Xiaomi Smart Air Purfier 4 – najważniejsze cechy

Xiaomi AP 4 to oczyszczacz, który miał swoją premierę w 2022 roku. Producent oferuje jonizację i wydajną filtrację powietrza. „Środkowy” z 3 nowych modeli w gamie Xiaomi Air Purifier 4 oferuje wydajność oczyszczania na poziomie 400 m³/h, plasując się więc pomiędzy Xiaomi Mi Air Purifier 4 Lite, a Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro.

Xiaomi Air Purifier 4 możemy polecić osobom szukającym oczyszczacza do pomieszczeń 35-40 m2 (max. 50 m2). Do najważniejszych zmian, które wprowadza 4 seria oczyszczaczy Xiaomi należą m.in. jonizator powietrza oraz poprawiony algorytm oceny jakości powietrza. Z drugiej strony Air Purifier 4 wciąż odstaje od konkurencji: Samsunga, Winixa czy Klarty, które w naszym teście oczyszczania powietrza przefiltrowały powietrze w pokoju testowym szybciej.

Czy chiński oczyszczacz sprawdzi się w polskim domu? Dowiesz się tego w naszej recenzji. Zapraszamy do czytania.

Opinia eksperta

Dobra relacja ceny do wydajności, wygodna aplikacja mobilna z opcją tworzenia własnych reguł pracy i dobrze działająca jonizacja (naszym zdaniem plazmowa). Na minus niewygodny uchwyt do przenoszenia urządzenia i nie do końca miarodajne czujniki. Tryb auto nie jest też do końca restrykcyjny. Przy wyższych obrotach Xiaomi jest wciąż uciążliwie głośne.

Maciej Kluba

Zalety

 • Aplikacja mobilna Mi Home z pełną automatyzacją (również na rynek europejski)
 • Wsparcie Asystenta Google i Amazon Alexa
 • Dobra relacja ceny do wydajności (400 m³/h)
 • Jonizacja powietrza (nowość w Xiaomi)
 • Łatwa w demontażu kratka górna umożliwia wyczyszczenie wentylatora

Wady

 • Czujnik PM2,5 prezentuje nieco inne odczyty od czujników zewnętrznych (w tym innych oczyszczaczy Xiaomi)
 • Mało czytelny wyświetlacz (z daleka)
 • Relatywnie głośna praca (w stosunku do oferowanej wydajności)
 • Dość drogie filtry wymienne

Zobacz ranking 127 oczyszczaczy powietrza

Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza Xiaomi prosimy, skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć nasze niezależne testy.

Cena Xiaomi Smart Air Purifier 4 (2023-11-24) 729 zł 

Xiaomi Smart Air Purifier 4 dostępny jest w listopadzie taniej z okazji trwających wyprzedaży Black Weeks.

Dziękujemy ♥

Czy warto wybrać Xiaomi AP 4? Zapraszamy do recenzji.

Oczyszczanie powietrza przez Xiaomi Smart Air Purifier 4

Xiaomi Air Purfiier 4 wykorzystuje zintegrowany filtr 3w1, na który składają się filtr wstępny, węglowy oraz HEPA H13.

Xiaomi Air Purfier 4 filtr

Cylindryczny filtr 3w1 w oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier 4. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Zalety poszczególnych filtrów opisujemy poniżej:

 • Filtr wstępny – jego zadanie polega na wychwytywaniu dużych zanieczyszczeń, takich jak kłęby sierści czy kurzu, tak by nie zapychały one niepotrzebnie pozostałych elementów systemu filtracyjnego.
 • Filtr HEPA H13– filtr HEPA H13 odpowiada za usuwanie cząsteczek pyłu zawieszonego, alergenów i innych szkodliwych drobnoustrojów w formie stałej.
 • Filtr węglowy – Filtr węglowy o gramaturze aż 450 g skutecznie eliminuje zanieczyszczenia w formie gazowej. w tym lotne związki organiczne, m.in. benzen, aceton, formaldehyd i dym tytoniowy.

Filtr 3w1, który znajdziemy w oczyszczaczach Xiaomi, ma swoje plusy i minusy. Z pewnością jest to wygodne rozwiązanie, gdyż zamawiamy, a następnie podmieniamy tylko jeden filtr. Z drugiej strony jest to często nieopłacalne, gdyż różne filtry zużywają się w różnym tempie, a my niepotrzebnie zastępujemy filtr, który jeszcze mógłby posłużyć.

Dodatkowo, mamy tu zastosowany jonizator ostrzowy (choć naszym zdaniem jest on plazmowy – w testach generuje również jony dodatnie). Jonizacja przyczynia się do nieco szybszego usuwania zanieczyszczeń (ok. 5% krótszy czas). Wbrew temu, co sugeruje producent – nie zapewni ono „efektu lasu”.

Wymiana filtrów Xiaomi Air Purifier 4

Wymiana filtrów Xiaomi Air Purifier 4

W przypadku modelu Air Purifier 4 Xiaomi szacuje żywotność zintegrowanego filtra 3w1 na ok. 6-12 miesięcy. Urządzenie jest wyposażone w czujnik RFID, który kontroluje jego zużycie. Użytkownik może sprawdzić szacunkowe procentowe zużycie filtra w aplikacji mobilnej oraz na wyświetlaczu (informacja procentowa). Na wyświetlaczu bowiem wskaźnik jakości powietrza migać będzie na czerwono przez około 30 sekund.

Cena i żywotność filtrów

Zintegrowany filtr 3w1 159 zł, żywotność 6-12 mies.

Po wymianie filtra możemy zresetować wskaźnik. W tym celu należy przytrzymać przycisk wł/wył. z przodu oraz przycisk oświetlenia znajdujący się z tyłu. Niezbyt wygodne, ale skuteczne. Po ok. 7 sekundach trzymania wskaźnik zostanie wyzerowany.

Wydajność oczyszczania Xiaomi AP 4 – 400 m³/h, czyli ile m² oczyści?

CADR oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 4 to 400 m³/h. Producent zaleca stosować urządzenie w pomieszczeniach do 48 m². Pokrywa się to mniej więcej z naszymi wyliczeniami – uznajemy bowiem, że nowy oczyszczacz powietrza Xiaomi sprawdzi się w pokojach do 50 m².

Tryb pracy i eksploatacji

Tryb automatyczny w Xiaomi AP 4

Tryb Automatyczny w oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier 4. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Nowy oczyszczacz powietrza Xiaomi wyposażony jest w tryb automatyczny, tryb sleep (nocny) oraz tryb ulubiony (♥) które możemy wybrać z poziomu panelu sterowania. Znajdziemy tam też 3 prędkości manualne. Oprócz tego możemy płynnie regulować poziom prędkości w aplikacji mobilnej Xiaomi Home.

Sterowanie – nie dla tradycjonalistów. Większość funkcji w aplikacji

Przyciski na wyświetlaczu Xiaomi Air Purifier 4

Xiaomi Mi Air Purifier 4 może być sterowany zdalnie lub tradycyjnie poprzez dotykowy wyświetlacz na urządzeniu. Ten, jak to zwykle w Xiaomi, oferuje tylko dwa przyciski. Jeden odpowiedzialny jest za włączenie/wyłączenie urządzenia, drugi zaś od zmiany trybów. Z poziomu dotykowego wyświetlacza OLED jedynie:

 • zmienimy tryby pracy
 • odczytamy informacje o aktualnej jakości powietrza (PM2,5, temperatura, wilgotność)
Xiaomi Home aplikacja funkcje Xiaomi Air Purifier 4

Aplikacja mobilna Xiaomi Home w oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier 4. Od lewej: dodwanie urządzenia do aplikacji, ustawianie własnych reguł pracy, przegląd funkcji i ustawienie jasności ekranu. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Większość funkcji dostępna jest jedynie w aplikacji mobilnej. Dlatego dla starszych czy mniej zaawansowanych technicznie użytkowników obsługa Xiaomi może być kłopotliwa. Aplikację Xiaomi można pobrać ze sklepów Google Play i Apple Store. Urządzenie ma Wi-Fi i łatwo łączy się z telefonem.

XIaomi Air Purifier 4 dodawanie do aplikacji Apple iOS

Dodawanie urządzenia do aplikacji na iPhone. Materiały własne.

W aplikacji mobilnej Xiaomi Home:

 • skorzystamy ze wszystkich poziomów prędkości oczyszczania
 • ustawimy harmonogram pracy
 • stworzymy własne reguły pracy w zależności od poziomu zanieczyszczeń czy pory dnia (automatyzacja)
 • wyłączymy dźwięki przycisków
Xiaomi Air Purfiier 4 reguły automatyzacja

Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej Xiaomi Home, gdzie możemy ustawić m.in. własne reguły reakcji na rosnący lub malejący poziom PM2,5. Materiały własne Ranking-Oczyszcaczy.pl

Automatyzacja oczyszczacza powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4

Dostępna w Polsce wersja Xiaomi Smart Air Purifier 4 EU oferuje na szczęście możliwości automatyzacji pracy oczyszczacza. Jest ona przydatna, gdyż fabrycznie Xiaomi niestety nie jest zbyt restrykcyjne względem pojawiających się zanieczyszczeń. Oprócz wygody w codziennej eksploatacji automatyzacja umożliwia przede wszystkim tworzenie indywidualnych reguł pracy, innych np. dla godzin przedpołudniowych, a innych dla godzin wieczornych czy nocnych.

Daje też możliwość stworzenia własnych, bardziej restrykcyjnych reakcji na rosnący poziom PM2,5 w pomieszczeniu – domyślnie oczyszczacze Xiaomi pozostają w tej kwestii dość pobłażliwe. Xiaomi AP 4 pozwala np. wprowadzić reguły, dzięki którym urządzenie po przekroczeniu określonego poziomu PM2,5 będzie uruchamiać określony tryb lub prędkość pracy, zmieniać jasność ekranu czy np. wyłączy się całkowicie. ->

Więcej zalet automatyzacji wraz z poradnikiem dot. konfiguracji opisaliśmy w artykule poswięconym automatyzacji Irytować może opóźniony czas uruchomienia się reguły, gdy sprzęt jest w stanie uśpienia – wówczas musimy liczyć się ze sporymi „lagami”. Nie jest to jednak odosobniony problem Xiaomi.

Czujniki i wskaźniki

Sprawdzenie dokładności czujników Xiaomi Air Purifier 4 Sprawdzanie dokładności odczytów czujnika Xiaomi Air Purifier 4. Materiał własny.

Oczyszczacz Xiaomi Smart Air Purifier 4 wyposażony jest w czujniki PM2,5, temp. i wilgotności. Skanują one otoczenie, przekazując swoje odczyty do urządzenia oraz aplikacji mobilnej. Oprócz niej wszystkie informacje znajdziemy również na wyświetlaczu OLED.

Odczyty czujników przekładają się również na pracę trybu automatycznego, w którym oczyszczacz sam dopasowuje moc oczyszczania do warunków otoczenia. Warto przy tym wspomnieć, że ku naszemu zdziwieniu różnią się one nawzajem w stosunku do innych oczyszczaczy Xiaomi 4 generacji.

Czujniki znajdziesz z tyłu urządzenia – pod małą klapką ulokowaną nad przyciskiem zmiany jasności wyświetlacza.

Interpretacja jakości powietrza w Xiaomi Air Purifier 4 – lepiej, choć wciąż łagodnie

Podobnie jak w przypadku starszych modeli, mamy tu też kolorystyczną interpretację jakości powietrza, gdzie kolor zielony oznacza dobre powietrze, żółty lekko zanieczyszczone, pomarańczowy umiarkowanie zanieczyszczone, a czerwony mocno zanieczyszczony.

Xiaomi Air Purifier 4 ocena jakości powietrza
Kolorystyczna skala jakości powietrza wg Xiaomi Air Purifier 4.

W praktyce interpretacja jakości powietrza w nowych oczyszczaczach Xiaomi wygląda tak:

 • 0-20 PM2,5 – kolor zielony, czyste powietrze
 • 21-35 PM2,5 – kolor żółty, lekko zanieczyszczone powietrze
 • 36-55 PM2,5 – kolor pomarańczowy, umiarkowanie zanieczyszczone powietrze,
 • powyżej 55 – kolor czerwony, silnie zanieczyszczone powietrze

Na tle oczyszczaczy powietrza LIFAair, Winix czy Klarta, Xiaomi wypada tutaj dalej dość pobłażliwie. Łagodny jest też stosunek chińskiego koncernu do zalecanych przez WHO norm jakości powietrza. Te mówią wyraźnie o:

 • Dopuszczalnym średniorocznym stężeniu PM2,5 w powietrzu: 5 µg/m3
 • Dopuszczalnym dziennym stężeniu PM2,5 w powietrzu: 15 µg/m3

Pobłażliwy stosunek do pogarszającej się jakości powietrza widać chociażby w naszym teście oczyszczania powietrza. Sprawdzamy w nim, jak szybko dany oczyszczacz przefiltrował powietrze w naszym pokoju testowym (14 m2).

Test oczyszczania powietrza – Xiaomi Air Purifier 4 nieco gorzej od oczyszczaczy Levoit i Klarta, ale lepiej od Xiaomi Air Purifier 3H

Xiaomi air purifier 4 test oczyszczania powietrza w labie

Wykres podsumowujący wyniki testu oczyszczania poszczególnych oczyszczaczy w trybach auto. Testowane Xiaomi Air Purifier 4 zaznaczyliśmy ramką. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Na powyższym wykresie ujęliśmy czas oczyszczania naszego pomieszczenia testowego przez poszczególne oczyszczacze ze średniej półki. Zestawiliśmy to z wydajnością oczyszczania (CADR) oraz ceną testowanych popularnych modeli.

Czas, podobnie jak i oczywiście cena urządzenia, powinny być jak najniższe. CADR natomiast odwrotnie – im wyższy, tym lepiej. Spośród oczyszczaczy z tzw. „średniej półki”, najlepszy okazał się Levoit Core 400S, dysponujący taką samą wydajnością jak Xiaomi Air Purifier 4. Tuż za nim znalazły się Klarta Forste 4 (o nieco mniejszej wydajności – 300 m3/h) oraz właśnie opisywane Xiaomi Air Purifier 4.

Widać poprawę w konstrukcji oczyszczaczy powietrza Xiaomi. Air Purifier 4 uzyskało lepszy wynik niż np. Xiaomi Air Purifier 3H. Jest też szybsze niż konkurencyjny Philips czy Vestfrost. Z drugiej strony wciąż przegrywa z mniej wydajną, lecz lepiej zaprogramowaną Klartą oraz co ciekawe, Levoitem, który na naszym rynku cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż Xiaomi.

Kultura pracy Xiaomi Smart AP 4 – bardziej energooszczędnie od poprzedników, choć wciąż nieco głośno

Xiaomi AIr Purifier 4 test pobor pradu

Niektórzy użytkownicy skarżą się jednak na irytujący dźwięk piszczących cewek. Na szczęście problem ten nie występuje zbyt często.

Xiaomi Air Purifier 4 głośność test

Zobacz ranking 127 oczyszczaczy powietrza

Wygląd Xiaomi Smart Air Purifier 4

xiaomi air purifier

Xiaomi Air Purifier 4 z przodu. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Xiaomi Air Purifier 4 kontynuuje design swoich starszych braci. Jest również bardzo podobny do modelu Xiaomi AP 4 Lite i AP 4 Pro, różniąc się jednak nieco gabarytami. Urządzenie jest stosunkowo kompaktowe. Xiaomi 4 waży 5,6 kg i mierzy 25 x 25 x 55,5 cm. Ustawiając sprzęt w pokoju, pamiętajmy, że producent zaleca, by znalazł się on min. 20 cm od ściany.

Dzięki łatwo zdejmowalnej górnej klapie oczyszczacza Xiaomi, możemy wyczyścić okolice wentylatora.

Xiaomi Air Purifier 4 górna klapka

Panel górny Xiaomi Air Purifier 4 z klapką, pod którą ukryto śrubę do demontażu panelu. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4

MarkaXiaomi
ModelSmart Air Purifier 4
Cena729 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza400 m³/h (150 m³/h dla formaldehydu)
Zalecana maks. powierzchnia*50 m²
Zalecana maks. kubatura125 m³
Głośność32,1 dB – 63 dB
Pobór mocy30 W
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAtak
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPAH13 – 99,95 %
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówok. 12 miesięcy
Waga5,6 kg
Certyfikatyb.d.
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4?

Tak, choć należy mieć świadomość jego wad:

 • Poprawionego, choć wciąż nie do końca restrykcyjnego algorytmu trybu automatycznego (wciąż gorszy od oczyszczaczy Klarta czy LIFAair, co widać także w czasach oczyszczania w naszych testach).
 • Czasochłonnej konfiguracji własnych reguł pracy – reguły które sprawdzą się w dzień, mogą być irytujące w nocy, np. ze względu na generowany hałas.

Z drugiej strony w przypadku Xiaomi Air Purifier 4 otrzymujemy też kilka przydatnych udogodnień, m.in.:

 • wbudowany jonizator
 • aplikację mobilną Xiaomi Mi Home

Wybierając Xiaomi Air Purifier 4 pamiętajmy, że mamy do czynienia z oczyszczaczem, który stosunkowo łagodnie podchodzi do oceny stężenia zanieczyszczeń pyłowych. Na szczęście nowe urządzenia są w tej kwestii bardziej rygorystyczne i za dobre powietrze uznają takie, gdzie poziom PM2,5 nie przekracza 35 ug/m3. Dalej jest to jednak aż 233% dziennej normy WHO.

Dlatego też przydają się własne reguły pracy, co z kolei oczywiście wymaga czasu potrzebnego na konfigurację, a następnie bieżącą kontrolę stanu powietrza. Niestety nowa generacja urządzeń Xiaomi jest też odczuwalnie droższa. Za model Air Purifier 4 musimy zapłacić min. 800 zł. To niemal 1,5 x więcej niż wydamy na Xiaomi Air Purifier 3H. Jednak, jeżeli zależy Ci na jonizacji, masz średnią powierzchnię pomieszczenia mieszkalnego (max 50m2) –  możesz rozważyć zakup tego modelu.

Czy nowa generacja jest lepsza? Krótkie porównanie — Xiaomi AP 4 i Xiaomi 3H

Xiaomi 4 to nowa generacja, w której poprawiono tryb automatyczny, wydajność oczyszczania, jednocześnie dodając jonizator powietrza (w 2 z 3 modeli). Czy nowa generacja jest lepsza? Porównując te urządzenia, można stwierdzić, że tak.

Porównanie Xiaomi Air Purifier 4 i Air Purifier 3h

Pod względem parametrów, Xiaomi Air Purifer 4 i Xiaomi Air Purfier 3H to niemal bliźniacze urządzenia. AP 4 wypada jednak zauważalnie lepiej w naszych testach oczyszczania. Dlatego naszym zdaniem warto dopłacić. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Xiaomi nieco ulepszyło algorytm oceny jakości powietrza. Kolor zielony, oznaczający bardzo dobrą jakość powietrza mamy teraz od 0 do 20 µg/m3 PM2,5, Z drugiej strony tryb automatyczny pozostał tak samo pobłażliwy, przyśpieszając dopiero po przekroczeniu 20 µg/m3.

Na plus nieco większy CADR (400 vs 380 m3/h) oraz obecność jonizacji. Nieco mniejszy jest także pobór prądu i głośność, co może cieszyć. Choć wciąż oczyszczacze Xiaomi pozostają jednymi z głośniejszych w swojej klasie. Zdarza się również piszczenie cewek zasilacza.

Poziom hałasu w oczyszczaczach Xiaomi generacji 4 prezentujemy poniżej.

Poziom hałasu oczyszczacze powietrza Xiaomi Air Purifier 4 generacji

Xiaomi Air Purifier 4 czy 4 Lite? A może Xiaomi Air Purifier 4 Pro? – co wybrać?

Najbardziej opłacalnym urządzeniem z tej serii jest właśnie Xiaomi AP 4, ponieważ jest wydajny, ma wiele trybów pracy oraz nadaje się do małych, jak i średnich powierzchni,  jest także nieco tańszy od wersji Pro. Jednak jeżeli masz dużą powierzchnię (od 50-62 m2), lepiej dopłacić do Xiaomi Air Purifier 4 Pro

Wymiary oczyszczaczy powietrza Xiaomi 4 generacji

Xiaomi Air Purifier 4 Lite zalecany jest do małych powierzchni, idealnie sprawdzi się np. w kawalerkach. Nie posiada jednak jonizacji, nie ma dotykowego wyświetlacza i oferuje niewiele trybów pracy. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego rankingu oczyszczaczy, który pomoże w ostatecznym wyborze Twojego urządzenia. 

Zobacz również naszą recenzję: Xiaomi Air Purifier 4 Pro

Xiaomi Air Purifier 4  –  wersja EU a CN

Na rynku oczyszczaczy Xiaomi są dostępne dwie wersje urządzeń — na rynek chiński i europejski. Na rynek europejski pojawiają się oczyszczacze z oznaczeniem EU lub GL, natomiast na rynek chiński CN. Mając numer seryjny oczyszczacza, możesz sprawdzić jego wersje — ostatnie końcówki numeru to jego oznaczenie.

Oznaczenie EU/GL odpowiada za model europejski. Zazwyczaj w polskiej dystrybucji są oczyszczacze z oznaczeniem GL. Wersja CN jest tańsza, ale bardziej problematyczna do konfiguracji. Jeśli kupujemy wersję EU, posiadając jednocześnie rodzinę urządzeń CN, jak i odwrotnie, wybierając wersję CN, podczas gdy pozostałe Xiaomi mamy z dystrybucji EU, przygotujmy się na problemy z podłączeniem do sieci i konfiguracją sprzętu.

Pozostałe oczyszczacze Xiaomi

Galeria zdjęć Xiaomi Smart Air Purifier 4

FAQ – najczęstsze pytania o Xiaomi Smart Air Purifier 4

Maksymalny polecany metraż pokoju to 50 m² (400 m³/h CADR). W praktyce zalecamy nieco mniejsze powierzchnie, np. 35-40 m², tak by zostawić pewien zapas mocy. Urządzenie będzie mogło wówczas korzystać z niższych prędkości, co zmniejszy hałas.

Tak, oczyszczacz powinien chodzić cały czas — wtedy powietrze jest cały czas filtrowane i czyste.

Xiaomi Air Purifier nie zużywa dużo prądu, tylko 30 W. Koszt działania urządzenia wynosi ok. 9-10 zł miesięcznie.

Po przeprowadzonej wymianie filtra przytrzymaj przez ok. 7 sekund przycisk wł/wył. z przodu oraz przycisk oświetlenia znajdujący się z tyłu.

Polecamy postawienie oczyszczacza w miejscu, w którym spędzamy dużo czasu, np. sypialnia, salon. Nie ma jednak oczywiście żadnych przeciwwskazań, aby umieścić urządzenie gdzie indziej. Należy przy tym pamiętać, by ustawić oczyszczacz w odległości min. 20 cm od ścian i innych obiektów.

Odpowiedzi

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …