Klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP40W. Czy warto kupić?

Maciej Kluba

Maciej Kluba

5 minut czytania

Warmtec Morso KP40W należy do grupy wielofunkcyjnych klimatyzatorów przenośnych. Urządzenie według producenta jest przeznaczone do pomieszczeń około 46 m2. My zalecamy mniejszą powierzchnię maksymalną 40m2.

Oprócz trybu chłodzenia, znajdziemy w nim dodatkowo tryb ogrzewania, osuszania i cyrkulacji powietrza. Dzięki temu klimatyzator przenośny Warmtec KP40W można stosować również jesienią czy zimą. 

Ponadto, urządzenie zaprojektowano w sposób pozwalający korzystać z klimatyzatora w środku lub na zewnątrz budynku (np. na balkonie czy tarasie). To istotna zaleta, o której piszemy więcej nieco niżej.

Cena Warmtec Morso KP40W z funkcją Wi-Fi 

KUP W SKLEPIE CENEO.PL

Warmtec Morso KP40W WiFi

2 599 zł

Sprawdź ofertę

Ranking klimatyzatorów przenośnych

Top 3 Klimatyzatory przenośne

Warmtec Morso KP40W w naszej opinii

Zalety
  • Funkcja grzewcza
  • Wysoka moc chłodnicza oraz grzewcza urządzenia
  • Świetny przepływ powietrza
  • Sterowanie przez Wi-Fi
  • Timer
  • Możliwość pracy na zewnątrz
  • Dobry stosunek ceny do możliwości
Wady
  • Dość duży pobór prądu
  • Konieczność dokupienia uszczelki okiennej, bo w zestawie jest jedynie listwa, przystosowana do okien przesuwnych typu amerykańskiego

Mniejsze modele, z niższym zużyciem prądu i mniejszą mocą chłodniczą znajdziesz w naszym rankingu klimatyzatorów przenośnych: 


Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Warmtec Morso KP40W może pochwalić się imponującą mocą chłodniczą. 4 kW spokojnie wystarczy do schłodzenia ok. 40 m2 powierzchni. Nieźle wypada też moc grzewcza sprzętu 3,2 kW. 

Pobór prądu w obydwu trybach to odpowiednio 1,5 i 1,4 kW (trochę dużo, ale to niestety standard przy urządzeniach o większej mocy). Dobrą wiadomością jest też przepływ powietrza, który sięga aż 480 m³/h.

Przód klimatyzatora przenośnego Warmtec Morso+ KP40W. Materiały producenta Warmtec
Przód klimatyzatora przenośnego Warmtec Morso+ KP40W. Materiały producenta Warmtec

Mocne urządzenia pozwalają szybciej schłodzić pomieszczenie, a to oznacza, że mogą przejść w tryb stand-by lub zostać wyłączone., co ograniczy hałas i zużycie prądu.

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator pokojowy Warmtec Morso KP40W pracuje w czterech trybach:

  • chłodzenia,
  • ogrzewania,
  • osuszania,
  • wentylacji.

Oprócz tego użytkownicy mogą wybrać jedną z 3 prędkości pracy. Znajdziemy tu również tryb automatyczny wentylatora.

W trybie auto, gdy temperatura w pomieszczeniu jest wyższa o co najmniej 3°C niż ta ustawiona na klimatyzatorze, to zostanie włączona najwyższa praca wentylatora.

Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest wyższa o co najmniej 2°C niż temperatura zadana, to zostanie wybrana średnia prędkość.

Natomiast w przypadku, gdy temperatura w pomieszczeniu jest równa lub niższa od temperatury zadanej, urządzenie będzie pracowało z niską prędkością wentylatora.

Warmtec Morso KP40W rura wyrzutowa
Rura wyrzutowa klimatyzatora Warmtec Morso KP40W. Materiały producenta Warmtec.

Zakres temperatur w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania jest podobny i wynosi 16-31 st. C.

Klimatyzator przenośny Warmtec posiada także wydajny tryb osuszania, będąc w stanie odparować 34 litry wody w ciągu doby.

To nie wszystkie zalety, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w 24-godzinny timer, umożliwiający zaplanowanie zarówno rozpoczęcia, jak i zakończenia pracy.

W zależności od wybranej wersji, sterowanie klimatyzatorem Warmtec odbywa się za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej (wersja z Wi-Fi). Tuya Smart pozwala użytkownikowi regulować intensywność pracy, programować czas użytkowania czy docelową temperaturę.

Praca na zewnątrz, np. na balkonie

Warmtec Morso KP40W możesz ustawić na zewnątrz, wówczas klimatyzator przez rurę będzie wpuszczać zimne powietrze do pomieszczenia. Jakie są tego zalety?

Po pierwsze redukuje to odczuwalny przy działaniu hałas. Po drugie zaoszczędza miejsce w pomieszczeniu. I po trzecie zwiększa wydajność chłodzenia.

Klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP40W zamontowany na zewnątrz. Materiały producenta Warmtec.
Klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP40W zamontowany na zewnątrz. Materiały producenta Warmtec.

UWAGA: Pamiętaj, żeby nie wystawiać urządzenia na bezpośrednie i intensywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, np. działanie promieni słonecznych lub ulewnego deszczu. Oznacza to, że klimatyzator powinien znajdować się w miejscu z zadaszeniem.

Wygląd

Warmtec Morso KP40W posiada dość standardowy design. Biała bryła urządzenia wpasuje się dobrze w większość aranżacji, jest natomiast dosyć duża.

Klimatyzator przenośny Morso KP40W zamontowany w pokoju, źródło: materiały producenta

Wymiary urządzenia wynoszą wynoszą 32 x 57 x 78 cm. Waga to 34 kg. Sprzęt wyposażony jest w kółka jezdne, co ułatwia przemieszczanie klimatyzatora.

Parametry techniczne

Marka i modelWarmtec Morso KP40W
Cena (zł)2 599 zł
Moc chłodnicza (kW) i grzewcza4,0/3,2
Przepływ powietrza (m³/h)480
Rekomendowana powierzchnia (m²)40
Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania16-31/16-31
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność (dB)53
Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1500/1400
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 13
Waga (kg)34

* Przyjmujemy, że na każde 10 m²  powinno przypadać minimum 1 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Warmtec Morso KP40W?

Warmtec Morso KP40W możemy polecić osobom, które szukają wydajnych klimatyzatorów przenośnych. Urządzenie bez problemów poradzi sobie z powierzchnią ok. 40 m². Jest to jednak również dość drogi sprzęt – ok. 2900 zł.

Sprawdzi się więc nie tylko w domach, ale także gabinetach usługowych, urzędach, biurach czy innych placówkach publicznych.

To też świetny wybór dla wszystkich tych, którzy będą mogli wystawić urządzenie na zewnątrz. Wyeliminuje to problem dużej bryły, która zajmuje sporo miejsca.

Warto zwrócić uwagę, że aktualny wariant tego modelu posiada Wi-Fi. Pełna kontrola i dodatkowe opcje sterowania na pewno są dodatkowym plusem.

Warmtec Morso KP40W ma też pewne wady. Przy tak dużej mocy chłodzącej i grzewczej, zauważalny jest też spory pobór prądu (odpowiednio 1,5 i 1,4 kW).

Inne klimatyzatory przenośne Warmtec 

Jeżeli potrzebujesz mocniejszego urządzenia warto sprawdzić klimatyzator Warmtec Morso KP53W – 4w1, przeznaczony do 60 m².

Modele nieco słabsze od prezentowanego KP40W to Warmtec Senja KP32W – 4w1 do maksymalnie 32 m2 lub Warmtec KP35W – również model 4w1 do pokoju o maksymalnej powierzchni 35 m².

Ciekawą propozycję stanowi nowa wersja recenzowanego klimatyzatora – Warmtec Morso+ KP40W. Jest to bowiem klimatyzator dwururowy.

Galeria zdjęć

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość ocen: 14

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 komentarz

  • Pierwsze upały i klimatyzacja na balkonie.

    Plusy:
    Chłodzi.

    Minus:
    Jest głośną jednostką jak Fral 14.2.


    Klimatyzacja jest na balkonie, który jest oszklony.
    Jedna rura wyprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz a dwie rury zajmują się powietrzem z pokoju.
    Pierwsze duże upały i klimatyzacja robi co trzeba. Żaluzje opuszczone by słońce nie padało na urządzenie. Pozostałe okna uchylone lub otwarte, by tam nie robić „termosu".

    Druga rura typu „plenum". 30 % zwiększa wydajność? W sumie to tak. Klimatyzacja dojdzie do zadanej temperatury i działa tylko wiatrak. Wiatrak pobiera powietrze przez „plenum". Czyli z pomieszczenia i wpuszcza jest do pokoju. A gdy nie mamy drugiej rury klimatyzator pobiera nam ciepłe powietrze z dworu i wciska je do pomieszczenie. W taki sposób szybko tracimy uzyskaną temperaturę.
    Druga sprawa. Wszelkie zapachy, jakie klimatyzacja ma koło siebie pobiera i daje do pomieszczenia (papierosy czy idziesz „walnąć bąka”).

    Chcesz przewietrzyć mieszkanie.
    Na dworze jest temperatura np. 24 stopni a w domu masz 26. Wyciągasz druga rurę by pobierała powietrze z dworu i nadajesz wyższą temperaturę niż 26 stopni. Tankujesz chłodniejsze powietrze z dworu i zbijasz tanio temperaturę w pomieszczeniu.

    Minusem drugiej rury jest to że robisz obieg zamknięty i może się tak zdarzyć, że w pomieszczeniu będzie duszno.

    Sterowanie temperaturą:
    Niby drugie plenum wciąga powietrze do urządzenia i mierzy jego temperaturę, ale to kulawe rozwiązanie. Temperatura jest na czujniku w tym momencie wyższa o parę stopni. I ciągle się waha. Co parę godzin trzeba kontrolować na aplikacji jak jest temperatura na czujniku i ustawiać zadaną temperaturę.
    I tu przychodzi z pomocą ControlBox. Panel sterowania z czujnikiem i kratką wylotową. To rozwiązanie ma swoje minusy. Czujnik blisko wyjścia rury więc różnica temperatury może dochodzić do góra 2 stopni. W nie 4 stopnie w przypadku drugiej rury. Można kierować wylotem powietrza i w moim przypadku jest ono skierowane do góry, bo ciepłe powietrze zawsze jest wyżej więc je wypiera.
    Szkoda, że firma Warmtec nie opracowała samego tańszego czujnika temperatury. Nie każdego stać na to, by wywalić prawie 300zl na ControlBox. Tu raczej nie można mówić o super konstruktywnej Polskiej myśli technicznej. Warmtec bardziej powinien postawić na rozwiązania techniczne i dodatki, by przyciągnąć ludzi do siebie. Czujnik temperatury WIFI? Czemu nie? Porobić testy i pokazać swój kolejny dodatek dedykowany. Warmtec jest znany z czujników i innych produktów do domu. Tylko trzeba chcieć!
    Pamiętajcie, że wystawienie klimatyzacji na zewnątrz to wygoda, ale też straty na samych rurach. Wystarczy zmierzyć temperaturę na początku rury i na końcu. Poza tym spasowanie końcówek rur i daje dużo do życzenia (każda forma ma takie same średnio dopasowane rozwiązania).

    W moim mieszkaniu przed klimatyzacja w domu temperatury dobijały do 29 stopni przy pary dniach upałów a teraz jest znacznie chłodniej.

    Dobór urządzenia do powierzchni mieszkania. Tak naprawdę wszystko zależy jakie temperatury macie w czasie upałów. Bo jak macie do 26 stopni w czasie gorących dni to możecie kupić sobie klimatyzacje znacznie mniejszą. Da ona sobie radę. I też spójrzcie ile w pomieszczeniu jest urządzeń dających ciepło. Komputery, lodówka, ilość osób w pomieszczeniu. I się okaże za na 30 mkw bierzecie 4kw, które da sobie radę z chłodzeniem pomieszczenia, a nie będzie chodzić godzinami, by zbliżyć się do zadanej temperatury.

    Kończąc… Nie ma idealnych rozwiązań. Wszystko ma wady i zalety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

30 kwietnia 2024 · 3 minuty czytania

Camry CR7902 – normalny, średniej klasy klimatyzator 3w1. Warto go kupić?

Camry CR7902 to klimatyzator mobilny 3w1 o mocy 2,6 kW. Urządzenie nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale też trudno mu coś zarzucić. Ot zwyczajny, dobry klimatyzator. Czy warto go kupić? A może da się znaleźć w podobnej cenie bardziej opłacalne urządzenia?

26 kwietnia 2024 · 5 minut czytania

Klimatyzator Sharp CVY12XR – drogi sprzęt o wysokiej mocy chłodzenia

Jeśli stoisz przed zakupem klimatyzatora przenośnego sprawdź nasz niezależny ranking i recenzje. Analizujemy najpopularniejsze modele, aby ułatwić Ci zakup sprzętu do domu, biura i mieszkania. Przedstawiamy recenzję klimatyzatora Sharp CVY12XR. Badamy ofertę marketingową i sprawdzamy jak prezentuje się on na tle konkurencji.

26 kwietnia 2024 · 5 minut czytania

Delonghi PAC EL112 CST – wszechstronny klimatyzator z serii Pinguino

Szukasz sprawdzonego sposobu na ochłodę w lecie? Sprawdź recenzję klimatyzatora przenośnego Delonghi Delonghi PAC EL112 CST. To dobry sprzęt, który pozwoli Ci zapomnieć o upałach. W naszej recenzji analizujemy jego parametry oraz opłacalność. Jeśli chcesz poznać innej modele klimatyzatorów, odwiedź nasz ranking i wybierz sprzęt dla siebie!

22 kwietnia 2024 · 5 minut czytania

Warmtec Froya KP41W – klimatyzator przenośny o wysokiej mocy

Poszukujesz sprzętu do ochłodzenia pokoju, sypialni, czy salonu? Sprawdź model Warmtec Froya KP41W i poznaj naszą recenzję. W tym tekście analizujemy parametry tego modelu i oceniamy go pod kątem opłacalności.

19 kwietnia 2024 · 4 minuty czytania

TCL TAC-12CPB – czy warto wybrać ten model klimatyzatora?

Szukasz sposobu na ochłodzenie w upalne dni? Sprawdź recenzję klimatyzatora TCL TAC-12CPB. Oceniliśmy ten model pod kątem parametrów pracy i opłacalności. Koniecznie sprawdź naszą recenzję przed zakupem klimatyzacji.