Sprawdź ofertęPrzejdź do rankingu

Vestfrost VP-E2S60WH – najważniejsze cechy

Zalety

 • Sterowanie mobilne;
 • Dioda UV-C LED
 • Jonizator powietrza Plasma ION
 • Nawilżacz ewaporacyjny
 • Cicha praca
 • Aromaterapia
 • Ładne, diodowe podświetlenie urządzenia od spodu
 • Może być używany jako oczyszczacz 2w1 lub 2 osobne urządzenia

Wady

 • Pobłażliwe podejście do smogu
 • Mało atrakcyjna relacja ceny do wydajności
 • Dość drogie filtry zamienne
 • Pewne nieścisłości między informacjami na stronie produktu, a instrukcją obsługi (dot. czujników i wymiarów)
 • Konieczność ponownego dodawania sprzętu do aplikacji za każdym razem, gdy odłączamy lub dołączamy nawilżacz

Vestfrost VP-E2S60WH jest przykładem nowej ofensywy modelowej w gamie duńskiego producenta. Urządzenie jest oczyszczaczem powietrza z nawilżaczem 2w1, gdzie zastosowano ciekawą modułową konstrukcję, pozwalającą korzystać z dwóch części razem lub osobno. Urządzenie bazuje nowych oczyszczaczy powietrza duńskiej firmy. Jest to zarazem bardzo ciekawe połączenie oczyszczacza powietrza.

Vestfrost VP-E2S60WH jest też większym bratem modelu VP-E2S40WH. Większa jest także cena. Już koszt zakupu mniejszego wariantu, wynoszący 2000 zł, zwiastował, że mamy do czynienia z dość drogą propozycją. Tutaj koszt zakupu to aż 2799 zł. Co za to otrzymujemy? CADR w granicach 415 m³/h oraz wydajność nawilżania 300 ml/h. Takie parametry są jednak możliwe tylko w przypadku rozłącznego stosowania sprzętów. Gdy wybierzemy opcję 2w1, wydajność oczyszczania spada do 250 m³/h.

Jeśli zdecydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza Vestfrost to prosimy, skorzystaj z poniższego linku, by wesprzeć nasze niezależne testy.

Cena Vestfrost VP-E2S60WH (2023-10-05) – 2799 zł

Link do Ceneo.pl

Dziękujemy ♥

Zobacz ranking 127 oczyszczaczy powietrza

Jak Vestfrost VP-E2S60WH oczyszcza powietrze?

Vestfrost VP-E2S60WH filtr 3w1

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-E2S60WH jest wyposażony w filtr zintegrowany 3w1, w którego skład wchodzą:

 • filtr wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, jak kurz, włosy i sierść,
 • filtr HEPA H13 – stanowi blokadę dla pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10, alergenów wziewnych (pyłków roślinnych, roztoczy, zarodników pleśni i grzybów), jak również bakterii i wirusów,
 • filtr węglowy – adsorbuje zanieczyszczenia gazowe, w tym formaldehyd, aceton czy benzen.

Dodatkowo – podobnie jak inne oczyszczacze powietrza Vestfrost, model VP-E2S60WH wyposażony jest również w:

 • jonizator plazmowy – wytwarzając jony ujemne i dodatnie, przyśpiesza usuwania zanieczyszczeń stałych i gazowych z pomieszczenia
 • lampę UV – dodatkowo sterylizuje filtr oczyszczacza, neutralizując bakterie i wirusy, które mogą się tam rozwijać. Czas naświetlania jest jednak zbyt krótki, by mówić o skutecznym zapobieganiu.

Żywotność i wymiana filtrów:

Zintegrowany filtr HEPA H13 + węgiel aktywny + wstępny – ok. 239 zł, żywotność ok. 12 mies

Link do Ceneo.pl

Tryb pracy i eksploatacja

Panel sterowania Vestfrost VP-E2S60Wh panel sterowania

Panel sterowania i wyświetlacz Vestfrost VP-E2S60WH. Materiały producenta Vestfrost.

Prezentowany oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Vestfrrost posiada 5 prędkości oczyszczania – analogicznie jak model, na którym bazuje, a więc Vestfrost VP-A1S60WH. Siłę nawiewu możemy regulować poprzez przycisk na panelu sterowania lub aplikację mobilną Tuya Smart.

W ten sam sposób zmienimy też tryb pracy – manualnyautomatyczny lub nocny. Tryb auto działa całkiem nieźle, choć mógłby być ciut bardziej restrykcyjny. Tryb nocny powoduje nie tylko , a wyświetlacz przestaje być podświetlony. Panel sterowania umożliwia też włączenie i wyłączenie jonizacji i lampy UV, przełączenie widoku prezentowanych zanieczyszczeń oraz ustawienie timera.

Czujniki i wskaźniki

Dość mocna strona Vestfrostów Znajdziemy tu 4 rodzaje czujników:

 • Laserowy czujnik kurzu – dostarcza informacji o stężeniu PM2,5, PM10 i PM1 (poziomy PM1 i PM10 szacowane na podstawie PM2,5)
 • Czujnik lotnych związków organicznych (TVOC) – brak informacji na stronie internetowej produktu, pojawia się jednak w instrukcji obsługi. Sensor ten sprawdza na bieżąco stężenie formaldehydu, benzenu i innych szkodliwych lotnych związków organicznych
 • Czujnik i wilgotności i temperatury – wykorzystywany do pracy trybu automatycznego nawilżacza

Nie mamy natomiast potwierdzonych informacji na temat obecności czujnika światła, który regulowałby poziom podświetlenia i prędkość oczyszczania w zależności od poziomu światła wokół urządzenia.

Informacje z laserowego czujnika kurzu oraz czujnika TVOC (lotne związki organiczne) są prezentowane na wyświetlaczu urządzenia – odczyty w zakresie od 0 do 999 µg/m3 dla PM lub od 0 do 999 ppb dla TVOC.

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz w urządzeniu posiada średniej wielkości, 4-litrowy zbiornik na wodę. To o 2 litry więcej niż znajdziemy w tańszym, ale mniejszym wariancie. Nieco większa, choć wciąż mocno przeciętna jest wydajność nawilżania, sięgająca 300 ml/h. Słowa uznania dla producenta, że postawił na nawilżacz ewaporacyjny.

Warto wspomnieć też, że założenie części nawilżaczowej powoduje spadek wydajności oczyszczania. Spadek jest dość odczuwalny, gdyż z 415 m³/h robi nam się jedynie 250 m³/h. Analogicznie zmniejsza się też metraż – z 52 do 31 m²

Kultura pracy – dość cicha, choć nieco energochłonna

Vestfrost VP-E2S60WH wypada nie najgorzej pod względem kultury pracy. Na pochwałę zasługuje głośność – 17 dB w trybie nocnym i zaledwie 52 dB przy maksymalnych obrotach. Pochwalić nie możemy za to dużego poboru prądu, sięgającego wg producenta aż 68 W. Sporo, choć wpływ na to wysokie zużycie prądu ma też fakt, iż jest to urządzenie 2w1.

Aplikacja mobilna Smart Life

Oczyszczacze powietrza Vestfrost mają wbudowany moduł WiFi. Dzięki temu użytkownicy mogą sterować urządzeniem za pomocą aplikacji mobilnej Tuya Smart Life. Warto ją sobie zainstalować na telefonie, gdyż rozszerza ona funkcjonalność oczyszczacza, umożliwiając chociażby:

 • tworzenie własnych reguł pracy w odniesieniu do poziomu zanieczyszczeń, warunków atmosferycznych, naszej obecności w domu czy godziny,
 • zmiany tryb pracy,
 • regulację prędkości oczyszczania
 • monitoring aktualnego poziomu zanieczyszczeń
 • aktywację/dezaktywację jonizacji i/lub lampy UV

Irytująca naszym zdaniem jest konieczność ponownego dodawania sprzętu do aplikacji za każdym razem, gdy chcemy skorzystać z nawilżacza osobno. W momencie, gdy uznamy, że jednak wracamy do 2w1, oczywiście ponowna integracja z aplikacją jest znowu konieczna. I choć zajmuje to kilkanaście sekund, to po pewnym czasie zaczyna być uciążliwe.

Aromaterapia

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Vestfrost VP-E2S60WH można wykorzystać też do aromaterapii. Producent sam pisze o tym w instrukcji obsługi do urządzenia. W tym celu należy zdjąć górną pokrywę pojemnika, wlać do niego 8-10 kropel olejku eterycznego i założyć z powrotem pokrywę.

Zobacz ranking 127 oczyszczaczy powietrza

Wygląd

Vestfrost VP-E2S60WH w dwóch częściach

Vestfrost VP-E2S60WH, czyli tak naprawdę oczyszczacz VP-A1S60WH i nawilżacz VP-H2I40WH. Materiały producenta Vestfrost

Vestfrost VP-E2S60WH, jak i cała gama nowych oczyszczaczy powietrza duńskiej marki, zostały zaprojektowane z przemyślane i funkcjonalne sposób. Dwuczęściowa konstrukcja to świetny pomysł, który pozwala korzystać z jednego sprzętu lub rozdzielić go na dwa. Co więcej, uniwersalna i elegancka biało-szara kolorystyka sprawdzi się w wielu współczesnych wnętrzach.

Urządzenie mierzy odpowiednio 25 x 25 x 77,3 cm, gdy chcemy sprzętu używać jako 2w1 oraz 25 x 25 x 44,3 cm, gdy wolimy korzystać akurat z samego oczyszczacza.

Panel sterowania Vestfrost VP-E2S60Wh przód i bok

Przód i bok oczyszczacza powietrza Vestfrost VP-E2S60WH wraz z uchwytem do przenoszenia. Materiały producenta Vestfrost.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Vestfrost VP-E2S60WH

MarkaVestfrost
ModelVP-E2S60WH
Cena1999 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza415 m³/h (250 m³/h z nawilżaczem)
Zalecana maks. powierzchnia52 m² (31 m² z nawilżaczem)
Zalecana maks. kubatura130 m³
Głośność17-52 dB
Pobór mocy≤ 68 W
Liczba prędkości wentylatora5
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA≥ 99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów12 mies.
Waga [kg]5,8 kg
Certyfikatyb.d.
Gwarancja2 lata.

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Zdaniem eksperta:

Vestfrost VP-E2S60WH to jeden z ciekawszych oczyszczaczy z nawilżaczem na polskim rynku. Głównie za sprawą konceptu modułowej konstrukcji, która pozwala korzystać z oczyszczacza i nawilżacza w formie dwóch osobnych urządzeń lub jednego połączonego.

Pomimo wszechstronnego charakteru, urządzenie sprawdzi się na max. 30-35 m². To dość mało zważywszy na wysoką cenę. Aby stać się posiadaczem oczyszczacza z nawilżaczem Vestfrost, musimy wyłożyć bowiem 2799 zł. To o 1000 zł więcej niż Coway Hue&Healing i o 900 zł więcej niż Sharp KC-D60EUW.

Zobacz ranking 127 oczyszczaczy powietrza

Galeria zdjęć Vestfrost VP-E2S60WH

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Vestfrost VP-E2S60WH to oryginalna, ciekawa, choć droga propozycja. W proponowanej przez producenta cenie znajdziemy kilka tańszych urządzeń o lepszych parametrach.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Vestfrost posiada 3 filtry: HEPA, węglowy oraz wstępny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …