Philips AMF220/15 3w1 Pure Breeze&Hot. Oczyszczacz powietrza z wentylatorem czy wentylator z oczyszczaczem?

Maciej Kluba
Maciej Kluba
10 minut czytania

Philips AMF220/15 3w1 Pure Breeze&Hot – najważniejsze cechy

Zalety

 • Oczyszczacz z funkcją ogrzewania powietrza
 • Wskaźnik stężenia pyłów zawieszonych PM2,5
 • Oscylacyjna głowica (zakres ruchu do 350°)

Wady

 • Brak trybu automatycznego – konieczność samodzielnego kontrolowania i reagowania na zmieniającą się jakość powietrza
 • Pobłażliwa ocena zanieczyszczeń
 • Słaba relacja ceny do wydajności oczyszczania
 • Spora głośność (zważywszy na niewielką wydajność)
 • Brak WiFi i aplikacji mobilnej, które przydałyby się zważywszy na wielofunkcyjny charakter sprzętu

Philips AMF220/15 Pure Breeze&Hot w skrócie

Holenderski koncern zaprezentował niedawno swój nowy oczyszczacz powietrza. Urządzenie nawiązuje mocno do charakterystycznych oczyszczaczy Dyson, zarówno wizualnie, jak również pod względem oferowanych funkcji. Philips AMF220/15 Pure Breeze&Hot jest bowiem połączeniem oczyszczacza powietrza i wentylatora, oferując dodatkowo funkcję ogrzewania powietrza (jak np. Dyson Pure Hot+Cool HP04).

W przeciwieństwie do brytyjskich konkurentów Philips podaje otwarcie wydajność oczyszczania modelu. Nie jest ona jednak wysoka i wynosi zaledwie 165 m³/h. To zdecydowanie za mało jak na urządzenie kosztujące ok. 1,5 tys. zł. Wysoką cenę sprzętu zauważają również w komentarzach niektórzy użytkownicy.

Głównym grzechem Philipsa AMF220/15 jest jednak brak trybu auto, który automatycznie reagowałby na pogarszającą się jakość powietrza. Philips broni się jednak wielofunkcyjnym charakterem sprzętu. Pytanie: czy to wystarczy?

Cena AMF220/15 Pure Breeze&Hot (2021-09-03) – 1499 zł (link do Ceneo.pl)

Jak Philips AMF220/15 oczyszcza powietrze?

Philips AMF220/15 wraz z filtrem widok z przodu

Philips AMF220/15 Pure Breeze & Hot wraz z niebieskim, zintegrowanym filtrem typu 3w1 (siateczkowy filtr wstępny + filtr z węglem aktywnym + oraz wysokoskuteczny cząsteczkowy filtr HEPA. Materiały producenta Philips

Choć oczyszczanie nie jest jedyną funkcją Philips AMF220/15 Pure Breeze & Hot, jest to podstawowe zadanie tego typu urządzeń. Wielofunkcyjny Philips korzysta z dość pobłażliwego algorytmu oceny zanieczyszczeń. Dlatego o ile w trybie turbo będzie spełniał swoją rolę, o ile w codziennym użytku może wolno i opieszale oczyszczać powietrze.

Narzekać możemy też na niską wydajność oczyszczania (zaledwie 165 [m³/h). Rozumiemy dodatkowe atuty modelu Pure Breeze Hot, natomiast w relacji cena-wydajność urządzenie, delikatnie mówiąc, nie zachwyca.

W środku modelu AMF220/15 znajdziemy zintegrowany filtr 3w1, na który składają się:

 • Filtr NanoProtect HEPA – Wysokoskuteczny cząsteczkowy filtr HEPA ma za zadanie wychwytywać mikrocząstki w formie stałej z powietrza, np. pyły zawieszone PM1,0, PM2,5, PM10, pyłki roślin, zarodniki pleśni, bakterie czy wirusy. Przedrostek Nano sugeruje wychwytywanie nawet najdrobniejszych mikrocząstek. Jest to oczywiście prawda, choć takie jest też ogólne zadanie filtrów HEPA. W praktyce więc filtr Philipsa niewiele różni się od filtrów HEPA w innych urządzeniach.
 • Filtr węglowy – Wykorzystujący węgiel aktywny, filtr ten odpowiedzialny za pochłanianie szkodliwych gazów, do których zaliczyć można formaldehyd i resztę LZO, a także za eliminację nieprzyjemnych zapachów,
 • Filtr wstępny – Siateczka pokrywający wiechrznią warstwę filtra. Oczyszcza powietrze z kłębów kurzu, sierści oraz innych większych cząstek zanieczyszczeń.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Do modelu AMF220/15 Pure Breeze & Hot producent przewiduje:
Zintegrowany filtr Philips FYM220/30 typu 3w1 (żywotność do 2 lat) – cena 309 zł (link do Ceneo.pl)

Cena 309 zł może wydawać się dość duża. Zważywszy jednak na dwuletnią żywotność oraz zintegrowany charakter 3 filtrów w 1, kwota 150 zł za rok użytkowania nie jest wygórowana.

Uwaga! Warto mieć też na uwadze, że okres żywotności (w tym przypadku 2 lata) jest dość szacunkową wartością, uśredniona dla różnych środowisk. W niektórych domach filtr będzie można wymieniać rzadziej, w innych częściej, w zależności od zanieczyszczenia regionu, trybu życia, sposobu eksploatacji urządzeń itd.

Tryby pracy i wrażenia z użytkowania Philipsa AMF220/15 Pure Breezze&Hot

Oczyszczacz Philips AMF220/15 łączy w sobie funkcje oczyszczania, ogrzewania i wentylacji powietrza. W każdym z trybów użytkownicy mają do wyboru 3 poziomy manualnej prędkości (niska, średnia i wysoka). Brakuje natomiast trybu automatycznego, co jest dużym minusem i sporym utrudnieniem na co dzień.

Czujniki i wskaźniki

Pod względem wydajności oczyszczania Philips AMF220/15 Pure Breeze & Hot nie imponuje. A jak oczyszczacz 3w1 Philipsa wypada pod względem zastosowanych czujników? Urządzenie odczytuje dane o zanieczyszczeniu z czujnika PM2,5. Na jego podstawie okrągły wyświetlacz, umieszczony pod głowicą, podświetla się na 1 z 4 kolorów oraz prezentuje wartości numerycznie. W praktyce wygląda to tak:

Dobra jakość powietrza – ≤12 PM2,5

Przeciętna jakość powietrza – 13–35 PM2,5

Zła jakość powietrza – 36–55 PM2,5

Bardzo zła jakość powietrza – >55 PM2,5

Niestety, jak widzimy, zastosowany algorytm dość łagodnie interpretuje zmiany jakości powietrza.

Sterowanie urządzeniem Philips AMF220/15 Pure Breeze & Hot

Oczyszczaczem powietrza Philips możemy sterować na 2 sposoby: klasycznie za pomocą przycisków na panelu sterowania lub za pośrednictwem pilota (przyczepionym na magnes do tylnej obudowy).

A jak wypadają pozostałe funkcje?

Interesująco wygląda tryb ogrzewania powietrza, gdzie Philips oferuje 3 poziomy nagrzewania (1250 W, 1500 W, 2200 W). O włączeniu trybu poinformuje nas łatwo wyświetlacz, który zmieni podświetlenie na czerwone.

Możemy też wybrać funkcję samej wentylacji. Z jednej strony praktycznie każdy oczyszczacz powietrza jest jednocześnie wentylatorem. Nie każdy jednak ma możliwość oscylacji, a co za tym idzie dokładnego rozprowadzania strumienia chłodnego lub ciepłego powietrza w pomieszczeniu. Oscylacja głowicy może działać w zakresie 60°, 120° i 350°. Tryb wentylacji uruchamia niebieskie podświetlenie wyświetlacza.

Urządzenie oferuje 3 opcje podświetlenia. W pełnej opcji może generować światło wskazujące tryb ogrzewania lub wentylacji i czujnik jakości powietrza, w częściowej zaś tylko czujnik.

Uruchomiwszy tryb snu, wszelkie diody wyłączają się, tak by nie razić w oczy odpoczywających domowników. Oprócz tego w standardzie znalazł się jeszcze 7-godzinny timer. Na panelu sterowania znajdziemy oznaczania 1h, 2h i 4h oraz malutkie diody. Kolejne kliknięcia przycisku obok powodują sygnalizację poszczególnych diod i tak np. 7 godzin to zapalone diody „1h” + „2h” + „4h”.

Ranking 127 oczyszczaczy

Wygląd Philips AMF220/15 Pure Breeze & Hot

Philips AMF220/15 w salonie widok z lotu ptaka

Oczyszczacz powietrza Philips AMF220/15 w salonie. Oscylacyjna głowica umożliwia dokładniejsze rozprowadzanie powietrza. Źródło: materiały producenta Philips

Philips AMF220/15 Pure Breeze & Hot posiada nowoczesny, atrakcyjny design, który przypadnie do gustu miłośnikom minimalistycznych wnętrz. Plastiki użyte do produkcji sprzętu są wysokiej jakości. Nie widać na nich zbytnio śladów palców.

Urządzenie zaprojektowano w sposób ergonomiczny, a wszelkie funkcje są łatwo dostępne. Do zestawu dołączany jest również pilot, który możemy odłożyć w poręcznie zaprojektowane wgłębienie z magnesem na tylnej obudowie. Do pełni szczęścia brakuje jednak WiFi i sterowania za pomocą aplikacji.

Warto zwrócić uwagę również na konstrukcję nawiewu pozbawioną łopatek, która generuje stały strumień czystego powietrza, zapewniając przy tym bezpieczeństwo. Sprzęt może być bez żadnych obaw używany w pokojach dziecięcych.

Oczyszczacz powietrza Philips mierzy 25 x 25 x 59 cm i waży 4,9 kg.

Głowica oscylacyjna oczyszczacza Philips AMF220/15 widok z góry

Głowica oscylacyjna oczyszczacza powietrza Philips AMF220/15, widok z góry. Źródło: materiały producenta Philips

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Philips AMF220/15 Pure Breeze & Hot

MarkaPhilips
Model AMF220/15 Pure Breeze & Hot
Cena1499 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza 165 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia 21 m²
Zalecana maks. kubatura 51,5 m³
Głośność 35-49 dB
Pobór mocy 7,5 15, 25 W
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępny
tak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów2 lata
Waga 4,9 kg
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Zdaniem eksperta – czy warto kupić Philips AMF220/15?

Designerski oczyszczacz powietrza Philips AMF220/15 jest urządzeniem, na które ciężko nie zwrócić uwagi na półce sklepowej. W relacji ceny do oferowanych możliwości nie wypada już jednak tak dobrze. Brak mu trybu automatycznego, sterowania mobilnego oraz wydajności oczyszczania. W naszej ocenie jest to więc bardziej wentylator z funkcją oczyszczania powietrza.

Obecnie (stan na dzień 03.09.2021) model ten kosztuje od ok. 1500 do 1700 zł. Oczywiście wpływ na cenę ma niszowy charakter sprzętu. Na tle jedynego konkurenta (Dysona Pure Hot+Cool HP04) w dziedzinie oczyszczaczy z funkcją ogrzewania i wentylacji, Philips AMF220/15 wypada nieźle.

Urządzenie dysponuje niewiele mniejszą wydajnosćią, kosztując o ponad 1000 zł mniej. Dyson jednak oferuje więcej funkcji, aplikację mobilną oraz przede wszystkim tryb automatyczny.

Naszym zdaniem bardziej opłacalnym zakupem będą jednak dwa osobne urządzenia: oczyszczacz powietrza (za ok. 700-800 zł znajdziemy znacznie wydajniejsze Klarta Forste 3, Samsung AX40 czy Xiaomi Air Purifier 3H) oraz cyrkulator powietrza z funkcją ogrzewania (np. firmy Vornado).

Galeria zdjęć Philips AMF220/15 Pure Breeze&Hot

Źródła informacji zewnętrznych

 • https://www.philips.pl/c-p/AMF220_15/z-serii-2000-oczyszczacz-3w1-pure-breeze-hot
 • https://www.documents.philips.com/assets/20210528/0da8fcd69a2643adbac9ad3600ed74f2.pdf
 • https://www.coolblue.nl/en/product/881905/philips-amf220-15.html
 • https://manuals.plus/pl/philips/purifier-fan-heater-manual

Sprawdź pozostałe oczyszczacze powietrza Philips

Najnowsza seria Philips Dual Scan:

 • Philips Dual Scan AC3858/50 – metraż: 62 m2 (CADR: 610 m3/h), cena: 2599 zł, Najnowsze modele Philips, aplikacja mobilna AirMatters, kolorowy wskaźnik wymiany filtrów, czujnik PM2,5 oraz gazów, wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny
 • Philips Dual Scan AC3854/50 – metraż: 62 m2, (CADR: 610 m3/h), cena: 2599 zł, Najnowsze modele Philips, aplikacja mobilna AirMatters, kolorowy wskaźnik wymiany filtrów, czujnik PM2,5 oraz gazów, wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny
 • Philips Dual Scan AC3055/50 – metraż: 65 m2 (CADR: 520 m3/h), cena: 2199 zł, Aplikacja mobilna AirMatters, czujnik PM2,5 oraz gazów, wskaźnik alergenów z 12-stopniową skalą, wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny
 • Philips Dual Scan AC3059/50 – metraż: 65 m2 (CADR: 520 m3/h), cena: 2199 zł, Aplikacja mobilna AirMatters, czujnik PM2,5 oraz gazów, wskaźnik alergenów z 12-stopniową skalą, wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny

– do 20 m2

 • Philips AMF220/15 (recenzowany) – metraż: 20,5 m² (CADR: 165 m³/h), cena: 1499 zł, urządzenie 3w1 (z funkcją nagrzewania i chłodnej wentylacji powietrza), oscylacyjna głowica, czujnik PM2,5, wskaźnik kolorystyczny, brak WiFi

– do 30 m2:

 • Philips AC1214/10  – metraż: 33,75 m² (CADR: 270 m³/h), cena: 1099 zł, Aplikacja mobilna AirMatters, czujnik PM2,5, filtr HEPA H13, wskaźnik kolorystyczny
 • Philips AC1215/10  – metraż: 33,75 m² (CADR: 270 m³/h), cena: 859 zł, Vitashield IPS, czujnik PM2,5, filtr HEPA H13, wskaźnik kolorystyczny

Urządzenia Philips do 50 m²:

 • Philips AC2887/10 – metraż: 41,5 m2 (CADR: 333 m3/h), cena: 1397 zł, 3 tryby auto, czujnik AeraSense, wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny
 • Philips AC2959/53 – metraż: 41,25 m2 (CADR: 330 m3/h), cena: 1699 zł, aplikacja mobilna, zintegrowany, 3-warstwowy filtr, czujnik AeraSense, wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny
 • Philips AC3259/10 – metraż: 49 m2 (CADR: 393 m3/h), wyprzedany. Aplikacja mobilna AirMatters, czujnik AeraSense, wskaźnik kolorystyczny
 • Philips AC4550/50 (wersja biało-srebrna) – metraż: 50 m2 (CADR: 400 m3/h), cena: 2144 zł, Aplikacja mobilna AirMatters, czujnik PM2,5 oraz gazów, 4 tryby automatyczne (nieco mylące dla użytkowników), wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny
 • Philips AC4558/50 (wersja biało-złota) – metraż: 50 m2 (CADR: 400 m3/h), cena: 2179 zł, Aplikacja mobilna AirMatters, czujnik PM2,5 oraz gazów, 4 tryby automatyczne (nieco mylące dla użytkowników), wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny

Modele 2w1 (z nawilżaczem powietrza)

 • Philips AC2729/50 – metraż: 31,25 m² (CADR: 250 m³/h), cena: 1499 zł, Aplikacja mobilna AirMatters, czujnik PM2,5 higrostat, nawilżacz ewaporacyjny, wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny
 • Philips AC3829/10 – metraż: 38,75 m2 (CADR: 310 m3/h), cena: 1940 zł, Aplikacja mobilna AirMatters, czujnik PM2,5 higrostat, nawilżacz ewaporacyjny, wskaźnik kolorystyczny

Lub oczyszczacze powietrza do powierzchni 60 m2 i większych:

 • Philips AC5659/10 – metraż: 62,5 m2 (CADR: 500 m3/h), cena: 2097 zł, Aplikacja mobilna AirMatters, czujnik PM2,5 oraz gazów, wskaźnik alergenów z 12-stopniową skalą, wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny
 • Philips AC6608/10 – metraż: 82 m2 (CADR: 657 m3/h), cena: 3199 zł, cyfrowy wyświetlacz, wskaźnik zużycia filtrów, wysoka wydajność, brak wi-fi, wyświetlacz cyfrowy i wskaźnik kolorystyczny

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …