Sprawdź ofertęPrzejdź do rankingu

Klarta Forste 4 – najważniejsze cechy

Zalety

 • Praktycznie bezobsługowy oczyszczacz z idealnym na polskie warunki domyślnym trybem automatycznym
 • Możliwość wyboru 3 trybów pracy automatycznej
 • Aplikacja mobilna z możliwością ustalania własnych reguł pracy
 • Bardzo cicha praca w trybie Sleep
 • Jonizator plazmowy ION Plasma Air generujący trwałe jony
 • 5 wersji kolorystycznych do wyboru
 • Numeryczny wskaźnik cząstek PM2,5, wilgotności i temperatury

Wady

 • Skorzystanie ze wszystkich opcji i trybów pracy wymaga aplikacji

Klarta Forste 4 to następca udanego modelu Klarta Forste 3, który długo zajmował 1 miejsce w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza w latach 2019-2021. Nowa generacja poprzez rozbudowanie funkcjonalności zastępuje dotychczasowego lidera. W ogólnym rozrachunku model ten zyskuje ponad 10% punktów Możliwości wobec starszego brata.

Jeśli po przeczytaniu recenzji, zdecydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza Klarta, prosimy skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć nasze niezależne testy.

Cena Klarta Forste 4 (2023-09-08) – 899 zł zamiast 1099 zł, zobacz Klarta Forste 4 w sklepie Klarta.pl).

Dziękujemy ♥

Zobacz w sklepie >

Klarta Forste 4 – nasza opinia


Klarta Forste 4 White z przodu.
Klarta Forste 4 White z przodu, materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

W cenie 899 zł otrzymujemy naprawdę dopracowane urządzenie, zaprojektowane z myślą o polskich warunkach.

Oczyszczacze powietrza Klarta zawsze charakteryzowały się restrykcyjnym trybem automatycznym i bezkompromisowym podejściem do oceny zanieczyszczeń.

Klarta Forste 4 podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, pracując według jeszcze bardziej wyśrubowanych norm, co czyni ją najbardziej rygorystycznym małym oczyszczaczem powietrza w Polsce.

I to, naszym zdaniem, jest jej największym atutem.

Forste 4 w standardzie posiada ulepszone filtry HEPA H13 z dodatkowymi lamelkami, co sprawia, że pole absorpcyjne filtra zwiększyło się.

Dzięki czemu oczyszczacz pracuje wydajniej i ciszej niż jego poprzednik. Mówimy też o tym m.in. w naszej videorecenzji Klarty Forste 4.

Zobacz naszą recenzję video Klarta Forste 4

W oczyszczaczu Klarta Forste 4 znajdziemy też sterowanie mobilne. Co jednak ważniejsze – rozbudowana aplikacja Smart Life pozwala na własną konfigurację pracy oczyszczacza.

W praktyce więc możemy ustawić np. by oczyszczacz wyłączał się w momencie naszego wyjścia z domu (wymaga wł. lokalizacji w telefonie) albo intensywnie oczyszczał powietrze w salonie na godzinę przed planowanym powrotem z pracy.

Więcej o automatyzacji Klarty piszemy poniżej.

Forste 4 posiada 8 prędkości manualnych (choć z panelu możemy wybrać 4 + sleep) i 3 tryby automatyczne (Auto Turbo – standardowe, Auto Normal i Auto Sleep).

Rozwiązanie to ma na celu lepiej dopasować pracę oczyszczacza do komfortu akustycznego użytkowników. Więcej prędkości to także płynniejsza praca i mniej nagłych skoków obrotów. Podczas testów zauważyliśmy również ogólną cichszą pracę.

Wyjątkiem jest najwyższy tryb Turbo+, który pozostaje nieco głośny. Klarta Forste 4 korzysta również z jonizacji plazmowej ION Plasma Air, która wspomaga proces oczyszczania powietrza z alergenów, bakterii czy wirusów.

Jak Klarta Forste 4 oczyszcza powietrze?

Klarta Forste 4 White wraz z 3 filtrami:
Klarta Forste 4 White wraz z 3 filtrami: wstępnym, HEPA H13 99,97% oraz węglowym. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Nowy model Klarty oczyszczacza powietrze za pomocą sprawdzonego zestawu 3 filtrów, wspomaganych przez plazmowy jonizator ION Plasma Air.

Rozwiązanie 3 osobnych filtrów uważamy za bardziej optymalne ze względu na różne tempo zużywania się poszczególnych filtrów w różnych warunkach.

300 m³/h wydajności pozwala na oczyszczenie pomieszczeń o maksymalnej powierzchni do 37,5 m². W praktyce zawsze polecamy jednak zakup oczyszczacza z myślą o nieco mniejszym metrażu, np. w tym przypadku 30 m². Urządzenie wówczas rzadziej będzie zmuszone do pracy w najwyższych obrotach.

Zdejmując przednią obudowę Klarty Forste 4, ujrzymy w środku 3 filtry powietrza:

 • Filtr wstępny – wychwytuje duże zanieczyszczenia, takie jak kurz czy sierść, a tym samym przedłuża żywotność pozostałych filtrów,
 • Filtr HEPA H13 EF 99,97% – odgrywa podstawową rolę w walce ze smogiem, ponieważ wychwytuje szkodliwe pyły zawieszone PM10, PM2,5 i PM1,0, a jednocześnie oczyszcza powietrze z alergenów (czyli pyłków roślinnych, kurzu, sierści i zarodników pleśni) oraz wielu bakterii i wirusów. Filtr ma dodatek „EF” z powodu większej ilości lamalek, co zwiększa prędkość oczyszczania.
 • Filtr węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, w tym formaldehyd, benzen i inne LZO, jak również neutralizuje nieprzyjemne zapachy
 • Jonizator plazmowy ION Plasma Air – wspomaga proces oczyszczania powietrza z wirusów, bakterii i grzybów oraz przywraca równowagę między jonami dodatnimi a ujemnymi (jonizator ma certyfikat TÜV, ponadto jonizację można samodzielnie włączać i wyłączać).
Przednią obudowę Klarty Forste 4 i jej filtry
Przednią obudowę Klarty Forste 4 bardzo łatwo zdjąć i założyć dzięki specjalnym, widocznym u dołu zaczepom. Za przednim panelem schowane są filtry oraz wentylator. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Wymiana filtrów Klarta Forste 4

Ustawione jeden za drugim, filtry Klarty Forste 4 są stosunkowe łatwe w wymianie. Standardowo, siateczkowy filtr wstępny możemy czyścić wilgotną ściereczkę lub odkurzyć.

Schowane za nim filtry HEPA H13 99,97% oraz węglowy wymieniamy ok. 1 raz na rok (po 12 msc użytkowania). Należy jedynie pamiętać, iż to uśredniony zakres czasu.

W małych pomieszczeniach czy miejscach o niewielkim stężeniu smogu żywotność ta może być dłuższa. W przypadku bardzo zasmogowanych obszarów, filtry mogą z kolei posłużyć krócej.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Filtry oryginalne vs zamienniki – znacząca różnica w efektywności oczyszczania

Uwaga na tańsze zamienniki filtrów Klarta! Ostatnio, nieco przypadkiem, odkryliśmy ciekawą rzecz. Kupując po roku użytkowania filtry do naszej biurowej Klarty Forste 4, skorzystaliśmy z niższej ceny w jednym ze sklepów internetowych. Po kilku dniach użytkowania zauważyliśmy, że oczyszczacz nieco dłużej oczyszcza zapachy. Poziom PM2,5 też spadał jakby nieco wolniej. Zaintrygowani, zamówiliśmy też filtr HEPA oraz węglowy z oficjalnego sklepu Klarty i przeprowadziliśmy w naszym labie test porównawczy.

Klarta Forste 4 Klarta Stor 2 porównanie filtrów oryginalnych i zamienników

Wykres ilustrujący różnicę w czasach oczyszczania przy użyciu filtrów oryginalnych i zamienników. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

W tym celu tradycyjnie zadymiliśmy kadzidlami pokój testowy (14 m2), a następnie sprawdzaliśmy, jak szybko oczyszczacz zredukuje poziom PM2,5 ze 100 do 10 µg/m³ Test wykonaliśmy w 3 próbach dla filtrów oryginalnych i 3 próbach dla zamienników. Okazało się, ze średni czas oczyszczania w przypadku zamienników był o 8 minut dłuższy – ok. 26,7 vs 18,7 minuty w trybie Turbo. To o 42% dłużej!

Tryb pracy i eksploatacja

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 podczas pracy na najwyższych obrotach
Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 podczas pracy na najwyższych obrotach posiada współczynnik CADR na poziomie 300 m³/h. Istotną zmianą jest jednak pojawienie się aż 8 manualnych prędkości do wyboru. 4 z nich znajdziemy na panelu wyświetlacza, 4 zaś w aplikacji mobilnej Smart Life.

3 tryby automatyczne – komfort użytkowania i bezpieczeństwo

Podobnie jak Klarta Stor 2, Klarta Forste 4 oferuje użytkownikom 3 tryby automatyczne, różniące się od siebie intensywnością oczyszczania. Zostały one zaprojektowane tak, by w zależności od potrzeb i komfortu akustycznego użytkowników, mogli oni wybrać, z którego trybu chcą akurat korzystać.

 • Tryb Auto Turbo – oczyszczacz wykorzystuje wszystkie 8 prędkości w celu jak najszybszego pozbycia się zanieczyszczeń. CADR = 300 m³/h, głośność do 59 dB, pobór mocy do 41 W.
 • Tryb Auto Normal – oczyszczacz korzysta z 6 prędkości, by zapewnić balans pomiędzy wydajnością oczyszczania, a komfortem akustycznym. CADR = 200 m³/h, głośność do 53 dB, pobór mocy do 21 W
 • Tryb Auto Sleep – zaprojektowany głównie z myślą o komforcie akustycznym, polecany np. na noc lub, gdy potrzebujemy skupienia. Urządzenie korzysta z 3 prędkości. CADR = 120 m³/h, głośność do 36 dB, pobór mocy do 9 W.

Co ważne, Klarta Forste 4 kontynuuje bezkompromisowe podejście producenta do usuwania pyłów smogowych, alergenów i innych szkodliwych drobnoustrojów. W naszych testach świetnie radziła sobie z wykrywaniem i reagowaniem na zanieczyszczenia.

Jako niedopuszczalne Klarta Forste 4 uznaje powietrze, gdzie poziom PM2,5 przekracza 30 µg/m³. Urządzenie przyśpiesza zaś już powyżej 5 µg/m³ – zmiana ze „wspaniałej” jakości powietrza na „dobrą”. Przetestowaliśmy z aplikacją, jak oczyszczacz Klarty reaguje na poszczególne wartości stężeń PM2,5.

Dokładne zależności między stężeniem pyłu zawieszonego a trybami pracy prezentujemy poniżej:

 • poniżej 5 µg/m³ PM2,5 – Silent
 • 6-10 µg/m³ PM2,5 – Silent+
 • 11-15 µg/m³ PM2,5 – Slow
 • 16-20 µg/m³ PM2,5 – Slow+
 • 21-25 µg/m³ PM2,5 – Fast
 • 26-30 µg/m³ PM2,5 – Fast+
 • 31 – 35 µg/m³ PM2,5 – Turbo
 • powyżej 36 µg/m³ PM2,5 – Turbo+

Czujniki i wskaźniki Klarta Forste 4

Wyświetlacz oczyszczacza Klarta Forste 4 informuje o poziomie PM2,5, temperaturze i wilgotności względnej. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl
Wyświetlacz oczyszczacza Klarta Forste 4 informuje o poziomie PM2,5, temperaturze i wilgotności względnej. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Oczyszczacz jest w stanie samodzielnie sterować tempem filtracji, a jakość powietrza oceniana jest przez laserowy czujnik 3x IQ Sensor. 

Urządzenie zbiera informacje o stężeniu PM2,5, temperatury oraz wilgotności otoczenia. Sensory są zsynchronizowane z numerycznym wyświetlaczem, który informuje o aktualnym poziomie poszczególnych parametrów.

WiFi Full Automation, a może pilot lub panel z przyciskami? Sterowanie Klarty Forste 4

Dużą zmianą względem poprzednich serii oczyszczaczy Klarta jest wprowadzenie długo wyczekiwanego Wi-Fi i sterowania mobilnego. Wystarczy w tym celu ściągnąć aplikację mobilną Smart Life, aby po kilku minutach zarządzać urządzeniem z dowolnego miejsca w domu, jak i spoza niego. Należy jedynie pamiętać, aby parując sprzęt z aplikacją, korzystać z pasma sieci 2,4 gHz.

Dodawanie Klarty Forste 4 do aplikacji Tuya Smart Life. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl
Dodawanie Klarty Forste 4 do aplikacji Tuya Smart Life. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Warto pobrać aplikację Smart Life (ze sklepu Google Play lub AppStore), gdyż daje ona ogromne możliwości ustawień pracy oczyszczacza (WiFi Full Automation), tak by dopasować go do własnych preferencji czy rytmu dnia.

Dzięki aplikacji w Klarcie Forste 4 zyskujemy m.in.:

 • Możliwość pełnej automatyzacji (ustawień własnych reguł pracy) – harmonogram pracy, ustawianie własnych wartości progowych, przy których oczyszczacz włączy określoną prędkość lub tryb
 • Dostęp do wszystkich 8 prędkości – z poziomu panelu sterowania mamy dostęp do Silent+, Slow+, Fast+ i Turbo+. Ich nieco słabsze warianty dostępne są w aplikacji mobilnej
 • Dostęp do wszystkich 3 trybów automatycznych – na panelu sterowania przycisk „Auto” odpowiada trybowi „Auto Turbo”
 • Dostęp do aktualnych danych dot. stężęnia PM2,5, temperatury oraz wilgotności (zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz)
 • Możliwość sterowania oczyszczaczem z dowolnego miejsca na świecie
Zrzut zdjęcia aplikacji mobilnej od Klarta
Wybór trybów pracy i poziomów prędkości oraz ustawianie wartości progowych, przy których oczyszczacz ma wykonać daną regułę. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Ze wszystkich opcji najbardziej przypadła nam do gustu automatyzacja pracy. Daje ona bowiem możliwość np. zaprogramowania oczyszczacza, by włączał się o określonej porze lub, gdy wejdziemy do domu. Oprócz tego możemy łatwo stworzyć regułę, by np. oczyszczacz w godzinach 23:00-7:00 pracował w trybie Auto Sleep.

Klarta Forste 4 pilot + panel sterowania
Oprócz aplikacji mobilnej w zestawie jest też pilot, który działa dość precyzyjnie z każdego miejsca w pokoju. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Użytkownicy preferujący bardziej tradycyjne formy sterowania mają do dyspozycji pilota oraz panel z wyświetlaczem i przyciskami. W ten sposób możemy np. uruchomić jonizację, tryb sleep czy zmienić prędkość oczyszczania, jednak dostęp do pełni funkcji otrzymujemy w aplikacji mobilnej.

Jonizacja ION Plasma Air

Pomiar jonów w oczyszczaczu powietrza Klarta Forste 4

Zmierzyliśmy stężenie jonów generowanych przez Klarta Forste 4. Jest ono niższe od deklarowane przez producenta – 45 mln jonów ujemnych i 30 mln dodatnich. Pomimo tego wciąż są to jedne z najwyższych wartości, jakie zmierzyliśmy w naszym labie – więcej niż Winix i Vestfrost i nieco więcej niż Sharp.

Kultura pracy Klarty Forste 4 – test głośności i poboru prądu

Użytkując przez kilka dni Klartę Forste 4, zauważyliśmy, że oczyszczacz jest praktycznie niesłyszalny w 1 i 2 prędkości. Lekki szum zaczynamy słyszeć przy 3 poziomie (Slow). W trybie Auto Sleep, gdzie urządzenie korzysta właśnie z 3 pierwszych prędkości, model ten może być śmiało używany w sypialni.

W teście głośności skupiliśmy się na najwyższych prędkościach. Nasze odczyty pokrywają się w dużej mierze z informacjami, które podaje producent. Na najwyższych obrotach Klarta Forste 4 generuje ok. 60 dB. To adekwatna wartość do wydajności, chociaż hałas może być już dokuczliwy (zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach).

Test poboru - Klarta Forste 4
Test poboru prądu Klarty Forste 4 pokazał, że model ten jest dość energooszczędnym sprzętem. W 6 prędkości (Fast+) oczyszczacz pobiera jedynie 21 W. Najwyższa prędkość (Turbo+) charakteryzuje się poborem mocy na poziomie 38,8 W.

Pobór prądu dla wszystkich poziomów prędkości Klarty Forste 4

 • Silent: 5,6W
 • Silent+: 6,4 W
 • Slow: 7,4 W
 • Slow+: 9,5 W
 • Fast: 12 W
 • Fast+: 17 W
 • Turbo: 24,1 W
 • Turbo+: 38,8W

Generowana ilość prądu nie jest duża, a Klartę Forste 4 możemy zaliczyć do jednego z bardziej energooszczędnych modeli w swojej klasie. Więcej o tym w artykule: „Zdrowe powietrze tańsze niż myślisz. 8 groszy za dzień.

Dodatkowe funkcje – blokada rodzicielska i wskaźnik zużycia filtra

Oprócz wyżej wymienionych funkcji, znajdziemy również takie udogodnienia jak wskaźnik zużycia filtra i blokada rodzicielska

Wygląd

Do testów kupiliśmy Klartę Forste 4 w wersji White (perłowy biały). Biała obudowa z nutą kremowego prezentuje się elegancko na chromowanej podstawie.

Srebrna podstawa Klarty Forste 4 wraz z charakterystycznym logo Klarta na przedniej obudowie. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl
Srebrna podstawa Klarty Forste 4 wraz z charakterystycznym logo Klarta na przedniej obudowie. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Klarta Forste 4 dostępna jest łącznie w 5 wariantach kolorystycznych:

 • White (perłowy biały)
 • Black (czarny)
 • Silver (srebrny)
 • Gold (złoty)
 • Rose (różowy)

Z zewnątrz praktycznie bez zmian. Klarta Forste 4 kontynuuje nowoczesny, przyjemny dla oka design poprzednich modeli.

Wymiary urządzenia również nie zmieniły się względem poprzedniej generacji i wynoszą: 56,5 x 32,5 x 18 cm.

Waga oczyszczacza to ok. 6,2 kg. Należy on więc do stosunkowo lekkich. Przemieszczanie go ułatwia uchwyt na górze tylnej ściany obudowy.

uchwyt do przenoszenia oczyszczaczacza - Klarta Forste 4
Z tyłu oczyszczacza umieszczono wygodny uchwyt do przenoszenia. Analogiczne rozwiązanie znajdziemy w większej Klarcie Stor 2. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Klarta Forste 4

MarkaKlarta
Model Forste 4
Cena899 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza300 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia*37,5 m²
Zalecana maks. kubatura93,75 m³
Głośność
20-59 dB (do 60 dB w testach)
Pobór mocy
5-43 W (5,6-38,8 W w testach)
Liczba prędkości wentylatora8
Filtr wstępny tak
Filtr HEPA H13 (możliwość wymiany na tańszy E11)
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,97%
Filtr węglowy tak
Żywotność filtrówdo 12 miesięcy
Waga [kg]6,2
CertyfikatyCE, ROHS, CEE, PZH, TUV
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4?

Klarta Forste 4 to udana kontynuacja poprzednich generacji modelu. Oprócz sprawdzonych zalet, tj. restrykcyjnej oceny zanieczyszczeńdokładnego laserowego czujnika czy korzystnej relacji ceny do możliwości, Klarta Forste 4 wprowadza również:

 • Wi-Fi i sterowanie mobilne
 • 3 tryby automatyczne
 • 8 poziomów prędkości
 • Jonizację plazmową ION Plasma Air

Wady? Nieco głośna praca przy najwyższej prędkości (Turbo+). Ewentualnym mankamentem może być również dostęp do wszystkich trybów i prędkości jedynie w aplikacji, ale po pewnym czasie można się do tego przyzwyczaić.

Jeżeli dysponujemy budżetem do ok. 1000 złKlarta Forste 4 będzie świetnym wyborem. Urządzenie wyróżnia się znakomitym stosunkiem ceny do możliwości.

Niedrogie są również koszty eksploatacji – filtry wymienne znajdziemy w korzystnej cenie.

Cena Klarta Forste 4

Klarta Forste 4 dostępny jest w oficjalnej dystrybucji w cenie promocyjnej 899 zł (cena z dnia 08.09.2023). Aktualną cenę Klarta Forste 4 sprawdzisz w sklepie Klarta.pl. Ze swojej strony polecamy zakup oczyszczacza z oficjalnej sieci dystrybucji, by otrzymać pełną obsługę serwisową.

Zobacz w sklepie >

Galeria zdjęć Klarta Forste 4


FAQ – najczęściej zadawane pytania o Klarta Forste 4

Wybór powinien być uzależniony od potrzeb i posiadanego metrażu: Klarta Forste 4 to model, który dobrze sprawdzi się na ok. 35-40 m2. Klarta Stor 2 zaś dedykowana jest do 2 razy większych pomieszczeń. Klarta Forste 4 będzie dobrym wyborem np. do mniejszych salonów, sypialni czy pokoi dziecka. Klarta Stor 2 sprawdzi się lepiej w większych, bardziej otwartych przestrzeniach.

Oczyszczacze powietrza Klarta to urządzenia polskiej firmy Klarta Poland.

To technologia jonizacji plazmowej, która ułatwia pozbywanie się szkodliwych drobnoustrojów i mikrocząsteczek pyłów, np. zarodników pleśni, grzybów, ale także wirusów i bakterii. W połączeniu z cyrkulacją powietrza, którą zapewnia oczyszczacz, pozwala filtrować powietrze z niepożądanych substancji w krótszym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …