Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR70G. Czy warto kupić?

Dominika Kahl
Dominika Kahl
9 minut czytania

Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR70G to propozycja znanej firmy Panasonic, która wchodzi w kategorię oczyszczaczy z czterema modelami. Recenzowany przez nas F-VXR70G-K to tzw. model 2w1, łączący oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

Najważniejsze atuty Panasonica związane są z nawilżaniem powietrza. Urządzenie może pochwalić się naprawdę imponującą wydajnością – 700 ml/h. W środku znajdziemy także spory, 3,5-litrowy zbiornik na wodę. Oczyszczacz japońskiego producenta należy również pochwalić za dość cichą pracę.

Z drugiej strony, podobnie jak w przypadku wielu innych modeli 2w1, wydajność oczyszczania nie dorównuje wydajności nawilżania. 371 m³/h nie jest złym wynikiem, jednak relacja wydajności do ceny nie wygląda szczególnie atrakcyjnie. 

Czy warto zatem kupić oczyszczacz powietrza Panasonic?

Cena Panasonic F-VXR70G (2024-06-12) – wycofany z rynku

Zobacz ranking 127 oczyszczaczy powietrza

Panasonic F-VXR70G wady i zalety

Zalety

  • Jonizacja Nanoe
  • Wydajny nawilżacz powietrza
  • Duży zbiornik wody
  • Kółka transportowe
  • Wskaźnik żywotności filtrów

Wady

  • Brak czujnika smogowego (PM2,5)
  • Dość pobłażliwy względem zanieczyszczeń pyłowych
  • Wolne oczyszczanie powietrze w trybie auto

Oczyszczanie i nawilżanie powietrza

Filtr nawilżacza Panasonic F-VXR70g

Panasonic F-VXR70G wraz z filtrami. Na pierwszym planie siateczkowy filtr wstępny, następnie filtr HEPA oraz węglowy. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Panasonic F-VXR70G to oczyszczacz powietrza wyposażony w standardowy zestaw filtrów, ułożonych jeden za drugim. W środku znajdziemy więc filtr:

  • wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia, czyli kurz, sierść zwierząt, włosy,
  • dezodoryzujący (węglowy) usuwa LZO i nieprzyjemne zapachy,
  • HEPA H13 neutralizuje drobne cząsteczki, w tym pyły np. PM2,5, alergeny i roztocza kurzu domowego.

Urządzenie wyposażone jest również w:

  • jonizację Nanoe, wspomagającą walkę z patogenami*
  • filtr nawilżacza, oczyszczający wodę z pyłów czy bakterii. Przy okazji filtra nawilżacza, należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu przy użyciu środka czyszczącego lub wody z kwaskiem cytrynowym (co najmniej raz na miesiąc).

* W instrukcji do oczyszczaczy powietrza producent wyjaśnia szerzej skuteczność jonizacji w redukcji poszczególnych frakcji zanieczyszczeń. Panasonic podkreśla, iż testy przeprowadzone zostały w warunkach laboratoryjnych w niewielkich pomieszczeniach o kubaturze 23 m3, a nie w warunkach realnego użycia oczyszczacza.

Filtr nawilżacza Panasonic F-VXR70g

Zbiornik na wodę oraz tacka z filtrem nawilżacza Panasonic F-VXR70G, materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Cena i żywotność filtrów wymiennych:

W przypadku modelu F-VXR70G, producent przewidział 3 wymienne filtry, których żywotność szacuje na 10 lat. Nauczeni doświadczeniem, wiemy że w regionach o dużym natężeniu smogu, okres ten może być krótszy.

  • F-ZXRP90Z (filtr HEPA H13) – cena ok. 489 zł
  • F-ZXFD70ZG (filtr węglowy) – cena ok. 140 zł
  • F-ZXKE90ZG (filtr nawilżacza) – cena ok. 279 zł

Tryb pracy i eksploatacja

Panel górny oczyszczacza powietrza Panasonic F-VXR70G – składający się z panelu sterowania oraz żaluzji oscylacyjnych,  dopasowujących się do warunków, by zapewnić optymalną cyrkulację powietrza. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Oczyszczacz Panasonic F-VXR70G posiada 3 główne tryby pracy: Econavi, Automatyczny oraz Uśpienia. Oprócz nich, w urządzeniu znajdziemy także sporo dodatkowych opcji wewnątrz poszczególnych trybów, dzięki czemu łatwiej jest dostosować sprzęt do swoich potrzeb.

Fani manualnych ustawień z pewnością docenią fakt 3 trybów prędkości, mających zastosowanie zarówno dla trybów oczyszczania, jak i nawilżania powietrza.

  • Lo – niska prędkość
  • Med – średnia
  • Hi – wysoka

Nieintuicyjne sterowanie

Elementem rzucającym się od razu w oczy jest przytłaczająca ilość funkcji, dostępnych na górnym panelu sterowania.

Obsługa oczyszczacza Panasonic nie należy do intuicyjnych i z początku trudno połapać się w poszczególnych opcjach.

Urządzenie oferuje m.in. dodatkowe ustawienia trybu automatycznego, umożliwiające wybór pomiędzy pełną automatyzacją (tryb Full Auto), automatycznym oczyszczaniem powietrza (Clean Air) oraz nawilżaniem (Clean Humid).

Urządzeniem możemy sterować jedynie za pomocą panelu sterowania w górnej części obudowy. Nie jest to duża wada, choć aplikacja mobilna czy pilot pozwoliłyby na zdalne sterowanie.

Dodatkowo, aplikacje często w prosty sposób tłumaczą poszczególne rozwiązania zastosowane w oczyszczaczu i oferują porady dot. eksploatacji. W Panasonicu byłoby to przydatne.

Czujniki i wskaźniki

Recenzja oczyszczacza powietrza Panasonic F-VXR70G panel sterowania widok z przodu

Przedni panel oczyszczacza powietrza Panasonic F-VXR70G wraz ze wskaźnikami jakości powietrza oraz wilgotności. Na górze panel sterowania z poszczególnymi opcjami. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Bez względu na wybraną przez nas opcje, tryb automatyczny działa na podstawie 5 wbudowanych czujników:

  • natężenia oświetlenia,
  • kurzu,
  • zapachu,
  • wilgotności,
  • wykrywania obecności człowieka

Niestety jak widać czujnik kurzu zastąpił tu czujnik pyłów zawieszonych PM2,5 czy PM10. Brak sensora PM2,5 odbija się negatywnie na efektywności oczyszczania. W naszych testach urządzenie dość ospale reagowało na zanieczyszczone powietrze, oczyszczając laboratorium dłużej od konkurentów o podobnej wydajności (przedział 300-400 m3/h).

Oczyszczanie powietrza – nie jest źle, choć mogło być lepiej

Filtry HEPA i węglowy Panasonic F-VXR70G

Filtr węglowy oraz HEPA na tle oczyszczacza powietrza Panasonic F-VXR70G, materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Skoro mowa o oczyszczaniu, warto wspomieć, że użytkownicy mają tu dużo możliwości do wyboru. Możemy bowiem ustawić, na którym aspekcie oczyszczania Panasonic ma się aktualnie skupić. Dlatego też na górnym panelu sterowania znajdziemy  opcjeprzepływu powietrza” – „Auto Dir„, „Odor„, „Smoke” oraz „Dust”. Auto Direct pozwoli urządzeniu płynnie przechodzić od „wyłapywania” zanieczyszczeń gazowych („Smoke” i „Odor”) do filtrowania zanieczyszczeń stałych („Dust”).

Co ważne, w trybie Uśpienia, w którym urządzenie samo dostosowuje jasność wskaźników i moc nawiewu do natężenia światła w pomieszczeniu, manualny wybór prędkości gwarantuje, że nie zostanie ona zmieniona.

Tryb Econavi z kolei jest technologią monitorującą i zapamietującą aktywność użytkownika w ciągu dnia oraz zmiany jakości powietrza. Pozwala to zmniejszyć zużycie prądu przez urządzenie.

Nas w tym wszystkim najbardziej interesowało jak Panasonic F-VXR70G poradzi sobie w trybie auto.

Panasonic F-VXR70G – test w naszym labie

Kilka tygodni temu, przy okazji zakupu nowych filtrów, przeprowadziliśmy testy oczyszczacza w laboratorium. Metodologia zawsze była ta sama: zadymialiśmy pomieszczenie za pomocą kadzidła do wysokich stężeń pyłu PM2,5.Następnie liczyliśmy czas zejścia z poziomu 100 µg/m³ PM2,5 do 10 µg/m³ PM2,5.Im mniejszy czas osiągnięty w laboratorium, tym lepsza skuteczność oczyszczania powietrza. Warunki dla każdego oczyszczacza pozostają niezmienne. Średnią dla 3 testów Panasonica F-VXR70G jest wynik 55 min 19 sekund w trybie auto.

Test oczyszczania Panasonic F-VXR70G tryb auto

Zdaniem eksperta

Test oczyszczacza powietrza Panasonic potwierdził nasze spostrzeżenia. Ze względu na nieco pobłażliwe podejście trybu automatycznego, urządzenie potrzebowało ponad 55 minut by oczyścić nasze pomieszczenie testowe (14 m2).
Na tle konkurentów Panasonic F-VXR70G prezentuje się więc dość przeciętnie, uzyskując lepszy wynik od Xiaomi czy Amici, ale gorszy od oczyszczaczy Klarty czy Electroluxa.
Test oczyszczania Panasonic F-VXR70G

 

Panasonic F-VXR70G posiada funkcję oczyszczania nazwaną przez producenta „Chwytacz dużych cząstek”. Funkcja dostosuje sposób oczyszczania do rodzaju zanieczyszczenia regulując żaluzje.

Jonizacja powietrza

Zdaniem producenta Panasonic technologia jonizacji nanoe™ służy usunięciu 99,9% wirusów i 99,9% bakterii. Jest to prawda, jednak producent nie wspomina tu o koniecznym czasie oddziaływania oraz warunkach laboratoryjnych, w których przeprowadzono test. To fakt, że jonizacja przyczynia się do usunięcia zarówno wirusów czy bakterii, jak i zarodników pleśni i grzybów oraz roztoczy. Dodatkowo ułatwia usunięcie nieprzyjemnych zapachów oraz nawilża skórę.

Jednak wszystkie te efekty możliwe są dzięki wielogodzinnemu działaniu jonizatora oraz możliwie łatwemu dostępowi do szkodliwych cząsteczek. Przykładowo: czas potrzebny do zmniejszenia liczby roztoczy wydłuża się znacznie, jeżeli są one ukryte w pościeli czy materacu (w porównaniu do cząstek unoszących się wolno w powietrzu).

Oczyszczacz informuje użytkownika o stanie powietrza za pomocą kolorowego wskaźnika. Użytkownicy znajdą tu informacje zarówno o czystości powietrza, jak i wilgotności.

Nawilżanie powietrza

Panasonic F-VXR70G wraz z wyjętym zbiornikiem na wodę

Panasonic F-VXR70G wraz z wyjętym, 3,5-litrowym zbiornikiem na wodę. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Panasonic F-VXR70G posiada wbudowany regulator wilgotności, który reguluje prędkość nawilżania do obecnych warunków. Za pomocą przycisku „Humid Set” możemy wybrać pożądany przez nas poziom wilgotności (40, 50 lub 60%).

Wydajność nawilżania jest na poziomie 700 ml/h, zaś zbiornik na wodę pomieści 3,5 l. Urządzenie może więc pracować około 5 godzin bez konieczności ponownego napełniania.

Warto odnotować, ze w przypadku wilgotności mamy do czynienia z 5-stopniową skalą wskaźnika (w odróżnieniu od 3-stopniowego wskaźnika zanieczyszczeń).

Dodatkowe funkcje

Oprócz wymienionych wyżej funkcji, w oczyszczaczu Panasonic znajdziemy również timer (programator czasu), który pozwala ustawić czas wyłączenia się sprzętu (do wyboru tylko 2 lub 4 godziny). Obok przycisków do ustawiania zakresów czasu, znajdziemy również funkcję „Sleep”. Jest to tzw. funkcja uśpienia, w której wszelkie wskaźniki zostają przygaszsone, a urządzenie rozpoczyna pracę z niską prędkością, by wyłączyć się automatycznie po 8 godzinach.

Teoretycznie funckja ta może wydawać się idealnym rozwiązaniem na noc. W praktyce, gdy tylko poziom zanieczyszczeń zostaje przekroczony (zimą dość często wieczorem i w nocy pojawia się smog), funkcja ta zdaje się być zupełnie nieprzydatna.

Oprócz tego na panelu sterowania znajdziemy blokadę rodzicielską, która zabezpieczy urządzenie przed żądnymi wrażeń dziećmi. Funkcję tę aktywujemy i dezaktywujemy, wciskając przycisk przez 3 sekundy.

Warto wspommnieć także o technologii Seamless Drive (ciche przejście między trybami), w którą wyposażone zostały wyższe modele oczyszczaczy Panasonic.

Wygląd

Panasonic F-VXR70G przód

Przód oczyszczacza powietrza Panasonic F-VXR70G. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Panasonic F-VXR70G posiada nowoczesny, minimalistyczny design. Czarna, błyszcząca obudowa zamknięta została w eleganckiej, srebrnej ramie. Dzięki niej urządzenie prezentuje się naprawdę elegancko. Z drugiej strony błyszcząca powierzchnia uwidacznia ślady palców i inne ślady użytkowania.

Panasonic F-VXR70G tył

Tył oczyszczacza powietrza Panasonic F-VXR70G-K. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Oczyszczacz Panasonic będzie pasował do wielu aranżacji wnętrz. Wymiary urządzenia wynoszą 63,6 x 39,8 x 26,5 cm. Urządzenie nie należy przy tym do lekkich, ważąc ponad 10 kg. Dlatego też naprawdę przydają się kółka transportowe, zamontowane u dołu, które ułatwiają przesuwanie sprzętu.

Dane techniczne

Parametry techniczne Panasonic F-VXR70G

MarkaPanasonic
ModelF-VXR70G
Cena2099 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]371
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*46,38
Zalecana maks. kubatura [m³]115,94
Głośność [dB]53
Pobór mocy [W]58
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAtak
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPAH13
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówdo 10 lat
Waga [kg]10,2
Gwarancjab.d.

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR70G?

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup urządzenia 2w1, oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Panasonic może być alternatywą dla Sharpów i Philipsów. W przeciwnym razie warto rozejrzeć się za innymi oczyszczaczami, gdyż F-VXR70G nie będzie zbyt opłacalnym wyborem.

Urządzenie trzeba pochwalić za ogromną wydajność nawilżania (700 ml/h), co pozwala nawilżyć ok. 80 m² powierzchni. Zbiornik na wodę ma pojemność 3,5 litra.

Producent deklaruje też bardzo długą przydatność filtrów, sięgającą nawet do 10 lat. Naszym zdaniem ich żywotność będzie krótsza, szczególnie w miejscach, gdzie jest duże zanieczyszczenie powietrza, jednak wciąż powinna być dłuższa niż u konkurencji.

Źródła:

  1. Dane techniczne i materiały prasowe producenta Panasonic. www.panasonic.com

Galeria zdjęć Panasonic F-VXR70G

Wszystkie recenzje oczyszczaczy powietrza Panasonic na RO

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

23 komentarze

  • <cite class="fn">zajb</cite> <span class="says">says:</span>

    @Łukasz Rajzer napisał na OleOle bardzo negatywną opinię na temat tego modelu. Nic więcej jednak od Was nie wyszło na temat. Powyższa „recenzja” to raczej przepisanie ulotki reklamowej produktu a nie opinia.
    Czy z tym oczyszcaczem jest rzeczywiście tak źle?
    Czy nie jest to po prostu taki urok oczyszczaczo-nawilżaczy bez czujnika pm2.5 a tylko z czujnikami optycznymi? Czy taka sama/podobna sytuacja nie jest w sharpach?
    Jak z wydajnością nawilżania?
    Zastanawiam się nad Sharpem, Panasonicem i Daikinem i wydaje mi się, że jeżeli chodzi o kwestie pm2.5 to jest jeden pies?

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Opinia na OleOle jest już napisana po czasie użytkowania. Nie jest w mojej opinii bardzo negatywna. Panasonic F-VXR70G dostał 3/5 w mojej ocenie, to chyba jest dostatecznie 🙂
      Od oczyszczacza, który zostaje wprowadzony na rynek 3 lata później niż niereagujące na PM2.5 Sharpy można oczekiwać lepszego działania antysmogowego (systemu czujników).

      Skoro producent zainwestował tyle w ruchome klapy, fajny jonizator i tyle światełek i guziczków, to mógł dołożyć 2 dolary do czujnika laserowego PM2.5.

      Obecna seria oczyszczaczy powietrza Panasonic to podobnie, jak oczyszczacze Sharpa – świetne nawilżacze z funkcją oczyszczania. Z pewnością modelowy Panasonic F-VXR70G nie da się odmówić świetnie działającej sekcji nawilżającej.

      Co do konkurencji, która ma działające tryby antysmogowe można wymienić np. urządzenia 2w1 od Philipsa. Chociaż też bazuje często na czujnikach podczerwonych daje radę oceniać jakość powietrza i odpowiednio reagować.

      Co ciekawe czujnik podczerwony pojawia się w wielu innych konstrukcjach, które bardzo dobrze reagują na smog, jak np. Klarta Stor, która w testach działania w trybie auto nie ustępuje Samsungowi AX60 czy Electroluxowi A9 604.

      • <cite class="fn">zajb</cite> <span class="says">says:</span>

        Dzięki za odpowiedź!
        1. Czy to oznacza, że ten panasonic (rozumiem, że cała linia tego producenta?) bardzo mizernie czyści powietrze z pm2.5? Robiliście jakieś testy? Czy jest bardzo źle czy też może coś tam jednak oczyszcza?

        2. Czy w tym przypadku nie jest tak samo i u Sharpa w jego modelach również pozbawionych tego czujnika?
        3. Jak się przedstawia kwestia hałasu tego panasonica? 18 db deklarowane przez producenta to pewnie na najniższym biegu bez nawilżania a czytałem znowu też gdzieś, że przy nawilżaniu jest już głośniej i dodatkowo jakieś cykanie słychać?

        2. Jakie modele (serie) Sharpa mają czujnik laserowy pyłu?
        3. Jak te philipsy sprawują się w kwestii nawilżania? I kosztów eksploatacji?

        Generalnie szukam przede wszystkim super nawilżacza no i żeby oczyszczał też, bo z tego co widzę same nawilżacze np. humea czy smartmi są obawiam się za mało wydajne na moje specyficzne potrzeby.

        Co do sharpów ma pewną wątpliwość – w komentarzach wychwyconych w necie pojawia się nie raz, nie dwa temat smrodu, który zaczyna się wydobywać z sekcji nawilżającej w sharpach i tym, że standardowe zabiegi typu kąpiel w kwasku niewiele dają. Pewnie w panasonicach jest podobnie ale może trochę później (czytałem coś o jakimś zabezpieczeniu antybakteryjnym plastiku w nich)? Jak to wynika z Waszego doświadczenia, bo użytkujecie sharpy chyba na co dzień?

        • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

          Ad. 1. Panasonic F-VXR70G ma CADR ~ 370 m3/h, co oznacza, że nadaje się do ochrony pomieszczeń do około 46 m2. Oczyszczacz posiada filtr HEPA (klasy H14) i filtr węglowy, więc bez problemu radzi sobie z problemami smogowymi.

          Niestety nie będzie mógł samodzielnie reagować odpowiednio szybko, by „zerować” zanieczyszczenia, które pojawią się w pokoju, ale działać będzie.

          W naszym teście labowym oczyszczacz zaliczył test zejścia ze 100 do 10 w trybie Full Auto ze średnią 54 minut. Jest to dość słaby wynik dla tej mocy oczyszczającej.

          Ad. 2. Nie wiem. Producent tego nie podaje.

          Ad. 3. Humea/Xiaomi mają moc ~ 200 ml/h. Taki Panasonic ma 2,5-3 raza większą, więc znacznie lepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach.

          U nas filtr w Sharpie po roku nie śmierdzi. Czyszczony kwaskiem lub octem może 2 razy.

  • <cite class="fn">zajb</cite> <span class="says">says:</span>

    @lukaszrajzer:disqus, @Dominika Kahl proszę o informację czy w przypadku tego panasonica czujniki światła i ruchu działają tak jak w sharpach, powodując w zaciemnionym pokoju włączenie trybu prawie zerowego działania?
    Co w sytuacji, gdy zmniejszy się zadana wilgotność lub pojawi się kurz lub zapach, czy mimo to w ciemnym pokoju, bez ruchu urządzenie nie przełączy się na wyższy bieg?
    Czy czujniki światła i ruchu zmniejszają pracę urządzenia do trybu sleep także, gdy jest ono ustawione na jakiś inny tryb, np. średni?
    Czytałem wiele opinii, także z Waszej strony, że te czujniki w sharpach nie pomagają, wręcz przeciwnie…

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

      Obecnie nie jesteśmy w biurze, by móc odpowiedzieć. Polecamy kontakt z dystrybutorem lub sklepem (np. Loveair). Powinni pomóc od ręki.

  • <cite class="fn">Maciej Andrzej Sobczyk</cite> <span class="says">says:</span>

    Tu jest w końcu hepa h13 czy h14?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 8 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Tak naprawdę jedyną istotną modernizacją względem wersji UA-KIN40 jest pojawienie się modułu WiFi. Sterowanie mobilne to wygoda, która została przez producenta wyceniona na kilkaset złotych. Czy warto?

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz powietrza Xiaomi – model Air Purifier Elite to …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …

5 stycznia 2024 · 4 minuty czytania

Recenzja TCL TKJ225F WiFi. Niedrogi oczyszczacz zaprojektowany pod chińskie normy

Oczyszczacz powietrza z Wi-Fi i sterowaniem mobilnym poniżej 600 zł. To nie Xiaomi, lecz kolejna chińska marka, próbująca zdobyć polski …