Model Morso KP53W to przedstawiciel wagi ciężkiej wśród klimatyzatorów przenośnych. Propozycja firmy Warmtec skierowana jest do osób poszukujących urządzenia o naprawdę dużej mocy. 5300 W pozwala stosować sprzęt na powierzchniach do 60 m².

Warmtec Morso KP53W wyróżnia się też dużym przepływem powietrza – 480 m³/h. Duża moc urządzenia i i szybkie chłodzenie powietrza kosztują. Warmtec Morso KP53W trzyma cenę przez cały czas. Urządzenie kosztuje obecnie 3099 zł. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się to dość dużą kwotą, parametry techniczne zdają się to rekompensować.

Cena Warmtec Morso KP53W (2023-10-03) – 3099 zł (link do Ceneo.pl)

Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Ogromna moc chłodnicza na poziomie 5,3 kW (18000 BTU) i duża moc grzewcza o wartości 3,8 kW (13000 BTU) to najważniejsze zalety klimatyzatora Warmtec Morso KP53W. Model ten reprezentuje urządzenia wielofunkcyjne. Znajdziemy w nim również funkcję osuszania, jak i wentylacji. Wydajność osuszania to aż 2l/h, czyli 48 litrów na dobę.

Podobnie jak w przypadku mniejszego modelu – Morso KP40W, mamy tutaj możliwość podłączenia klimatyzatora na zewnątrz budynku (np. na tarasie czy balkonie). Wystarczy założyć panel sterujący ControlBox na koniec rury wyprowadzającej chłodne powietrze do pomieszczenia. Ustawienie klimatyzatora przenośnego na zewnątrz to większa wydajność chłodzenia i mniejszy szum w mieszkaniu. 

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP53W pracuje w czterech trybach:

 • chłodzenia,
 • ogrzewania,
 • osuszania,
 • wentylacji.

Oprócz trybu automatycznego, w którym klimatyzator sam dobiera moc nawiewu, prędkość może być regulowana manualnie (3 poziomy prędkości).

Możemy wybrać docelową temperaturę w zakresie 16-31 st. C. Wartości te mają zastosowanie zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania.

24-godzinny timer pozwala precyzyjnie zaplanować początek, jak i koniec pracy sprzętu.

Niestety na tym kończy się liczba dostępnych funkcji. Urządzenie nie oferuje ani funkcji swing, pozwalającej lepiej rozprowadzać chłodzone powietrze ani też wi-fi. Sterowanie sprzętem odbywa się więc wyłącznie za pomocą panelu dotykowego i/lub pilota.

Malutki wyświetlacz poinformuje użytkownika o aktualnej temperaturze, jak i napotkanych problemach. Np. kod E4 oznacza przepełnienie zbiornika na skropliny.

Firma Warmtec dołączyła też do grona producentów stosujących w swoich urządzeniach ekologiczny czynnik roboczy R290. Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

⏵ Zobacz Ranking

Wygląd

Warmtec Morso KP53W wygląda identycznie jak nieco słabszy model KP40W. Jedyna różnica objawia się w wadze urządzenia. Morso KP53W waży aż 39 kg (o 5 kg więcej od KP40W). Analogicznie, urządzenie mierzy 32 x 57 x 78 cm. Co istotne przy takiej masie, sprzęt wyposażony został w kółka jezdne, dzięki którym stosunkowo łatwo przemieścimy sprzęt.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Warmtec Morso KP53W

Marka i modelWarmtec Morso KP53W
Cena (zł)3099
Moc chłodnicza (kW) i grzewcza5,3/3,8
Przepływ powietrza (m³/h)480
Rekomendowana powierzchnia (m²)60
Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania16-31/16-31
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność (dB)53
Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania2000/1700
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 13
Waga (kg)39

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Warmtec Morso KP53W?

Warmtec Morso KP53W będzie dobrą propozycją do dużych powierzchni. Imponująca moc chłodnicza (5,3 kW) potrafi schłodzić nawet 60 m². Dzięki przepływowi powietrza, wynoszącemu 480 m³/h, szybko odczujemy różnicę w temperaturze.

Morso KP53W sprawdzi się więc w prywatnych domach, jak i biurach, urzędach czy gabinetach usługowych. Fanom nowinek technicznych, doskwierać może brak wi-fi, które w tej cenie mogłoby być standardem. Choć urządzenia Warmtec należą do oszczędnych, zużycie prądu przy tak dużej mocy, będzie odczuwalne. Planując budżet na zakup sprzętu, warto mieć to na uwadze.

Do mniejszych powierzchni warto sprawdzić inne modele klimatyzatorów marki Warmtec:

Galeria zdjęć Warmtec Morso KP53W

Warmtec Morso KP53W w naszej opinii

Zalety

 • Olbrzymia moc chłodnicza oraz grzewcza urządzenia
 • Możliwość stosowania klimatyzatora na zewnątrz
 • Funkcja ogrzewania
 • Świetny przepływ powietrza
 • Timer

Wady

 • Spory pobór prądu
 • Brak funkcji swing
 • W tej cenie urządzenie mogłoby mieć wi-fi

Cena Warmtec Morso KP53W

Cena Warmtec Morso KP53W (2023-10-03) – 3099 zł (link do Ceneo.pl)

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB12HP/PACB212HP. Czy warto kupić?

Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Lidl Comfee. Czy warto kupić? (Aktualizacja 29.05.2023)

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą …