porównania np. oczyszczacze firmy Klarta generują ok. 45 mln jonów ujemnych i 30 mln jonów dodatnich.

8. Ozonator – generuje aktywny tlen (O₃) – ok. 50 mg/h. Ma on za zadanie likwidować nieprzyjemne zapachy, bakterie, wirusy, grzyby i pleśń. Naszym zdaniem technologia ta jest zbędna, gdyż wszystkie te substancje są skutecznie usuwane przez filtry HEPA i węglowe. Obchodzenie się z ozonatorem wymaga także sporej ostrożności.

9. Nawilżacz ultradźwiękowy – nie jest elementem filtracyjnym. Zwiększa wilgotność pomieszczenia, dostarczając do niego rozbite cząsteczki wody wraz ze związkami mineralnymi (stąd biały pył unoszący się z oczyszczacza i osiadający na meblach). Nawilżacz ultradźwiękowy nie wymaga wymiany filtrów, zmusza jednak użytkowników do korzystania z drogiej wody destylowanej. Pojemność zbiornika na wodę do 2,7 l.

10. Oczyszczacz – producent uwzględnia fakt, że oczyszczacz posiada silnik/wentylator, który wprawia powietrze w ruch – co jest podstawowym zadaniem każdego oczyszczacza powietrza.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Zdaniem producenta, filtry wymienne w modelu Pure Home AP01H mogą starczyć na 6 do 12 miesięcy użytkowania.

 • Filtr HEPA – żywotność 12 miesięcy, cena 69 zł (link do sklepu Yoer.pl),
 • Filtr węglowy + fotokatalityczny – żywotność 6 miesięcy, cena
 • Lampa UV – długa żywotność, do 8000 godzin

Tryby pracy i eksploatacja oczyszczacza Yoer Pure Home

Oczyszczacz powietrza Yoer Pure Home AP01H posiada dość dużo funkcji. Na wyświetlaczu znajdziemy m.in. przełącznik prędkości oczyszczania (3 poziomy)12-godzinny timerjonizację czy ozonowanie powietrza.

W odróżnieniu od opisywanego przez nas wcześniej modelu Yoer Pure Spot, tu producent zastosował tryb automatyczny. Nie mieliśmy okazji sprawdzić jeszcze jego działania w praktyce. Ciężko nam było również dotrzeć do informacji o progowych poziomach PM2,5, przy których urządzenie samo zmieniałoby intensywność oczyszczania.

Oczyszczacz możemy pochwalić natomiast za cichą pracę. W trybie nocnym urządzenie obniża swoją prędkość do najniższych obrotów, emitując jedynie 22 dB.

Czujniki i wskaźniki – czujnik cząstek, temp. i wilgotności

Yoer Pure Home posiada czujniki temperatury oraz wilgotności. Jest również czujnik cząstek PM2,5. Na wyświetlaczu znajdziemy informacje zarówno o poziomie PM2,5, jak również wilgotności i temperaturze otoczenia.

Sterowanie oczyszczaczem Yoer Pure Home- wyświetlacz, pilot i aplikacja mobilna

Yoer Pure Home aplikacja mobilnaOczyszczaczem powietrza Yoer możemy sterować za pośrednictwem pilota, jak i aplikacji mobilnej, dostępnej na systemy Android i iOS.

Ranking 127 oczyszczaczy

Wygląd Yoer Pure Home

Yoer Pure Home przód bokYoer Pure Home AP01H. Materiały producenta Yoer.

Oczyszczacz powietrza Yoer Pure Home kontynuuje design charakterystyczny dla marki. Bryła modelu jest tu więc szersza aniżeli wyższa. Model Pure Home mierzy 45,2 cm szerokości, 23,3 cm głębokości i 43,8 cm wysokości. Z racji konstrukcji 2w1, urządzenie nie jest również zbyt lekkie, ważąc 8,2 kg.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Yoer Pure Home AP01H

MarkaYoer
ModelPure Spot Home
Cena1589 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza 300 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia 37,5 m²
Zalecana maks. kubatura 93,75 m³
Głośność od 22 dB
Pobór mocy do 75 W
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAE12
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,5%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówfiltr węglowy – 6 miesięcyfiltr HEPA – 12 miesięcy
Waga 8,2 kg
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Galeria zdjęć Yoer Pure Home AP01H

Pozostałe oczyszczacze powietrza Yoer

 • Yoer Pure Home – metraż: 37,5 m² (CADR: ok. 300 m³/h), cena: 1589 zł, jonizator ostrzowy, nawilżacz ultradźwiękowy, tryb auto, aplikacja mobilna
 • Yoer Pure Spot – metraż: 22,5 m² (CADR: 180 m³/h), cena: 399 zł, jonizator ostrzowy, aromaterapia, brak trybu auto, brak czujników jakości powietrza

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …