Levoit Core Mini – oczyszczacz biurkowy do mini sypialni

Maciej Kluba
Maciej Kluba
4 minuty czytania

Levoit Core Mini – najważniejsze cechy

Zalety

  • Niska cena
  • Bardzo niskie zużycie prądu

Wady

  • Pobłażliwe podejście do smogu
  • Symboliczna wydajność oczyszczania

Levoit Core Mini to biurkowy oczyszczacz powietrza o malutkiej wydajności, sięgającej 78 m3/h. Symboliczna wydajność przekłada się na symboliczny metraż, na którym urządzenie może być efektywne – ok. 9-10 m². Korzystanie z urządzenia na takim metrażu będzie jednak wiązało się z koniecznością używania najwyższej prędkości oczyszczania, a co za tym idzie odczuwalnym hałasem. Na wolniejszych obrotach nie ma co liczyć natomiast na efektywną filtrację.

Czy warto więc inwestować w biurkowe oczyszczacze powietrza? Naszym zdaniem nie. Jeżeli jednak z różnych względów uważacie Levoita Core Mini za dobrą inwestycję, sprawdźcie najlepsze oferty w linku poniżej

Levoit Core Mini (2023-09-28) – 385 zł (link do ceneo.pl)

Jak Levoit Core Mini oczyszcza powietrze?

Podobnie jak inne oczyszczacze powietrza Levoit, także i model Core Mini wyposażony został w 3-stopniowy system filtracji, za co akurat należy pochwalić producenta. Po zdjęciu obudowy w środku znajdziemy:

  • filtr wstępny, zaprojektowany z myślą o większych zanieczyszczeniach – sierści, włosach, kłębach kurzu,
  • filtr HEPA H13, usuwa pyły smogowe (w tym PM2,5) oraz alergeny takie jak pleśń, pyłki i kurz z dokładnością 99,95%,
  • filtr węglowy, który pochłania szkodliwe gazy, m.in. benzen i formaldehyd, a także neutralizuje zapachy.

Tryby pracy i eksploatacja

Levoit Core Mini wyświetlacz

 Levoit Core Mini, źródło: Levoit.com

Levoit Core Mini posiada dość ograniczony zakres funkcji, sprowadzający się do wyboru prędkości i wyłączenia podświetlenia wyświetlacza. Oczyszczacz charakteryzuje się niewielką, symboliczną wręcz wydajnością oczyszczania, wynoszącą 78 m³/h. W praktyce urządzenie oczyści więc 9,75 m².

W środku znajdziemy jedynie najbardziej podstawowe funkcje, wśród których znalazła się zmiana prędkości oczyszczania (3 do wyboru), timer oraz dioda informująca o potrzebie wymiany filtra.

Brak trybu automatycznego i wskaźników jakości powietrza

Mały rozmiar oczyszczacza oznacza do minimum ograniczone technologie zastosowane wewnątrz. Nie znajdziemy tu więc żadnych czujników jakości powietrza. Urządzenie w żaden sposób nie będzie nam więc komunikować aktualnego stanu powietrza.

Dużym minusem jest także brak trybu auto – to właśnie tryb automatyczny jest dla nas najważniejszym wyznacznikiem dobrze działającego oczyszczacza. Urządzenie to w założeniu powinno bowiem samodzielnie gwarantować odpowiednią filtrację zanieczyszczeń, dopasowując prędkość swojej pracy do aktualnej jakości powietrza. W przypadku modelu Levoit Core Mini nie mamy ani czujników, ani trybu automatycznego, więc cały proces oczyszczania powietrza odbywa się dość enigmatycznie.

Bardzo niski pobór prądu i dość niska głośność

Olbrzymią zaletą malutkiego oczyszczacza Levoit jest jego znikomy pobór prądu. 7 W w najwyższej prędkości to w zasadzie tyle to nic. Należy jednak pamiętać, że urządzenie oferuje przy tym wydajność na poziomie 78 m³/h.

Niewielki jest też hałas generowany przez sprzęt. 44 dB nie powinno być odczuwalne w codziennej eksploatacji. Z drugiej strony pamiętajmy o tym, że jest to pokłosie wspomnianej bardzo niskiej wydajności oczyszczania.

Aromaterapia

Levoit Core Mini Aromaterapia

Tacka na olejki eteryczne w modelu Levoit Core Mini. Źródło: Levoit.com

Levoit Core Mini pozwala na korzystanie z funkcji aromaterapii. Wlewając olejki eteryczne, pamiętajmy jednak, by korzystać z certyfikowanych, naturalnych produktów. Zbiorniczek na olejki eteryczne znajduje się na jednej z bocznych ścianek, u góry urządzenia.

Wygląd

Levoit Core Mini widok z przodu

Levoit Core Mini, widok z przodu. Zródło: Levoit.com

Oczyszczacz powietrza Levoit Core Mini zaprojektowany został z myślą o blatach biurek czy stolików nocnych. Dlatego też sprzęt ten charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, mierząc zaledwie 16.4 x 16.4 x 26.4 cm i ważąc ok. 1 kg.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Levoit Core Mini

MarkaLevoit
ModelCore Mini
Cena385 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza78 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia*10 m²
Zalecana maks. kubatura25 m³
Głośność25-44 dB
Pobór mocydo 7 W
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA≥ 99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów6 mies.
Waga [kg]1
Certyfikatyb.d.
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Zdaniem eksperta:

Levoit Core Mini to typowy oczyszczacz biurkowy. Urządzenie kusi kompaktowym rozmiarem, ale odbywa się to kosztem niskiej wydajności oczyszczania.

W cenie 298 zł ciężko będzie znaleźć inne oczyszczacze powietrza niż właśnie takie kieszonkowe modele, do postawienia na biuru czy stoliku nocnego. Warto jednak dołożyć 100-200 zł i kupić pełnoprawny oczyszczacz powietrza, o wydajności 200-300 m³/h, przeznaczony do metrażu 25-35 m².

Galeria zdjęć Levoit Core Mini

Pozostałe oczyszczacze powietrza Levoit

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …