Recenzja Klarta Stor 2. Najszybszy oczyszczacz na rynku?!

Maciej Kluba
Maciej Kluba
14 minut czytania
Sprawdź ofertęPrzejdź do rankingu

Cena: 1 399 zł

Max. Powierzchnia 75,00 m²

Max. Przepływ powietrza CADR: 600,00 m³ / h

Filtr HEPA: tak

Filtr węglowy: tak

Jonizacja: tak


Jeśli zdecydujesz się na zakup Klarta Stor 2 to prosimy, skorzystaj z poniższego linka, by wesprzeć nasze niezależne testy.

Cena Klarta Stor 2  Cena: 1 399 zł zamiast 1599 zł,

sprawdź Klarta Stor 2 w sklepie Klarta.pl


Ocena Eksperta

Zalety

 • Świetny stosunek możliwości do ceny
 • Rygorystyczny tryb automatyczny na rynku dbający realnie o czystość powietrza
 • Aplikacja mobilna z pełną automatyzacją
 • 3 tryby pracy automatycznej
 • Bardzo cicha praca w trybie Sleep i Auto Sleep
 • Jonizator plazmowy generujący trwałe jony
 • Dostępny w 4 kolorach

Wady

 • Brak numerycznego wskazania pyłów PM2.5 (wszystkie szczegółowe dane znajdziemy w aplikacji)
 • Skorzystanie ze wszystkich opcji i trybów wymaga użycia aplikacji (z poziomu panelu sterowania dostępne są 4 z 6 prędkości i 1 z 3 trybów automatycznych)
 • Głośny w najszybszej prędkości, którą można wyłączyć w trybie automatycznym

Klarta Stor 2 zadebiutowała 8 listopada 2021 roku. Kupiliśmy oczyszczacz w dniu premiery i jesteśmy już po testach.

Poprzedni model do większych powierzchni od Klarty – Stor zawiesił poprzeczkę naprawdę wysoko, zajmując w zależności od ceny 1 lub 2 pozycję w naszym rankingu. Dlatego też postanowiliśmy tym bardziej gruntownie przebadać Stora 2, sprawdzając, czy będzie tak dobry? I wiecie co? Jest świetny!


Zalety

 • Świetny stosunek możliwości do ceny
 • Rygorystyczny tryb automatyczny na rynku dbający realnie o czystość powietrza
 • Aplikacja mobilna z pełną automatyzacją
 • Aż 3 tryby pracy automatycznej
 • Bardzo cicha praca w trybie Sleep i Auto Sleep
 • Jonizator plazmowy generujący trwałe jony
 • Dostępny w 4 kolorach

Wady

 • Brak numerycznego wskazania pyłów PM2.5 (wszystkie szczegółowe dane znajdziemy w aplikacji)
 • Skorzystanie ze wszystkich opcji i trybów wymaga użycia aplikacji (z poziomu panelu sterowania dostępne są 4 z 6 prędkości i 1 z 3 trybów automatycznych)
 • Głośny w najszybszej prędkości, którą można wyłączyć w trybie automatycznym

Nasza recenzja video Klarta Stor 2

Najważniejsza informacja brzmi: Klarta Stor 2 w trybie auto (Auto Turbo) to najszybszy oczyszczacz, jaki kiedykolwiek testowaliśmy.

Zwiększenie maksymalnej wydajności oczyszczania (CADR) do 600 m3/h, rygorystyczny tryb auto i podwyższenie wydajności w przejściowych prędkościach.

Klarta Stor 2 w trybie auto poradził sobie najlepiej spośród testowanych przez nas urządzeń.

Urządzenie błyskawicznie poradziło sobie z naszym testem oczyszczania pokoju, zostawiając w tyle bardziej utytu konkurentów o podobnej wydajności takich jak: Philips Dual Scan AC3858/50 (620 m3/h CADR), Xiaomi Mi Air Purifier Pro H (600 m3/h CADR), Samsung AX60 (476 m3/h CADR) czy bardzo dobrze zaprogramowany Electrolux PA91-604DG (620 m3/h CADR).

Urządzenie błyskawicznie poradziło sobie z naszym testem oczyszczania pokoju, zostawiając w tyle bardziej utytu konkurentów o podobnej wydajności takich jak: Philips Dual Scan AC3858/50 (620 m3/h CADR), Xiaomi Mi Air Purifier Pro H (600 m3/h CADR), Samsung AX60 (476 m3/h CADR) czy bardzo dobrze zaprogramowany Electrolux PA91-604DG (620 m3/h CADR).

Klarta Stor 2 przód recenzja
Klarta Stor 2 w naszym pomieszczeniu labowym. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Oczyszczacz oferuje niski poziom głośności. W trybie Sleep Klarta Stor 2 generuje jedynie 24 dB, będąc praktycznie niesłyszalną w dwóch najniższych prędkościach (Sleep i Sleep+).

Ustawiając oczyszczacz metr od siebie, zupełnie go nie usłyszymy. W maksymalnej prędkości urządzenie jest nieznacznie cichsze od wcześniejszej wersji (nasze pomiary 66 dB vs 68 dB).

Ponoć przyczynia się do tego zmniejszenie obrotów silnika przy jednoczesnym zwiększeniu powierzchni filtra HEPA (policzyliśmy – jest więcej lamelek).

Klarta Stor 2 w sypialni

Doczekaliśmy się również aplikacji mobilnej, która możliwość własnej konfiguracji sprzętu. Nie tylko sprawdzimy poziom zanieczyszczeń czy zużycie filtrów, ale przede wszystkim w kilku krokach ustawimy własne reguły pracy oczyszczacza.

Wśród znanych marek oczyszczaczy jedynie Xiaomi oferuje dotychczas automatyzację różną dla modeli, ale reguły pracy nie oferują takiej elastyczności, jaką dostajemy w Klarta Stor 2.

Klarta Stor 2 oferuje aż 10 trybów pracy do wyboru (w tym 7 prędkości manualnych i 3 tryby automatyczne). Wszystko to możemy dopasować do poziomu zanieczyszczeń w domu, warunków atmosferycznych na zewnątrz, pory dnia czy wybranego dnia tygodnia.

Minusem może być dla niektórych kolorystyczny wyświetlacz poziomu zanieczyszczeń (zielony, żółty, czerwony zamiast numerycznego). Dokładne dane o obecnym poziomie PM2,5 są jednak na bieżąco aktualizowane w aplikacji mobilnej Smart Living.

Oczyszczanie powietrza

Klarta Stor 2 z filtrami HEPA i węglowym recenzja oczyszczacza

Klarta Stor 2 wraz z filtrami: tylna obudowa jest jednocześnie filtrem wstępnym, za nią mamy filtr węglowy oraz filtr  HEPA H13, materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Za usuwanie zanieczyszczeń w Klarta Stor odpowiadają:

 • filtr wstępny – jest zintegrowany z filtrem HEPA i wychwytuje duże zanieczyszczenia, takie jak kurz czy sierść, tym samym wydłużając przy okazji  żywotność pozostałych filtrów,
 • filtr HEPA H13 EF 99.97% (E11 pozostanie również dostępny w sprzedaży) – najważniejszy w walce ze smogiem: wychwytuje szkodliwe pyły zawieszone PM10, PM2,5 i PM1,0, a jednocześnie oczyszcza powietrze z alergenów (czyli pyłków roślinnych, kurzu, sierści i zarodników pleśni) oraz wielu bakterii i wirusów. Nowy filtr H13 otrzymał oznaczenie EF, oznaczający dodatkowe lamelki, podnoszące szybkość oczyszczania,
 • filtr węglowy – pochłania zanieczyszczenia gazowe, w tym formaldehyd, benzen i inne LZO, jak również neutralizuje nieprzyjemne zapachy,
 • Jonizator powietrza ION Plasma Air – plazmowy jonizator wspomaga proces oczyszczania powietrza z wirusów, bakterii i grzybów oraz przywraca równowagę między jonami dodatnimi a ujemnymi. Ten typ jonizacji znajdziemy m.in. w oczyszczaczach powietrza Sharp.

Producent podaje stężenie jonów ujemnych, jakie wytwarza generator jonów:

 • Koncentracja jonów ujemnych (aniony): 45 milionów / cm3 (w odległości 5 cm)
 • Koncentracja jonów dodatnich (kationy): 30 milionów / cm3 (w odległości 5 cm)

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Filtr HEPA H13 w oczyszczaczu powietrza Klarta Stor 2
Filtr HEPA H13 w oczyszczaczu powietrza Klarta Stor 2. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Filtry oryginalne vs zamienniki – znacząca różnica w efektywności oczyszczania

Uwaga na tańsze zamienniki filtrów Klarta! Ostatnio, nieco przypadkiem, odkryliśmy ciekawą rzecz. Kupując po roku użytkowania filtry do stojących w naszym biurze Klart, skorzystaliśmy z niższej ceny w jednym ze sklepów internetowych.

Po kilku dniach użytkowania zauważyliśmy, że oczyszczacz nieco dłużej oczyszcza zapachy. Poziom PM2,5 też spadał jakby nieco wolniej.

Zaintrygowani, zamówiliśmy też dla porównania filtry HEPA i węglowe z oficjalnego sklepu Klarta i przeprowadziliśmy w naszym labie test porównawczy.

Klarta Forste 4 Klarta Stor 2 porównanie filtrów oryginalnych i zamienników

Wykres ilustrujący różnicę w czasach oczyszczania przy użyciu filtrów oryginalnych i zamienników. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

W tym celu tradycyjnie zadymiliśmy kadzidlami pokój testowy (14 m2), a następnie sprawdzaliśmy, jak szybko oczyszczacz zredukuje poziom PM2,5 ze 100 do 10 µg/m³ Test wykonaliśmy w 3 próbach dla filtrów oryginalnych i 3 próbach dla zamienników. Okazało się, ze średni czas oczyszczania

Tryb pracy i eksploatacja

Czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2 wyposażony został w 3 czujniki, monitorujące poziom pyłu zawieszonego PM2,5, temperaturę oraz wilgotność.

Informacje o stężeniach zanieczyszczeń przekazywane są do aplikacji mobilnej Smart Living, gdzie użytkownik widzi aktualny stan powietrza w domu, jak i swojej miejscowości.

Oprócz tego na panelu sterowania znajdziemy trójkolorowy pierścień, znany z wcześniejszej generacji. Zmieniły się natomiast kolory, które naszym zdaniem są teraz bardziej intuicyjne.

Pomarańczowy – średnia jakość powietrza (PM2,5 na poziomie 15-28 µg/m³)

Czerwony – zła jakość powietrza (PM2,5 > 29 µg/m³)

wskaźnik pm25 klarta
Wskaźnik jakości powietrza w formie trójkolorowego pierścienia i panel sterowania oczyszczacza powietrza Klarta Stor 2 Silver, materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

3 tryby automatyczne – bezkompromisowe dla smogu, wygodne dla użytkownika

Jedną z największych innowacji w oczyszczaczu Klarta Stor 2 są aż 3 tryby automatyczne (nazwane 3 x Auto Select Mode). Zaletą oczyszczaczy Klarta jest od zawsze surowy tryb auto, zaprojektowany tak by urządzenie mogło pracować w pełni samodzielnie, gwarantując czyste powietrze niezależnie od warunków.

Użytkownik Klarty dostawał najwięcej zdrowia, ale też musiał obcować z wyższymi głośnościami, co było uciążliwe zwłaszcza w nocy.

Teraz producent rozwiązuje ten problem, oferując 3 tryby pracy automatycznej: Auto Turbo (100% CADR), Auto Normal (75% CADR) i Auto Sleep (40% CADR). Możemy więc wybrać sobie swój ulubiony lub skonfigurować w aplikacji tak, by tryby zmieniały się względem pory dnia.

Przykładowo może wyglądać to tak -> W dzień, gdy w domu jest duży harmider, wybieramy Auto Turbo, który wykorzystuje wszystkie prędkości oczyszczania. Wieczorem, kiedy zaczynamy odpoczywać możemy włączyć tryb Auto Normal, który jest ponad 2-krotnie cichszy od Auto Turbo, ale oferuje 75% mocy oczyszczającej. Na noc zaś, gdy chcemy aby oczyszczacz był cichy, wybieramy tryb Auto Sleep, w którym Stor 2 wykorzystuje tylko 3 niższe prędkości.

Oczywiście godzimy się wtedy na kompromis – z jednej strony cichsza praca -> z drugiej niższa wydajność oczyszczania. Co jednak istotne, oczyszczacz Klarty wciąż zapewnia CADR na poziomie 240 m³/h, generując przy tym hałas na poziomie jedynie 36 dB(A). Przewagą Klartowego Auto Sleep może być też fakt, że wykorzystuje on 3 prędkości oczyszczania. Dla porównania, w innych oczyszczaczach tryb sleep to 1, najniższa prędkość, co gwarntuje moc na poziomie ok. 20-25% maksymalnej. Stor 2 oferuje zaś aż 40%.

Genialne i aż żal, że inni producenci tego jeszcze nie stosują.

Wartości progowe dla poszczególnych prędkości są jak zawsze restrykcyjne

Sam tryb automatyczny zaprojektowano naprawdę z nastawieniem na zdrowie. Jako „wspaniałe” oczyszczacz uznaje powietrze, gdzie poziom PM2,5 nie przekracza 7 µg/m³! Złe zaś zaczyna się już od 29 µg PM2,5/m³.

Porównując to z innymi popularnymi markami, Klarta podchodzi do ochrony zdrowia bardzo odpowiedzialnie, Wartości progowe, w których oczyszczacze sygnalizują złą jakość powietrza (czerwony kolor).

XIAOMI > 150 µg/m³
SAMSUNG ->75 µg/m³
PHILIPS > 56/80 µg/m³
KLARTA > 29 µg/m³
LIFAAIR >12 µg/m³

Dokładną zależność prędkości od stężeń PM2,5 znajdziemy poniżej (na podstawie informacji producenta).

Stężenie PM2.5Ocena jakości powietrzaKolor wskaźnika
0 – 7 µg/m³WspaniałaZielony
8 – 14 µg/m³DobraZielony
15 – 21 µg/m³ŚredniaPomarańczowy
22 – 28 µg/m³ŚredniaPomarańczowy
29 – 35 µg/m³ZłaCzerwony
> 35 µg/m³ZłaCzerwony

CADR Klarta Stor 2- imponująca wydajność oczyszczania

Klarta Stor 2 wyróżnia się pod względem oferowanej wydajności oczyszczania.

Co rzadkie, producent otwarcie komunikuje współczynnik CADR dla wszystkich dostępnych prędkości.

Tryby pracyWydajność oczyszczania
CADR dla PM2.5
Silent~ 160 m³/h*
Silent+~ 200 m³/h*
Slow~ 240 m³/h*
Slow+~ 300 m³/h
Fast~ 450 m³/h*
Turbo~ 600 m³/h*

Dodatkowo niższe prędkości (1-3), zaprojektowane z myślą o trybie Auto Sleep, oferują mniejszy CADR wyraźnie niż ten dostępny np. w 5-6 prędkości.

Z drugiej strony są to wciąż na tyle duże przepływy powietrza, że tempo filtracji jest naprawdę szybkie (spokojnie wystarczy w standardowych pomieszczeniach).

Widać to doskonale w naszym teście oczyszczania powietrza, o którym piszemy poniżej.

Klarta Stor 2 – najszybszy oczyszczacz w teście oczyszczania powietrza

Klarta Stor 2 – test w naszym labie

Jako pierwsi w Polsce mieliśmy okazję sprawdzić jak Klarta Stor 2 radzi sobie z oczyszczaniem powietrza. Przeprowadziliśmy więc nasz laboratoryjny test. Metodologia jak zawsze niezmienna: zadymiamy pomieszczenie o wielkości 14 m2 za pomocą kadzidła do wysokich stężeń pyłu PM2,5. Następnie liczymy czas zejścia z poziomu 100 µg/m³ PM2,5 do 10 µg/m³ PM2,5.

 

Im mniejszy czas osiągnięty w laboratorium, tym lepsza skuteczność oczyszczania powietrza. Warunki dla każdego oczyszczacza pozostają niezmienne. Klarta Stor wypadła w naszym teście najszybciej ze wszystkich testowanych przez nas oczyszczaczy. Średnią dla 3 testów Klarta Stor 2 jest wynik 9 min 4 sek w trybie turbo i 10 min 26 sek w trybie auto.

 

Klarta Stor 2 test oczyszczania powietrza.

Zdaniem eksperta

Wyniki osiągnięte przez Klartę Stor 2 naprawdę bardzo dobre. Jest ona pierwszym urządzeniem, które tak mocno zbliżyło się do granicy 10 minut w trybie auto – do tej pory najlepiej wypadał pod tym względem Electrolux PA91-604DG/GY oraz Klarta Stor 1 (obydwa oczyszczaczały pomieszczenie w nieco ponad 12 minut). 9 minut w trybie turbo to wynik w pełni adekwatny do posiadanej wydajności.

 

Oto jak Klarta Stor 2 wypada na tle innych popularnych oczyszczaczy o dużej wydajności:


Klarta Stor 2 test oczyszczania porównanie

Wygodne sterowanie – aplikacja Smart Living + panel

Klarta Stor 2 aplikacja ranking oczyszczaczy

Panel główny, wybór prędkości oczyszczania oraz ustawienia własnych reguł pracy (automatyzacja)
w aplikacji Smart Living.

Klarta Stor 2 może być sterowana zarówno z poziomu aplikacji mobilnej Smart Living , jak i panelu sterowania na urządzeniu. To spora zmiana względem pierwszej generacji, gdzie do dyspozycji mieliśmy jedynie panel.

Wszystkie najważniejsze opcje są teraz dostępne również z poziomu telefonu czy tabletu (w systemie Android oraz iOS).

Co więcej, to aplikacja mobilna daje możliwość pełnego decydowania o prędkości oczyszczania. Znajdziemy w niej bowiem 6 poziomów (na panelu sterowania 3). Umożliwia ona również włączenie trybów Auto Normal i Auto Sleep.

To jednak nie wszystko, gdyż największą zaletą nowego Stora jest pełna automatyzacja i ustalanie własnych reguł pracy. Za pomocą kilku kliknięć możemy zdefiniować własne zasady oczyszczania, np.

 • Gdy poziom PM2,5 > 20 µg/m³ -> włącz tryb turbo w godz. 8.15-22.20
 • Od poniedziałku do piątku w godzinach 22-6 -> korzystaj z 2 prędkości

Test głośności i poboru prądu Klarta Stor – adekwatnie do mocy sprzętu

Przetestowaliśmy również pobór prądu oraz głośność oczyszczacza Klarty. Sprzęt ten używa japońskiego, bezszczotkowego silnika NIDEC. W teście watomierzem Klarta Stor uzyskała wartości adekwatne do posiadanej mocy.

Na uwagę zasługuje niewielki pobór prądu w niższych prędkościach.  Minus za przeciętne zużycie prądu w najwyższej prędkości, z drugiej strony 600 m³/h CADRu a to zdaje się usprawiedliwiać ten rezultat.

Poniżej zużycia prędkości dostępnych z panelu sterowania. W aplikacji są pomiędzy nimi prędkości pośrednie.

W naszym teście głośności Klarta Stor 2 uzyskała wyniki bardzo podobne do tych podawanych przez producenta. W trybie Silent i Silent+ urządzenie jest praktycznie niesłyszalne.

Nie byliśmy w stanie zmierzyć najniższych wartości, gdyż tło akustyczne w naszym laboratorium wynosi ok 38,5 dB.

Organoleptycznie możemy jednak potwierdzić cichą pracę – stojąc w odległości metra od oczyszczacza w zasadzie nie słychać dźwięku urządzenia.

Klarta Stor 2 pomiar głośności recenzja test

Wybierając z panelu sterowania 2 prędkość (Tryb Silent+) możemy spodziewać się hałasu na poziomie zaledwie 47 dB. Urządzenie staje się dość głośne dopiero w trybie turbo – 66 dB. Jest to jednak zrozumiałe zważywszy na dużą wydajność.

Pozostałe funkcje

Oczyszczacz informuje również o konieczności wymiany filtrów, których żywotność producent ocenia do 24 miesięcy. Kosztują one od 239 do 299 zł (za komplet HEPA + węgiel), co jest całkiem atrakcyjną ofertę, zważywszy na duży CADR sprzętu – 600 m³/h.

Wygląd

Klarta Stor 2 tył recenzja oczyszcacza

Tył oczyszczacza powietrza Klarta Stor 2 Silver z uchwytem do przenoszenia w górnej części. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Klarta przywiązuje dużą wagę do estetyki swoich urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku Klarty Stor, którą cechują stylowe kształty i dostępność czterech wersji kolorystycznych oczyszczacza: czarnej, białej, złotej i srebrnej.

Do testów wybraliśmy wersję Klarty Stor 2 Silver. Srebrny kolor prezentuje się bardzo dobrze, pasując do jasnych i ciemniejszych wnętrz.

Niezmienny pozostaje kolor panelu sterowania, również jest srebrny. Znajdziemy na nim ułożony w szeregu zestaw funkcji.

Klarta stor panel z góry

Podobnie jak w pierwszej wersji, górny panel sterowania zaprojektowano przejrzyście, a przyciski są czytelne. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Sprzęt ma dość standardowe wymiary jak na oczyszczacz tej klasy: 74,5 x 50 x 30 cm, ważąc przy tym 9 kg. Przemieszczanie sprzętu ułatwia jednak wygodny uchwyt, który znajdziemy na tylnej ścianie urządzenia.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Klarta Stor 2

MarkaKlarta
Model Stor 2
Cena1399 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza600 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia*75 m²
Zalecana maks. kubatura181,25 m³
Głośność
24-66 dB
Pobór mocy
5 – 66 W
Liczba prędkości wentylatora6
Filtr wstępny tak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA≥ 99,95%
Filtr węglowy tak
Żywotność filtrów24 miesiące
Waga 9 kg
CertyfikatyCE, ROHS, CEE, TUV, PZH
Gwarancja3 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2? Nasza opinia

Klarta Stor 2 w trybie auto to bezapelacyjnie najszybszy oczyszczacz spośród przetestowanych przez nas urządzeń. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to dziś jeden z najszybszych oczyszczaczy dostępnych w Polsce. Dedykowany do dużych metraży, poradzi sobie według nas nawet na 75 m2 powierzchni. Tak duża wydajność w połączeniu ze świetną aplikacją mobilną, cichą pracą, jonizacją plazmową i rygorystycznym trybem auto sprawiają, że Stor 2 ląduje na 2 miejscu w naszym w rankingu Opłacalności.

Klarta stosuje przy tym sprawdzone technologie filtracyjne, które gwarantują wysoką skuteczność w powstrzymywaniu smogu czy alergenów. Dodatkowo – nowy model otrzymał w standardzie filtr HEPA H13 oraz nowy jonizator plazmowy (Plasma ION Air). Ceny filtrów wymiennych również są przystępne – ok. 250-300 zł (w zależności od wybranego wariantu).

Podsumowując, jeśli szukacie oczyszczacza powietrza do większych przestrzeni, dużych otwartych salonów, loftów, biur, sal szkolnych, Klarta Stor 2 będzie idealnym wyborem. Co więcej, dzięki zróżnicowaniu poziomów prędkości, urządzenie szybko i cicho oczyści powietrze również w mniejszych pomieszczeniach i w zasadzie oczyszczacz świetnie nadaje się do każdej sypialni. Daje relatywnie duże moce przy niskim poziomie natężenia dźwięku. Dłuższa powinna być wówczas także żywotność filtrów.

Cena Klarta Stor 2 (2023-09-08) – 1399 zł zamiast 1599 zł, sprawdź Klarta Stor 2 w sklepie Klarta.pl

Galeria zdjęć Klarta Stor 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …