Klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP40W. Czy warto kupić?

Maciej Kluba
Maciej Kluba
5 minut czytania

Warmtec Morso KP40W należy do grupy wielofunkcyjnych klimatyzatorów przenośnych. Urządzenie według producenta jest przeznaczone do pomieszczeń około 46 m2. My zalecamy mniejszą powierzchnię maksymalną 40m2.

Oprócz trybu chłodzenia, znajdziemy w nim dodatkowo tryb ogrzewania, osuszania i cyrkulacji powietrza. Dzięki temu Warmtec KP40W można stosować również jesienią czy zimą. Ponadto, urządzenie zaprojektowano w sposób pozwalający korzystać z klimatyzatora w środku lub na zewnątrz budynku (np. na balkonie czy tarasie). To istotna zaleta, o której piszemy więcej nieco niżej.

Obecnie Warmtec Morso KP40W dostępny jest z opcją Wi-Fi, której brakowało w ostatniej wersji modelu.

Cena Warmtec Morso KP40W z funkcją Wi-Fi (2023-10-03) – 2899 zł (link do Ceneo.pl)

Mniejsze modele, z niższym zużyciem prądu i mniejszą mocą chłodniczą znajdziesz w naszym rankingu klimatyzatorów przenośnych: 

⏵ Zobacz Ranking

Warmtec Morso KP40W w naszej opinii

Zalety

 • Funkcja grzewcza
 • Wysoka moc chłodnicza oraz grzewcza urządzenia
 • Świetny przepływ powietrza
 • Sterowanie przez Wi-Fi
 • Timer
 • Możliwość pracy na zewnątrz
 • Dobry stosunek ceny do możliwości

Wady

 • Dość duży pobór prądu
 • Konieczność dokupienia uszczelki okiennej, bo w zestawie jest jedynie listwa, przystosowana do okien przesuwnych typu amerykańskiego

Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Warmtec Morso KP40W może pochwalić się imponującą mocą chłodniczą. 4 kW spokojnie wystarczy do schłodzenia ok. 40 m2 powierzchni. Nieźle wypada też moc grzewcza sprzętu 3,2 kW. Pobór prądu w obydwu trybach to odpowiednio 1,5 i 1,4 kW (trochę dużo, ale to niestety standard przy urządzeniach o większej mocy). Dobrą wiadomością jest też przepływ powietrza, który sięga aż 480 m³/h.

Mocne urządzenia pozwalają szybciej schłodzić pomieszczenie, a to oznacza, że mogą przejść w tryb stand-by lub zostać wyłączone., co ograniczy hałas i zużycie prądu.

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator pokojowy Warmtec Morso KP40W pracuje w czterech trybach:

 • chłodzenia,
 • ogrzewania,
 • osuszania,
 • wentylacji.

Oprócz tego użytkownicy mogą wybrać jedną z 3 prędkości pracy. Znajdziemy tu również tryb automatyczny wentylatora. W trybie auto, gdy temperatura w pomieszczeniu jest wyższa o co najmniej 3°C niż ta ustawiona na klimatyzatorze, to zostanie włączona najwyższa praca wentylatora. Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest wyższa o co najmniej 2°C niż temperatura zadana, to zostanie wybrana średnia prędkość. Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest równa lub niższa od temperatury zadanej, urządzenie będzie pracowało z niską prędkością wentylatora.

Zakres temperatur w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania jest podobny i wynosi 16-31 st. C.

Klimatyzator posiada także wydajny tryb osuszania, będąc w stanie odparować 34 litry wody w ciągu doby.

To nie wszystkie zalety, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w 24-godzinny timer, umożliwiający zaplanowanie zarówno rozpoczęcia, jak i zakończenia pracy.

W zależności od wybranej wersji, sterowanie klimatyzatorem Warmtec odbywa się za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej (wersja z Wi-Fi). Tuya Smart pozwala użytkownikowi regulować intensywność pracy, programować czas użytkowania czy docelową temperaturę.

Praca na zewnątrz, np. na balkonie

Warmtec Morso KP40W możesz ustawić na zewnątrz, wówczas klimatyzator przez rurę będzie wpuszczać zimne powietrze do pomieszczenia. Jakie są tego zalety?

Po pierwsze redukuje to odczuwalny przy działaniu hałas. Po drugie zaoszczędza miejsce w pomieszczeniu. I po trzecie zwiększa wydajność chłodzenia.

UWAGA: Pamiętaj, żeby nie wystawiać urządzenia na bezpośrednie i intensywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, np. działanie promieni słonecznych lub ulewnego deszczu. Oznacza to, że klimatyzator powinien znajdować się w miejscu z zadaszeniem.

Wygląd

Warmtec Morso KP40W posiada dość standardowy design. Biała bryła urządzenia wpasuje się dobrze w większość aranżacji, jest natomiast dosyć duża. Wymiary urządzenia wynoszą wynoszą 32 x 57 x 78 cm. Waga to 34 kg. Sprzęt wyposażony jest w kółka jezdne, co ułatwia przemieszczanie klimatyzatora.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Warmtec Morso KP40W

Marka i modelWarmtec Morso KP40W
Cena (zł)2899
Moc chłodnicza (kW) i grzewcza4,0/3,2
Przepływ powietrza (m³/h)480
Rekomendowana powierzchnia (m²)40
Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania16-31/16-31
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność (dB)53
Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1500/1400
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 13
Waga (kg)34

* Przyjmujemy, że na każde 10 m²  powinno przypadać minimum 1 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Warmtec Morso KP40W?

Warmtec Morso KP40W możemy polecić osobom, które szukają wydajnych klimatyzatorów przenośnych. Urządzenie bez problemów poradzi sobie z powierzchnią ok. 40 m². Sprawdzi się więc nie tylko w domach, ale także gabinetach usługowych, urzędach, biurach czy innych placówkach publicznych.

To też świetny wybór dla wszystkich tych, którzy będą mogli wystawić urządzenie na zewnątrz. Wyeliminuje to problem dużej bryły, która zajmuje sporo miejsca.

Warto zwrócić uwagę, że najnowszy wariant tego modelu posiada Wi-Fi. Pełna kontrola i dodatkowe opcje sterowania na pewno są dodatkowym plusem.

Warmtec Morso KP40W ma też pewne wady. Przy tak dużej mocy chłodzącej i grzewczej, zauważalny jest też spory pobór prądu (odpowiednio 1,5 i 1,4 kW). Rekompensuje to jednak jego całkiem sensowna cena, czyli około 2500 zł.

Jeżeli potrzebujesz mocniejszego urządzenia warto sprawdzić klimatyzator Warmtec Morso KP53W – 4w1, przeznaczony do 60 m2. Modele nieco słabsze od prezentowanego KP40W to Warmtec Senja KP32W – 4w1 do maksymalnie 40 m2 lub Warmtec KP35W – również model 4w1 do pokoju o maksymalnej powierzchni 43 m2.

Galeria zdjęć Warmtec Morso KP40W

Cena Warmtec Morso KP40W

Model Morso KP40W dostępny jest w dwóch wersjach: standardowej oraz z wbudowanym Wi-Fi.

Cena Warmtec Morso KP40W (2023-10-03) – 2899 zł (link do Ceneo.pl)

Cena Warmtec Morso KP40W z funkcją Wi-Fi (2023-10-03) – 2899 zł (link do Ceneo.pl)

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Klarstein Kraftwerk Smart 10K. Ładny, ale czy dobry?

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów Chłodzenie powietrza Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Klarstein Kraftwerk Smart 10K wynosi 10000 BTU, czyli 2,9 kW. Przepływ …

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Camry CR7902 – normalny, średniej klasy klimatyzator 3w1. Warto go kupić?

Camry CR7902 to klimatyzator przenośny (chłodzenie, wentylacja i osuszanie) o przeciętnej mocy 2,65 kW. …

12 czerwca 2024 · 5 minut czytania

Warmtec Froya KP35W – czy warto go kupić?

Klimatyzator przenośny Warmtec Froya KP35W to wydajne urządzenie, które zapewni komfortowe warunki w pomieszczeniach …

12 czerwca 2024 · 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW2900CO – przeciętna relacja ceny do parametrów

Whirlpool PACW2900CO to typowy przedstawiciel klimatyzatorów przenośnych 3w1. Urządzenie posiada dość przeciętną moc chłodniczą …

7 maja 2024 · 4 minuty czytania

Yoer PAC02W – mocny klimatyzator 4w1 z Chin. Warto dać mu szansę?

Klimatyzator przenośny Yoer PAC02W to ciekawy, choć dość nierówny sprzęt nieznanej marki. Posiada bardzo dużą moc chłodniczą, Wi-Fi i jest stosunkowo tani. Czy warto zaufać producentowi i kupić ten model? A może lepiej wybrać coś innego? Odwiedź nasz Ranking Klimatyzatorów 2024