Warmtec KP35W to klimatyzator przenośny polskiej marki, którego ceny rozpoczynają się od 2349 zł. Nie jest jednym z najtańszych urządzeń dostępnych na rynku, ale czy mimo to warto go kupić?

To dosyć solidna opcja jeśli chodzi o funkcjonalności i dodatkowe wyposażenie (opcja ogrzewania i w nowszych modelach sterowanie przez Wi-Fi). W cenie około 2400 zł, na pewno można wybrać inne modele o takiej samej mocy chłodniczej i kilku dodatkowych funkcjach, co nie sprawia jednak, że Warmtec KP35W to zły wybór.

Cena Warmtec KP35W (2023-10-03) – 1979 zł (link do Ceneo.pl)

Najlepsze modele klimatyzatorów przenośnych znajdziesz w rankingu opłacalności przygotowanym przez redakcję portalu:

⏵ Zobacz Ranking

Warmtec KP35W w naszej opinii

Zalety

  • Funkcja ogrzewania
  • Timer
  • Pilot zdalnego sterowania
  • Sterowanie przez Wi-Fi (nowsze wersje modelu)
  • Funkcja swing

Wady

  • Konieczność dokupienia uszczelki okiennej (w zestawie jest jedynie listwa, która pasuje do okien przesuwnych typu amerykańskiego)

Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Klimatyzator Warmtec KP35W został przystosowany zarówno do chłodzenia, jak i do ogrzewania powietrza. Jego moc chłodnicza to 3,5 kW, natomiast grzewcza jest nieco niższa i wynosi 2,9 k (nadal jest to świetny wynik dla klimatyzatora przenośnego). W najwyższym trybie wentylatora urządzenie uzyskuje przepływ powietrza na poziomie 350 m³/h (przy tej mocy chłodniczej to konieczne minimum).

Zdaniem producenta takie parametry czynią sprzęt odpowiednim do pomieszczeń o powierzchni do 40 m². My zalecamy, żeby tego klimatyzatora używać na powierzchni maksymalnie 35 m²

Tryb pracy i eksploatacja

Użytkownik klimatyzatora Warmtec KP35W ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 18 do 32 st. C w trybie chłodzenia i od 13 do 27 st. C w trybie ogrzewania. Dostępne są trzy stopnie intensywności nadmuchu oraz regulacja kąta nawiewu, czyli funkcja swing

Opcja auto, sprawia, że klimatyzator przenośny sam dobiera prędkość wentylatora do zadanej przez użytkownika temperatury chłodzenia.

Producent wyposażył urządzenie w 24-godzinny timer, pozwalający na regulację czasu pracy, jak również w kółka, które ułatwiają przestawienie go w inne miejsce. Włączenie, wyłączenie i zmiana ustawień klimatyzatora Warmtec KP35W są możliwe na dwa sposoby: pilotem albo poprzez dotykowy panel sterowania. Z poziomu pilota można również wygasić diody urządzenia (tzw. tryb nocny). 

Dodatkowa opcja sterowania przez Wi-Fi (Tuya Smart) pojawiła się w najnowszej wersji tego modelu. To dobra wiadomość, bo aplikacja mobilna zapewnia dodatkowe możliwości, takie jak zaprogramowanie harmonogramu działania, w którym klimatyzator będzie sam automatycznie rozpoczynał pracę z zadanymi regułami.

Wygląd

Przenośny klimatyzator Warmtec KP35W to urządzenie o wymiarach 43,5 x 71,5 x 35 cm, zamknięte w białej obudowie. Pod względem estetycznym nie wypada źle, choć nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Warmtec KP35W

Marka i modelWarmtec KP35W
Cena2349 zł
Moc chłodnicza i grzewcza (kW)3,5/2,9
Przepływ powietrza (m³/h)350
Rekomendowana powierzchnia (m²)*35
Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania18-32/13-27
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność (dB)do 54
Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1200/1100
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A+
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 13
Waga (kg)34

* Przyjmujemy, że na każde 10 m² powinno przypadać minimum 1 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Warmtec KP35W?

Model KP35W to dobry klimatyzator przenośny, szczególnie z ostatnimi zmianami, dzięki którym doczekaliśmy się modułu sterowania przez Wi-Fi.

Stosunek kosztu zakupu do możliwości klimatyzatora jest w tym przypadku korzystny, ale maksymalna powierzchnia pracy powinna być naszym zdaniem nieco niższa niż sugeruje producent (zaleca się, aby w pokoju o standardowej wysokości i przeciętnym stopniu nagrzewania na 10 m² przypadało 1,08 kW mocy chłodniczej). Warto o tym pamiętać.

Zobacz inne klimatyzatory marki Warmtec:

Galeria zdjęć Warmtec KP35W

Cena Warmtec KP35W

Cena Warmtec KP35W (2023-10-03) – 1979 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB12HP/PACB212HP. Czy warto kupić?

Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Lidl Comfee. Czy warto kupić? (Aktualizacja 29.05.2023)

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą …