Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333. Czy warto kupić?

Katarzyna Wnuk
Katarzyna Wnuk
3 minuty czytania

Oczyszczacze LIFAair LA333 to propozycje fińskiej marki LIFAair, uznawanej za światowego lidera w dziedzinie technologii poprawiających jakość powietrza.

Oczyszczacze LifaAir dzięki restrykcyjnemu podejściu do oceny jakości powietrza, inteligentnej automatyce i niespotykanym w innych urządzeniach filtrom (szczególnie węglowym) obiecują dużo. Czy oczyszczacz spełnia oczekiwania wymagającego użytkownika i warto zainwestować w zdrowie kwotę, którą życzy sobie producent?

Cena LifaAir LA333 3499 zł (link do ceneo.pl)

Oczyszczanie powietrza

LIFAair LA333 to oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr węglowy oraz filtr HEPA. Pierwszy z nich usuwa benzen, formaldehyd i inne LZO oraz neutralizuje brzydkie zapachy, a dzięki dodatkowi zeolitu wychwytuje cząsteczki promieniotwórcze.

Filtr HEPA E12 eliminuje pyły PM2.5 i PM10, jak również alergeny, część wirusów i bakterii. Funkcję filtra wstępnego pełni siateczka umieszczona na filtrze węglowym. Zawartość węgla aktywnego wynosi aż 1 kg, dlatego żywotność filtra węglowego sięga 5 lat. Filtr HEPA wystarcza na maksymalnie 2 lata.


Filtr LIFAair LA333

Tryb pracy i eksploatacja

Oczyszczacz można nabyć jako samo sam oczyszczacz LIFAair LA333 lub oczyszczacz synchronizowany ze stacją pomiarową LAMO5. 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 został wyposażony wyłącznie w czujniki temperatury i wilgotności, natomiast w stację pomiarową LIFAsmart LAM05 wbudowane są sensory pyłu zawieszonego PM2.5, TVOC (lotnych związków organicznych) oraz CO2. 

Oznacza to, że tylko oczyszczacz ze stacją jest w stanie na bieżąco informować o stężeniu najgroźniejszych zanieczyszczeń i dostosowywać do niego tempo pracy.

LIFAsmart LAM05 decyduje także o sposobie obliczania żywotności filtra. Sam oczyszczacz ocenia ją na podstawie czasu pracy, natomiast stacja pomiarowa bierze pod uwagę poziom zanieczyszczeń i na tej podstawie oblicza procentowe zużycie filtra.

Oczyszczaczami powietrza LIFAair można sterować za pomocą dotykowego panelu albo aplikacji mobilnej. Dla użytkowników wariantu LIFAair LA333 bez stacji przeznaczony jest program LifaCTRL, a dla osób korzystających z oczyszczacza ze stacją aplikacja LIFAair.

Zarówno oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 ze stacją, jak i model bez LIFAsmart oferują 20 prędkości filtracji, co sprawia, że regulacja tempa pracy wentylatora jest niemal płynna. Ponadto urządzenia są w stanie samodzielnie podjąć próbę zdiagnozowania przyczyn ewentualnych awarii, gdyż zostały wyposażone w funkcję autodiagnozy.

Stacja LIFAsmart LAM05 łączy się z oczyszczaczem powietrza poprzez sygnał Bluetooth. Została wyposażona w dwa akumulatory litowo-jonowe o pojemności 5200 mAh, tak więc jest w stanie pracować w trudnych warunkach, np. podczas chwilowego braku prądu.

Stacja pomiarowa LIFAair LAM05

Wygląd

Niezbyt duże wymiary (25 x 25 x 50,5 cm) oraz konstrukcja w formie walca i stylowa obudowa sprawiają, że oczyszczacz łączy skuteczność z wysokimi walorami estetycznymi.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LA333

MarkaLIFAair
ModelLA333
Cena3499 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]332
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*41,5
Zalecana maks. kubatura [m³]103,75
Głośność [dB]18-50
Pobór mocy [W]do 50
Liczba prędkości wentylatora20
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH12
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,5%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówfiltr HEPA – 2 lata, filtr węglowy – 5 lat
Waga [kg]10
Gwarancja4 lata

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza LIFAair LA333?

Oczyszczacz LIFAair LA333 ze stacją pomiarową to dobra propozycja dla osób dysponujących dużym budżetem, którym zależy na wysokim komforcie i pełnej kontroli nad stanem powietrza. Funkcjonalność oczyszczacza bez stacji jest znacznie niższa, o czym warto pamiętać przy zakupie. Te oczyszczacze idealne wpisują się w potrzeby polskiego konsumenta.

Ogromna ilość aktywnego węgla gwarantuje, że urządzenie będzie w stanie przez długi czas z wysoką efektywnością usuwać niebezpieczne gazy. Węgiel aktywny w połączeniu z filtrem HEPA kompleksowo likwiduje składniki smogu, a sam oczyszczacz zsynchronizowany ze stacją pomiarową jest w stanie pracować inteligentnie, uwzględniając stężenie kilku groźnych zanieczyszczeń.

Wszystkie te zalety sprawiają, że rekomendujemy modele firmy LIFAAir do rozwiązywania problemu zanieczyszczonego powietrza w polskich domach.

Galeria zdjęć LIFAair LA333

LIFAair LA333 w naszej opinii

Zalety

  • Duża ilość aktywnego węgla gwarantująca szybkie i skuteczne oczyszczanie powietrza z brzydkich zapachów i trujących gazów
  • Solidne wykonanie i ciekawy design
  • Bardzo cicha praca przy dużej wydajności
  • Wygodne sterowanie za pomocą aplikacji
  • Wyróżniająca się stacja pomiarowa prezentująca stan powietrza (CO2, PM2.5., TVOC, temp)
  • Mobilne sterowanie
  • Tryb automatyczny pracujący wg restrykcyjnych norm amerykańskich
  • Płynna regulacja tempa pracy

Wady

  • Dobre osiągi okupione są dość wysoką ceną

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 8 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Tak naprawdę jedyną istotną modernizacją względem wersji UA-KIN40 jest pojawienie się modułu WiFi. Sterowanie mobilne to wygoda, która została przez producenta wyceniona na kilkaset złotych. Czy warto?

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz powietrza Xiaomi – model Air Purifier Elite to …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …

5 stycznia 2024 · 4 minuty czytania

Recenzja TCL TKJ225F WiFi. Niedrogi oczyszczacz zaprojektowany pod chińskie normy

Oczyszczacz powietrza z Wi-Fi i sterowaniem mobilnym poniżej 600 zł. To nie Xiaomi, lecz kolejna chińska marka, próbująca zdobyć polski …