Xiaomi Air Purifier Pro i 2 to dość stare urządzenia, a drugi z tych modeli nie jest już dostępny w sprzedaży. Od czasu debiutu oczyszczaczy na rynku producent wprowadził do oferty nowe propozycje. Alternatywę dla wycofanego Xiaomi Air Purifier 2 stanowią Xiaomi Air Purifier 3H, Xiaomi Air Purifier 2H i Xiaomi Air Purifier 3C. To właśnie ten pierwszy, czyli 3H naszym zdaniem jest dzisiaj najsensowniejszą opcją do polskiego domu od Xiaomi.

Ceny Xiaomi Air Purifier 2 / PRO (2023-10-01):
XIAOMI Air Purifier PRO – 899 zł (Oferty na Ceneo),
– Xiaomi Mi Air Purifier 2 nie jest już dostępny w sprzedaży.

Tryb pracy i eksploatacja

Jedną z najważniejszych różnic między Xiaomi Air Purifier 2 i Xiaomi Air Purifier PRO jest wydajność, która wynosi odpowiednio 310 i m³/h. Urządzenia mają zaprogramowane po trzy prędkości filtracji. Po wybraniu trybu automatycznego samodzielnie dostosowują intensywność oczyszczania do aktualnej jakości powietrza. Oba oczyszczacze kontrolują stężenie pyłu PM2,5, ale wykorzystują inne rodzaje mierników. W XAP 2 znajduje się sensor na podczerwień, natomiast w XAP Pro czujnik laserowy, który charakteryzuje się wyższą dokładnością.

To nie jedyna różnica między tymi modelami. Wersja PRO została wzbogacona o wyświetlacz LCD, znajdujący się na przednim panelu, który umożliwia sprawdzenie aktualnego stanu powietrza i monitorowanie pracy oczyszczacza. 

Oczyszczaczami można sterować przy pomocy smartfona lub tabletu, po zainstalowaniu aplikacji Mi Home. Dzięki temu możliwa jest zmiana ustawień urządzenia nawet poza domem. Aplikacja informuje o konieczności wymiany filtrów, których żywotność wynosi od 3 do 6 miesięcy. 

Wadliwy system oceny jakości powietrza

Niestety na tle konkurencji Xiaomi Air Purifier PRO fatalnie podchodzi do oceny jakości powietrza, ponieważ uznaje stężenia PM2.5 wyższe niż 75 µg/m³ za średnie, a za złe dopiero te wyższe od 150 µg/m³. Pierwsza wartość stanowi 300% normy europejskiej (która wynosi 25 µg/m³), a druga aż 600%.

Kolory wyświetlacza w oczyszczaczu powietrza Xiaomi Air Purifier 3

Dla przykładu stężenie na zewnątrz pyłu PM2.5 na poziomie 125 µg/m³ , czyli średni zakres w ocenie Xiaomi, system Airly określa jako „Bardzo złą jakość powietrza!”.

Ocena jakości powietrza dla stężenia PM2.5 wynoszącego 125 ug/m3 według Airly

Jak wygląda to podejście do zanieczyszczenia smogowego w innych markach? Za złe przyjmują one następujące stężenia PM2.5:

 • XIAOMI > 150 µg/m³,
 • SAMSUNG > 75 µg/m³,
 • PHILIPS > 55 µg/m³,
 • KLARTA > 25 µg/m³ (KF3) / 35 µg/m³ (KF2, KS),
 • LIFAAIR > 12 µg/m³.

Xiaomi Air Purifier Pro wypada w tym zestawieniu najgorzej 🙁

Teoretycznie możemy ten problem niwelować poprzez automatyzację pracy urządzenia (czyli ręczną zmianę ustawień trybu auto), ale jest ona możliwa wyłącznie dla oczyszczaczy Xiaomi produkowanych na rynek chiński. Wersje europejskie są pozbawione takich możliwości. Można wprawdzie szukać zmodyfikowanej (nieoficjalnej) aplikacji, która pozwoli odblokować tę funkcję, jednak nawet wtedy automatyzacja nie zawsze przebiega właściwie, bo nie da się w pełni zmodyfikować zakresów trybu automatycznego.

Dlatego osobom, które nie mają problemów z obsługą aplikacji smartfonowych polecamy wybór modelu Xiaomi Air Purifier 3H, który posiada CADR wynoszący 380 m3/h i automatyzację na europejskim serwerze.

Oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2 to oczyszczacz wyposażony w filtr cylindryczny, złożony z filtra wstępnego, HEPA oraz filtra węglowego. Pierwszy z nich eliminuje duże zanieczyszczenia, w tym kurz i sierść zwierząt, drugi pyły zawieszone PM2,5 i PM10, alergeny wziewne oraz wiele bakterii i wirusów, a trzeci usuwa szkodliwe gazy i neutralizuje brzydkie zapachy. Taki sam filtr zastosowany został w chińskim oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier PRO.

Filtry do tych oczyszczaczy dostępne są w trzech wersjach:

 1. Filtr niebieski standardowy filtr obecny w oczyszczaczach Xiaomi w chwili zakupu. Składa się z filtra Toray HEPA, który w nomenklaturze europejskiej określany jest jako EPA E11 (jego skuteczność wynosi 95%) oraz filtra węglowego zawierającego około 0,2 kg węgla aktywnego (to dosyć mała ilość, wiążąca się z niską skutecznością). 
 2. Filtr zielony – również ma filtr HEPA klasy E11 oraz filtr węglowy, jednak węgla aktywnego jest tutaj 0,33 kg, a to oznacza skuteczniejszą ochronę przed szkodliwymi gazami.
 3. Filtr fioletowy zawiera filtr HEPA E11 i 0,2 kg węgla aktywnego, tak samo jak podstawowa wersja filtra. Dodatkowo został wyposażony w dodatkową powłokę antybakteryjną iantywirusową wyprodukowaną na bazie soli organicznych (Organic Metal Salts Anti-Virus and Antimicrobial Technology). Zastosowana tutaj warstwa bakteriobójcza ogranicza rozwój bakterii wewnątrz filtra.

Zobacz ranking oczyszczaczy powietrza >

Wygląd

Producent zadbał nie tylko o funkcjonalność, lecz także estetykę urządzeń, dlatego oba modele można potraktować jako dodatkową ozdobę wnętrza. Pasują one zarówno do mieszkań urządzonych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Xiaomi Mi Air Purifier 2 ma wymiary 52 x 24 x 24 cm, natomiast Xiaomi Air Purifier Pro 73,5 x 26 x 26 cm.

Parametry techniczne XIAOMI Air Purifier 2 oraz XIAOMI Air Purifier Pro

MarkaXiaomiXiaomi
Model Air Purifier 2Air Purifier Pro
Cena niedostępny779 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]310500
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*38,7562,5
Zalecana maks. kubatura [m³]96,87156,25
Głośność [dB]31-6231-62
Pobór mocy [W]4,8-314,8-66
Liczba prędkości wentylatorawielewiele
Filtr wstępny taktak
Filtr HEPA E11E11
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,5%99,5%
Filtr węglowytaktak
Żywotność filtrówdo 3-6 miesięcydo 3-6 miesięcy
Waga [kg]4,89,7
Gwarancja12 miesięcy12 miesięcy

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Więcej danych porównujących modele Xiaomi Air Purifier 2, 2S i PRO >

Galeria zdjęć XIAOMI Air Purifier 2 i XIAOMI Air Purifier Pro

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2?

Xiaomi Air Purifier 2 zapewni ochronę antysmogową i antyalergiczną w pomieszczeniu o maksymalnej powierzchni prawie 40 m².  Xiaomi Air Purifier PRO pasuje do pomieszczeń o powierzchni około 60 m².

Oba oczyszczacze kontrolują jakość powietrza i mają tryb automatyczny, przy czym dokładność Xiaomi Air Purifier PRO jest wyższa, ze względu na obecny w nim sensor laserowy. Główną wadą tych urządzeń jest wspomniane już bardzo łagodne podejście do smogu, czyli niezapewnienie użytkownikowi należytej ochrony w trybie auto. Oczyszczacze w tryb turbo przejdą dopiero wtedy, gdy stężenie pyłu zawieszonego PM2,5 przekroczy 600% normy europejskiej!

Minusem całej chińskiej serii Xiaomi Air Purifier (2, 2S i Pro) jest też hałas. Pomimo tego, że urządzenie w trybie Sleep działa cicho (niestety filtruje wtedy słabo) i wiele osób jest tym zachwyconych, to w trakcie pracy na wyższych obrotach Xiaomi staje się głośne. W trybie maksymalnym hałas dochodzi do 70 dB. Poza wysokim natężeniem dźwięku jego częstotliwość może wydawać się wyjątkowo nieprzyjemna. Oczywiście, jest to sprawa indywidualna, więc warto sprawdzić głośność osobiście, jeśli mamy taką możliwość.

Aktualizacja – kwiecień 2021

Xiaomi Air Purifier 2 nie jest już dostępny w regularnej sprzedaży. Można natomiast zakupić jego ulepszoną wersję, czyli model Xiaomi Air Purifier 2S. Został wyposażony w czujnik laserowy i wyświetlacz OLED, ale nie jest pozbawiony wad. Ma drastycznie słabą wydajność w trybie sleep i tak samo fatalne standardy oceny jakości powietrza, jak XAP 2 i XAP PRO. Pod względem głośności też nie wypada lepiej od swoich poprzedników.  XAP2S kosztuje obecnie około 520 zł.

W sprzedaży jest również Xiaomi Air Purifier 3c – tani (379 zł), ale spełniający bardzo dobrze swoją funkcję – oczyszczania, ponieważ posiada filtr H13, czujnik laserowy pyłów PM2.5, jest do 40 m2.

Jeśli poszukujesz Xiaomi i zastanawiasz się nad wyborem Xiaomi 3c a Xiaomi 3h zobacz nasze porównanie -> Xiaomi 3c vs 3h.

XIAOMI Air Purifier 2 i Air Purifier Pro w naszej opinii

Zalety

 • Dostępność różnego rodzaju filtrów
 • Dobry stosunek CADR do ceny
 • Niski pobór prądu
 • Miernik pyłów PM2.5 (XAP2 – podczerwień, XAP Pro – laser)
 • Termometr i higrometr (Xiaomi Air Purifier Pro)
 • Sterowanie za pomocą smartfona (po sieci WiFi) z możliwością automatyzacji

Wady

 • Fatalne standardy oceny jakości powietrza
 • W trybie Sleep urządzenia charakteryzują się za niskimi przepływami powietrza, które przy normalnej wentylacji są zbyt słabe, by oczyszczacz w warunkach dużego smogu był skuteczny
 • Głośne przy dużej wydajnościach (dodatkowo częstotliwość emitowanego dźwięku może przeszkadzać)

Cena Xiaomi Air Purifier Pro

Ceny Xiaomi Air Purifier 2 / PRO (2023-10-01):
XIAOMI Air Purifier PRO – 899 zł (Oferty na Ceneo),
– Xiaomi Mi Air Purifier 2 nie jest już dostępny w sprzedaży.

Wszystkie recenzje oczyszczaczy powietrza Xiaomi na RO

Seria 4: 

Seria 3:

Seria 2:

Seria Pro:

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

71 komentarzy

 • <cite class="fn">Adrian</cite> <span class="says">says:</span>

  Zakupiłem przez internet XIAOMI Air Purifier 2. Niestety zwróciłem produkt ze względu na zbyt duży hałas, który robił.

 • <cite class="fn">Adrian</cite> <span class="says">says:</span>

  Zakupiłem przez internet XIAOMI Air Purifier 2. Niestety zwróciłem produkt ze względu na zbyt duży hałas, który robił.

 • <cite class="fn">Anna</cite> <span class="says">says:</span>

  Zastanawiam sie nad nim lub Klarta.
  Mieszkanie 43m. W domu dzieci prawdopodobnie alergiki. Ktory wybrać model ?

  • <cite class="fn">lelum</cite> <span class="says">says:</span>

   Polecam Xiaomi. Sam mam najtańszą wersję bez wyświetlacza, ale chyba dokupię jeszcze jeden. Chodzi o to, że w zasadzie w każdym pokoju powinien być oczyszczacz, by to działało. Przez ściany raczej nie działa, tzn. w danym pokoju powietrze jest czyste, ale w pokoju obok, gdzie oczyszczacza nie ma, powietrze jest nieoczyszczone, nawet jak masz wersję która wg liczb powinna oczyścić nawet dwa pokoje. Tak to nie działa, potrzebny w pomieszczeniu, którym chcemy mieć czysto.

 • <cite class="fn">Anna</cite> <span class="says">says:</span>

  Zastanawiam sie nad nim lub Klarta.
  Mieszkanie 43m. W domu dzieci prawdopodobnie alergiki. Ktory wybrać model ?

  • <cite class="fn">lelum</cite> <span class="says">says:</span>

   Polecam Xiaomi. Sam mam najtańszą wersję bez wyświetlacza, ale chyba dokupię jeszcze jeden. Chodzi o to, że w zasadzie w każdym pokoju powinien być oczyszczacz, by to działało. Przez ściany raczej nie działa, tzn. w danym pokoju powietrze jest czyste, ale w pokoju obok, gdzie oczyszczacza nie ma, powietrze jest nieoczyszczone, nawet jak masz wersję która wg liczb powinna oczyścić nawet dwa pokoje. Tak to nie działa, potrzebny w pomieszczeniu, którym chcemy mieć czysto.

 • <cite class="fn">Majek</cite> <span class="says">says:</span>

  Używam od dzisiaj, zainstalowałem apkę na iPhone, działa bez problemu, wygodna rzecz jak się chce zmienić siłę ciągu lub wyłączyć maszynę. Tryb nocny jest OK, leciutki szum, który bez problemu pozwoli zasnąć. Więcej dam znać za kilka dni.

 • <cite class="fn">Majek</cite> <span class="says">says:</span>

  Używam od dzisiaj, zainstalowałem apkę na iPhone, działa bez problemu, wygodna rzecz jak się chce zmienić siłę ciągu lub wyłączyć maszynę. Tryb nocny jest OK, leciutki szum, który bez problemu pozwoli zasnąć. Więcej dam znać za kilka dni.

 • <cite class="fn">Ada</cite> <span class="says">says:</span>

  Witam, czy to możliwe, że używanie inhalatora memranowego w pobliżu tego oczyszczacza powoduje jego zwiększoną aktywność? Do momentu gdy zaczęłam inhalować synka oczyszczacz nie pokazywał zwiększonej ilości pyłów PM 2,5 i cichutko sobie działał. W trakcie inhalacji nagle kontrolka zaświeciła się na czerwono, znacznie przekroczone było stężenie PM 2,5 oczyszczacz „wył” jak szalony. To mój pierwszy taki sprzęt, zastanawiam się czy nie jest to wada urządzenia i nie trzeba go zwrócić bądź wymienić. Podpowiedzcie coś, proszę.

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Inhalatory wytwarzają drobinki pary, która „zakłóca” pracę większości czujników pyłów PM2.5/PM10, które liczą cząsteczki o określonym rozmiarze i nie potrafią ich rozróżniać. Dlatego jest to bardzo normalne zachowanie oczyszczacza Xiaomi.

 • <cite class="fn">Ada</cite> <span class="says">says:</span>

  Witam, czy to możliwe, że używanie inhalatora memranowego w pobliżu tego oczyszczacza powoduje jego zwiększoną aktywność? Do momentu gdy zaczęłam inhalować synka oczyszczacz nie pokazywał zwiększonej ilości pyłów PM 2,5 i cichutko sobie działał. W trakcie inhalacji nagle kontrolka zaświeciła się na czerwono, znacznie przekroczone było stężenie PM 2,5 oczyszczacz „wył” jak szalony. To mój pierwszy taki sprzęt, zastanawiam się czy nie jest to wada urządzenia i nie trzeba go zwrócić bądź wymienić. Podpowiedzcie coś, proszę.

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Inhalatory wytwarzają drobinki pary, która „zakłóca” pracę większości czujników pyłów PM2.5/PM10, które liczą cząsteczki o określonym rozmiarze i nie potrafią ich rozróżniać. Dlatego jest to bardzo normalne zachowanie oczyszczacza Xiaomi.

 • <cite class="fn">Szymon</cite> <span class="says">says:</span>

  Kilka dni temu kupiłem Air Purifier Pro i moje pierwsze wrażenia są następujące:

  PLUSY
  + bardzo ładny design i estetyczne wykonanie, w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach.
  + cicha praca w trybie nocnym, najbardziej bałem się opisywanej tu w recenzji głośnej pracy i nieprzyjemnego dźwięku oczyszczacza. Faktycznie na pełnej mocy głośno szumi, ale pełną moc włączam jak nikogo nie ma w pomieszczeniu w celu szybkiego odświeżenia, a w pozostałych przypadkach oczyszczacz działa sobie w trybie auto lub sleep i szumi cichutko.
  + prostota i intuicyjność obsługi.
  + przejrzystość instrukcji.
  + prosta konfiguracja aplikacji na smartfona, wygoda, prostota i intuicyjność obsługi aplikacji.

  MINUSY
  – największy minus z mojego punktu widzenia, to brak jakichkolwiek, nawet najmniejszych kółek ułatwiających przewożenie czy uchwytów ułatwiających przenoszenie oczyszczacza pomiędzy pomieszczeniami. Nie zwróciłem na to uwagi przy zakupie. Niestety za każdym razem, gdy chcę go przenieść do innego pokoju trzeba go podnosić, co przy braku jakiegokolwiek uchwytu, jest zdecydowanie mało komfortowe!
  – po włączeniu oczyszczacza pojawia się komunikat w języku chińskim. Domyślam się, że chodzi o stan filtra, gdyż równocześnie wyświetla się „99%”. Jednakże to, że wyświetlacz nie jest dostosowany do lokalnego rynku, nawet nie jest w j. angielskim, uważam za spore niedopatrzenie producenta/dystrybutora. Nie da się tego zmienić z poziomu aplikacji.
  – zbyt krótki, jedynie 1-metrowy kabel zasilający.
  – denerwujące, zbyt głośne dźwięki przy każdorazowym włączaniu/wyłączaniu urządzenia, których nie da się w żaden sposób ściszyć.

  ZNAKI ZAPYTANIA
  ? nie wiem czy wskazania oczyszczacza sią zgodne z prawdą, jeśli tak, to oznacza, że być może niepotrzebnie go kupiłem, bo powietrze w domu mam idealne. Urządzenie cały czas pokazuje poziom PM 2.5 poniżej 10, z reguły 3-4, chociaż eksperymentalnie postawiłem oczyszczacz w salonie z zapalonym kominkiem i po kilkukrotnym celowym otwarciu drzwiczek kominka momentalnie poziom skoczył do 40, lecz podczas kilkugodzinnego palenia w kominku nigdy nie przekroczył 40 (z reguły osiągał tę wartość krótko po otwarciu drzwiczek), a z reguły stabilizował się na poziomie 25-30.
  ? mam nadzieję, że nie będzie problemu z zakupem/dostępnością filtrów.
  ? w instrukcji nie jest opisana żadna ścieżka serwisowa/gwarancyjna.

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Dziękujemy za obszerną opinię. Czy może Pan podać pochodzenie oczyszczacza? Do Polski trafia on z wielu źródeł. Wiele sklepów „ściąga” go samodzielnie, więc istnieją różne wersje, co może mieć wpływ na język.

   Co do stężeń PM2.5 w domu są one zależne od sytuacji za oknem oraz rodzaju i sprawności wentylacji. Dla jakich stężeń zewnętrznych uzyskuje Pan 3-4 um/m3 PM2.5 w domu? Te zmieniają się z dnia na dzień. Największą sieć czujników ma Airly i można tam sprawdzić co się dzieje w okolicy. Jeśli jest <30, to może być tak, że w domu będzie 3-4.

   Samo otwarcie kominka może nie być wystarczającym testem, gdyż ciąg kominowy może pochłaniać zdecydowanie większą część dymu.

   Xiaomi Air Purifier PRO oraz 2 i 2S są zdecydowanie bardzo ciche, gdy mają mało do roboty 🙂

   • <cite class="fn">Szymon</cite> <span class="says">says:</span>

    Oczyszczacz kupiony w firmie Mirapol Next Sp. z o. o., która, wg naklejki na opakowaniu, jest również importerem do Polski.
    Co do stężeń PM 2.5 w domu, to po 2-tygodniowym użytkowaniu oczyszczacza nie zauważam korelacji pomiędzy tym co w domu, a co za oknem. Najbliższy czujnik Airly mam w linii prostej ok. 700 m od domu, w ostatnich dniach z reguły pokazuje on 150%-500% normy, być może jednak nie śledzę tego aż tak dokładnie.
    Po 2 tygodniach dość intensywnego użytkowania stan filtra wynosi 95%, co cieszy, bo oznacza, że 1 filtr powinien spokojnie wystarczyć na cały sezon grzewczy.

    • <cite class="fn">Michał Michna</cite> <span class="says">says:</span>

     Panie Szymonie, oraz wszyscy inni uzytkownicy wersji PRO lub 2S, ponizej oficjalna odpowiedz od Xiaomi Polska, ktora rozwieje choc cien watpliwosci w kwesti ustawien wersji europejskiej tych urzadzen, chodzby braku automatyzacji: Producent w trybie automatycznym zastosował kompromis miedzy efektywnością a głośnością. Oryginalnie producent uznał, że oczyszczacz w trybie automatycznym powinien utrzymywać poziom 20-30 µg/m3 (przy normie WHO zµg/m3) generując przy tym akceptowalny poziom szumu. Algorytm ten jest stały i nie da się tego zmienić. W trybie automatycznym urządzenie samo rozpoznaje stopień zanieczyszczenia powietrza i dostosowuje do tego szybkość filtrowania. Na chwilę obecną nie jest znana data aktualizacji umożliwiającą tę funkcjonalność. Odpowiedz taka dostalem kiedy zapytalem o potwierdzenie, czy w wersji PRO oraz 2S mozna ustawic w trybie manualnym prace oczyszcza na podstawie wskazan miernika PM2.5 zainstalowanym w urzadzeniu. Na chwile obecna jedynie wersja 2 (zwykla, bez S) pozwala na takie ustawienie, te nowe juz nie! Kiedy urzadzenia z Chin taka automatyzacje maja. Sam chcialem kupic 2x2S i jeden PRO, ale jak sie okazalo ze automatyzacja w nich nie dziala to juz ich nie kupie, nie interesuje mnie opcja zakupu bez gwarancji.

   • <cite class="fn">Szymon</cite> <span class="says">says:</span>

    Po rocznej eksploatacji oczyszczacza Air Purifier Pro mogę podzielić się dalszymi spostrzeżeniami. Niestety ujawniły się kolejne minusy.

    Oczyszczacz użytkowany codziennie w poprzednim sezonie grzewczym, od momentu zakupu pod koniec listopada 2018 do końca marca b.r. Ponownie zacząłem go regularnie włączać ok. 5-6 tygodni temu. Co ciekawe, przed bieżącym
    sezonem stan filtra wynosił 54%. Z ciekawości wyjąłem filtr – był mocno zakurzony, więc go odkurzyłem i włożyłem z powrotem. Nie wpłynęło to na stan filtra wyświetlany przez urządzenie – nadal 54%. Aktualnie, po 5-6 tygodniach eksploatacji (w tym przez ostatnie 2 tygodnie oczyszczacz chodzi non-stop przez 24h) stan filtra wynosi 49%. Oznacza to, że algorytm wg którego urządzenie ocenia stan filtra musi być nieco inny niż „czas x stopień zewnętrznego zanieczyszczenia”. Sprzedawca na swojej stronie podawał okres eksploatacji filtra na 3-6 mies. więc teoretycznie jest lepiej niż powinno.

    Niestety na ocenę eksploatacji negatywnie wpływa aplikacja Xiaomi Home. Po
    zakupie oczyszczacza zainstalowałem na telefonie aplikację Xiaomi Air Purifier – bardzo prostą, czytelną i intuicyjną w obsłudze. Funkcjonalności aplikacji sprowadzały się w zasadzie jedynie do możliwości włączenia/wyłączenia urządzenia, również o określonej porze, ustawienia jednego z 3 trybów pracy – AUTO/SLEEP/ULUBIONE, a także regulacji mocy w trybie ULUBIONE. I to w zupełności wystarczało. Urządzenie reagowało błyskawicznie na polecenia z aplikacji, a aplikacja podawała dane w czasie rzeczywistym zgodne z wyświetlaczem na urządzeniu.

    Przed kilkoma tygodniami, po aktualizacji aplikacji w AppStore sporo się zmieniło niestety na niekorzyść. Aplikacja nazywa się teraz Mi Home – xiaomi smarthome (aktualna wersja 4.24.1), waży ponad 300 MB i jest dużo bardziej skomplikowana – można dodawać inne urządzenia Xiaomi w różnych pomieszczeniach i programować ich działanie (np. automatyczne włączenie urządzenia, jeśli oczyszczać wykryje zdefiniowany poziom PM 2.5) – a jednocześnie kompletnie nieprzejrzysta i nie działa jak należy.

    Po pierwsze – informacje dot. poziomu zanieczyszczeń w aplikacji kompletnie nie są zgodne z odczytami na urządzeniu. Np. aplikacja podaje cały czas poziom PM 2.5 w wys. 19, a odczyty z urządzenia w tym czasie zmieniają się od 4 do 25 w przykładowym okresie ok. 2 godzin. Sprawdziłem – wifi działało w tym czasie prawidłowo.

    Po drugie – w ustawieniach w aplikacji teoretycznie można wyłączyć (denerwujące) dźwięki wydawane podczas włączania/wyłączania urządzenia i podczas zmiany trybów pracy, ale w rzeczywistości urządzenie nie reaguje na te zmiany.

    Po trzecie – sprawdziłem również czy działa zaprogramowanie automatycznego włączania urządzenia przy określonym poziomie zanieczyszczeń. Ustawiłem ten poziom na 25 i faktycznie urządzenie włącza się samo, gdy ten poziom występuje, ale… włącza się w trybie AUTO, w którym przy poziomie 25 pracuje baaaardzo słabo (wynika to z innego zdefiniowania norm zanieczyszczeń przez Xiaomi, o czym pisano tu już wcześniej, dla Xiaomi poziom PM 2.5 = 25 to bardzo czyste powietrze). Poza tym, urządzenie nie wyłącza się automatycznie po osiągnięciu poziomu zanieczyszczenia niższego niż zdefiniowany.

    Po czwarte – bezpośrednio po aktualizacji zniknęła możliwość sterowania urządzeniem z aplikacji. Zniknął prosty i intuicyjny interfejs obsługi konkretnego
    urządzenia. Okazało się, że trzeba dopiero wejść w ustawienia aplikacji i go włączyć PROFILE/SETTINGS/SHORTCUT CARD – ON, wówczas po kliknięciu na urządzenie można wejść w uproszczone menu obsługi, w którym można włączyć/wyłączyć urządzenie oraz przechodzić pomiędzy trzema trybami pracy. Chwilę mi zajęło, zanim do tego doszedłem.

    Wreszcie po piąte, największa wada aplikacji – zniknęła możliwość regulacji mocy w trybie ULUBIONE! W menu uproszczonym nie ma takiej opcji. Występuje tam co prawda zakładka „more operations”, ale po kliknięciu na nią zawsze wyskakuje komunikat „failed to initialize device”. Jest to o tyle uciążliwe, że w poprzednim sezonie grzewczym (w poprzedniej aplikacji) ustawiłem poziom ULUBIONE na dość wysoki i w tej chwili zawsze w tym trybie urządzenie pracuje bardzo głośno. Brak możliwości regulacji uważam za istotną wadę urządzenia.

    Niestety moje zgłoszenia kierowane do Xiaomi zarówno za pośrednictwem aplikacji
    poprzez zakładkę „help & feedback” jak również poprzez formularz kontaktowy na stronie Mi Poland, który podaje, że jest oficjalnym dystrybutorem produktów Xiaomi w Polsce, pozostają bez odpowiedzi.

    Zamierzałem kupić drugi oczyszczacz Xiaomi (Pro lub Max), ale w tej sytuacji wybór kolejnego urządzenia tej firmy stanął pod dużym znakiem zapytania.

  • <cite class="fn">Michał Michna</cite> <span class="says">says:</span>

   To dziwne, bo ja w swoim PRO mogę wyłączyć dźwięki. W device settings ustawiłem Notification sound na 0 i dźwięki ucichły (ON/OFF oraz przełączania między trybami)

 • <cite class="fn">Szymon</cite> <span class="says">says:</span>

  Kilka dni temu kupiłem Air Purifier Pro i moje pierwsze wrażenia są następujące:

  PLUSY
  + bardzo ładny design i estetyczne wykonanie, w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach.
  + cicha praca w trybie nocnym, najbardziej bałem się opisywanej tu w recenzji głośnej pracy i nieprzyjemnego dźwięku oczyszczacza. Faktycznie na pełnej mocy głośno szumi, ale pełną moc włączam jak nikogo nie ma w pomieszczeniu w celu szybkiego odświeżenia, a w pozostałych przypadkach oczyszczacz działa sobie w trybie auto lub sleep i szumi cichutko.
  + prostota i intuicyjność obsługi.
  + przejrzystość instrukcji.
  + prosta konfiguracja aplikacji na smartfona, wygoda, prostota i intuicyjność obsługi aplikacji.

  MINUSY
  – największy minus z mojego punktu widzenia, to brak jakichkolwiek, nawet najmniejszych kółek ułatwiających przewożenie czy uchwytów ułatwiających przenoszenie oczyszczacza pomiędzy pomieszczeniami. Nie zwróciłem na to uwagi przy zakupie. Niestety za każdym razem, gdy chcę go przenieść do innego pokoju trzeba go podnosić, co przy braku jakiegokolwiek uchwytu, jest zdecydowanie mało komfortowe!
  – po włączeniu oczyszczacza pojawia się komunikat w języku chińskim. Domyślam się, że chodzi o stan filtra, gdyż równocześnie wyświetla się „99%”. Jednakże to, że wyświetlacz nie jest dostosowany do lokalnego rynku, nawet nie jest w j. angielskim, uważam za spore niedopatrzenie producenta/dystrybutora. Nie da się tego zmienić z poziomu aplikacji.
  – zbyt krótki, jedynie 1-metrowy kabel zasilający.
  – denerwujące, zbyt głośne dźwięki przy każdorazowym włączaniu/wyłączaniu urządzenia, których nie da się w żaden sposób ściszyć.

  ZNAKI ZAPYTANIA
  ? nie wiem czy wskazania oczyszczacza sią zgodne z prawdą, jeśli tak, to oznacza, że być może niepotrzebnie go kupiłem, bo powietrze w domu mam idealne. Urządzenie cały czas pokazuje poziom PM 2.5 poniżej 10, z reguły 3-4, chociaż eksperymentalnie postawiłem oczyszczacz w salonie z zapalonym kominkiem i po kilkukrotnym celowym otwarciu drzwiczek kominka momentalnie poziom skoczył do 40, lecz podczas kilkugodzinnego palenia w kominku nigdy nie przekroczył 40 (z reguły osiągał tę wartość krótko po otwarciu drzwiczek), a z reguły stabilizował się na poziomie 25-30.
  ? mam nadzieję, że nie będzie problemu z zakupem/dostępnością filtrów.
  ? w instrukcji nie jest opisana żadna ścieżka serwisowa/gwarancyjna.

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Dziękujemy za obszerną opinię. Czy może Pan podać pochodzenie oczyszczacza? Do Polski trafia on z wielu źródeł. Wiele sklepów „ściąga” go samodzielnie, więc istnieją różne wersje, co może mieć wpływ na język.

   Co do stężeń PM2.5 w domu są one zależne od sytuacji za oknem oraz rodzaju i sprawności wentylacji. Dla jakich stężeń zewnętrznych uzyskuje Pan 3-4 um/m3 PM2.5 w domu? Te zmieniają się z dnia na dzień. Największą sieć czujników ma Airly i można tam sprawdzić co się dzieje w okolicy. Jeśli jest <30, to może być tak, że w domu będzie 3-4.

   Samo otwarcie kominka może nie być wystarczającym testem, gdyż ciąg kominowy może pochłaniać zdecydowanie większą część dymu.

   Xiaomi Air Purifier PRO oraz 2 i 2S są zdecydowanie bardzo ciche, gdy mają mało do roboty 🙂

   • <cite class="fn">Szymon</cite> <span class="says">says:</span>

    Oczyszczacz kupiony w firmie Mirapol Next Sp. z o. o., która, wg naklejki na opakowaniu, jest również importerem do Polski.
    Co do stężeń PM 2.5 w domu, to po 2-tygodniowym użytkowaniu oczyszczacza nie zauważam korelacji pomiędzy tym co w domu, a co za oknem. Najbliższy czujnik Airly mam w linii prostej ok. 700 m od domu, w ostatnich dniach z reguły pokazuje on 150%-500% normy, być może jednak nie śledzę tego aż tak dokładnie.
    Po 2 tygodniach dość intensywnego użytkowania stan filtra wynosi 95%, co cieszy, bo oznacza, że 1 filtr powinien spokojnie wystarczyć na cały sezon grzewczy.

 • <cite class="fn">Mateusz</cite> <span class="says">says:</span>

  Dlaczego swoim rankingiem wprowadzacie ludzi w błąd, promując urządzenia Xiaomi jako najlepsze do oczyszczania powietrza w europejskich domach? Urządzenia te są nieefektywne, i nie mogą być, skoro kolor zielony oznacza czyste powietrze (PM2.5 < 75 μg/m3), a pomarańczowy umiarkowane zanieczyszczenie (75 < PM2.5 < 150 μg/m3. Sprawia to, że w warunkach smogu oczyszczacz pracuje wolno, bo myśli, że wszystko jest w porządku. W Chinach przy ich smogu może i tak to wygląda, w UE niestety są to już poważne zanieczyszczenia, nieakceptowalne w domu.
  Co mi z mocy turbiny i filtra, skoro powietrze nigdy nie będzie czyste w mieszkaniu? Problem ten już wielokrotnie był poruszany w licznych komentarzach na stronach opiniujących oczyszczacze Xiaomi, cały ten ranking oczyszczaczy niestety sprawia wrażenie sponsorowanego przez tę firmę.

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Panie Mateuszu,
   dziękujemy za ważny komentarz.

   Proszę zauważyć, że oczyszczacze Xiaomi są na pierwszych pozycjach rankingu tylko w klasyfikacji „Opłacalność”. W ocenie „Możliwości” zajmują znacznie dalsze miejsca. Nie jest tak, że oceniamy te oczyszczacze najlepiej. One po prostu mają najlepszy stosunek możliwości usuwania smogu do ceny. Dzieje się tak dlatego, że XIAOMI to wielki koncern, którego polityka biznesowa nakazuje sprzedaż urządzeń z bardzo małą marżą.

   Co do zarzutu o „nieeuropejskie” traktowanie zanieczyszczeń to się zgadzamy, ale zważywszy na możliwość zmiany działania w aplikacji nie traktujemy tego jako dyskwalifikującą cechę. Niestety wiele marek w Polsce ma podobnie.

   • <cite class="fn">Michał</cite> <span class="says">says:</span>

    Czyli chce Pan powiedzieć, że z poziomu aplikacji można zmienić normy zanieczyszczeń tak by w trybie automatycznym doprowadzał do europejskich standardów jakości powietrza?

    • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

     Jeżeli czuje Pan potrzebę personalizacji ustawień, to można zmienić nie tyle normy (normy ustawiane są odgórnie), a zakresy (0-50 µg/m3). Skutkuje to zwiększeniem obrotów silnika, nawet gdy nie ma takiej potrzeby.

    • <cite class="fn">Anonymous</cite> <span class="says">says:</span>

     Jak wpiszesz w google
     xiaomi air purifier automatyzacja
     to znajdziesz wiele opisów jak ustawić automatyzację, np. tu:
     https://wsparcie.lifeplanet.pl/hc/pl/articles/115003259632-Konfiguracja-automatycznego-trybu-w-Xiaomi-Air-Purifier-2
     Dodatkowo z mojego doświadczenia:
     – trzeba wcześniej ustawić prędkość trybu Ulubiony (Favorite) – chyba po każdym podłączeniu do prądu (np. po przeniesieniu do innego pokoju) – ja ustawiam na 9-12m2 bo przy takim ustawieniu głośność oczyszczacza jest niewielka (nie przeszkadza w spaniu)
     – aby wyłączony oczyszczasz nie włączał się sam (gdy jest skonfigurowana automatyzacja) trzeba w regułach „If” dodać warunek „Turn on”
     – oczyszcza powietrze w 1 pomieszczeniu, bo powietrze się tak szybko nie miesza w całym mieszkaniu (ale to może normalne dla większości oczyszczaczy), więc najlepiej kupić oczyszczacz do każdego pomieszczenia

     • <cite class="fn">Michał Michna</cite> <span class="says">says:</span>

      Tak, ale automatyzacja dziala tylko i wylacznie w wersja chinskich tych urzadzen oraz wersji Air Purifier 2 (bez S)

 • <cite class="fn">Mateusz</cite> <span class="says">says:</span>

  Dlaczego swoim rankingiem wprowadzacie ludzi w błąd, promując urządzenia Xiaomi jako najlepsze do oczyszczania powietrza w europejskich domach? Urządzenia te są nieefektywne, i nie mogą być, skoro kolor zielony oznacza czyste powietrze (PM2.5 < 75 μg/m3), a pomarańczowy umiarkowane zanieczyszczenie (75 < PM2.5 < 150 μg/m3. Sprawia to, że w warunkach smogu oczyszczacz pracuje wolno, bo myśli, że wszystko jest w porządku. W Chinach przy ich smogu może i tak to wygląda, w UE niestety są to już poważne zanieczyszczenia, nieakceptowalne w domu.
  Co mi z mocy turbiny i filtra, skoro powietrze nigdy nie będzie czyste w mieszkaniu? Problem ten już wielokrotnie był poruszany w licznych komentarzach na stronach opiniujących oczyszczacze Xiaomi, cały ten ranking oczyszczaczy niestety sprawia wrażenie sponsorowanego przez tę firmę.

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Panie Mateuszu,
   dziękujemy za ważny komentarz.

   Proszę zauważyć, że oczyszczacze Xiaomi są na pierwszych pozycjach rankingu tylko w klasyfikacji „Opłacalność”. W ocenie „Możliwości” zajmują znacznie dalsze miejsca. Nie jest tak, że oceniamy te oczyszczacze najlepiej. One po prostu mają najlepszy stosunek możliwości usuwania smogu do ceny. Dzieje się tak dlatego, że XIAOMI to wielki koncern, którego polityka biznesowa nakazuje sprzedaż urządzeń z bardzo małą marżą.

   Co do zarzutu o „nieeuropejskie” traktowanie zanieczyszczeń to się zgadzamy, ale zważywszy na możliwość zmiany działania w aplikacji nie traktujemy tego jako dyskwalifikującą cechę. Niestety wiele marek w Polsce ma podobnie.

   • <cite class="fn">Michał</cite> <span class="says">says:</span>

    Czyli chce Pan powiedzieć, że z poziomu aplikacji można zmienić normy zanieczyszczeń tak by w trybie automatycznym doprowadzał do europejskich standardów jakości powietrza?

    • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

     Jeżeli czuje Pan potrzebę personalizacji ustawień, to można zmienić nie tyle normy (normy ustawiane są odgórnie), a zakresy (0-50 µg/m3). Skutkuje to zwiększeniem obrotów silnika, nawet gdy nie ma takiej potrzeby.

    • <cite class="fn">Anonim</cite> <span class="says">says:</span>

     Jak wpiszesz w google
     xiaomi air purifier automatyzacja
     to znajdziesz wiele opisów jak ustawić automatyzację, np. tu:
     https://wsparcie.lifeplanet.pl/hc/pl/articles/115003259632-Konfiguracja-automatycznego-trybu-w-Xiaomi-Air-Purifier-2
     Dodatkowo z mojego doświadczenia:
     – trzeba wcześniej ustawić prędkość trybu Ulubiony (Favorite) – chyba po każdym podłączeniu do prądu (np. po przeniesieniu do innego pokoju) – ja ustawiam na 9-12m2 bo przy takim ustawieniu głośność oczyszczacza jest niewielka (nie przeszkadza w spaniu)
     – aby wyłączony oczyszczasz nie włączał się sam (gdy jest skonfigurowana automatyzacja) trzeba w regułach „If” dodać warunek „Turn on”
     – oczyszcza powietrze w 1 pomieszczeniu, bo powietrze się tak szybko nie miesza w całym mieszkaniu (ale to może normalne dla większości oczyszczaczy), więc najlepiej kupić oczyszczacz do każdego pomieszczenia

 • <cite class="fn">Michal</cite> <span class="says">says:</span>

  Chalasliwe dziadostwo, pokoju o powierzchni 15 m2 nie potrafi oczyścić w 1 godzinę ?????

  Nie polecam !!!!

  • <cite class="fn">Anonymous</cite> <span class="says">says:</span>

   Może trzeba zamknać okna?

  • <cite class="fn">oli</cite> <span class="says">says:</span>

   jakaś bzdura. Pokój córki 15m2 3m wysokości – ustawiony na obroty szybkie (aplikacja) w 10minut czyści z 60 do ok 10. potem w trybie sen niesłyszalnie czyści do ok 3-5 (tak pokazuje czujnik nad ranem) moze folia z filtra nie zdjęta? choc teraz w wersji 2S foli nie ma. czy dobrze założony filtr? podstawka dociska ku górze?

  • <cite class="fn">Michał Michna</cite> <span class="says">says:</span>

   A na jakich ustawieniach i który model, artykuł dotyczy dwóch modeli, każdy z nich ma 3 tryby pracy. Im więcej informacji będziecie pisać przy tego typu komentarzach tym łatwiej będzie komuś je brać pod uwagę.

   Kupiłem Najnowszego Focusa i nie jeździ – domyślisz się dlaczego?

 • <cite class="fn">Michal</cite> <span class="says">says:</span>

  Chalasliwe dziadostwo, pokoju o powierzchni 15 m2 nie potrafi oczyścić w 1 godzinę ?????

  Nie polecam !!!!

  • <cite class="fn">Anonim</cite> <span class="says">says:</span>

   Może trzeba zamknać okna?

  • <cite class="fn">oli</cite> <span class="says">says:</span>

   jakaś bzdura. Pokój córki 15m2 3m wysokości – ustawiony na obroty szybkie (aplikacja) w 10minut czyści z 60 do ok 10. potem w trybie sen niesłyszalnie czyści do ok 3-5 (tak pokazuje czujnik nad ranem) moze folia z filtra nie zdjęta? choc teraz w wersji 2S foli nie ma. czy dobrze założony filtr? podstawka dociska ku górze?

 • <cite class="fn">Marcin</cite> <span class="says">says:</span>

  Dlaczego wszystkie oczyszczacze marki Xiaomi wypadły z rankingu?

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Zostały czasowo ukryte w celach analitycznych. Mierzymy jaki wpływ ma nasz serwis na rynek.

   • <cite class="fn">Michał Wysocz</cite> <span class="says">says:</span>

    już rok mierzycie? Bez sensu jest ranking bez tak dużego, w miarę taniego producenta

 • <cite class="fn">Marcin</cite> <span class="says">says:</span>

  Dlaczego wszystkie oczyszczacze marki Xiaomi wypadły z rankingu?

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Zostały czasowo ukryte w celach analitycznych. Mierzymy jaki wpływ ma nasz serwis na rynek.

 • <cite class="fn">Przeemeek Piiwoowarr</cite> <span class="says">says:</span>

  Lepiej kupić
  2 x Air Purifier 2 w 2 punktach mieszkania ?
  czy 1x Air Purifier Pro?

 • <cite class="fn">Grzegorz</cite> <span class="says">says:</span>

  Testuję teraz w domu dwa oczyszczacze: Air Purifier 3H i Air Purifier Pro.

  Bardzo ważna jest dla mnie kultura pracy, więc teraz skupiam się na porównaniu głośności obu oczyszczaczy przy podobnych przepływach. Na obu ustawiam tryb ręczny i suwakiem w aplikacji wybieram moc dla tej samej powierzchni. Po kilku takich próbach mam następujące wrażenia:
  – przy takiej samej zadanej powierzchni oczyszczania dźwięk z AP Pro jest przyjemniejszy dla ucha, ale jednocześnie wydaje się, że wylatuje z niego o wiele mniej powietrza; dla zadanej powierzchni 15-27m^2 strumnień powietrza z AP Pro jest delikatnie wyczuwalny na dłoni/twarzy, lekko podnosi przyłożoną kartę papieru. AP 3H w tym samych momencie targa włosy, podrzuca kartkę.
  – żeby strumień powietrza na obu oczyszczaczach miał podobną, wyczuwalną moc, na AP Pro trzeba ustawić o wiele większą powierzchnię (np. jeśli na AP 3H ustawię 16-27, na AP Pro muszę ustawić 27-3x). Wtedy oba oczyszczacze hałasują już bardzo podobnie. Może 3H jest nawet trochę cichszy.

  Zastanawiam się, czemu tak się dzieje.
  Czy to znaczy, że AP 3H jest bardziej wydajny na niższych obrotach? Jeśli tak, to co tak naprawdę oznacza wskazana w aplikacji powierzchnia wskazywana przez suwak trybu manualnego?

 • <cite class="fn">Łukasz</cite> <span class="says">says:</span>

  Dlaczego oczyszczacze Xiaomi zniknęły z rankingu ?

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Nie ma ich już dobre 13 miesięcy. Powodów jest kilka, w tym biznesowe, ale to w tej chwili wewnętrzne sprawy naszej spółki.
   Potrzebujesz porady związanej z oczyszczaczami Xiaomi? Zawsze chętnie doradzimy.

 • <cite class="fn">Le2020</cite> <span class="says">says:</span>

  Ze wzgledu na zwalone zakresy sterowania to dziwie sie, ze ktos kupuje te badziewie :-)… ale ze te pieniadze nie kupicie kompletnie nic nawet w czesci porownywalnego. Nawet kupowanie modeli Xiaomi 2 i 3 srednio ma sens bo Pro przy niewielkiej roznicy w cenie daje, ze wzgledu na dwa silniki, cicha prace przy malych wydajnosciach i duza maksymalna wydajnosc. Napewno nie jest to urzadzenie typu „odpal i zapomnij” jak moj Winix HR1000. Tu musicie sie troche podoktoryzowac z aplikacja. Ja uzywam Xia Pro w sypialni. W aplikacji jest automatycznie wlaczany na wieczorem na full, zbijam pm2,5 prawie do zera. W nocy leci w auto bo ten tryb jest cichszy od sleep ??? i rano sie wylacza. Mam go zintegrowany z czujnikami otwarcia balkonu/okien co zwalnia mnie od myslenia o wylaczaniu. Jako glowne urzadzenie do salonu to tryb auto w polskich realiach jest bez sensu, no moze w Krakowie 🙂 Ale jezeli macie router, zrobicie troche testow i ustawicie automatyzacje to rezultaty beda napewno dobre.

 • <cite class="fn">Dawid S</cite> <span class="says">says:</span>

  Ruszyło się może coś w sprawie aplikacji lub oprogramowania tych oczyszczaczy? Zastanawiam się, czy sobie nie sprawić wersji 3H, o ile warto. Jestem alergikiem i coś takiego by mi się przydało, jednak jeśli normy europejskie odbiegają od tego, co te oczyszczacze teoretycznie sugerują to nie wygląda to za dobrze.

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   W przypadku alergii automat do wykrywania PM2.5 nie ma znaczenia, bo alergeny są większe niż cząstki smogowe (przeważnie) i występują w mniejszym stężeniu. Dlatego Xiaomi 2S lub 3H może być ok, choć z dużym prawdopodobieństwem trzeba będzie go podkręcić manualnie do wyższych obrotów, by skuteczniej filtrował.

 • <cite class="fn">piotrek</cite> <span class="says">says:</span>

  fatalne progie i tak nijak maja sie do rzeczywistośći ponieważ znajomy go ma i juz po przekroczeniu 20ug wchodzi na wyższe obroty a nie tylko po przekroczeniu progow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …