Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H. Czy warto go kupić?

Dominika Kahl
Dominika Kahl
11 minut czytania
Sprawdź ofertęPrzejdź do rankingu

Oczyszczacz powietrza Xioami Mi Air Purifier 3H to jeden z atrakcyjniejszych oczyszczaczy średniej półki. Obecny od 2019 roku, model ten zdobył uznanie dzięki bardzo dobrej relacji ceny do wydajności. Model 3H oferuje 380 m³/h CADRu w cenie ok. 700 zł. To istotna zmiana względem poprzednika – Xiaomi Air Purifier 2S.

I choć Xiaomi Air Purifier 3H z wyglądu bardzo przypomina starsze modele chińskiego koncernu, to jednak wprowadza też kilka nowości:

  • Pełną automatyzację w wersji EU
  • Nowy czarny filtr HEPA H13 w standardzie (zamiast E12)
  • Dotykowy wyświetlacz OLED
  • Kratka wylotowa pokrywająca całą powierzchnię górnego panelu – większy przepływ powietrza i większy CADR
  • Więcej ustawień prędkości oczyszczania (łącznie 6)

Pewne rzeczy się jednak nie zmieniają i Air Purifier 3H powiela bolączki innych modeli Xiaomi, m.in.:

  • Pobłażliwy system oceny zanieczyszczeń – konieczność wprowadzania własnych reguł pracy (tzw. automatyzacja)
  • Głośność w trybie turbo
  • Bardzo niska wydajność w trybie sleep – urządzenie w trybie nocnym praktycznie nie generuje żadnego podmuchu powietrza, co przekłada się na bardzo małą powierzchnię oczyszczania

Wybierając oczyszczacz powietrza Xiaomi, prosimy, skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć nasze niezależne testy

Cena Xiaomi Air Purifier 3H ( – 899 zł – (Sprawdź najniższą cenę na Ceneo.pl)

Dziękujemy ♥

Zobacz ranking oczyszczaczy powietrza >

Oczyszczanie powietrza w Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3h posiada zintegrowany filtr 3w1 typu 360°. W jego skład wchodzą: filtr wstępny, filtr HEPA oraz filtr węglowy. Rozwiązanie to ma swoje plusy i minusy w codziennym użytkowaniu.

Z jednej strony nie musimy zamawiać kilku osobnych filtrów. Z drugiej jednak może się okazać, że jeden rodzaj filtra zużywa się szybciej od pozostałych (np. filtr HEPA od filtr węglowego), podczas gdy wymienić należy cały zestaw, co niepotrzebnie obciąża naszą kieszeń.

Xiaomi 3H filtr zielony antyformaldehydowy

Filtr zielony (antyformaldehydowy) do oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier 3H. Zdjęcie w trakcie testów w naszym laboratorium. Źródło: Ranking-oczyszczaczy.pl

Domyślnie Xiaomi Air Purifier 3H oferowane jest z czarnym filtrem, który zastąpił tzw. filtr szary. Różnica między nimi polega głównie na klasie filtra HEPA (H13 vs E12). Standardowy, czarny filtr do Xiaomi 3H posiada:

  • Filtr wstępny PET w postaci drobnej siateczki, zatrzymuje największe zanieczyszczenia,
  • Filtr HEPA H13 o skuteczności 99,97% usuwa najmniejsze zanieczyszczenia pyłowe np. pyły PM2,5 czy PM10 w smogu, alergeny, kurz, bakterie.
  • Filtr węglowy odpowiada za usuwanie przykrych zapachów i szkodliwych gazów – LZO (lotne związki organiczne) w tym wszechobecny w mieszkaniach formaldehyd.

Uwaga! Oprócz filtra czarnego H13, można wybrać inne warianty filtrów do oczyszczaczy Xiaomi, które przedstawiamy poniżej.

Żywotność i ceny filtrów do oczyszczaczy powietrza Xiaomi Air Purifer 3H:

ZDJĘCIENAZWA FILTRAŻYWOTNOŚĆCENAGDZIE KUPIĆ?
Standardowy, czarny filtr M8R-FLH (HEPA H13 + węglowy)6 mies.129złCeneo
Antyformaldehydowy, zielony filtr M6R-FLP (EPA E12 + węglowy z dodatkową ilością węgla)6 mies.108złCeneo
Antybakteryjny, fioletowy filtr MCR-FLG (EPA E12 + węglowy)6 mies.123złCeneo
Standardowy, niebieski filtr M2R-FLP (EPA E12 + węglowy)6 mies.119złCeneo
Naszym zdaniem: Polecamy standardowy, niebieski filtr (z EPA E12). Jest on tańszy od filtra czarnego, a różnica w skuteczności filtracji między E12, a H13 jest nieodczuwalna w codziennej eksploatacji. Ponadto, niższa klasa filtrów pozwala często osiągnąć lepsze wyniki oczyszczania przyspieszając przepływ powietrza, który rekompensuje z naddatkiem dokładność filtracji. Dobrą alternatywą będzie też filtr zielony (tzw. antyformaldehydowy), oferując większą zawartość węgla aktywnego.
Xiaomi Air Purifier 3H identyfikator RFID

Identyfikator RFID umieszczony na spodniej stronie filtra ułatwia ocenę jego zużycia. Źródło: materiały Ranking-oczyszczaczy.pl

Niezależnie od wybranego rodzaju filtra, Xiaomi ocenia ich żywotność na 6 miesięcy. Wszystkie modele filtrów mają też wbudowany tzw. identyfikator RFID. Nie tylko podkreśla on oryginalność produktu, ale też ułatwia ocenę stopnia zużycia filtra. Żywotność może być bowiem różna w zależności od tego gdzie i jak eksploatowany jest nasz filtr (poziom zanieczyszczeń i ich rodzaj).

Tryby pracy i eksploatacja Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Oczyszczaczem powietrza Xioami MI Air Purifier 3H sterujemy głównie za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home. Urządzenie posiada bowiem bardzo minimalistyczny design, gdzie brak jest jakichkolwiek przycisków. Jest za to dotykowy wyświetlacz OLED (w odróżnieniu od modeli 2S i 3C, gdzie nie był on interaktywny).

Zakres funkcji dostępnych z poziomu wyświetlacza jest jednak ograniczony i sprowadza się do przełączania trybów pracy oraz włączenia/wyłączenia sprzętu (patrz: animacja poniżej)

Panel sterujący Xiaomi Air Purifier 3h

Panel dotykowy w oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier 3h – można wybrać tryb auto, tryb nocny, 1,2 i 3 prędkość pracy. Źródło: materiały własne

3 czujniki jakości powietrza

Xiaomi Air Purifier 3H wyposażono w 3 czujniki jakości powietrza:

  • czujnik PM2.5 (laserowy, a więc dość dokładny)
  • czujnik temp.
  • czujnik wilgotności

Odczyty z czujników prezentowane są na wyświetlaczu OLED, który informuje o obecnym stężeniu pyłu PM2,5, temperaturze, wilgotności w pomieszczeniu oraz wybranym trybie pracy. Zmienił się również sam wygląd wyświetlacza, ponieważ informacja o aktualnej jakości powietrza pojawia się u dołu wyświetlacza w formie kolorowego koła, podświetlanego na jeden z 3 kolorów.

Kolory wyświetlacza w oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier 3

Kolory wyświetlacza w Xiaomi Air Purifier 3H

Xiaomi Air Purifier 3H – Bardzo słaby tryb automatyczny

Jak pokazuje powyższy obrazek, Xiaomi 3H interpretuje poziomy zanieczyszczeń bardzo łagodnie. Producent w dalszym ciągu opiera działanie swoich sprzętów na chińskich normach jakości powietrza (znacznie wyższych niż te dopuszczone przez UE czy WHO).

Dlatego też Xiaomi Air Purifier 3H w trybie automatycznym nie reaguje w wielu przypadkach przekroczenia norm. Cięzko nam rekomendować użytkowanie sprzętu podczas sezonu smogowego czy w obliczu dużych stężeń alergenów.

Z drugiej strony mamy naprawdę atrakcyjną relację ceny do wydajności oczyszczania. I to właśnie dobra wydajność (wysoki współczynnik CADR) ratuje nieco sytuację.


Xiaomi Air Purifier 3H – test w naszym labie

Kilka miesięcy temu, przy okazji zakupu nowych filtrów, przeprowadziliśmy testy oczyszczacza w laboratorium. Metodologia zawsze była ta sama: zadymialiśmy pomieszczenie za pomocą kadzidła do wysokich stężeń pyłu PM2,5. Następnie liczyliśmy czas zejścia z poziomu 100 µg/m³ PM2,5 do 10 µg/m³ PM2,5.Im mniejszy czas osiągnięty w laboratorium, tym lepsza skuteczność oczyszczania powietrza. Warunki dla każdego oczyszczacza są niezmienne. Średnią dla 3 testów Xiaomi Air Purifier 3H jest wynik 12,1 min. W trybie automatycznym urządzenie uzyskało zaś wynik 56,8 min.
Test oczyszczania powietrza Xiaomi Air Purifier 3H i Xiaomi Air Purifier 3CZdaniem eksperta
Test Xiaomi 3H potwierdził nasze ogólne spostrzeżenia – sprawny tryb turbo i bardzo słaby tryb automatyczny. W maksymalnej prędkości Xiaomi prezentuje się nieźle na tle innych urządzeń, co widać w porównaniu poniżejXiaomi Air Purifier 3h - Test oczyszczania powietrza porównanie oczyszczaczy

Dużo gorzej jest w trybie automatycznym – 56,8 min to słaby wynik. W labie przetestowaliśmy również popularny oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3C – osiągnięte czasy w tabeli powyżej.

Skoro nie możemy liczyć na sztuczną inteligencję, możemy manualnie ustawiać wysokie prędkości oczyszczania lub tworzyć własne reguły pracy w aplikacji mobilnej Mi Home (link do sklepu Google Play). Jest to rozwiązanie nieco „na okrętkę”, zważywszy na czas i uwagę, które musimy poświęcać. Więcej o aplikacji Mi Home poniżej.

Aplikacja Xiaomi Home

Ważna informacja dla miłośników urządzeń smart – oczyszczacz będzie kompatybilny z Xiaomi AI oraz innymi smart-sprzętami.

Zrzuty ekranu z aplikacji do oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Aplikacja Xiaomi Home pozwala na zdalne sterowanie oczyszczaczem powietrza z dowolnego miejsca dzięki sparowaniu oczyszczacza z telefonem. W aplikacji można uruchomić te same funkcje co w oczyszczaczu powietrza, ale pozwala również na dodatkową automatyzację.

Automatyzacja pozwala na redefiniowanie trybu automatycznego, czyli ustawienie własnych reguł pracy. To sprawia, że oczyszczacz powietrza jest wydajniejszy i skuteczniejszy.

Automatyzacja polega na ustawieniu warunków np. „Jeśli stężenie pyłów PM2,5 będzie większe, przełącz na tryb auto lub „Po godzinie 21, przełącz na tryb nocny”.

Jeżeli chcesz sprawdzić jak ustawić własną automatyzacjęprzeczytaj nasz artykuł: Automatyzacja Xiaomi Air Purifier 3h.

Aplikacja Xiaomi Home jest dostępna na systemy operacyjne Android i iOS i pozwala na podłączenie wielu urządzeń marki Xiaomi, ale niestety nie można sparować 1 urządzenia na kilku telefonach.

Niewielki pobór prądu, ale odczuwalny hałas

Xiaomi Air Purifier 3H charakteryzuje się dość oszczędną pracą. Przyjrzeliśmy się mu bliżej w naszym pomieszczeniu testowym. W trybie ulubionym, przy ustawionej max. wydajności (380 m³/h), urządzenie zużywa pobiera zaledwie 38,4 W prądu, co pokrywa się z deklaracjami producenta.

Pobór pradu przez Xiaomi AP 3H tryb sleep i turbo

Pobór prądu dla poszczególnych prędkości prezentuje się następująco:

  • Tryb Sleep: 2,2 W
  • 1 prędkość: 2,3 W
  • 2 prędkość: 15 W
  • 3 prędkość: 26,2 W
  • Tryb Ulubiony (Turbo): 38,4 W

Nieco gorzej oczyszczacz ten wypada pod względem głośności. O ile w trybie silent Xiaomi 3H jest praktycznie niesłyszalne (generowany strumień powietrza jest również minimalny), o tyle przy maksymalnej prędkości urządzenie potrafi być głośne.

Test głośności Xiaomi AP 3H recenzja

Maksymalna głośność wg naszych pomiarów to 64,5 dB, co również pokrywa się z deklaracjami producenta (duży plus dla Xiaomi).

Porównanie Xiaomi Air Purifier 2s a Xiaomi Air Purifier 3h

ModelXiaomi Air Purifier 2sXiaomi Air Purifier 3H 
Wydajność oczyszczania310 m³/h380 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia21-37 m²32-46 m²
Ilość trybów1. Automatyczny
2. Tryb sleep
3. Tryb ulubiony
1. Automatyczny
2. Tryb sleep
3. Tryb ulubiony
4. Low speed
5. Medium speed
6. High speed
Włączanie oczyszczaczaPrzycisk na górzewłącznik oczyszczaczWłączanie dotykowo na wyświetlaczuwyświetlacz Xiaomi oczyszczacz
Wyświetlacz OLEDtaktak
Wskaźnik PM2,5taktak
Wskaźnik wilgotnościtaktak
Wskaźnik temperaturytaktak
Wylot powietrzawylot powietrzaObrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 3h.png
Głośność32,1 dB – 66dB32,1 dB – 64 dB
Waga4,8 kg4,8 kg

Zobacz ranking oczyszczaczy powietrza >

Wygląd Xiaomi Air Purifier 3H

oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 3 w salonie

Nowy model Xiaomi wymiary ma takie same jak jego poprzednik, czyli 54 x 24 x 24 cm. Minimalistyczna bryła i biały kolor podkreśla nowoczesny charakter sprzętu. Na przedniej ścianie urządzenia znajdziemy dotykowy wyświetlacz OLED (w górnej części) oraz kratkę nawiewu (dolna część oczyszczacza). Kratka ta płynnie przechodzi na boczne ściany, gwarantując wlot powietrza z 3 stron.

Na tylnej ścianie obudowy znajdziemy m.in. laserowy czujnik PM2,5

tylnej ścianie laser  pm2.5

Nieco niżej umiejscowione są zatrzaski do otwarcia tylnej klapy i wyjęcia filtra. Na samym dole znajdziemy zaś wyjście przewodu zasilającego.

Xiaomi Mi Air Purifier 3 w salonie - tył

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier 3H

MarkaXiaomi
ModelAir Purifier 3H
Cena899 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]380
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*50
Zalecana maks. kubatura [m³]125
Głośność [dB]32,1 dB – 64 dB
Pobór mocy [W]38
Liczba prędkości wentylatora4
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów6-12 msc
Waga [kg]4,8
Certyfikaty 
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić Xiaomi Air Purifier 3H?

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3H to ciekawy następca popularnego urządzenia w zeszłych sezonach. Na pochwałę zasługuje zwiększona wydajność oczyszczania powietrza dzięki zmianie wentylatora i wylotu powietrza zachowując cichą pracę urządzenia.

Zmiana tego modelu względem poprzedniego Xiaomi Air Purifier 2s jest znaczna, oprócz zwiększonej wydajności, kolejną zamianą jest nawigacja, ponieważ przeniesiono ją na przód na dotykowy wyświetlacz.

Niestety urządzenie powiela główną bolączkę Xiaomi, a więc słaby tryb automatyczny. Bez własnej konfiguracji i ustawienia bardziej rygorystycznych norm, urządzenie nie nadaję się zbytnio do polskich warunków.

Poszukujesz porównania Xiaomi Air Purifier 3h a Xiaomi 3c » sprawdź nasz artykuł z różnicami Xioami 3c vs 3h.

Galeria zdjęć Xiaomi Air Purifier 3h

Xiaomi Air Purifier 3H w naszej opinii

ZALETY
  • Wysoka opłacalność
  • Niski pobór prądu
  • Czujnik PM2,5, temperatury i wilgotności
  • Wskaźnik jakości powietrza (w aplikacji)
  • Sterowanie aplikacją mobilną
  • Wskaźnik eksploatacji filtra (w aplikacji)
  • Cichy na wolnych obrotach
WADY
  • Słaby predefiniowany tryb automatyczny działający według norm chińskich, łagodny dla smogu (warto ustawić własne reguły w aplikacji)
  • Konieczność używania automatyzacji zabiera czas i uwagę użytkowników
  • Głośny na wysokich obrotach

Recenzje oczyszczaczy powietrza Xiaomi

Seria 4:

Seria 3:

Seria 2:

Seria Pro:

Wysoka opłacalność, niski pobór prądu, czy czujnik PM2,5, temperatury i wilgotności to niektóre zalety tego modelu. Zobacz całą recenzję i zdecyduj czy warto kupić Xiaomi Air Purifier 3H

Słaby predefiniowany tryb automatyczny działający według norm chińskich, łagodny dla smogu (warto ustawić własne reguły w aplikacji). Czy to duży problem dla użytkownika? Sprawdź ekspercką recenzję Xiaomi 3H.

Zastanawiasz się, który model oczyszczacza Xiaomi wybrać? Nie wiesz czym różnią się poszczególne modele? Zobacz porównanie oczyszczaczy Xiaomi.

127 komentarzy

  • <cite class="fn">kanon7</cite> <span class="says">says:</span>

    Ciekawe czy jak wypuszcza oficjalnie w Polsce / Europie (Global version) czy poprawia poziomy zanieczyszczeń do normy polskich, europejskich.
    Gdyby tak, to byłby to hit sprzedażowy.

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Niestety do tej pory europejskie wersje tych urządzeń były prawnie dostosowane do wymagań UE (np. certyfikat CE). Dla Xiaomi rynek oczyszczaczy w Europie to mniej niż 1% sprzedaży, a ten 1% realizowany jest do tej pory w większości przez import wersji chińskich.

      Niestety Xiaomi Air Purifier 3 powiela błędy poprzedników i traktuje wysokie stężenia pyłów jako dobre. Przyjmuje się, że średniodobowe 25 um/m3 PM2.5 to równowartość benzopirenu z dwóch papierosów. To za złe uznaje się 6 papierosów. Ze względu na fakt, że urządzenie jest często kupowane dla dzieci… nie rekomendujemy tych urządzeń.
      Wiele marek znacznie bardziej restrykcyjnie podchodzi do pyłów.

      Opcją łatwą do zrealizowania byłoby udostępnienie w aplikacji możliwości samodzielnego wyboru tych progów. Do dzisiaj można ustalić to tylko częściowo i nie na wszystkich wersjach urządzeń.
      Ale może wejście na rynek europejski oczyszczacza Xiaomi AP 3 to zmieni.

      • <cite class="fn">kanon7</cite> <span class="says">says:</span>

        A jaki oczyszczacz do Max. 1200 zł by Pan polecił, który bardziej restrykcyjnie podchodzi do pomiarów pm2.5 ?

        • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

          Dzień dobry,
          nasze rekomendacje, ceny oraz powierzchnię przedstawiamy w rankingu. W rankingu opłacalności można znaleźć oczyszczacze, które są w atrakcyjnych cenach i skutecznie usuwają zanieczyszczenia.

          Tutaj porównanie popularnych oczyszczaczy dla których stężenia PM2,5 uznawane są za złe, pamiętając, że zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) to 25 ug/m3 dla pyłu PM2.5 (średniodobowej) i 10 ug/m2 PM2.5 (średniorocznej).

          XIAOMI – 151 µg/m³
          SAMSUNG – 76 µg/m³
          PHILIPS – 56 µg/m³
          KLARTA – 26 µg/m³
          LIFAAIR – 12 µg/m³

          • <cite class="fn">Kamil Drzewiecki</cite> <span class="says">says:</span>

            A ja mam pytanie, z czego utrzymuje się portal? Mam wątpliwości co do tego rankinu

          • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

            Obecnie utrzymujemy się z przekierowań do sklepów i porównywarek cenowych. Od sklepów pobieramy % od sprzedaży.

            Jakie masz wątpliwości?

          • <cite class="fn">Mat Bry</cite> <span class="says">says:</span>

            A czy miał Pan okazję testować takie cudo: Toshiba CAFX116XPL
            Parametry wyglądają ciekawie.
            Pzdr

          • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

            Dzień dobry,
            jesteśmy w trakcie przygotowywania recenzji. Wrzucimy linka jak tylko powstanie 🙂

          • <cite class="fn">Mat Bry</cite> <span class="says">says:</span>

            Super informacja:)
            Mam nadzieję że znaleźliście informację o kosztach wymiany filtrów. Orientacyjnie kiedy można się spodziewać recepcji?

          • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

            Cześć 🙂
            Tutaj recenzje oczyszczaczy Toshiba z promocji MediaExpert (drugi oczyszczacz za 1 zł).
            https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/toshiba-caf-x33xpl/
            https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/toshiba-caf-x116xpl/

            Pytanie o koszt filtrów i dostępności skierowany do Toshiby. Czekamy na odpowiedź, potem uzupełnimy recenzje :))

          • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

            Najwcześniej przetestujemy go w drugiej połowie grudnia. Obecnie tworzymy recenzje opisową na podstawie danych. Jesteśmy już w kontakcie z Union Distribution, który ma licencje na Toshiba AGD. Zdobędziemy szersze dane o wszystkich modelach.

          • <cite class="fn">Mat Bry</cite> <span class="says">says:</span>

            Ok A co Pan powie o nim patrząc na sam papier ? Nakręcony jestem do zakupu bo dają 2 za 1zl do sypialni:) ma Pan może info ile filtr to pomogli by zdefydowac

          • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

            Recenzje Toshiby aktualnie oparte są o dane dostępne w internecie, wczoraj skierowaliśmy pytanie do Toshiby, żeby otrzymać komplet danych w tym koszt i dostępność filtrów.

            Planujemy zakup tego sprzętu, jednak to w późniejszym terminie.

            Pozdrawiam,
            Dominika :))

          • <cite class="fn">Tomasz Guzik</cite> <span class="says">says:</span>

            Mam pytanie: jakei to ma znaczenie jaki poziom PM urzadzenie uznaje za zly? Chyba można ręcznie ustawić progi załaczania? OD czego jest niby ta aplikacja? Chyba że to tylko sciema.

          • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

            W przypadku modelu Xiaomi Mi Air Purifier 3H, który jest przygotowany na Europę, oryginalna aplikacja nie pozwala ustawiać progów dla poszczególnych trybów. Jedyne, co możemy zrobić, to strerować harmonogramami.

            Model Xiaomi Air Purifier 3, który jest tzw. wersją CN, daje możliwość podpięcia pod region chiński i włączenia ustawień. Dla przykładu wygląda to tak:

            0-5 ug/m3 – wyłączony
            5-25 ug/m3 – auto
            25-50 ug/m3 – favorite
            50-… – auto

          • <cite class="fn">Tomasz CookieMonster</cite> <span class="says">says:</span>

            Czyli kupujac ta „chinska” wersje jestem w stanie ustawic sobie progi wedle uznania? Czy chinska wersja ma jakies wady typu chinskie znaczki na wysiwetlaczu albo w aplikcji ?

          • <cite class="fn">Piotr Zając</cite> <span class="says">says:</span>

            Xiaomi zaczyna mocno pompować od 70 lub 80µg/m³ i do 151µg/m³ uznaje stan powietrza jako średni. Mniej to dobre a poniżej 35µg/m³ doskonałe. Należy zwrócić uwagę że w nocy podczas pracy urządzenia stężenie PM2.5 spada nawet poniżej 10µg/m³. Kiedy rano zaczyna się życie w domu szybko wartość wzrasta do około 40µg/m³ to samo po powrocie z pracy/szkoły. Pomaga trochę częstsze mycie podłóg, ale mam wrażenie że jesteśmy skazani na przebywanie w wyższym niż norma EU stężeniu PM2.5 (po prostu FIZYKA).

      • <cite class="fn">kanon7</cite> <span class="says">says:</span>

        a jaki oczyszczacz do 1200 zł maksymalnie byś polecił, który ma bardziej restrykcyjne normy pm2,5 niż xiaomi?

        • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

          6 razy bardziej restrykcyjnie (porównanie poziomów PM2.5, które oczyszczacze uznają za ZŁE) do oceny jakości powietrza podchodzi Klarta Forste 3. Kosztuje 750 zł.

      • <cite class="fn">korwin</cite> <span class="says">says:</span>

        Czyli na ta chwile można sobie odpuścić oczyszczacze xiaomi, skoro maja tak skopane normy?

        • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

          Niekoniecznie. Stosunek ceny do możliwości jest duży, więc to dobry produkt jeśli chcemy poświęcić mu czas i kontrolować ręcznie jego działanie. Dla osób, które lubią ze sprzętem rozmawiać przez aplikacje i mogą robić to codziennie, to oczyszczacze Xiaomi mogą być bardzo funkcjonalne.

        • <cite class="fn">Marek</cite> <span class="says">says:</span>

          W żadnym wypadku. Trzeba kupić wersję chińską, która pozwala na pełną automatyzację. Wtedy ręcznie możesz ustawić dany zakres AQI i skorelować go z prędkością/głośnością. Wersja EU jest okrojona i przez to mniej użyteczna. Xiaomi (chińska wersja) w tym momencie to najlepszy stosunek możliwości do ceny.

      • <cite class="fn">Jarosław Nowosielski</cite> <span class="says">says:</span>

        A czy nie jest tak jak jest ponoć w modelu 2s, że jak mamy wersję na rynek chiński, nie europejski to możliwa jest opcja automatyzacji polegająca samodzielnego wyboru progów / warunków uruchomienie określonych trybów

      • <cite class="fn">Raf Max</cite> <span class="says">says:</span>

        Urządzenia faktycznie w trybie automatycznym i nocnym jest bezużyteczne. Natomiast jeśli ktoś ma odrobinkę zapału może w połączeniu z zewnętrznym czujnikiem tak je skonfigurować by przełączając między trybami manualnymi i automatycznymi zachowywać odpowiedni stan powietrza.

        Do oczyszczaczy xiaomi istnieje też api pozwalające na programistyczne sterowanie filtrami. Można przełączać między 15 prędkościami wentylatora w zależności od pomiaru zanieczyszczenia powietrza. Bawiłem się tym trochę, ale automatyka w mi-home była wystarczająca do moich potrzeb.

        • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

          Dziękujemy za opinię. Jak skorzystać z takiego api?

          Obecne oryginalne i te nieoficjalne aplikacje mają ograniczoną automatyzację, można np. dostosować prędkość oczyszczacza do rozmiaru pomieszczenia. Ma to swój + w postaci szybszej pracy niż to co jest w oczyszczaczu ustawione fabrycznie, ale też -, ponieważ jest to okupione wyższą głośnością, Xiaomi chodzi szybciej nawet wtedy, gdy jest czyste powietrze.

          • <cite class="fn">baton_84</cite> <span class="says">says:</span>

            Ale są też wersje chińskie ( nie wiem czy w tym modelu ale w PRO) gdzie można ustalać sobie sceny i podobno dość dokładnie ustawiać poziom zanieczyszczenia do mocy oczyszczacza, czy mają Państwo jakieś doświadczenia z takimi modelami? Czy to faktycznie działa dobrze?

            No i jest jeszcze system Home Assistant gdzie można już bardzo szczegółowe reguły ustawiać np. załączenie urządzenia od ustawionego poziomu zanieczyszczenia, jednak sporo jest tam konfiguracji zdaje się że trzeba też kupić dodtkowy sprzęt tj. płytkę raspbery. więc dodatkowe koszty ale wzamian mamy system do sterowania wieloma urzadzeniami smart home.

          • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

            Cześć,
            tak, są wersje oczyszczaczy przeznaczone na rynek europejski i chiński. Te drugie mają możliwość podłączenia aplikacji pod serwer chiński, gdzie jest dostępna automatyzacja. Co prawda nie jest idealna – można wybrać zakresy, po którym włącza się tryb auto czy tryb favorite, do tego reakcja oczyszczacza może być lekko opóźniona przez chiński serwer.
            My posiadamy model 2s i Pro w wersji EU, w to oryginalnej aplikacji można dostosować prędkość pracy do powierzchni pomieszczenia oraz wybrać tryb pracy, ale te można wybrać manualnie na oczyszczaczu.

            Z Home Assistant nie mamy doświadczenia, jednak nie słyszeliśmy o takiej możliwości 🙂

          • <cite class="fn">Marek</cite> <span class="says">says:</span>

            Oczyszczacze Xiaomi przeznaczone na rynek EU mają okrojone możliwości automatyzacji, dlatego wersja chińska cieszy się tak dużą popularnością wśród osób z europy, które doceniają potencjał drzemiący w zaawansowanej automatyzacji oczyszczania powietrza.

  • <cite class="fn">Biqbluee</cite> <span class="says">says:</span>

    Zakupilem na Aliexpres z dostawą z Polski Purifier 3. Chcialem wersję chinską bo ma ona rozbudowaną automatyzacje w oficjalnej aplikacji. Dla mnie urządzenie rewelacja. 2 dni testowalem jak to wszystko optymalnie ustawic aby oczyszczasz sam zmienial wszystkie tryby. Mozna sobie samemu ustalic sposob dzialania zaleznie od dowolnego poziomu PM 2.5. Tryb nocny jest bardzo slaby. Dedykowany do malego pomieszczenia aby cos oczyscil i jednoczesnie aby dalo sie spać w ciszy. Dlatego ten tryb nie sprawdzi sie jak mamy oczyszczasz kupiony aby oczyszczał mieszkanie. Mam 56 metrów i wlasnie po to kupilem aby ogarnal cale mieszkanie. Tryb auto dla niskich wartosci pyłu rowniez dziala slabo. Złotym rozwiazaniem jako centralnego oczyszczacza jest tryb o jeden poziom wiekszy niz minimum co i tak jest 20% moc6 max. Spokojnie daje ogarniac powietrze w mieszkaniu. Ja mam ustawione aby oczyszczacz dzialal cala noc na tym trybie i rano mam 1 jednostke pm 2.5. W dzien mam ustawione aby wylaczal sie przy 4 jednostkach i wlaczal ponownie przy 7. Tragedie na dworze widac po otwarciu balkonu. Po 10 sekundach oczyszczasz pokazuje 30 jednostek i więcej. Za te pieniadze, taka funkcjonalnosc i skutecznosc przy prawie bezglosniej pracy to jest rewelacja. Zadna spamowana i promowana tu za siano Klarta, w tej cenie nie ma podejscia do Xiaomi w wersji 3 chinskiej. Dodam ze aplikacja miHome jest po polsku wiec jedyne gdzie widać ze to wersja z chin to kabel z chinską wtyczką ale po wyrzuceniu go i kupieniu za 5zl kabla z PL wtyczką, juz kompletnie nie da sie rozróżnić wersji EU i CN. Po co przeplacac za lobbowaną Klarte? Caly dzien mozna kontrolowac i sterowac oczyszczaczem z poziomu apki. Warro dodac ze Xiaiomi nie ma nawet w rankingu na tej stronie… Pewnie dlatego ze pierwsze miejsce Klarta musiala by oddac biorac pod uwage funkcjonalnosc i skutecznosc wzgledem ceny.

    • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

      Dziękujemy za wyczerpującą opinię.
      Znamy wady i zalety tych urządzeń, co prawda Xiaomi 3/3h to nowe modele, ale już wiemy, że powielają błędy poprzedników. Interpretacja stężenia pyłów jest nadal dostosowana do warunków azjatyckich, nie tych w Polsce.
      Choć automatyzacja dostępna jest w tych modelach przeznaczonych na rynek chiński, to i tak ona nie jest idealna. Tak jak piszesz, tryb nocny jest mało wydajny, w modelu 2s jest to 40 m3/h, tutaj przy niewiele większym CADRze, zapewne odpowiednio jest niewiele większy. Auto działa nieskutecznie przy niskich stężeniach pyłu, przy 600% przekroczeniu normy WHO (25 ug/m3) powietrze staje się złej jakości.
      Pozostaje tryb favorite, który przy dostosowaniu do m2, kultura pracy oczyszczacza się pogarsza – staje się głośny i tak pracuje bez przerwy. W nocy również ciężko przy tym trybie spać. Jeszcze przy powierzchni Twojego mieszkania czyli 56 m2 to oczyszczacz, żeby skutecznie pracował, powinien pracować na maxa (super głośno) lub na niższym trybie, ale będzie też oczyszczał dłużej.

      Cena rzeczywiście jest atrakcyjna, jednak w związku z powyższymi minusami nie możemy polecać Xiaomi jako urządzenia, które będzie dobrze dbało o zdrowie jeżeli nie wspomożemy jego pracy. Mimo aplikacji i dostępnej automatyzacji, nadal ma minusy, bo nie możemy ustawić konkretnych prędkości pracy, tylko, żeby to działało to sens ma tryb favorite, a to głośne rozwiązanie, też odpada na noc.

    • <cite class="fn">Tad Teddy</cite> <span class="says">says:</span>

      Mogę wiedzieć gdzie kupiłeś i za ile? jak to w końcu jest z tym 3 słyszałem że automatyzacja działa nawet w 3h

  • <cite class="fn">qbass95</cite> <span class="says">says:</span>

    Wersja 3 czyli chińska ma możliwości personalizacji ustawień dotyczących przedziałów wartości PM 2,5, a wersja 3H nie ma? Czy dobrze myślę?

    • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

      Tak, dokładnie. Modele z literką H czyli 2h czy 3h są przeznaczone na rynek europejski, choć trzeba przyznać, że u niektórych Użytkowników posiadających mniejszy model czy Xiaomi Air Purifier 2h automatyzacja działa, tylko są to pojedyncze przypadki. Większość pisze o zablokowanej możliwości automatyzacji jak u poprzedników w wersji EU.

  • <cite class="fn">Jatko</cite> <span class="says">says:</span>

    Jak ma się ta wersja do 2s? warto dopłacić?

  • <cite class="fn">Daray</cite> <span class="says">says:</span>

    Kurczę, waham się między tym oczyszczaczem, a Klarta Forte 3. Pierwszy ma większy filtr i jest od razu HEPA13, a drugi ma jonizator i europejskie normy PM, ale filtr połowę mniejszy i trzeba dopłacić 170 zł do filtru HEPA13. Co byście doradzili?

    • <cite class="fn">Paweł Nowak</cite> <span class="says">says:</span>

      Też mam ten dylemat. W Klarcie podobno ten filtr jest strasznie kiepski. Chyba tutaj ktoś pisał że to ten sam filtr co w marketowych oczyszczaczach za 300-400 zł. Mnie kusi ta automatyzacja w KF3 choć też pisali że jest za bardzo agresywna. Jeszcze winix zero mi chodzi po głowie ale tu już trzeba 999zl wywalić na raz
      Mam salon 30m2 i sam nie mogę się zdecydować. Jeszcze na noc do sypialni 12m2 będę przenosił.

    • <cite class="fn">Antywirus</cite> <span class="says">says:</span>

      Który z nich wybraliście i jakie są wasze opinie? Może jednak lepiej kupić coś innego?

      • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

        Jeśli lubisz aplikacje i możesz wytestować najlepsze działanie reguł, to z Xiaomi 3H osiągniesz to samo lub nawet trochę więcej (bo ma większy CADR) niż w KF3. Jeśli chcesz rozwiązania dla kogoś, kto nie potrafi lub nie lubi siedzieć w apce, to KF3 będzie lepiej organizować lepsze powietrze.

        • <cite class="fn">Antywirus</cite> <span class="says">says:</span>

          A jakbym chciał coś z wyższej półki? Te wyżej planowałem do pomieszczeń około 20m2, a coś dla 40? W okolicach +/- 2000 zł? Sam oczyszczacz czy lepiej z nawilżaczem? Przeglądałem różne ale zazwyczaj są jakieś wady, a to brak czujnika 2,5 albo źle mierzy i późno reaguje. Podpowiesz co można wybrać aby działało prawidłowo i skutecznie?

  • <cite class="fn">Łukasz Sztybe</cite> <span class="says">says:</span>

    Link do działającej automatyzacji:
    https://xiaomifans.pl/topic/1066-mod-xiaomi-home-mi-home/

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Europejska wersja modelu, czyli Xiaomi Mi Air Purifier 3H daje się automatyzować na europejskim serwerze więc nie ma już potrzeby szukania innej aplikacji.

      • <cite class="fn">Paweł Rakoczy</cite> <span class="says">says:</span>

        Witam, czy w takim razie europejska wersja modelu ma już poprawione normy na bardziej restrykcyjne, czy jest tak jak wcześniej ?
        Z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

        • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

          Niestety nie. Zakresy pracy nie zostały zmienione, oczyszczacz w trybie auto działa tak jak jego poprzednicy. Jednak przy tym modelu możemy to zmienić w aplikacji definiując reguły – przy jakich stężeniach pyłu PM2,5 oczyszczacz powinien przełączyć na inny tryb pracy.

        • <cite class="fn">Piotr Zając</cite> <span class="says">says:</span>

          Wystarczy że nie odkurzysz i nie umyjesz podłogi, kilka osób w domu i nigdy nie osiągniesz norm EU. Najniższy wynik jaki uzyskałem w nocy to 009.

  • <cite class="fn">MeQQs</cite> <span class="says">says:</span>

    Tutaj kupiłem wersję 3H z działająca automatyzacją na polskim serwerze. https://mirapolnext.pl/oczyszczacz-powietrza-xiaomi-mi-air-purifier-3h-p-17061.html
    Polska wtyczka, instrukcja po polsku wszystko git. Jednak jeżeli chcesz urządzenie które odrazu po podłączeniu działa bez problemów i konfiguracji to nie mogę polecić. O ile sama jakość wykonania oraz wydajność jest w początku to software jest beznadziejny. Zacznijmy od tego że wymagane jest konto xiaomi, aplikacja, podłączenie do wifi, coś co dla mnie jest całkowicie bez sensu. Automatyzacja działa z opóźnieniem i mam wrażenie że ciągle muszę mieć tą aplikację w tle. Ustawiłem kilka reguł i czekałem aż zobaczę efekty i nic, po uruchomieniu aplikacji jeszcze raz nagle zaczęło działać. Do tego sama automatyzacja nie wiele daje bo nie możemy ustawić sobie konkretnych wartości wiatraka a jedynie zmieniać profile np. jeżeli PM2.5 wyniesie więcej niż 25 uruchom tryb manualny. Nie da się ustawić wiatraka na konkretną prędkość na kilku poziomach np. 0-5 10%, 5-15 30%, 15-25 50%. Możemy za to ustawić 0-5 tryb nocny, 5-15 tryb automatyczny, 15-25 tryb manualny. Mimo wszystko osobiście jestem zadowolony, bardziej mi zależy na dostępności filtrów, wyglądzie niż na automatyzacji. Nie przeszkadza mi to że ręcznie muszę przełączyć tryb, zajmuje to 3 sekundy. Dlatego odinstalowuję aplikację i będę używał go bez wifi. Co do wydajności jestem zadowolony. W momencie jak mam zamknięte drzwi do pokoju po chwili wartość PM2.5 spada do 002-003 wtedy przełączam na 1 tryb gdzie ledwo słychać to urządzenie i ta wartość ciągle się utrzymuje.

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      @@disqus_1s4IpLbBBq:disqus dzięki za obszerny komentarz. W kwestii ceny, to obecnie z naszym rabatem można kupić Xiaomi Air Purifier 3H w MediaArenie w jeszcze lepszej cenie.

      Dobrą informacją jest to, że Xiaomi AP 3H działa już na europejskim serwerze z automatyzacją. Niestety użytkownicy innych oczyszczaczy Xiaomi, które działają na chińskim nie będą mogli zarządzać nimi w jednym miejscu.

      Sama automatyzacja jest we wspomniany sposób niestety ułomna we wszystkich Xiaomi bez względu na model.

      • <cite class="fn">Jerzy Drew</cite> <span class="says">says:</span>

        Czy to oznacza, że obecnie nie ma różnicy w dostępie do automatyzacji na europejskim serwerze pomiędzy modelami na Chiny i na Europe?

        • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

          Wersja Xiaomi Air Purifier 3 (CN) będzie obsługiwana tylko przez serwer chiński, a wersja 3H przez serwer europejski.

          • <cite class="fn">Andre677</cite> <span class="says">says:</span>

            Jeśli oczyszczacz jest obsługiwany przez serwer europejski tzn. że tryb automatyczny jest fabrycznie dostosowany do naszych norm? Jeśli tak to przy jakich wartościach pm 2.5 oczyszczacz zmienia tryby? Kolorowy wskaźnik nadal jest zielony aż do 75ug/m3 ?

          • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

            Niestety nie. Zakresy działania ustawiane są fabrycznie, ale w tym modelu można je predefiniować w aplikacji – np. od 15 ug/m3 oczyszczacz będzie przechodził w tryb auto lub favorite.

          • <cite class="fn">Andre677</cite> <span class="says">says:</span>

            Czyli jest możliwość ustawienia np takiej konfiguracji :
            0-10ug/m3 low
            11-25ug/m3 medium
            >25ug/m3 speed ?

          • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

            Nie do końca. W oczyszczaczu można wyznaczyć stężenia pyłów, ale do nich możemy dopasować tryby. W oczyszczaczach Xiaomi są to 3 tryby – auto, nocny i favorite.
            Plus jest taki, że w favorite możemy dostosować prędkość do powierzchni i dzięki temu będzie pracował na takiej głośności jaka nam odpowiada.

          • <cite class="fn">Andre677</cite> <span class="says">says:</span>

            Jeszcze jedno pytanie. Ustawiam właśnie automatyzację i zastanawiam się, który tryb w zakresie 1-6ug/m3 będzie wydajniejszy – nocny czy automatyczny? Głośność nie do rozróżnienia, dałoby się zmierzyć CADR?

      • <cite class="fn">tig33r</cite> <span class="says">says:</span>

        Polecam najnowszą wersję modowanej aplikacji gdzie w automatyzacji możemy dla różnych scen dowolnie definiować moc wentylatora trybu ręcznego (w skali od 0 do 14). Obsługuje też wszystkie serwery jednocześnie. Aplikację rozwija nasz rodak rezmus. https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

    • <cite class="fn">Jerzy Drew</cite> <span class="says">says:</span>

      Jescze jedno pytanie. Na podanej przez Ciebie stronie Mirampol jest informacja, że sprzęt to wersja na Chiny – dlaczego zatem ma oznaczenie 3h a nie 3? Poza tym piszesz, że on ma opcję synchro z z serwerem UE, a ponoć chińskie wersje tego nie umożliwiaja (tak wynika z odpowiedzi Łukasza Rajzers. Czy to znaczy, że opis na stronie Mirampol jest błędny?

    • <cite class="fn">Piotrek Piteron</cite> <span class="says">says:</span>

      Trzeba pamiętać o dodawaniu wartosci od do

    • <cite class="fn">FC</cite> <span class="says">says:</span>

      Mam 2s chiński. Ta apka jest bez sensu, tylko utrudnia obsługę. 2 najbardziej używalne prędkości to najcichszy i jeden poziom szybszy. W 2s można tryby wygodnie szybko zmieniać przyciskiem, ale są tylko 3: auto, ulubione, nocny. Xiaomi ma o wiele brudniejsze chińskie standardy czystości, więc auto jest mało użyteczne. Na ulubione mam ustawioną drugą prędkość i przez to brakuje mi trybu gdzie na chwilę włączył bym dużą prędkość aby do czyścić pokój idąd do innego pomieszczenia. Grzebanie w aplikacji to stra czasu i dużo grzebania, jest za bardzo angażująca. Ten problemwidzę w coraz większej ilości sprzętu, elektronika zamiast ułatwiać robi tor przeszkód. Nie wszyscy uwielbiają grać w menu. 2h ma więcej trybów ale nie wiem na ile wygodnie się to obsługuje z panelu dotykowego. Zastanawiałem się nad Klatrą, ale w sumie jestem zadowolony, kupiłem xiaomi taniej i jest cichszy na najniższych obrotach a mam go przy samym łóżku więc to ważne.

  • <cite class="fn">Kuba M</cite> <span class="says">says:</span>

    Czesc wszystkim.

    Zyje w malym miescie. Powietrze nie jest tu jakies tragiczne (wg. Airly) ale czasem czuje dym z kominow jak otworze wieczrem okno.
    Na razie chce „liznac tematu”. Padlo wiec na Xiaomi zeby duzo nie stracic jak sie w to nie wdrozymy.

    Zastanawiam sie pomiedzy 3H a PRO. Nie przeszkadza mi koniecznosc uzywania chinskiej wersji/serwera.

    Bardzej zastanawia mnie kwestia skutecznosci filtrow w relacji do CADR owych modeli.
    Pomieszczenie to salon z aneksem kuchennym, w dodatku otwarty na korytarz. Laczna powierzchnia wszystkiego to 35m2 (z owym korytarzem wlacznie) ale wysokosc to 3m. 3H wydaje sie wiec byc „na styk”

    Czy slabsza skutecznosc filtra H11 oznacza, ze tych 5% on wcale nie wylapie, czy raczej to, ze owe 5% zaniczyszczen przepuszcza, ale za kolejnym razem i tak je wychwyci??
    Czy parametr CADR jest „staly”? W sensie czy oczyszczacz z filtrem 95% i CADR np. 300m3 jest identyczny w fizycznym uzytkowaniu jak oczyszczacz z filrem 99,95% i CADR 300m3???

    Ktore filtry sa fizycznie wieksze – od wersji 2, czy wersji 3?

    Pro wydaje sie byc „najlepszy” ale widze, ze ma te same filtry co wersja 2. Czy wersja Pro nie jest wiec tylko duzo wiekszym/glosniejszym wiatrakiem nad ukladem filtrujacym z wersji 2?

    Reasumujac. Zeby miec dobre powietrze i zeby oczyszczacz tez mial lzejsze zycie/chodzil ciszej, lepiej wybrac Pro (i najwyzej pozniej dokupic filtr H13) bo jest ajbardziej wydajny, czy lepiej uderzyc w 3H, bo jest nowszym modelem i spokojnie wystarczy???

    • <cite class="fn">xonar olx</cite> <span class="says">says:</span>

      Jeżeli ma być tylko jedno urządzenie, to ja bym wybrał PRO, bo jest wydajniejszy i jak napisałeś „będzie miał lżejsze życie”. Mam PRO, ostatnio kupiłem też dwa w wersji 3H. Niestety będę je zwracał, bo silniki w obu urządzeniach mają chyba jakąś wadę na pierwszych trzech prędkościach: poza szumem generują jeszcze dodatkowe dźwięki. Jeden terkocze, a drugi buczy. Nie są to głośne dźwięki, ale dla mnie słyszalne i bardzo denerwujące, bo występują akurat w zakresie prędkości używanych w nocy. Najlepiej przyłożyć ucho bezpośrednio do obudowy oczyszczacza na wysokości silnika i posłuchać, jak pracuje silnik. Ciekawy jestem czy inni użytkownicy 3H mają podobne odczucia

      • <cite class="fn">Piotrek Piteron</cite> <span class="says">says:</span>

        Potwierdzam. Moj 3H kupiony w Mistorze tez piszczy na wolnych obrotach. I też sie zastanawiam co zrobić kupilem go w przedsprzedaży za 499 zl. Wiec oddawać średnio sie teraz oplaca. Moze serwis cos poradzi

      • <cite class="fn">FC</cite> <span class="says">says:</span>

        Mój 2s tak samo. To kwestia tych silników, jak się trafi. Ale Xiaomi i tak są cichsze na najniższych obrotach niż Klarty.

  • <cite class="fn">VENO Innowacje</cite> <span class="says">says:</span>

    Witam podpowiedzcie mi szukam urządzenia myśle ciagle o Xiaomi ze względu na cenę ale jeżeli mogę przeznaczyć +/- 1tys czy znajdę coś z oczyszczaniem, jonizacja i nawilżaniem, czy jest sens kupować allinone czy lepiej kilka 3h biedzie lepszy efekt… po śledzeniu różnych blogów można zwariować. A może macie inne rozwiązanie. Z góry dzięki

    • <cite class="fn">FC</cite> <span class="says">says:</span>

      Jak masz kilka pokojów to i musisz mieć kilka oczyszczaczy. Xiaomi są ciche i mają ok CADR na najniższych obrotach. Jonizacja to dobra rzecz jak mieszka się w zapleśniałych kamienicach, taka w oczyszczaczach jest dużo skuteczniejsza niż z małych najtańszych urządzeń. Nawilżacz sprawdzi się tylko w naprawdę suchych pomieszczeniach. Zbyt wilgotne powietrze może uwalniać toksyny z filtrów węglowych. Wilgotność powinna być w przedziale 45-55.

  • <cite class="fn">Myślibór Ł. Biały</cite> <span class="says">says:</span>

    Dlaczego nie ma go w rankingu?

    • <cite class="fn">rjjj</cite> <span class="says">says:</span>

      bo by wygrał i nici z pozycjonowania konkurencji.

      • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

        Ze względu na fakt iż nasz serwis służy zarabianiu, a jest sporą inwestycją, bo sami kupujemy sprzęt do testów oraz budujemy lab (tylko wczoraj kupiliśmy nowy czujnik PM2.5 za 5,5 tys. zł!) to niechętnie promujemy w rankingach sprzęty, na których mało zarabiamy.

        Doszliśmy do wniosku, że ukrycie wybranych produktów, gdy inne uzyskują podobne oceny nie jest szkodliwe dla użytkownika.
        Jesteśmy świadomi, że ten oczekiwałby więcej, ale jako jedyny niezależny ranking w sieci z największym zapleczem, możemy sobie na to pozwolić.
        Wolimy ukrywać produkty firm, na których ciężko nam zarobić, niż ustawiać sztucznie pozycje.

        Sam Xiaomi Air Purifier 3H byłby w rankingu bardzo wysoko (Opłacalność) – w top 5.

        To fajny produkt, ale polecany przede wszystkim tym, którzy potrafią go użyć z odpowiednimi ustawieniami aplikacji.

        • <cite class="fn">krewetka</cite> <span class="says">says:</span>

          To przeczy calej idei niezaleznego rankingu…skoro sami przyznajecie, ze na gorze bedzie ten sprzet, ktorego producent najwiecej wam zaplaci…

          A jak inny bedzie podobny lub lepszy ale nie daje tyle kasy to juz czlowiek sie o nim nie dowie…

          To tak naprawde wedlug mnie rzutuje na wiarygodnosc. Rozwazalam klarta vs xiomi ale teraz chyba wybiore xiomi bo klarta w czolowkach waszych obu rankingach wyglada wlasnie jak sponsorowanie prawie.

          Weszlam tu poszukac co z tych dwoch lepsze ale tego sie chyba niestety z tej strony nie dowiem.

          • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

            Nie jest tak, że można kupić naszą opinię i ocenę. Wiele poważnych firm próbuje, ale nie ustawiamy oceny pod biznes.

            Ale:
            1. kupujemy cały sprzęt do testów za własne pieniądze,
            2. wynajmujemy biuro do pracy i testów,
            3. płacimy wynagrodzenia pracownikom,
            4. akcjonariusze spółki chcą w perspektywie czasu zarabiać.

            Dlatego musimy szukać sposobu na finansowanie. Bez tego nie istnielibyśmy. Naszym sposobem jest dogadywanie się ze sklepami, które kupią od nas ruch. Niestety w przypadku Xiaomi nikt nam nie chce zapłacić sensownych pieniędzy, a ilość ofert i skaczące ceny uniemożliwiają nam dobrego funkcjonowania z tymi produktami.

            Nie są to dla nas proste decyzje, bo chcielibyśmy mieć wszystkich w rankingu i nie martwić się o pieniądze. Rozważamy korzystanie z Patronite lub podobnego systemu, ale to nie jest proste przedwsięwzięcie.

            Wierzę też, że nasze testy, ocena i wiedza pomagają lepiej się zorientować na rynku i każdy kierując się naszymi rekomendacjami będzie mógł wybrać dobry produkt.

            Myślę, że wybór Xiaomi jako alternatywy do Klarty jest ok. Jeśli tylko masz wolę zakupić Xiaomi Air Purifier 3H to śmiało bierz. Wierzę, że się sprawdzi.

          • <cite class="fn">krewetka</cite> <span class="says">says:</span>

            Dzieki za tak rozbudowana odpowiedz 🙂 Wiadomo, finansowanie jest ważne i bez niego żadna firma nie przetrwa.

            Nie twierdziłam, że ustawiacie ocenę np klarty ale jednak pomijając część ocen siłą rzeczy ranking jest zafałszowany. Na tej samej zasadzie jak byście pominęli klartę i na samej górze dali Winix – to też sugerowałoby że jest najlepszy na rynku itp itd

            Skoro żaden dystrybutor xiomi nie chce wam zaplacic to czemu nie pojawia sie on po prostu uczciwie w rankingu bez linku do żadnego sklepu albo z linkiem do ceneo jak wiele innych w rankingu?

            Tak by po prostu zwyczajnie ludzie wiedzieli gdzie te oczyszczacze się plasują na skali.

            Naprawdę dziwnie wygląda ranking 87 oczyszczaczy na którym są firmy z punktacją 1 na 100 , a brakuje jakby nie było jednej z popularniejszych marek.

            Dla mnie osobiście to sprawia, że widząc taki ranking tracę zaufanie do strony. Gdy dopiero po komentarzach dowiaduję się, że są inne równie dobre oczyszczacze pominięte.

            Nie jestem znawcą rynku i nie wiem czy nie pominęliście innych dobrych firm poza xiomi.

            Czy to wymaganie innych firm, która są w Waszym rankingu? By większy ruch do nich trafiał niż do konkurencyjnego xiomi przez ceneo?

            Aż ciężko uwierzyć, że Venta płaci za pokazanie że jest na ostatnim miejscu więcej niż którykolwiek z dystrybutorów xiomi.

            Ciężko uwierzyć, że ktoś w ogóle za ostatnie miejsce z linkiem do ceneo i ocenę 1/100 cokolwiek płaci 😉

          • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

            Niestety nie znam żadnego rankingu lub porównywarki, która pokazywałaby wszystko. Współtworzyłem rankomat.pl, mubi.pl, komorkomat.pl, sowafinansowa.pl i wiele innych narzędzi porównawczych.
            Raz udało mi się zbudować ranking 700 lokat dostępnych na rynku. Niestety utrzymanie takiej dobrej idei było bardzo kosztowne. Firma po moim odejściu zrezygnowała z takiego podejścia, co było zrozumiałe.
            Dzisiaj prowadząc ten biznes rozumiem lepiej dlaczego.

            Inną kwestią jest to, co nazywamy najlepszym. W oczyszczaczach to nie istnieje. Każdy ranking ma jakiś algorytm oceny. On już z natury preferuje jakieś sprzęty bardziej, bo odzwierciedla podejście do tematu konkretnego autora.

            Niestety nie czuję, by było potrzebne dalsze rozwodzenie się, co i dlaczego pokazujemy. Finalnie internauta może skorzystać z naszej podpowiedzi lub nie. Rankingów w Google jest znacznie więcej.

            Nie czuję, byśmy byli wyrocznią, choć chcemy, by każdy mógł tanio (stąd nakierowanie na opłacalność) rozwiązać problem jakości w domu (stąd własny lab, długoterminowe poznawanie urządzeń itp.).

            Samo Xiaomi w przypadku oczyszczaczy to dość problematyczny temat. To produkt na rynek chiński. Nastawy trybów automatycznych są fatalne. Tym urządzenie przegrywa, a jest to dla nas bardzo ważne.
            W Chinach normą jest praca i mieszkanie w powietrzu o zanieczyszczeniu PM2.5 nawet 50 ug/m3. U nas w Polsce 25 ug/m3 to górna granica.
            Xiaomi jako marka nie myśli o europejczykach w kontekście swoich oczyszczaczy. Teraz powoli wprowadza automatyzację w aplikacji, ale nie ma np. lepiej działającego auto.

            Nie mam problemu z tym, że internauta pominie Xiaomi, gdy może kupić sobie urządzenie lepiej chroniące jego zdrowie. I to nam wystarcza w odpowiedzi na pytanie „dlaczego”.

  • <cite class="fn">robert</cite> <span class="says">says:</span>

    Witam.
    Jak i czy w ogóle można czyścić filtr w tym urządzeniu? Jest to filtr połączony zewnętrzy, hepa i węglowy. Dlatego zastanawiam się czy mogę go odkurzać tak jak obudowę lub na przykład dodatkowo umyć pod bieżącą wodą?
    Pozdrawiam

    • <cite class="fn">Dominika Kahl</cite> <span class="says">says:</span>

      Dzień dobry. Konstrukcyjnie są to 3 filtry – wstępny, HEPA i z węglem aktywnym połączone w 1 filtr zintegrowany. W każdym z oczyszczaczu powietrza filtr wstępny podlega okresowemu czyszczeniu z kurzu, włosów i innych większych zanieczyszczeń. Można go również myć pod wodą, ale to tylko dotyczy osobnego filtra wstępnego.

      W oczyszczaczu powietrza Xiaomi z filtrem zintegrowanym można zewnętrzną część (siateczkę) wytrzeć ściereczką lub delikatnie odkurzyć. Zdecydowanie nie zaleca się myć tych filtrów pod bieżącą wodą.

  • <cite class="fn">krewetka</cite> <span class="says">says:</span>

    Dlaczego xiomi i nawilżacze i o czyszczacze są u was tylko w recenzjach, a rankingach juz nie?

    Nieco to dziwne…

    Szczegolnie przy rankingu na kilkadziesiat urzadzen…

  • <cite class="fn">Damian Sieńkowski</cite> <span class="says">says:</span>

    Witam, nie ukrywam że nakręciłem się już na Xiaomi 3H ze względu na dobrą jakość, świetny wygląd Po przeczytaniu sporej ilości komentarzy widzę że największym problemem Xiaomi jest automatyzacja. Ta opcja o ile została wprowadzona w nowszych modelach to działa fatalnie i nawet zdefiniowanie różnych trybów/reguł nie skutkuje automatyczną regulacją prędkości a jedynie zmienia z trybu auto na manual – czy dobrze zrozumiałem?
    Zależy mi na oczyszczaczu który podłączę do prądu i będzie wykonywał za mnie całą robotę. Jak otworzę okno i zaciągnie brudniejsze powietrze to oczyszczacz sam wykryje zanieczyszczenia i ustawi odpowiednią prędkość. Rozumiem że z Xiaomi nawet po zdefiniowaniu reguł nie osiągnę tego efektu. Co w takim razie polecacie? Moją alternatywą była Klarta Forste 3, ale są komentarze mówiące że potrafi być głośna nawet na najniższych obrotach – czy ktoś to może potwierdzić/zdementować?
    Są jakieś jeszcze alternatywy w cenie do powiedzmy 1000zł max?

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Podstawowe pytanie, to na jakim metrażu miałby ten oczyszczacz pracować?

      • <cite class="fn">Damian Sieńkowski</cite> <span class="says">says:</span>

        Salon z aneksem kuchennym, około 25m2

        • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

          Głośność Xiaomi AP 3H i Klarta Forste 3 jest porównywalna na wyższych obrotach. W najniższym trybie Forste jest trochę cichsza. Tu jeszcze poza głośnością należy brać pod uwagę przepływ na tych niskich prędkościach, a Klarta generuje większy, co w nocy zapewnia trochę lepsze powietrze.

          Co do automatyzacji w Xiaomi Air Purifier 3H, to da się ustawić wiele reguł i raczej nie stanowi to problemu.

          Ja osobiście w jednym pokoju 15 m2 używam XAP 2S i mam go ustawionego na jednej akceptowalnej prędkości. Niestety takie rozwiązanie jest spotykane dość często u użytkowników oczyszczaczy.

          Myślę, że oba wskazane modele będą mogły zapewniać na takim metrażu podobną jakość powietrza w zbliżony sposób.

      • <cite class="fn">Damian Sieńkowski</cite> <span class="says">says:</span>

        Panie Łukaszu, proszę jeszcze doradzić jak Klarta i Xiaomi wypadają na tle Philips Dual Scan AC3055/10 lub AC3059/10. Obecnie można go zakupić w cenie 1999 zł i dostać zestaw filtrów za 1 zł, co daje 6 lat pracy bez dodatkowych kosztów w postaci filtrów. W perspektywie lat koszt całkowity wychodzi na podobnym poziomie (Klarta nadal wychodzi nieznacznie taniej). Pomijając kwestie ceny na który oczyszczacz Pan by się zdecydował?

  • <cite class="fn">C Y</cite> <span class="says">says:</span>

    Dla wszystkich zainteresowanych, warto wspomnieć że produkty Xiaomi (Oczyszczacze wyposażone są również w mikrofon) zbierają od nas szereg prywatnych danych i wysyłają na chińskie serwery, kwestia była wielokrotnie poruszana w mediach, min. artykuły w Forbes. Niestety nie mamy żadnego mechanizmu, który pozwolił by nam sprawdzić do czego i jakie dane są wykorzystywane, ponieważ mimo serwerów europejskich obsługujących tę aplikację, i tak dane wysyłane są dalej przez serwery „wypożyczane” przez Xiaomi (do tych informacji jeszcze można dojść). Polecam wyguglać np. „Gabi Cirlig” lub Xiaomi data collection”

    Niestety na naszym rynku, coraz bardziej widoczna jest zasada odnosząca się do urządzeń elektronicznych – „Jeżeli coś jest niepokojąco tanie, oznacza to że sprzedajemy swoją prywatność”
    Życzę świadomych zakupów 🙂 I proszę się nie zdziwić kiedy wasza barwa głosu pojawi się w jakiejś aplikacji text-to-speech trenowanej na neural-netach 😉

    • <cite class="fn">Dominika Kahl</cite> <span class="says">says:</span>

      Dziękujemy za interesujący komentarz. 🙂

    • <cite class="fn">Quest</cite> <span class="says">says:</span>

      To oskarżenia, a gdzie dowody? Oczyszczacz to na tyle proste urządzenie, że znalezienie mikrofonu powinno być dziecinnie proste. Ktoś znalazł? Big Data gromadzi każdy światowy potentat (Google, Microsoft, Facebook ,Tweeter, Xiaomi, itd., itd…), ale zbieranie danych przez Chińczyków wszystkim przeszkadza? Zgodziliśmy się na utratę prywatności już dawno, ba wielu nawet sami to ułatwiają.

    • <cite class="fn">Ziombel</cite> <span class="says">says:</span>

      ehe, szczególnie przy tych 64dB… im szybciej kręci się wiatrak, tym bardziej podsłuchuje

  • <cite class="fn">PiotrP</cite> <span class="says">says:</span>

    Witam,
    Czy coś w sprawie automatyzacji się zmieniło? Czytałem komentarze z przed roku i były z tym problemy. Może producent to poprawił i już to wygląda lepiej?

  • <cite class="fn">Piotr</cite> <span class="says">says:</span>

    Spędziłem wczoraj tu, jak i w „tym drugim” rankingu sporo czasu i nie mogłem się nadziwić, że nie mogę znaleźć Xiaomi, bo przecież na pewno widziałem go na jednym z pierwszych miejsc. Rzeczywiście, widziałem – u konkurencji, na drugim miejscu. Brak obecności jednego z tańszych i – po przeczesaniu dziesiątek recenzji – obiektywnie lepszych urządzeń w waszym rankingu zwyczajnie uderza w wiarygodność waszą, a przy okazji też pozostałych zestawień. Tym bardziej, że urządzenie zostało przetestowane. To z resztą nie jedyny taki przypadek, co znacznie utrudnia poruszanie się po stronie i układanie sobie w głowie odpowiedzi na pytanie, przez które tu trafiliśmy.

    To zrozumiałe, że ranking nie uwzględnia „wszystkiego”, docieniam otwartość i szczerość i staram się rozumieć, że to wszystko musi na siebie zarobić, ale… ukrywanie przetestowanych i ocenionych urządzeń to _nie jest_ i nigdy nie będzie „ranking”. Pan Łukasz pisząc, że:

    „Wolimy ukrywać produkty firm, na których ciężko nam zarobić, niż ustawiać sztucznie pozycje.”

    pokazuje, jak bardzo nie rozumie, co znaczy „niezależny”. Jest zależny od marży możliwej do osiągnięcia na uwzglęnianych w zestawieniu produktach, więc dyskwalifikując niektóre, buduje fałszywy obraz rzeczywistości. Niezależny jest tylko ten, kto nie musi brać pod uwagę niczego poza możliwie najbardziej obiektywnymi kryteriami oceny.

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Piotr, dziękuję za opinię.

      Brak Xiaomi na rankingu nie przeszkadza się mu dobrze sprzedawać, bo Xiaomi skutecznie przejmuje wszystkie rynki elektroniki.

      Mnie jednak cieszy fakt, że gro ludzi, którzy kupiłoby oczyszczacz Xiaomi ze względu na niską cenę, nie kupi go ze względu na fakt, że nie ma go u nas w rankingu, bo jednak wiele innych urządzeń (np. Klarta, Samsung, Electrolux) utrzymuje znacznie lepsze parametry powietrza w polskich domach niż Xiaomi wyciągnięte z pudełka.

      Niestety Xiaomi nie są dostosowane na rynek europejski pomimo tego, że produkują wersje europejskie (oznaczone literką „H”). Zmienili w nich filtr HEPA na H13, choć firma wie, że to sensu nie ma, bo zmniejsza CADR, więc skuteczność antysmogową i antyalergiczną przy tym samym silniku (względem E11/E12), ale Europejczycy lubią marketingowe 99,97% nie rozumiejąc nawet, co ono oznacza.

      Oczyszczacze Xiaomi Air Purifier 3H i 2H nadal bazują na chińskich normach jakości powietrza i pomimo ogromnych możliwości zmiany tego stanu rzeczy marka ma w dupie te nasze europejskie normy (może nie ma w dupie, a po prostu nikt się nad tym nie zastanawia, bo rynek europejski jest dla nich malutki względem chińskiego).

      I mnie osobiście cieszy to, że w wielu polskich domach na Śląsku, Małopolsce czy Mazowszu dzieciaki będą „biernie palić mniej smogu”, bo ich rodzice nie kupią Xiaomi, a wybiorą inne urządzenia. W wielu miejscach będzie to nawet 9 paczek papierosów mniej w ciągu sezonu smogowego.

      Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, który oczyszczacz jest najlepszy. Jeśli szukasz dobrego produktu, to patrz na zestawienie „Możliwości” a nie „Opłacalność”, bo zdecydowanie Xiaomi nie jest liderem w kategorii komfort użytkowania (jest głośne) i skuteczność (słabe auto). Z pewnością jest to jeden z lepszych zakupów jakość/cena.

      • <cite class="fn">KL</cite> <span class="says">says:</span>

        Ale wtedy nie macie niezależnego rankingu, no bez przesady. Strona w takim razie do kitu.

        • <cite class="fn">Dominika Kahl</cite> <span class="says">says:</span>

          Dzięki za opinie – @lukaszrajzer:disqus odniósł się do tej kwestii i wyjaśnił. Zapraszam do zapoznania się 🙂

    • <cite class="fn">KL</cite> <span class="says">says:</span>

      „Zresztą” to poprawna forma.

  • <cite class="fn">Le2020</cite> <span class="says">says:</span>

    Male porownianie. Uzywam od jakiegos czasu wersje Eu modeli 3H i Pro. W trybie auto 3H reaguje dopiero powyzej 70 Pm2,5 ale Pro juz od 20. 3H ma mozliwosc ustawiania trybu od poziomu Pm2,5 ale jest to srednio uzyteczne bo mozna ustawic tylko jedna predkosc. Czyli stary model Pro jest ciagle bardziej uzyteczny. Maja jednak mozliwosc automatyzacji z czujnikami otwarcia drzwi/okien co pozwala uzywac je bardzo efektywnie. Drogi myslenia chinskich programistow sa jednak nieodgadnione i moze ktos w koncu te softy ogarnie

  • <cite class="fn">Rafał</cite> <span class="says">says:</span>

    Interesuje mnie oczyszczacz powietrza do salonu z Aneksem kuchennym (pow. Ok 25 m2 + korytarze) w cenie ok. 500 zł. Czy warto kupić Xiaomi Air Purifier 3H za 549 zł? Czy może jest w tej cenie coś innego, lepszego? Zastanawiam się jeszcze nad Tefal PT3030 (cena 489 zł?).

    • <cite class="fn">Dominika Kahl</cite> <span class="says">says:</span>

      Dzień dobry,
      przy takim budżecie Xiaomi Air Purfier 3h będzie dobrym wyborem. W przeciwieństwie do Tefala, Xiaomi ma aplikację i jest wydajniejszy (Tefal ma 270 m³/h).

  • <cite class="fn">Marekwtm</cite> <span class="says">says:</span>

    Xiaomi Mi Air Purifier 3H ma zaniżone odczyty. Po co – nie wiem. Próbowałem pytać gdzie się da, wszędzie mnie zbywają. Mamy także model poprzedni , czyli Purifer 2s, i on pokazuje dużo wyższe odczyty (zbliżone do tego, co na Airly pokazuje czujnik w okolicy, przy otwartym oknie).

    Różnica jest kolosalna. Przy 34-stu jednostkach na 2s (czyli powietrze dużo powyżej normy), na 3H jest tylko 13. Przy 143 dla 2s na 3H jest 88. W efekcie oddałem go i kupiłem innej marki, bo cena to nie wszystko.

    • <cite class="fn">Dominika Kahl</cite> <span class="says">says:</span>

      Cześć, dzięki za komentarz.
      W zasadzie w oczyszczaczach znajdują się te same czujniki laserowe, u nas Xiaomi Air Purifier 3h wskazuje podobną wartość co Xiaomi 2s. Niemniej dobrze, że udało się oddać.

      Na jaki model się zdecydowałeś?
      Ps. przepraszam za późną odpowiedź – problemy techniczne systemu komentowania 🙂

  • <cite class="fn">Madlena</cite> <span class="says">says:</span>

    Witam,
    Szukam oczyszczacza który najlepiej poradzi sobie z pleśnią /grzybami. Zastanawiam się nad Xiaomi Mi Air Purifier 3h oraz Klarta Forste 3?? Który wybrać? A może zupełnie inny model?
    Dziękuję za odpowiedź

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Pomiędzy tymi dwoma wskazałbym na Forste 3, bo ma jonizator, a jony hamują rozwój grzybów i pleśni. W Xiaomi Air Purifier 3H nie znajdziesz jonizatora.

      Radziłbym jednak zacząć od próby rozwiązania problemu u źródła. Najczęściej problem z wilgocią to problem ze słabą wentylacją. Jeśli masz np. plastikowe okna bez nawietrzników, to rozszczelnij je na stałe (większość ma taką funkcje), częściej wietrz, podnieś temperaturę w mieszkaniu.

      Jeśli samo wietrzenie nie pomoże, a wilgotność jest stale wysoka, to poszukaj osuszacza powietrza. Problem grzybów i pleśni to przede wszystkim zbyt wysoka wilgotność.
      Informacje o osuszaniu znajdziesz tutaj: https://ranking-oczyszczaczy.pl/osuszacze-powietrza/

      • <cite class="fn">Madlena</cite> <span class="says">says:</span>

        Dziękuję bardzo za odpowiedź.
        Problemu z wilgocią w domu nie mamy, córka jest alergikiem ze wskazaniem na pleśnie, stąd chciałabym wybrać najlepszy oczyszczacz pod tym względem, ale wskazówki również cenne więc dzięki wielkie. Pozdrawiam

        • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

          W takim razie jonizacja będzie miała mniejsze znaczenie, choć zawsze może zmniejszać powstawanie pleśni na różnych powierzchniach organicznych. Jednak to filtr HEPA będzie robił zdecydowanie większość roboty łapiąc zarodniki pleśni i grzybów. Taki filtr ma w zasadzie każdy oczyszczacz.
          Do tej pory nie widziałem negatywnego komentarza alergika, któremu nie pomógł oczyszczacz, więc myślę, że to dobry kierunek 🙂

  • <cite class="fn">Krizoman</cite> <span class="says">says:</span>

    Dzień dobry,
    czy mógłbym prosić o porównanie czujnika PM2.5 z Xiaomi do tego Vestfrost VP-A1M30WH? Albo chociaż tego z Vestfrost z jakimś profesjonalnym czujnikiem? Vestfrost ma tylko czujnik kurzu o zwiększonej dokładności, obawiam się jednak, że będzie dużo gorszy od tego w Xiaomi. Ale jednocześnie Vestfrost podobno jest dużo cichszy, zwłaszcza na najwyższym biegu, więc zastanawiam się nad wymianą Xiaomi na Vestfrosta. Do tego jeszcze jonizator, także chyba to lepszy oczyszczacz ogółem, tylko nie wiem, co z tym czujnikiem.

    Pozdrawiam
    Krzysztof

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Niestety nie mamy wzorcowego czujnika PM2.5. W Xiaomi czujnik wydaje się być ok. Czujniki PM2.5 w Vestfrostach również wydają się ok. Do zastosowań domowych nie ma znaczenia, czy oczyszczacz pokaże 40 czy 50, gdy jest 42. Zazwyczaj na „niskich” poziomach 0-20 ug/m3 PM2.5 oczyszczacze działają całkiem ok. Rozjazdy pojawiają się, gdy przekraczamy 50. Duże różnice widać przy 200 i wyżej. Ale to nie ma znaczenia, bo w domu powinniśmy dbać, by poziom zanieczyszczeń był jak najniższy, więc oczyszczacz powinien dobre reagować w zakresach 0-50 wykorzystując pełną moc.

      Vestfrosty bywają trochę cichsze w trybach maksymalnych, ale porównując go do innych modeli oczyszczaczy trudno uznać, by w niskich prędkościach były cichsze.

      • <cite class="fn">Krizoman</cite> <span class="says">says:</span>

        A czy może mi Pan coś polecić? W zasadzie z Air Purifier 3H jestem zadowolony, przy medium speed jest w porządku, przy high jeszcze w miarę, ale już w trybie ulubionym (domyślnie jest to coś ponad high speed) już właściwie może i smogu nie ma w pokoju, ale ja też nie jestem w stanie w nim być. A w jakichś wyjątkowo zanieczyszczonych wieczorach pozostaje tylko maksymalny tryb. Zależy mi na wyświetlaczu liczbowym PM2.5, najlepiej filtrze 3-w-1 i właśnie przede wszystkim na głośności.

  • <cite class="fn">skull87</cite> <span class="says">says:</span>

    Witam. Czy spodziewają się Państwo mieć na testy Smartmi Air Purifier P1 ? Według specyfikacji wypada dość fajnie, tylko na razie lipa z dostępnością wymiennych filtrów do niego. Pozdrawiam

  • <cite class="fn">Januleck</cite> <span class="says">says:</span>

    Dzień dobry. Jak stoicie Państwo z recenzją tego Smartmi Air P1 będzie na dniach ?

  • <cite class="fn">skull87</cite> <span class="says">says:</span>

    Coś mi się wydaje że nie doczekamy się prędko testu tego smartmi p1 :/

    • <cite class="fn">Adam Pawliczek</cite> <span class="says">says:</span>

      Kupiłem 3H i P1 2 tygodnie temu, więc o P1 napiszę tyle: ładna obudowa (czarny), prosta apka, średni tryb automatyczny (chyba lepszy niż w 3H), brak automatyzacji, znośna głośność. W sypialni daje radę, potrafi całkiem szybko oczyścić pomieszczenie, ale niestety trzeba nim ręcznie sterować, do poziomu 35 uważa, że powietrze jest super 🙁

      Gdyby tylko dało się ustawić własne poziomy, które by działały (w 3H automatyzacja działa jak chce, najczęściej nie działa) to byłby idealny! Zresztą ten sam wniosek dot. 3H.

      • <cite class="fn">skull87</cite> <span class="says">says:</span>

        Super dziękuję za informację. Czyli chinczyki dalej nie poprawiły norm jakościowych powietrza na co liczyłem – szkoda. Trza szukać już czegoś innego.

    • <cite class="fn">Maciej Kluba</cite> <span class="says">says:</span>

      Dzień dobry,

      W ostatnich dniach miałem okazję potestować Smartmi P1. Zapraszam do recenzji
      https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/xiaomi-smartmi-air-purifier-p1/.

      Na plus: ładne wykonanie, łatwa obsługa i tanie filtry, na minus: 2 z 3 prędkości generują bardzo mały ruch powietrza, przy 3 robi się głośny. Na dniach, gdy uda nam się wykonać komplet testów w labie, będziemy mieli pełny obraz tego jak oczyszcza w auto i manualnie. Uzupełnimy też wtedy recenzję o to info 🙂

      Pozdrawiam serdecznie,
      Maciek Kluba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 8 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Tak naprawdę jedyną istotną modernizacją względem wersji UA-KIN40 jest pojawienie się modułu WiFi. Sterowanie mobilne to wygoda, która została przez producenta wyceniona na kilkaset złotych. Czy warto?

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz powietrza Xiaomi – model Air Purifier Elite to …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …

5 stycznia 2024 · 4 minuty czytania

Recenzja TCL TKJ225F WiFi. Niedrogi oczyszczacz zaprojektowany pod chińskie normy

Oczyszczacz powietrza z Wi-Fi i sterowaniem mobilnym poniżej 600 zł. To nie Xiaomi, lecz kolejna chińska marka, próbująca zdobyć polski …