Dopasuj do pokoju:
Metraż (m²)
Wysokość (m)
Miejsce w rankingu
Oczyszczacz powietrza
Zdjęcie
Cena
Opłacalność
Możliwości

1

MIEJSCE
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger 2

1 999 zł

59/100
59/100

2

MIEJSCE
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger Little 2

1 138 zł

42/100
45/100

3

MIEJSCE
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Viktor V 001

1 099 zł

0/100
0/100

Zalety

 • Nowoczesny, elegancki design
 • Moduł Wi-Fi umożliwiający połączenie z rozbudowaną aplikacją mobilną Tuya Smart Life (w nowej serii oczyszczaczy)
 • Czujnik gazu (w większych modelach)
 • Duży wybór prędkości
 • Wskaźnik zużycia filtra HEPA RESET

Wady

 • Cena niezbyt adekwatna do oferowanych możliwości (wydajność + funkcje)
 • Głośna praca w wyższych obrotach
 • Dość energochłonne (szczególnie model Roger)
 • Drogie filtry wymienne
baner - zobacz ranking oczyszczaczy

Oczyszczacze powietrza Stadler Form – nasza opinia

Oczyszczacze powietrza szwajcarskiego producenta Stadler Form goszczą na polskim rynku od kilku lat. Urządzenia te wyróżniają się ciekawym designem oraz dość energooszczędną pracą.

Atrakcyjny wygląd w połączeniu z dużą dostępnością produktów w sieciach sklepów RTV i AGD przekładają się na sporą popularność modeli. Oczyszczacze te nie są jednak pozbawione wad. Czy są one więc warte swojej ceny?

Oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger Little 2, Roger 2 i Roger w salonie. Materiały producenta, opracowanie własne
Oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger Little 2, Roger 2 i Roger w salonie. Materiały producenta, opracowanie własne

Obecnie w Polsce sprzedawanych jest 6 oczyszczaczy powietrza Stadler Form. Są to modele: Viktor, Roger i Roger Little, a także modele z nowej serii Roger Little 2, Roger 2 i Roger Big 2. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, każdy też reprezentuje nieco inną wydajność, będąc przeznaczonym do innej powierzchni.

To, co łączy wszystkie urządzenia to elegancki, minimalistyczny design i wysoka jakość użytych materiałów. Urządzenia te posiadają również dobrą wydajność oczyszczania – zwłaszcza modele Roger, Roger 2 i Roger Big 2.

Niestety nowoczesny minimalistyczny design skrywa dość przestarzałe konstrukcje. Pod względem kultury pracy oczyszczacze Stadler Form wypadają przeciętnie, zwłaszcza na tle nowocześniejszej konkurencji.

Urządzenia te mogą być dla wielu głośne. Stadler Form Viktor, a więc najmniejszy z oferowanych modeli generuje aż 57 dB szumu przy maksymalnej wydajności, równej 200 m3/h. To zdecydowanie za dużo. Średni w gamie modeli Roger 2 (CADR na poziomie 465 m3/h) wytwarza aż 65 dB. 

Aby zademonstrować skalę różnicy, użyliśmy do porównania modeli:
Electrolux Pure A9 PA91-604DG/GY – 49 dB przy wydajności 720 m3/h.
Samsung AX60R5080WD – 50 dB przy wydajności 467 m3/h

Duża cena - mała wydajność. Stadler Form

W relacji cena – możliwości, urządzenia Stadler Form również nie wypadają rewelacyjnie. Biorąc pod uwagę wydajność i zakres oferowanych funkcji, cena za modele Stadler mogłaby być nieco niższa.

Kosztujący ok. 800 zł Stadler Form Viktor oferuje jedynie 200 m3/h wydajności, sprawdzając się na ok. 20-25 m2. Urządzenie nie ma też czujnika pyłów, który podpowiadałby użytkownikowi jak zanieczyszczone jest jego otoczenie.

W starszych modelach oczyszczaczy Stadler Form użytkownicy zmuszeni byli samemu monitorować poziom zanieczyszczeń w pomieszczeniach. Urządzenia nie miały bowiem wyświetlacza cyfrowegoa jedynie wskaźnik kolorystycznyNowa seria urządzeń wciąż nie rozwiązuje tego problemu, choć oferuje w zamian wszechstronną i rozbudowaną aplikację mobilną Tuya Smart Life.

W oferowanym przedziale cenowym znacznie lepiej wypadają urządzenia Klarta, Xiaomi czy Samsung.

Niezbyt atrakcyjna relacja możliwości do ceny widoczna jest również w naszym rankingu, gdzie korzystnie wypada jedynie model Roger.

Porównanie oczyszczaczy powietrza Stadler Form – który model wybrać?

Pomimo wyższej ceny, polecamy wybór modeli z nowej serii — Roger 2, Roger Little 2 i Roger Big 2. Dzięki Wi-Fi i aplikacji mobilnej, są one znacznie wygodniejsze w obsłudze. Dodatkowo, umożliwiają one stworzenie własnych reguł pracy w aplikacji. Przydaje się to szczególnie w obliczu średnio restrykcyjnego podejścia do zanieczyszczeń, umożliwiając bardziej surową interpretację stężeń PM2,5.

Jeśli nie mamy dużych wymagań i potrzebujemy oczyszczacza o niewielkiej wydajności – najlepszym wyborem będzie Roger Little 2. Sprawdzi się w sypialni, pokoju dziecka czy niewielkim salonie o powierzchni ok. 25-30 m². Należy jedynie pamiętać, iż jest to jedyny z nowych modeli nie wyposażony w moduł Wi-Fi.

Roger 2 i Roger Big 2 będą z kolei dobrym wyborem do pomieszczeń o wielkości 50, a nawet 90 m² (jak w przypadku Rogera Big 2). Ciekawym modelem jest zwłaszcza Roger Big 2, który jest jednym z najwydajniejszych oczyszczaczy w Polsce. Zaporowa niestety może okazać się cena – ok. 2900 zł.

NAZWA MODELUWYDAJNOŚĆ (M³/H)POWIERZCHNIA (M2)CENA (ZŁ)*
Stadler Form Viktor V-00120025829
Stadler Form Roger Little24931688
Stadler Form Roger521641389
Stadler Form Roger Little 2249311399
Stadler Form Roger 2465581999
Stadler Form Roger Big 2736922799

 Nowa seria oczyszczaczy powietrza Stadler Form

We wrześniu 2021 roku na rynku zadebiutowały 3 nowe oczyszczacze powietrza Stadler Form. Seria Roger uległa nie tylko modernizacji, ale i powiększeniu. Do rodziny urządzeń dołączył bowiem Roger Big 2, będący obecnie najmocniejszym sprzętem w gamie szwajcarskiego producenta i jednym z najmocniejszych na rynku.

Stadler Form Roger Little 2 – niewielka wydajność, ale czujnik PM2,5 i LZO

Najmniejszy z trio nowych urządzeń, Stadler Form Roger Little 2 to urządzenie przeznaczone raczej dla niewymagających użytkowników. Z jednej strony otrzymujemy 5 prędkości nawiewu czy czujnik LZO, z drugiej dość niską wydajność i brak wyświetlacza cyfrowego.

Stadler Form Roger Little 2 w kolorze białym, materiały producenta Stadler Form
Stadler Form Roger Little 2 w kolorze białym, materiały producenta Stadler Form

Urządzenie kosztuje 1399 zł i jest przeznaczone do 31 m². Sercem najmniejszego z nowych urządzeń Stadler Form są filtry – wstępny zintegrowany z tekstylną obudową oraz tzw. filtr Dual Filtr (łączący HEPA oraz węgiel aktywny). Urządzenie należy do stosunkowo cichych. Naszym zdaniem jednak zalety nie usprawiedliwiają wysokiej ceny.

MODELSTADLER FORM ROGER LITTLE 2
Cena1399 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza249 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia31 m²
Liczba prędkości wentylatora 5
Funkcjetryb auto, 5 prędkości nawiewu, timer, brak Wi-Fi
Głośność [dB]28-59 dB
Pobor mocy [W]3-40 W
Elementy wymienneFiltr Dual Filtr (HEPA + węglowy) – b.d. o żywotność ok. 8-12 mies. 

Stadler Form Roger 2 – mocny, choć drogi przedstawiciel średniej półki

Roger 2, a więc środkowy model w gamie nowych oczyszczaczy, przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 58 m2. Jest to więc całkiem dobry wynik. Mniej atrakcyjnie wygląda natomiast cena, która oscyluje wokół 2 tys. złotych.

Stadler Form Roger 2, materiały producenta Stadler Form
Stadler Form Roger 2, materiały producenta Stadler Form

Najważniejszą zaletą Stadlera Form Roger 2 jest, analogicznie, aplikacja mobilna Smart Life. Oprócz tego w standardzie otrzymujemy tryb auto, 5 prędkości nawiewu czy timer. Dużym minusem sprzętu jest stara, jedynie zmodernizowana konstrukcja, którą cechuje duża głośność i pobór prądu.

MODELSTADLER FORM ROGER 2
Cena1999 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza465 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia58 m²
Liczba prędkości wentylatora 5
FunkcjeWi-Fi i niezwykle rozbudowana aplikacja mobilna Smart Life, tryb auto, 5 prędkości nawiewu, timer
Głośność [dB]28-65 dB
Pobor mocy [W]5-100 W
Elementy wymienneFiltr Dual Filtr (HEPA + węglowy) – b.d. o cenie, żywotność ok. 8-12 mies. 

Stadler Form Roger Big 2

Roger Big 2 to największy spośród oczyszczaczy powietrza Stadler Form. Urządzenie może też pochwalić się jedną z najwyższych wydajności oczyszczania wśród modeli na polskim rynku.

Stadler Form Roger Big 2, materiały producenta Stadler Form
Stadler Form Roger Big 2, materiały producenta Stadler Form

Dzięki temu szwajcarski oczyszczacz sprawdzi się w ogromnych pomieszczeniach o wielkości sięgającej 92 m². Pomimo ogromnej wydajności, Stadler Form Roger Big 2 jest też zaskakująco cichy na najwyższych obrotach. Niestety duża moc przekłada się też na duże zużycie prądu – aż 90 W.

Stadler Form Roger Big 2 używa również podwójnego systemu filtracji – po 2 filtry wstępne oraz 2 filtry Dual Filtr. Przekłada się to niestety na wysokie koszty eksploatacji sprzętu.

MODELSTADLER FORM ROGER BIG 2
Cena2799 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza736 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia92 m²
Liczba prędkości wentylatora 5
FunkcjeWi-Fi i niezwykle rozbudowana aplikacja mobilna Smart Life, tryb auto, 5 prędkości nawiewu, timer
Głośność [dB]29-59 dB
Pobor mocy [W]4-90 W
Elementy wymienneFiltr Dual Filtr (HEPA + węglowy) – b.d. o cenie, żywotność ok. 8-12 mies. 

Starsze urządzenia Stadler Form

Stadler Form Viktor V-001 – niska cena, filtr HPP, ale też brak trybu auto, niska wydajność i brak czujników

Niewielki oczyszczacz powietrza Stadler Form Viktor urzeka swym eleganckim, minimalistycznym designem, który mimo upływu lat wciąż wygląda świeżo. Urządzenie dostępne jest w 2 wariantach kolorystycznych:

Stadler Form Viktor biały – od 799 zł

Stadler Form Viktor czarny – 799 zł

Niezależnie od wybranego wariantu, oczyszczacz oferuje dość przeciętną wydajność oczyszczania200 m3/h pozwala stosować urządzenie na ok. 20-25 m2 powierzchni. Pomimo niewielkiej wydajności, oczyszczacz oferuje aż 5 prędkości nawiewu. Ciekawym rozwiązaniem jest również filtr HPP. Stosowany w nielicznych modelach, ma kilka ważnych zalet, ale też i wad.

Przede wszystkim filtr ten można myć (min. raz na 2 mies.), dlatego też odpada koszt związany z wymianą filtra. Nieco większy jest też przepływ powietrza aniżeli w przypadku filtrów HEPA. Z drugiej strony „oczka” w filtrze HPP są większe niż w przypadku tradycyjnych filtrów HEPA, dlatego też jest on filtrem, który poradzi sobie dobrze z większymi cząsteczkami, ale może mieć problem z mikropyłkami.

Oczyszczacze powietrza Stadler Form Viktor w salonie z psem
Oczyszczacze powietrza Stadler Form Viktor. Materiał producenta, opracowanie własne

W modelu Viktor nie znajdziemy czujników jakości powietrza. W konsekwencji brakuje również wskaźników informujących o stanie powietrza oraz trybu automatycznego. Codzienna praca urządzenia będzie więc oparta na ciągłym monitorowaniu stanu powietrza przez użytkownika. W tym celu najlepiej użyć osobnych sensorów jakości powietrza, kosztujących od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

MODELSTADLER FORM VIKTOR V-001
Cena829 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]200
Zalecana maks. powierzchnia [m²]25
Liczba prędkości wentylatora 5
Funkcjetimer
Głośność [dB]32,5 – 57
Pobor mocy [W]10-38
Elementy wymienneZestaw filtrów wstępny
+ węglowy – 119 zł,
żywotność ok. 6 mies. 

Zobacz całą recenzję oczyszczaczaStadler Form Viktor

Sprawdź ofertę na Ceneo?

Stadler Form Roger Little – Czujnik gazu, filtr HEPA, ale brak sensora PM2,5 i trybu auto

Stadler Form Roger Little, czyli mniejsza wersja Stadlera Form Roger, zaprojektowany został z myślą o pomieszczeniach ok. 30 m2. Nieco więcej od modelu Viktor, ale sporo mniej niż większy Roger.

Na plus zasługuje z pewnością 5 prędkości oczyszczania do wyboru oraz dość energooszczędna praca (5-40 W). Wieczorem przydaje się również tryb nocny, w którym nie tylko dochodzi do zmniejszenia prędkości oczyszczania, a więc i hałasu, ale również przyciemnienia diod umieszczonych na obudowie. Warty odnotowania jest również timer.

Stadler Form Roger Little
Stadler Form Roger Little. Materiałproducenta

Zobacz całą recenzję Stadler Form Roger Little

Minus natomiast za brak czujnika PM2,5 oraz oparcie trybu automatycznego na odczytach z czujnika gazu. W cenie ok. 1000 zł, konkurenci oferują większą wydajność oczyszczania, jak i dokładniejszy tryb automatyczny.

Stadler Form Roger – największy w rodzinie z dobrą wydajnością i wszystkimi potrzebnymi czujnikami

Stadler Form Roger, a więc największy w rodzinie oczyszczaczy szwajcarskiego producenta, posiada analogiczny design, co mniejszy Roger Little. Urządzenie jest jednak wyraźnie większe. Różnica w wymiarach to także większy silnik, a więc i większa wydajność oczyszczania521 m3/h pozwala stosować sprzęt na powierzchniach sięgających 64 m2.

Stadler Form Roger

Sprawdź naszą opinię ➡ Zobacz całą recenzję

Podobnie jak w mniejszym modelu, mamy tu timer oraz funkcję HEPA RESET (informacja o zużyciu filtrów). W odróżnieniu od innych urządzeń Stadler Form, w modelu Roger znalazł się przede wszystkim czujnik pyłów PM2,5.

Dlatego też urządzenie to możemy śmiało rekomendować do walki z alergenami, pyłem zawieszonym, bakteriami, wirusami i innymi cząsteczkami stałymi.

Minusem modelu Roger jest niestety kultura pracy. Oczyszczacz ten nie należy do najcichszych – 65 dB w trybie turbo jest niestety odczuwalne. Urządzenie nie najlepiej wypada również pod względem zużycia prądu – 100 W przy wydajności 521 m3/h to nieadekwatnie duży wynik.

Stadler Form Roger czy Roger Little – różnica nie tylko w cenie

Wybierając spośród dwóch urządzeń z serii Roger, polecamy zakup większej jednostki. I nie chodzi tu tylko o większą wydajność, bo tu potrzeby mogą być różne. Roger Little ma przede wszystkim mniej funkcji, które znacznie przydają się w codziennej pracy oczyszczacza.

Mowa tu przede wszystkim o braku czujnika PM2,5. Oparcie pracy trybu automatycznego na czujniku gazu nie jest do końca obiektywnym rozwiązaniem, gdyż to cząsteczki stałe: pyły zawieszone PM2,5 i PM10, pyłki roślin czy roztocza kurzu domowego są na co dzień najczęściej spotykanymi zanieczyszczeniami.

Z drugiej strony jeśli szukamy urządzenia stricte do małych powierzchni, to Roger Little będzie nie tylko sporo tańszy, ale także cichszy i zdecydowanie bardziej energooszczędny.

Porównanie parametrów Stadler Form Roger i Stadler Form Roger Little

Marka
Stadler Form
Stadler Form
Model
Roger
Roger Little
Cena
1 599 zł
899 zł
Maks. wydajność oczyszczania (CADR dla pyłów)
521 m³ / h
249 m³ / h
Filtr HEPA
tak
tak
Filtr węglowy
tak
tak
Aplikacja mobilna
nie
nie
Funkcja jonizacji
nie
nie
Maks. powierzchnia
65 m²
31 m²
Maks. powierzchnia standaryzowana
65.00000 m²
31.00000 m²
Maks. powierzchnia standaryzowana
65,00 m²
31,00 m²
Pojemność zbiornika na wodę
Znamionowy pobór mocy
6 W
5 W

Uwaga na zawyżone metraże

Przeglądając oferty sprzedaży oczyszczaczy Stadler Form, nierzadko znajdujemy zawyżone powierzchnie lub kubatury pomieszczeń. Również sam producent na swoich stronach nieco zawyża dane dot. maksymalnej powierzchni, którą urządzenie efektywnie oczyści.

Tyczy się to zarówno modelu Roger, jak i Roger Little, w przypadku których Stadler Form sugeruje powierzchnię 74 i 35 m2. W rzeczywistości jest to nieco mniej, bo 65 i 31 m2. Jak to liczymy?

Jak obliczyć właściwą powierzchnię oczyszczania?

W naszym rankingu kierujemy się założeniem, z którego wychodzi wielu producentów oczyszczaczy, jak i inne placówki badawcze, a które mówi o tym, że prawidłowo przefiltrowane pomieszczenie to takie, w którym powietrze zostało wymienione 3 razy. Dlatego też mając do dyspozycji urządzenie o wydajności oczyszczania równej 300 m3/h, musimy najpierw podzielić tę wartość przez 3.

300 m3/h * 1/3h = 100 m3

Następnie wartość tę dzielimy przez wysokość naszego pomieszczenia, przykładowo 2,7 metra. 

100 m3 : 2,7 m = 37 m2

Otrzymany wynik to 37 m2.

W przypadku Stadlera Form Roger, obliczenia będą wyglądały następująco:

521 m3/h x 1/3h = 173,66 m3

173,66 m3 : 2,7 m = 64 m2

Oczyszczacz do pomieszczenia, a nie na całą powierzchnię

Chcemy w tym miejscu podkreślić, iż 64 m2, które Stadler Form będzie w stanie oczyścić to  maksymalna powierzchnia pomieszczenia, a nie całego lokalu. Błędem jest kupowanie jednego oczyszczacza do całego mieszkania o powierzchni 64 m2.

Ze względu na ściany, korytarze, zaułki, cyrkulacja powietrza w domu jest znacznie utrudniona. Nawet oczyszczacz umieszczony dokładnie na środku lokalu nie przefiltruje skutecznie powietrza na końcu sypialni czy salonu. Dlatego też polecamy kupować oczyszczacz do pomieszczenia, a nie całego mieszkania.

Filtry do oczyszczaczy powietrza Stadler Form – jak działają, co ile wymieniać?

Filtry do oczyszczaczy powietrza Stadler Form Roger (Roger, Roger 2, Roger Little, Roger Little 2 i Roger Big 2)

System filtracji w modelach oczyszczaczy powietrza Stadler Form Roger i Roger Little, materiały producenta Stadler Form

System filtracji w modelach oczyszczaczy powietrza Stadler Form Roger i Roger Little, materiały producenta Stadler Form
System filtracji w modelach oczyszczaczy powietrza Stadler Form Roger i Roger Little, materiały producenta Stadler Form

Oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger i Roger Little wykorzystują tę samą technologią filtracyjną, na którą składają się 

 1. filtr wstępny – zatrzymujący duże zanieczyszczenia, głównie włosy, sierść, kłęby kurzu. Filtr wstępny nie podlega wymianie. Wystarczy regularnie i odkurzanie i delikatne przemycie filtra (min. raz na miesiąc).
 2. filtr Dual Filter ™ – połączony filtr HEPA i węglowy. Filtr HEPA usuwa cząsteczki stałe zanieczyszczeń: pyły zawieszone, pyłki, wirusy i bakterie. Filtr z węglem aktywnym absorbuje gazy obecne w powietrzu (nieprzyjemny zapach, dym tytoniowy, formaldehyd, toluen i inne lotne związki organiczne). Zintegrowany filtr Dual Filter ™ należy wymieniać mniej więcej co 8-12 miesięcy.

Oferty filtrów do oczyszczaczy powietrza Stadler Form z serii Roger

Filtry do oczyszczaczy powietrza Stadler Form Viktor V-001

W odróżnieniu od większych braci, w modelu Stadler Form Viktor V-001 znajdziemy nieco inne rozwiązanie. Producent zastosował tu:

 1. Filtr wstępny – zatrzymujący duże zanieczyszczenia, głównie włosy, sierść, kłęby kurzu. Producent zaleca jego wymianę co ok. 6 miesięcy.
 2. Filtr HPP – eliminujący z powietrza pyłki, sadzę, zarodniki pleśni i wirusy. Filtr ten można myć pod bieżącą wodą. Dlatego też nie ma potrzeby jego wymiany.
 3. Filtr węglowy – pochłaniający nieprzyjemne zapachy, LZO, dym tytoniowy i inne szkodliwe gazy. Producent zaleca jego wymianę co ok. 6 miesięcy.

W sprzedaży dostępne są zestawy filtrów wstępny + węglowy.

FAQ

Czy można spać przy oczyszczaczu powietrza?

Tak, można spać przy włączonym oczyszczaczu. Powinien on być włączony cały czas, by oczyszczać pomieszczenie z zanieczyszczonego powietrza.

Czy warto wybrać oczyszczacze powietrza Stadler Form?

Nie polecamy oczyszczaczy powietrza Stadler Form, ponieważ nie są one opłacalne. Mają one ładny design, ale oczyszczacze powinny mieć coś więcej niż tylko wygląd. Wydajność w tych oczyszczaczach nie jest tak dobra, jak u konkurencji, dlatego lepiej wybrać inne modele oczyszczaczy.

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …