Innowacyjny w swym projekcie, oczyszczacz powietrza Winix Zero N posiada chociażby łatwo ściągalną przednią obudowę, przychodzącą w dwóch wymiennych wersjach kolorystycznych, będącą jednocześnie filtrem wstępnym oczyszczacza. W dodatku urządzenie jest całkiem ciche, , a jego CADR wynosi 299 m³/h. Minusem jest przeciętny czujnik jakości powietrza oraz brak sterowania mobilnego.

Cena Winix Zero N (2023-08-04) – 459 zł (najniższą cenę znajdziesz na Ceneo.pl)

Oczyszczanie powietrza

Model Zero N ma standardowy, trójstopniowy system filtracji, na który składają się:

 • filtr wstępny
 • filtr HEPA H13 (wymienny co roku)
 • filtr węglowy (4 maty wymienne do 3 miesiące)
Winix-zero-n-filtry.

System filtracji w modelu Winix Zero N

Jak widzimy na załączonej grafice, przednia obudowa modelu Zero N stanowi jednocześnie filtr wstępny urządzenia, który możemy łatwo ściągnąć, wyczyścić, a na czas czyszczenia założyć inny (w zestawie2 filtry wstępne: beżowy i szary)

Koszt filtrów do Winix Zero N

Koszt zestawu filtrów to około 125 zł.

Tryb pracy i eksploatacja

Winix Zero N wyposażony jest w 4 tryby prędkości, w tym tryb nocny. W trybie tym zastosowanie ma również czujnik światła. Gdy zapada zmierzch, automatycznie przyciemnia diody na wyświetlaczu i przechodzi w tryb nocny. Niestety w polskich warunkach może być to problematyczne, bo zimą, kiedy słońce znika już po 17:00, a sąsiedzi dopiero rozgrzewają swoje piece na noc, to oczyszczacz powinien być przygotowany do ciężkiej pracy. Niestety w tym przypadku musimy ręcznie sterować pracą oczyszczacza, jeśli chcemy zapewnić sobie względnie dobre powietrze.

Jest też tryb auto, w którym urządzenie samo dostosowuje intensywność swej pracy do aktualnych warunków w otoczeniu. O tych, urządzenie poinformuje za pomocą 3 kolorów diody LED, której praca skolerowana jest z czujnikiem Smart Sensor. Czujnik ten ma za zadanie wykrywać cząsteczki stałe, reagując na smog czy kurz unoszący się w pomieszczeniu. Ten podczerwony czujnik jest jednak wystrojony bardziej pod duże zanieczyszczenia i częściej zgłosi problem z jakością powietrza, gdy użytkownik koło niego przejdzie niż przy przeciętnym zanieczyszczeniu smogowym.

Współczynnik CADR modelu Zero N to 299 m³/h. Niestety więc wydajność oczyszczania będzie mniejsza niż deklaruje to producent. Według naszego przelicznika, Winix Zero N powinien być stosowany na powierzchniach nie większych niż 37 m².

Winix Zero N jest dość prostym urządzeniem, jednak na uwagę zasługuje natomiast bardzo cicha praca urządzenia i niewielki pobór mocy.

Wygląd

Kompaktowy model Winix Zero N wyróżnia się atrakcyjnym designem, w którym najciekawszym elementem jest z pewnością łatwo spieralna, wymienna obudowa, dostępna w dwóch kolorach. Model Winix Zero N waży ok. 5 kg, co czyni go jednym z najlżejszych oczyszczaczy na rynku. Wymiary urządzenia to 35 x 20,7 x 47 cm.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Winix Zero N

MarkaWinix
Model Zero N
Cena769 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]299 m3/h
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*37
Zalecana maks. kubatura [m³]93
Głośność [dB]26-47
Pobór mocy [W]3, 4, 6, 10, 40
Liczba prędkości wentylatora4
Filtr wstępny tak
Filtr HEPA H13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówdo 1 roku. Cena – 125 zł
Waga [kg]5
Gwarancja2 lata
CertyfikatyCE, ROHS, ECARF,
WEE, ARB Ozone free

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Uwaga! W wielu miejscach można znaleźć informację o skuteczności 99,97% i jest to norma amerykańska. My na rankingu przyjęliśmy wersję europejską, stąd skuteczność na poziomie 99,95%.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Winix Zero N?

Oczyszczacz powietrza Winix Zero N to proste urządzenie, dostępne w stosunkowo niskiej cenie, która może skusić niejednego użytkownika. Współczynnik CADR o wartości 299 m³/h przekłada się na powierzchnię ok. 37 m².

Koreański oczyszczacz powietrza jest prostym w konstrukcji urządzeniem. Brakuje wskaźnika wymiany filtrów czy blokady rodzicielskiej, ale to są dodatkowe funkcje niewpływające na skuteczność oczyszczania powietrza. Zero N należy jednak pochwalić za pomysłowy design, a także cichą pracę w najniższym trybie oraz bardzo małe zużycie prądu.

→Sprawdź inne oczyszczacze powietrza Winix 

Galeria zdjęć Winix Zero N

Winix Zero N w naszej opinii

Zalety

 • Cicha praca
 • Niskie zużycie prądu

Wady

 • Tryb automatyczny działa na podstawie czujnika dużych pyłów
 • Ze względu na czujnik światła, wymaga ręcznej kontroli w zimowe wieczory
 • Brak sterowania mobilnego

Cena Winix Zero N

Cena Winix Zero N (2023-08-04) – 459 zł (najniższą cenę znajdziesz na Ceneo.pl)

 • Winix Zero N (recenzowany) – metraż: 37 m² (CADR: 299 m³/h), cena: 769 zł, czujnik SmartSensor (PM2,5 i kurzu), filtr HEPA H13, cicha praca, najbardziej podstawowe funkcje
 • Winix P150  – metraż: 21 m² (CADR: 168 m³/h), cena: 1039 zł, czujnik VOC (lotne związki organiczne) oraz światła, brak czujnika PM2,5, jonizacja PlasmaWave

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

6 komentarzy

 • <cite class="fn">Jan Kowalski</cite> <span class="says">says:</span>

  Ciężko mi wydać jednoznaczną opinię bo możliwe że trafiłem na wadliwą sztukę. Czujnik światła wogóle nie działał a spasowanie sprzętu oraz jakość materiałów jest poniżej przeciętnej. Główny problem to to że na niższych obrotach słychać terkotanie silnika. Wynika ona ze spasowania elementów. Wystarczyło docisnąć palcem w pewne elementy oczyszczacza i terkot przechodził. Testowałem też na dywanie i nic to nie pomogło. To zmusiło mnie do oddania. Ale pomijając terkot to w sumie chodził naprawdę cicho a filtry to cenowo do jakości naprawdę fajna sprawa. Do automatu nie miałem zastrzeżeń. Jeżeli wasz model będzie dobrze spasowany to jest to produkt godny polecenia. A tak to jest to niepewny zakup

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Złe wyważenie zestawu napędzającego powietrze to problem, który pojawia się w wielu różnych urządzeniach. Czy sprzedawca nie wymienił Panu sprzętu na model bez tego objawu? Winix ma obecnie aż 5-letnią gwarancję, więc śmiało można tą korzystać.

 • <cite class="fn">Kasia Bolewska</cite> <span class="says">says:</span>

  Czy ten oczyszczacz posiada funkcję jonizacji powietrza? W rankingu jest taka informacja, a w recenzji, szczegółowym opisie już nie.

 • <cite class="fn">Monika&Grzesiek P.</cite> <span class="says">says:</span>

  Mam go od stycznia 2020 roku.. Mieszkam na śląsku w jednym z bardziej zanieczyszczonych miast. Więc przez poprzedni sezon grzewczy swoje przeszedł 🙂 Mam mieszkanie 45 m2, a oczyszczacz pracował w pokoju około 20m2. Przy zamkniętych drzwiach w bardzo smogowych dniach czyści PM 2.5 prawie do zera – mam oddzielny czujnik Smartmi. Niestety przy bardzo zanieczyszczonych dniach – powyżej 400% normy nie daje rady oczyścić pokoju przy otwartych drzwiach na 1 i 2 biegu. Gdy normy są maksymalnie do tych 300 – 400% to jeszcze w miarę potrafi utrzymać powietrze na poziome PM2.5 20-25 na tych dwóch niższych biegach. Co do czujnika – to jest to raczej detektor PM 10 na podczerwień bo wystarczy przejść koło oczyszczacza i od razu się załącza automatyka – na zewnętrznym laserowym czujniku PM 2.5 nie następują żadne zmiany. Często wskazania się rozjeżdżają z tych dwóch czujników – na oczyszczaczu potrafi świecić się na czerwono a w pokoju jest np. PM 2.5 na poziomie 10. Rzeczywiście Winix jest dość cichy i ma przyjemny dla ucha ten szum. W automatycznym trybie maksymalna prędkość jest wyraźnie słabsza i cichsza niż w trybie turbo. Tryb sleep bardzo cichy, ale bardzo mało wydajny. Czujnik światła powoduje, że po zgaszeniu światła oczyszczacz przechodzi automatycznie w tryb sleep będąc w trybie automatycznym. Na noc trzeba sobie ręcznie samemu wybierać jakąś prędkość. Irytujące są dźwięki – najgorzej jest w nocy. Jakby się chciało wyłączyć np. oczyszczacz to można kogoś wybudzić. Fajnie że filtry węglowe są montowane oddzielnie. 4 sztuki można sobie w sezonie grzewczym wymienić co 2 miesiące. U mnie filtr HEPA na dzień dzisiejszy jeszcze nie jest na wykończeniu, więc bez problemu wytrzyma ten rok. Ogólnie dość udany oczyszczacz – skorzystałem z oferty na 5 lat gwarancji i 1 filtr gratis. Moc znamionowa to 30W. Niedawno dokupiłem dodatkowy oczyszczacz a mianowicie Xioami 3C. Bo z tego co się orientuję to lepiej mieć dwa małe oczyszczacze w mieszkaniu niż jeden większy.

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Dzięki za tak obszerną opinię o Winix Zero N. Przejrzę nasze informacje w recenzji i zrobię korektę w potrzebnych miejscach.

   Co do skuteczności na niższych biegach, to niestety te najniższe prędkości w każdym oczyszczaczu to około 20-40% mocy całkowitej. I w Winix ZERO N należy się spodziewać około 120 m3/h CADR na 2 prędkości. Taka wartość może być za niska, by utrzymać dobrej jakości powietrze przy dużym smogu.

   Czujniki w WInixach to faktycznie czujniki podczerwone i podobnie jak w Sharpach potrzebując dużych cząstek lub po prostu kurzu, by szybko reagować. Tu też chyba mamy nieścisłość w opisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …