Sprawdź ofertęPrzejdź do rankingu

Sharp KC-D40EU – najważniejsze cechy

Zalety

 • Jonizacja plazmowa Plasmacluster (z możliwością wyłączenia)
 • Niski pobór prądu
 • Niewielka głośność, odczuwalna jedynie w najwyższej prędkości
 • Nawilżacz ewaporacyjny z higrostatem
 • Kółka transportowe

Wady

 • Brak czujnika pyłów PM2,5
 • Tryb automatyczny słabo reaguje na zapylenie typowo smogowe (PM1, PM2,5, PM10) – zmiany kolorów i prędkości pracy odbywają się w zakresach nawet >150 ug/m³ dla PM2.5
 • Zawyżona żywotność filtrów podawana w broszurach

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EU to dość leciwy już oczyszczacz powietrza z nawilżaczem pochodzący z bardzo popularnej serii urządzeń KC-D. Seria ta cieszy się uznaniem głównie ze względu na dobry balans pomiędzy właściwościami nawilżania i oczyszczania. Podobnie jednak jak w większości tego typu urządzeń także i tu wydajność oczyszczacza (216 m³/h) ustępuje istotnie wydajności nawilżacza (400 ml/h). I to właśnie dlatego urządzenie polecamy do pomieszczeń o wielkości jedynie 20-25 m2 (27 m2 max.)

Sharp KC-D40EU oferowany jest w 3 wersjach kolorystycznych: białej (KC-D40EUW), czarnej (KC-D40EUB) i najnowszej, grafitowej (KC-D40EUH).

Cena Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUW (2023-06-29) – 1299 zł (link do ceneo.pl)

Sprawdź >

Sharp KC-D40EUW/KC-D40EUH/KC-D40EUB w naszej opinii

Oczyszczacz z nawilżaczem Sharp KC-D40EUW to dobry wybór dla kogoś, komu zależy przede wszystkim na nawilżaniu powietrza. Wydajność nawilżania modeli 2w1 jest wyższa aniżeli w samodzielnym nawilżaczu powietrza (nie licząc np. Webbera HH10001).

I o ile do działania nawilżacza nie możemy się przyczepić, bo działa on bez zarzutu, o tyle jako oczyszczacz Sharp wypada słabo. Największą bolączką oczyszczaczy z nawilżaczem Sharp jest ich pobłażliwa interpretacja zanieczyszczeń i bardzo słabo działający czujnik kurzu (brak jest czujnika PM2,5). Sensor wilgotności i temp. działają za to w porządku.

Poniższe porównanie z uznawanymi za precyzyjne czujnikami Xiaomi nie pozostawia złudzeń, że Sharp KC-D słabo radzi sobie z wykrywaniem zanieczyszczeń. Testowaliśmy również serię KC-G i sytuacja nie była zauważalnie lepsza.

Sharp KC-D40EUW Xiaomi czujniki porównanie

Podczas gdy Xiaomi Air Purifier 3C i Pro H pokazywały stężenie PM2,5 na poziomie 175 i 178 ug/m³ (ok. 700% normy), Sharp świecił się wciąż na zielono, wskazując dobrą jakość powietrza. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Dużym atutem Sharpa jest jednak technologia Plasmacluster. Osoby szukające oczyszczacza powietrza z nawilzaczem i jonizatorem niemal z automatu sięgają po Sharpa (konkurencją na tym polu jest w zasadzie jedynie Panasonic). Jonizacja plazmowa ułatwia pozbywanie się z otoczenia zarodników pleśni czy grzybów. Przyczynia się też, choć w niewielkim stopniu, do neutarlizacji roztoczy. Czy warto zatem kupić Sharpa KC-D40EU? Zapraszamy do recenzji.

Oczyszczanie i nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW wykorzystuje sprawdzony zestaw 3 osobnych filtrów: wstępnego zintegrowanego z tylną klapą obudowy, węglowego oraz HEPY H13. Rozwiązanie to uznajemy za ekonomiczne i praktyczne, gdyż pozwala na wymianę każdego z filtrów z osobna (mogą one zużywać się w różnym tempie). System ten wspiera dodatkowo jonizacja plazmowa Plasmacluster.

 • filtr wstępny, przeznaczony do wyłapywania większych zanieczyszczeń, takich jak sierść czy kurz,
 • filtr węglowy, który usuwa maleńkie cząsteczki bakterii i wirusów, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy,
 • filtr HEPA H13, odpowiedzialny za eliminację m.in. pyłów PM1, PM2,5 i PM10, czyli głównych składników smogu oraz alergenów wziewnych, wielu bakterii i wirusów,
 • jonizator Plasmacluster, który dzięki dostatnio i ujemnie naładowanym jonom niszczy wirusy, bakterie, pleśnie oraz grzyby.
sharp kc-d40euw oraz jego filtr i zbiornik

Oczywiście, Sharp KC-D40EUW/EUB/EUH ma również filtr nawilżacza, odpowiadający za usuwanie zanieczyszczeń obecnych w wodzie. Nawilżanie powietrza odbywa się przy zastosowaniu technologii ewaporacji, która pomimo braku zjawiskowej mgiełki znanej z nawilżaczy ultradźwiękowych, jest zdrową formą nawilżania.

Producent dopuszcza możliwość wykorzystywania go w charakterze „klimatyzatora” ewaporacyjnego poprzez wrzucenie do zbiornika na wodę kostek lodu.

Sharp KC-D40EUW Wymiana filtrów

Sharp-KC-D40EUW filtry wymienne

Sharp KC-D40EUW z 3 filtrami: wstępnym w formie białej siatki, zintegrowanej z obudową, węglowym oraz HEPA H13. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Eksploatacja oczyszczacza powietrza Sharp KC-D40EUW wymaga wymiany trzech filtrów, których żywotność producent określił na:

W naszej ocenie należy przyjąć, że w polskich warunkach użytkowania, filtr HEPA może spełniać swoje funkcje od 1 do 3 sezonów zimowych.

Wyznacznikiem do wymiany powinien być stopień jego zabrudzenia.

Mocno ciemny od cząstek brudu filtr FZ-D40HFE należy wymienić na nowy. Podobnie można oceniać inne filtry HEPA.

Filtr węglowy FZ-D40FZE powinniśmy wymienić nawet po jednym roku, bo węgiel aktywny traci właściwości dość szybko i trudno jest ją określić gołym okiem, a używając zużyty filtr nie czyścimy powietrza z trujących gazów.

Żywotność filtra ewaporacyjnego FZ-A61MFR będzie zależała od odpowiedniej konserwacji, czyli płukaniu i odkamieniania. Przy dobrych wiatrach możemy go użytkować nawet kilka lat. Warto stosować się w tej kwestii do zaleceń producenta.

Tryby pracy i eksploatacja

Sharp KC-D40EUW z przodu

Oczyszczacz z nawilżaczem i jonizatorem Sharp KC-D40EUW widziany od przodu. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem i jonizatorem Sharp KC D40EUW pracuje w 3 prędkościach, a jego przepływ powietrza wynosi na nich odpowiednio 60, 144, 216 m³/h. W trybie automatycznym urządzenie samodzielnie dostosowuje tempo pracy do aktualnych potrzeb, bazując na danych z czujnika kurzu. Znalazły się tutaj także czujniki wilgotności i temperatury.

Czujniki i wskaźniki – opieszałe wykrywanie zanieczyszczeń

Niestety Sharp KC-D40EUW radzi sobie kiepsko z wykrywaniem zanieczyszczeń. Wina może leżeć albo po stronie słabego czujnika, nastawionego na wykrywanie większych cząstek (kurzu zamiast PM2,5), albo po stronie złego algorytmu oceniającego jakość powietrza. Tak czy inaczej, oczyszczacz z nawilżaczem Sharp KC-D40EU bardzo późno zmienia kolor wskaźnika jakości powietrza, apatycznie reagując na rosnący się poziom zanieczyszczeń.

Sharp KC-D40EUW porównanie czujników z Xiaomi kolor zielony pomarańczowyWskaźnik kolorystyczny to 3-częściowy pasek, który podświetla się w zróżnicowany sposób, w zależności od aktualnego stężęnia zanieczyszczeń pyłowych. Poszczególne kolory oznaczają:

 • wyłącznie kolor zielony – czyste powietrze,
 • dwa końce zielone, a środek pomarańczowy – lekko zanieczyszczone powietrze,
 • pomarańczowy – przeciętna jakość powietrza,
 • oba końce pomarańczowe, środek czerwony – zanieczyszczone powietrze,
 • czerwony – bardzo zanieczyszczone powietrze

Niestety w naszej opinii, którą podziela wielu użytkowników, oczyszczacze powietrza Sharp z serii A, D i G bardzo słabo sobie radzą z oceną jakości powietrza. Na poniższym filmie ukazujemy, jak testowy model Sharp KC-D40EUW określa bardzo zanieczyszczone powietrze jako czyste, a fatalne jako przeciętne. Bardzo zanieczyszczone powietrze to dla Sharpa dopiero dym.

Dlatego kupując Sharp KC-D40EUW lub bliźniaczy model Sharp UA-HD40E-L będziesz musiał uzbroić się w osobny czujnik pyłów PM2.5, by móc odpowiednio reagować na zanieczyszczenia smogowe.

Ciekawostka: W kolejnych modelach linii KC-D (KC-D50 i KC-D60) znajdziemy dodatkowo czujnik brzydkiego zapachu.

Sharp KC-D40EUW – test w naszym labie

Sprawdziliśmy też jak Sharp KC-D40EUW radzi sobie z oczyszczaniem powietrza. W tym celu wykonaliśmy nasz laboratoryjny test. Metodologia jak zawsze niezmienna: zadymiamy pomieszczenie o wielkości 14 m2 za pomocą kadzidła do wysokich stężeń pyłu PM2,5. Następnie liczymy czas zejścia z poziomu 100 µg/m³ PM2,5 do 10 µg/m³ PM2,5.Im mniejszy czas osiągnięty w laboratorium, tym efektywniejsze oczyszczanie powietrza. Warunki dla każdego oczyszczacza pozostają niezmienne. Sharp KC-D40EUW, w trybie auto, delikatnie mówiąc nie zachwycił. Średnią dla 3 testów Sharp KC-D40EU w trybie Pollen (jeden z trybów Auto) jest 62,07 min. W najwyższej (3-ciej) prędkości osiągnął zaś 24,53 min, a więc adekwatnie do posiadanej wydajności.

 

Test oczyszczania powietrza Sharp KC-D40EUW

Zdaniem eksperta

Wyniki osiągnięte przez Sharpa KC-D40EU są adekwatne do mocy sprzętu, jak i sposobu, w jaki oczyszczacz zaprogramowano. W najwyższej prędkości oczyszczacz zredukował poziom PM2,5 w około 24,5 minuty. Tryb auto odzwierciedla nasze obserwacje z codziennego użytkowania – opieszała reakcja na wzrost zanieczyszczeń. 62 minuty to dość dużo, choć mniej aniżeli w przypadku chociażby Xiaomi AP 3C, które przy 320 m3/h CADRu potrzebowało ponad 96 minut!

Skuteczne nawilżanie powietrza

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem i jonizatorem Sharp KC-D40EUW posiada 2,5-litrowy zbiornik na wodę. Przy wydajności nawilżania, sięgającej 400 ml/h, urządzenie może pracować ponad 6 godzin bez przerwy na najwyższych obrotach (w codziennym użytkowaniu relatywnie dłużej, gdyż wraz ze wzrostem wilgotności w pomieszczeniu, intensywność nawilżania urządzenia spada).

Nawilżanie powietrza również może odbywać się w trybie automatycznym, gdyż Sharp KC-D40EUW ma higrostat, umożliwiający utrzymanie wilgotności na wyznaczonym poziomie. Urządzenie może działać osobno jako oczyszczacz bez funkcji nawilżania. Niemożliwe natomiast jest korzystanie jedynie z funkcji nawilżania. Jeżeli nie zależy nam na oczyszczaniu powietrza w danym momencie, warto skorzystać z trybu sleep.

Wysoka kultura pracy

Na pochwałę zasługuje wysoka kultura pracy oczyszczaczy Sharp. Nie inaczej jest w przypadku modelu KC-D40EUW, który wyróżnia się zarówno cichą, jak i energooszczędną pracą.

Test głośności dla Sharp KC-D40EUW pokazał, że urządzenie w najwyższej prędkości generuje ok. 60 dB hałasu. Jest to nieco więcej niż deklaruje producent. Należy jednak pamiętać, iż tło akustyczne w naszym laboratorium wynosi ok. 38,5 dB. W niższych prędkościach (1 i 2) oczyszczacz powietrza Sharp jest bardzo cichy.

Pozostałe funkcje

Sharp KC-D40EUW panel sterowania

Panel sterowania Sharp KC-D40EUW. Na nim m.in. przyciski do zmiany 3 manualnych prędkości, 3 trybów pracy, timera, blokady rodzicielskiej czy efektu Coandy. Brak jest cyfrowego wyświetlacza pyłów PM (wskaźnik kolorystyczny). Urządzenie informuje za to o poziomie wilgotności oraz włączonej jonizacji. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

W oczyszczaczu Sharp KC-D40EUW znalazło się też kilka funkcji znanych z linii KC-A:

 • Ion Shower – program intensywnej jonizacji,
 • Pollen – program, w którym czujnik staje się bardziej czuły na zanieczyszczenia, dlatego urządzenie szybciej usuwa pyłki roślinne. W praktyce nie zauważyliśmy różnicy w wykrywaniu zanieczyszczeń.
 • Wskaźnik zużycia filtra,
 • Blokada rodzicielska.

Jest też jednak kilka nowości wprowadzonych w linii Sharp KC-D, m.in.:

 • Tryb Advanced Auto – program przeciwdziałający skutkom zbyt wysokiej wilgotności poprzez pracę oczyszczacza na wysokich obrotach ze wzmożoną emisją jonów, które wspomagają rozbijanie cząsteczek wody,
 • Funkcja Auto Louver – zamykanie rolety wywiewowej, gdy oczyszczacz nie pracuje, w celu uniknięcia brudzenia jego wnętrza,
 • Timer – programator czasowy, umożliwiający zaplanowanie momentu wyłączenia oczyszczacza,
 • Funkcja Auto Restart – powrót do wcześniej wybranych ustawień, w przypadku przerwy w zasilaniu,

Sharp KC-D40EUW ma też kółka jezdne, które ułatwiają przemieszczanie urządzenia. Poruszają się one w prawą i lewą stronę.

Sharp KC-A40EUW vs KC-D40EUW/EUB vs KC-G40EUW/EUH

ModelSharp KC-A40EUWSharp KC-D40EUW/EUB/EUHSharp KC-G40EUW/EUH
Cena (zł)139912991799
Technologie oczyszczania
 • filtr wstępny
 • filtr węglowy (zmywalny)
 • filtr HEPA H13
 • jonizator Plasmacluster
 • filtr nawilżacza
 • filtr wstępny
 • filtr węglowy
 • filtr HEPA H13
 • jonizator Plasmacluster
 • filtr nawilżacza
 • filtr wstępny (wychwytujący drobniejsze zanieczyszczenia niż w starszych seriach)
 • filtr węglowy z żelem krzemionkowym
 • filtr HEPA H13
 • jonizator Plasmacluster
 • filtr nawilżacza (o podwyższonej wytrzymałości)
Wydajność oczyszczania (m³/h)48, 168, 21660, 144, 21660, 120, 240
Wydajność nawilżania (ml/h)450400440
Pojemność zbiornika na wodę (l)32,52,5
Maksymalna powierzchnia pracy (m²)272730
Rodzaj czujników
 • kurzu
 • wilgotności
 • temperatury
 • kurzu
 • wilgotności
 • temperatury
 • PM2,5
 • kurzu
 • temperatury
 • wilgotności
 • światła
Tryby i funkcje
 • tryb auto oczyszczania
 • tryb auto nawilżania (higrostat)
 • wskaźnik zużycia filtrów
 • wskaźnik braku wody w nawilżaczu
 • Funkcja Pollen
 • Ion Shower
 • blokada rodzicielska
 • tryb auto oczyszczania
 • tryb auto nawilżania (higrostat)
 • wskaźnik zużycia filtrów
 • wskaźnik braku wody w nawilżaczu
 • Funkcja Pollen
 • Ion Shower
 • blokada rodzicielska
 • Auto Louver
 • Advanced Auto
 • Auto Restart
 • timer
 • tryb auto oczyszczania
 • tryb auto nawilżania (higrostat)
 • wskaźnik zużycia filtrów
 • wskaźnik braku wody w nawilżaczu
 • Funkcja Pollen
 • Ion Shower
 • blokada rodzicielska
 • Auto Louver
 • Advanced Auto
 • Auto Restart
 • timer
 • Spot Mode
Głośność pracy (dB)16, 40, 46 23, 37, 4719, 40, 46
Pobór energii elektrycznej (W)4, 15, 255, 12, 256,5, 14, 24
Dostępne kolorybiałybiały, czarny, grafitowybiały, grafitowy
Wymiary (cm)57 x 38 x 24,239,9 x 23 x 61,526,2 x 34,5 x 63,1
Waga (kg)9,17,99,2

Wygląd

Sharp KC-D40EUW widok z góry
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW widziany z góry

Oczyszczacz Sharp KC-D40EU ma wymiary 39.9 x 23 x 61.5 cm, a więc jak na sprzęt wielofunkcyjny nie jest specjalnie duży. Smukła, delikatnie zaokrąglona bryła może się podobać. Co bardzo ważne, jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej (KC-D40EUW), czarnej (KC-D40EUB) i grafitowej (KC-D40EUH), a to pozwala na wybór modelu dobrze dopasowanego do kolorystyki wnętrza.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-D40EUW/EUB/EUH

MarkaSharp
ModelKC-D40EUW / KC-D40EUB (kolor czarny) / KC-D40EUH (kolor grafitowy)
Cena1299/1399/1399 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]216
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*27
Zalecana maks. kubatura [m³]67,5
Wydajność nawilżania [ml/h]400
Pojemność zbiornika na wodę [l]2,5
Głośność [dB]23, 37, 47
Pobór mocy [W]5, 12, 25
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówdo 10 lat
Waga [kg]7,9
Gwarancja2 lata

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Czy warto kupić?

Seria KC-D to jedne z najstarszych i najtańszych obecnie oczyszczaczy powietrza z nawilzaczem i jonizatorem Sharp. Podstawowy model z serii – opisywany tu KC-D40 to dobra propozycja dla osób szukających taniego nawilżacza, który przy okazji oczyści powietrze w małym pomieszczeniu, np. sypialni. Warto w tym miejscu pochwalić też cichą i energooszczędną pracę japońskiego oczyszczacza.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że oczyszczacz dopuszcza do pojawienia się dużych stężeń zanieczyszczeń w trybie auto. Słabe wykrywanie zanieczyszczeń może uśpić czujność użytkowników, którzy tak naprawdę będą odpoczywać w niezdrowych warunkach. Sytuacja ta, wraz z brakiem wyświetlacza cyfrowego (jedynie kolorystyczny), rodzi konieczność monitorowania jakości powietrza w pomieszczeniu na własną rękę (z własnym czujnikiem).

Co nowego pojawiło się w serii KC-D

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, w tej serii pojawiły się zaawansowany tryb advanced auto, osłona nawiewu i timer pozwalający na zaprogramowanie czasu pracy urządzenia. Ten model podobnie jak seria KC-A ma wyłącznie czujniki kurzu, temperatury i wilgotności, zatem wadę stanowi brak czujnika pyłów PM2,5 (jest on obecny w najnowszych urządzeniach serii KC-G).

Cena Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUW (2023-06-29) – 1299 zł (sprawdź cenę Sharp KC-D40EUW w porównywarce cen Ceneo.pl)

Sprawdź pozostałe modele Sharp z serii KC-D:

 • Sharp KC-D40EUW – metraż: 27 m2 (CADR: 216 m3/h ), cena: 1299 zł , jonizacja Ion Shower, antyalergiczny tryb Pollen, zaawansowany tryb Auto, autorestart, brak czujnika PM 2,5, czujniki kurzu, wilgotności, temperatury
 • Sharp KC-D50EUW – metraż: 38,25 m2 (CADR: 306 m3/h), cena: 1599 zł, jonizacja Ion Shower, antyalergiczny tryb Pollen, zaawansowany tryb Auto, autorestart, brak czujnika PM2,5, czujniki kurzu, wilgotności, temperatury i zapachów
 • Sharp KC-D60EUW– metraż: 49,5 m2 (CADR: CADR: 396 m3/h ), cena: 2199 zł, jonizacja Ion Shower, antyalergiczny tryb Pollen, zaawansowany tryb Auto, autorestart, brak czujnika PM2,5, czujniki kurzu, wilgotności, temperatury i zapachów

Lub oczyszczacze powietrza Sharp serii KC-A:

 • Sharp KC-A40EUW – metraż: 27 m2 (CADR: 216 m3/h), cena: 1499 zł, jonizacja Ion Shower, antyalergiczny tryb Pollen, brak czujnika PM2,5, czujniki kurzu, wilgotności, temperatury
 • Sharp KC-A50EUW – metraż: 38,25 m2 (CADR: 306 m3/h), cena: 1799 zł, jonizacja Ion Shower, antyalergiczny tryb Pollen, brak czujnika PM2,5, czujniki kurzu, wilgotności, temperatury
 • Sharp KC-A60EUW – metraż: 49,5 m2 (CADR: 396 m3/h), cena: 2099 zł, jonizacja Ion Shower, antyalergiczny tryb Pollen, brak czujnika PM2,5 czujniki kurzu, wilgotności, temperatury i zapachów

Oraz urządzenia z serii KC-G:

 • Sharp KC-G40EUW – metraż: 30 m2 (CADR: 240 m3/h ), cena: 1699 zł, jonizacja Ion Shower, antyalergiczny tryb Pollen, zaawansowany tryb Auto, autorestart, czujniki PM 2,5, zmierzchu, kurzu, wilgotności, temperatury, niski pobór prądu
 • Sharp KC-G50EUW – metraż: 38,25 m2 (CADR: 306 m3/h), 2239 zł, jonizacja Ion Shower, antyalergiczny tryb Pollen, zaawansowany tryb Auto, autorestart, czujniki PM 2,5, zmierzchu, kurzu, wilgotności, temperatury i zapachów, niski pobór prądu
 • Sharp KC-G60EUW – metraż: 51 m2 (CADR: 408 m3/h ), cena: 2729 zł, jonizacja Ion Shower i Plasmacluster Spot, antyalergiczny tryb Pollen, zaawansowany tryb Auto, autorestart, czujniki PM 2,5, zmierzchu, kurzu, wilgotności, temperatury, ruchu, niski pobór prądu

58 komentarzy

 • <cite class="fn">Maks</cite> <span class="says">says:</span>

  Opis dotyczy modelu KC-D40EUW, a parametry techniczne podano do modelu KC-A50EUW !!!

 • <cite class="fn">Maks</cite> <span class="says">says:</span>

  Opis dotyczy modelu KC-D40EUW, a parametry techniczne podano do modelu KC-A50EUW !!!

 • <cite class="fn">Anna</cite> <span class="says">says:</span>

  Dzień dobry. Czy jest na kółkach?

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Dzień dobry.
   Tak, cała seria KC-D została wyposażona w kółka jezdne z możliwością blokady.

 • <cite class="fn">Anna</cite> <span class="says">says:</span>

  Dzień dobry. Czy jest na kółkach?

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Dzień dobry.
   Tak, cała seria KC-D została wyposażona w kółka jezdne z możliwością blokady.

 • <cite class="fn">Anonymous</cite> <span class="says">says:</span>

  ponoć jest lepszy niż KC-A40EUW, a jednak w rankingu ma niższą ocenę; czy to przez większą głośność?

 • <cite class="fn">Anonim</cite> <span class="says">says:</span>

  ponoć jest lepszy niż KC-A40EUW, a jednak w rankingu ma niższą ocenę; czy to przez większą głośność?

 • <cite class="fn">Nazir</cite> <span class="says">says:</span>

  Ponoć jest lepszy niż KC-A40EUW, a jednak w rankingu ma niższą ocenę – z czego to wynika ?

 • <cite class="fn">Nazir</cite> <span class="says">says:</span>

  Ponoć jest lepszy niż KC-A40EUW, a jednak w rankingu ma niższą ocenę – z czego to wynika ?

 • <cite class="fn">Grzegorz</cite> <span class="says">says:</span>

  urządzenie posiada czujnik kurzu i wykrywa kurz (przetestowane – wykrywa kurz 🙂
  a teraz spróbujcie wytłumaczyć żonie, jakim cudem urządzenie oczyszcza powietrze ze smogu, skoro nie wykrywa smogu…;)
  model wyżej (i drożej) ma jeszcze czujnik zapachu, co on daje? daje tyle, że przy brzydkim zapachu urządzenie włączy się samo,
  ten model przy brzydkim zapachu musicie włączyć sami…czy warto? oczyszczają tak samo, bo…
  model wyżej podobno ma też większą wydajność, choć ma takie same gabaryty i w ogóle jest identyczny…;)

  na stronie producenta do 29.12 możecie przedłużyć gwarancję do 5 lat.
  ALE tylko wtedy, jeśli kupicie we właściwym sklepie…
  ja kupiłem taniej, niestety w niewłaściwym sklepie.
  jeżeli dystrybutor liczył, że nie doczytam i skusi mnie tą 5 letnią gwarancją, a potem mi jej nie da, to…udało mu się!
  brawo! 😉

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Tak. 5-letnia gwarancja dotyczy tylko oficjalnej sieci sprzedaży, więc warto dopytać przed zakupem, czy sklep do takiej należy. My promujemy sklepy wyłącznie będące oficjalnymi partnerami marki Sharp w Polsce.

   • <cite class="fn">Grzegorz</cite> <span class="says">says:</span>

    to miłe, ja jednak (co pewnie oczywiste 😉 odbieram takie działanie jako odrobinkę kontrowersyjne…w regulaminie wyraźnie brakuje słowa „tylko” i kto wie, czy sprawa byłaby beznadziejna, gdyby TYLKO komuś się chciało, ale nie mnie 😉 przy odrobinie złośliwości można by też podejrzewać, że do oficjalnych partnerów trafiają egzemplarze jakieś takie solidniejsze…na szczęście ja złośliwy też nie jestem 😉
    wiem TYLKO, że gdy następnym razem stanę przed karkołomnym wyborem jakiegoś sprzętu, a potem marki, to będę pamiętał, że SHARP zrobił mi kiedyś takiego małego psikusa…czy też sam sobie byłem winien…jakoś tak, w każdym razie coś niezupełnie było ok…TYLKO co? 😉

   • <cite class="fn">Maria</cite> <span class="says">says:</span>

    czy w takim razie w sklepach typu avans, empik, electro.pl oczyszczacze są z drugiej półki? Próbowałam dodzwonić się do sharpa z tym pytaniem. W oficjalnych sklepach owszem dają 5 lat gwarancji, ale cena jest o ok. 200 zł większa.

 • <cite class="fn">Grzegorz</cite> <span class="says">says:</span>

  urządzenie posiada czujnik kurzu i wykrywa kurz (przetestowane – wykrywa kurz 🙂
  a teraz spróbujcie wytłumaczyć żonie, jakim cudem urządzenie oczyszcza powietrze ze smogu, skoro nie wykrywa smogu…;)
  model wyżej (i drożej) ma jeszcze czujnik zapachu, co on daje? daje tyle, że przy brzydkim zapachu urządzenie włączy się samo,
  ten model przy brzydkim zapachu musicie włączyć sami…czy warto? oczyszczają tak samo, bo…
  model wyżej podobno ma też większą wydajność, choć ma takie same gabaryty i w ogóle jest identyczny…;)

  na stronie producenta do 29.12 możecie przedłużyć gwarancję do 5 lat.
  ALE tylko wtedy, jeśli kupicie we właściwym sklepie…
  ja kupiłem taniej, niestety w niewłaściwym sklepie.
  jeżeli dystrybutor liczył, że nie doczytam i skusi mnie tą 5 letnią gwarancją, a potem mi jej nie da, to…udało mu się!
  brawo! 😉

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Tak. 5-letnia gwarancja dotyczy tylko oficjalnej sieci sprzedaży, więc warto dopytać przed zakupem, czy sklep do takiej należy. My promujemy sklepy wyłącznie będące oficjalnymi partnerami marki Sharp w Polsce.

   • <cite class="fn">Grzegorz</cite> <span class="says">says:</span>

    to miłe, ja jednak (co pewnie oczywiste 😉 odbieram takie działanie jako odrobinkę kontrowersyjne…w regulaminie wyraźnie brakuje słowa „tylko” i kto wie, czy sprawa byłaby beznadziejna, gdyby TYLKO komuś się chciało, ale nie mnie 😉 przy odrobinie złośliwości można by też podejrzewać, że do oficjalnych partnerów trafiają egzemplarze jakieś takie solidniejsze…na szczęście ja złośliwy też nie jestem 😉
    wiem TYLKO, że gdy następnym razem stanę przed karkołomnym wyborem jakiegoś sprzętu, a potem marki, to będę pamiętał, że SHARP zrobił mi kiedyś takiego małego psikusa…czy też sam sobie byłem winien…jakoś tak, w każdym razie coś niezupełnie było ok…TYLKO co? 😉

   • <cite class="fn">Maria</cite> <span class="says">says:</span>

    czy w takim razie w sklepach typu avans, empik, electro.pl oczyszczacze są z drugiej półki? Próbowałam dodzwonić się do sharpa z tym pytaniem. W oficjalnych sklepach owszem dają 5 lat gwarancji, ale cena jest o ok. 200 zł większa.

    • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

     Na stronie http://www.sharphome.eu/pl/gwarancja znajduje się formularz zgłoszeniowy do promocji. W okienku „Nazwa sklepu, w którym dokonano zakupu” jest lista wybranych sieci sprzedaży. Wynika z niej, że wskazane przez Panią sklepy nie obejmuje promocja 5-letniej gwarancji.

 • <cite class="fn">Asia</cite> <span class="says">says:</span>

  Czy ktoś z Państwa może napisać, dlaczego ten model ma niższą ocenę niż KC-A40EUW? Temat jak widać interesuje wiele osób 🙂

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Bierzemy pod uwagę przede wszystkim wydajność oczyszczacza i wykorzystywane przez niego technologie filtracyjne. Pod tymi względami seria KC-A i KC-D prezentują się tak samo. Seria KC-A ma przewagę pod względem niskiego zużycia prądu i cichej pracy, na co również zwracamy uwagę. Seria KC-D wypada tutaj trochę gorzej (ale nadal nie są to złe wyniki). W nowszej linii są wprawdzie pewne przydatne funkcje, ale według nas nie są one szczególnie istotne, gdyż nie wpływają na dokładność działania, a na komfort użytkowania jedynie w minimalnym stopniu.
   Niezależnie od tego, ocena KC-A40 i KC-D40 jest podobna. Oba urządzenia stanowią dobrą propozycję, jeśli szuka się oczyszczacza z nawilżaczem.

 • <cite class="fn">Asia</cite> <span class="says">says:</span>

  Czy ktoś z Państwa może napisać, dlaczego ten model ma niższą ocenę niż KC-A40EUW? Temat jak widać interesuje wiele osób 🙂

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Bierzemy pod uwagę przede wszystkim wydajność oczyszczacza i wykorzystywane przez niego technologie filtracyjne. Pod tymi względami seria KC-A i KC-D prezentują się tak samo. Seria KC-A ma przewagę pod względem niskiego zużycia prądu i cichej pracy, na co również zwracamy uwagę. Seria KC-D wypada tutaj trochę gorzej (ale nadal nie są to złe wyniki). W nowszej linii są wprawdzie pewne przydatne funkcje, ale według nas nie są one szczególnie istotne, gdyż nie wpływają na dokładność działania, a na komfort użytkowania jedynie w minimalnym stopniu.
   Niezależnie od tego, ocena KC-A40 i KC-D40 jest podobna. Oba urządzenia stanowią dobrą propozycję, jeśli szuka się oczyszczacza z nawilżaczem.

 • <cite class="fn">MAgda</cite> <span class="says">says:</span>

  Szukam modelu sharpa ktory ma wyświetlacz ze wskaźnikiem pyłu 2,5. Model wyżej ma ale pyłu i kurzu 2w1. Tylko czy wtedy pokazuje kurzy czy pył? W zależności od tego czego jest więcej?

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Model Sharp KC-D50EUW posiada 6 czujników i tak jak Pani mówi, jest czujnik pyłu PM2,5 i kurzu. Polega on na tym, że urządzenie po wykryciu zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza, zarodniki pleśni, pyłki) przechodzi na wyższy tryb pracy, aby szybciej oczyścić powietrze.
   Tak samo działa ten czujnik w oczyszczaczu KC-D40EUW. Tyle, że tam wbudowane są 4 czujniki (pyłu PM2,5 i kurzu, temperatury, wilgotności, światła).

 • <cite class="fn">MAgda</cite> <span class="says">says:</span>

  Szukam modelu sharpa ktory ma wyświetlacz ze wskaźnikiem pyłu 2,5. Model wyżej ma ale pyłu i kurzu 2w1. Tylko czy wtedy pokazuje kurzy czy pył? W zależności od tego czego jest więcej?

  • <cite class="fn">Ekspert ds. oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Model Sharp KC-D50EUW posiada 6 czujników i tak jak Pani mówi, jest czujnik pyłu PM2,5 i kurzu. Polega on na tym, że urządzenie po wykryciu zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza, zarodniki pleśni, pyłki) przechodzi na wyższy tryb pracy, aby szybciej oczyścić powietrze.
   Tak samo działa ten czujnik w oczyszczaczu KC-D40EUW. Tyle, że tam wbudowane są 4 czujniki (pyłu PM2,5 i kurzu, temperatury, wilgotności, światła).

 • <cite class="fn">Dronix</cite> <span class="says">says:</span>

  Ja mam pytanie nigdy nie miałem oczyszczacza, ale czy pozbywa się on szczątek dymu papierosowego?. U mnie w domu 2 osoby palą, a chce go umieścić w swoim pokoju. Mieszkam w domku jednorodzinnym matka pali w kuchni brat w pokoju na piętrze pokój po sąsiedzku. . Powinienem go ustawić przy drzwiach czy w środku swojego pokoju ? Dzięki za pomoc

  • <cite class="fn">Ranking Oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Dzień dobry, tak, oczyszczacz, a dokładniej filtr węglowy neutralizuje zapach dymu papierosowego. Ciężko ocenić położenie oczyszczacza nie znając rozkładu pomieszczenia i ruchu powietrza, ale jeżeli dużo dymu wchodzi przed drzwi to powinien stać obok drzwi (w odstępie ok. 30 cm). Jeżeli nie jesteś pewny to może stać po środku, będzie równo mieszał powietrze 🙂

  • <cite class="fn">echi</cite> <span class="says">says:</span>

   proponuję zajrzeć do instrukcji obsługi sharp:
   „oczyszczacz powietrza jest przeznaczony do usuwania z atmosfery w pomieszczeniu unoszących się drobin kurzu i cząstek będących źródłem zapachu, ale nie trujących gazów (np. tlenku węgla zawartego w dymie papierosowym)”

   jak widać „smrodu” nie będzie ale powietrze dalej trujące 🙁

 • <cite class="fn">Oskar</cite> <span class="says">says:</span>

  Witam, czy brak czujnika PM2.5 nie jest tutaj dużym problemem? Przy jakich orientacyjnych wartościach w trybie automatycznym prędkość spadnie do minimalnej? Xiaomi AP2 w trybie automatycznym jest ustawiony na normy chińskie a jak jest z tym Sharpem? Czy jest możliwe, że nawet powyżej normy (25 jednostek PM2.5) będzie dalej pokazywał dobra jakość powietrza?

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Nasze eksperymenty pokazują, że kolor zielony potrafi się zmienić dopiero przy 200 ug/m3 PM2.5. Najbardziej ciemnego czerwonego nie uzyskaliśmy przy 600 ug/m3.
   Jeden z użytkowników, który reklamował czujnik w KC-G50EUW dowiedział się od serwisu, że to tak działa. Niestety.

   Przesłaliśmy nasz film z testem zmian kolorów w Sharp KC-D40EUW do dystrybutorów i czekamy na odpowiedź, czy to normalne i czy są inne sposoby wyczulenia serii A, D i G na smog.

   • <cite class="fn">Mateusz B</cite> <span class="says">says:</span>

    Dostali Państwo już jakąś odpowiedź na ten temat? Czy jest sens kupowanie w ogóle oczyszczacza powietrza który nie oczyszcza powietrza ze smogu (PM 2.5) a jedynie z kurzu i innych zanieczyszczeń?

 • <cite class="fn">Artur Franczuk</cite> <span class="says">says:</span>

  Dlaczego wg instrukcji do nawilżacza nie należy używać wody destylowanej?

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Woda kranowa zawiera chlor, który przeciwdziała rozwojowi mikroorganizmów. Zachowuje więc dłużej świeżość. Warto wlewać filtrowaną przez typowy filtr Britta, by zmniejszać ilość kamienia, a chlor pozostawiać.

   • <cite class="fn">Konrad</cite> <span class="says">says:</span>

    Drugi mod Łukasz Rajzer napisał wyżej coś odwrotnego: „Warto pamiętać też, by lać wodę z kranu. Woda oflitrowana np. przez dzbanek będzie miała mniej chloru, który zapobiega rozwojowi mikroorganizmów w wodzie”. Kto ma rację?

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

     Hej, dzięki za uwagę. Powyższy komentarz jest błędny. „Dzbanki” poza kamienień usuwają znaczną część chloru, więc lepiej stosować kranówkę.
     Komentarz sprzed 2 lat zawiera błąd.

 • <cite class="fn">Michał</cite> <span class="says">says:</span>

  U mnie w sypialni sprawdza się bardzo dobrze. Z racji, że mam uczulenie na kurz, zauważyłem znaczną poprawę w jakości powietrza, nie budzę się z katarem, tak jak to miało miejsce wcześniej. Jeśli ktoś potrzebuje urządzenia do sypialni lub niewielkiego pomieszczenia, śmiało mogę polecić z czystym sumieniem.

 • <cite class="fn">Quilliam</cite> <span class="says">says:</span>

  Czy ktoś miał również problem że filtr nawilżacza wydziela nieprzyjemny zapach? Płukałem w kwasku cytrynowym i zapach znikał raptem na kilka dni po czym wracał. Filtr do wymiany czy da się coś z tym zrobić?

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Jak długo jest już użytkowany?
   Czy razem z kąpielą filtra został umyty zbiornik i tacka?
   Zapach z filtra w nawilżaczach ewaporacyjnych, do których należy ten w Sharp KC-D40EUW to głównie sprawka mikroflory, która rozwija się w zbiorniku i na filtrze. Szybciej się rozwija, gdy woda w zbiorniku stoi nieużywana lub zużywa się wolno.
   Warto pamiętać też, by lać wodę z kranu. Woda oflitrowana np. przez dzbanek będzie miała mniej chloru, który zapobiega rozwojowi mikroorganizmów w wodzie.

   Jeżeli już doszło do złapania zapachu to należy umyć wszystkie elementy nawilżacza (zbiornik, tackę, filtr). Filtr dokładnie wysuszyć. Większość mikroorganizmów zginie bez wody, więc 24h suszenie na kaloryferze zneutralizuje je.
   Jeśli nie pomaga, to trzeba wymienić filtr na nowy.

   • <cite class="fn">Quilliam</cite> <span class="says">says:</span>

    Generalnie oczyszczacz mam jakieś pół roku, ale ponad połowę tego czasu nie lałem tam w ogóle wody i nie używałem funkcji nawilżacza. Fakt, nie wyciągnąłem filtra żeby wysechł, ale upewniłem się że zbiornik jest suchy. Wodę lałem zawsze z kranu.
    Teraz ewidentnie czuć po wyciągnięciu i wysuszeniu że filtr śmierdzi. Spróbuję faktycznie zostawić go na dłużej bez wody, wszystko wysuszyć. Trochę to dziwne że tak szybko pojawił się nieprzyjemny zapach.

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

     Budowa oczyszczaczy Sharp sprawia, że filtr w trakcie pracy oczyszczacza suszy się sam, bo ciągle osusza je przefiltrowane powietrze. Dlatego, jeżeli oczyszczacz działa cały czas, a wodę lejemy sporadycznie, to sam filtr powietrza powinien być bezpieczny. Gorzej ze stojącą wodę, gdy wyłączymy funkcje nawilżania lub gdy ta nie ma co robić i sama się wyłącza.

     Problem z filtrami w Sharpach wydaje się być losowy. Osobiście używam modelu Sharp KC-D50EUW do nawilżania mieszkania „wakacyjnego” i tam już ponad rok nie spotkałem się z problemem, ale ogólnie urządzenie pracuje tydzień w miesiącu. Zawsze jednak przed wyjazdem wylewam wodę i pozwalam oczyszczaczowi popracować 2-3 godzinki, by wysuszył filtr i tackę.

     • <cite class="fn">Quilliam</cite> <span class="says">says:</span>

      Przed wyłączeniem funkcji nawilżacza wylałem wodę ze zbiornika i tej podstawki. Potem oczyszczacz normalnie chodził bez funkcji nawilżania.

      Sugerujesz, że to wadliwy filtr? Czy to coś co kwalifikuje się do reklamacji?

     • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Trudno mi powiedzieć, czy Sharp kwalifikuje takie rzeczy na reklamacji. Proszę spróbować zgłosić i podzielić się z nami doświadczeniem.

  • <cite class="fn">agnieszka</cite> <span class="says">says:</span>

   Witam, miałam problem i pomimo mycia wszystkiego (filtra, tacki, zbiornika) w kwasku cytrynowym i suszeniu dosyć długo zapach po krótkim użyciu powracał. Zakupiłam polski zamiennik filtr za 100 zł i ten sam problem. I teraz waham się czy kupić nowy oryginalny filtr za około 300 zł czy lepiej kupić za 500 zł sam nawilżacz??

   • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

    Ile lat/miesięcy ma już filtr? Jakiej wody używasz do nawilżania?
    Jak dużo wody zużywać w ciągu doby? Czy woda z 1 zbiornika potrafi być zużywana dłużej niż 2 dni?

    • <cite class="fn">Quilliam</cite> <span class="says">says:</span>

     W moim przypadku próbowałem kupować wodę butelkowaną, żeby sprawdzić czy to właśnie woda nie jest problemem – niestety problem też się pojawiał. Normalnie leję z kranu. Nawet kupiłem dedykowany filtr z jonami srebra do zbiornika i znowu bez zmian. Właśnie nosiłem się z zamiarem wymiany filtra, ale podejrzewam że to też nic nie da.

     Może powinienem kupić coś do uzdatniania tej wody? Serio już nie wiem co robić, pisałem do Sharpa to mnie olali, sprzedawca sugeruje częste czyszczenie, ale zapach pojawia się u mnie już jakoś po 3-4 dniach więc de facto musiałbym go czyścić dwa razy w tygodniu. Nigdy woda nie jest zużywana dłużej niż 2 dni, mocno też pilnuje żeby nawilżacz zawsze miał wodę.

     • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Jeśli woda zużywana jest w 2 dni, to zdecydowanie kranówka, bo ma chlor. Woda z butelki lub czyszczona nie będzie miała chloru, więc szybciej rozwiną się w niej bakterie odpowiedzialne za zapach.

      Jeżeli filtr raz złapie bakterie (np. woda długo postoi), to trudno je usunąć. Procedura z kwaskiem służy przede wszystkim usunięciu kamienia. Kamień jest oczywiście miejscem, gdzie bakteriom łatwiej się zagnieździć. Niemniej nie musi on usuwać wszystkich baterii. Te mają formy żywe i przetrwalnikowe. Z pewnością po myciu, warto dokładnie wysuszyć filtr. Bakterie do życia potrzebują wody (te od zapachów).

     • <cite class="fn">Quilliam</cite> <span class="says">says:</span>

      Suszyłem ponad 3 dni wszystko – zbiornik, rynienkę i filtr. Jakieś inne metody na usunięcie bakterii? Jakieś środki chemiczne może? Skoro koleżanka agnieszka pisze wyżej że wymiana filtra nic nie dała to może są jeszcze jakieś inne elementy gdzie te mogą się znajdować?

      U siebie zaobserwowałem, że śmierdzi zawsze środek filtra – ta część co jest jakby w tym środkowym kole obudowy – na brzegach ten zapach jest niewyczuwalny. Do tego pojawia się lekko biały nalot właśnie tam na środku, który znika po wykąpaniu w kwasku. Nie wykluczam że to kamień, ale pojawia się to po 3-4 dniach od wyczyszczenia, więc to chyba delikatnie za szybko?

     • <cite class="fn">Quilliam</cite> <span class="says">says:</span>

      A propos chloru jeszcze, to wg. wodociągów kranówka ma jego śladowe ilości, więc jego skuteczność tam nie będzie zbyt wielka.

      Udało mi się znaleźć w google płyny antybakteryjne do nawilżaczy powietrza, tylko nie są nigdzie dostępne. Może Wy coś polecicie z tego typu rozwiązań? Szczerze mówiąc kończą mi się pomysły i jeśli wymiana filtra nie pomoże to chyba pozbędę się tego urządzenia i zamienię na sam oczyszczacz.

     • <cite class="fn">Quilliam</cite> <span class="says">says:</span>

      W czwartek wieczorem założyłem nowy filtr. Wczoraj po południu zaczął już śmierdzieć, a do tego pojawił się zielonkawy nalot:
      https://uploads.disquscdn.com/images/e866efe06ed1cbdd955d808ac69e627c240d4fdc4e100ce07c33060ebcc0f1d3.png

      Mam już dosyć, najchętniej pozbyłbym się tego urządzenia. Zastanawiam się czy serwis by tego nie przyjął? Generalnie sharp ma mnie w tyłku i nie odpowiada na wiadomości.

      W między czasie gdy nowy filtr pracował stary się suszył (i kilka dni wcześniej), w sumie tydzień. Dziś rano go zamontowałem i właśnie zaczął śmierdzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …