Oczyszczacze powietrza Levoit Core 300 i 300S (z Wi-Fi) – przeciętność, której warto dać szansę?

Maciej Kluba
Maciej Kluba
6 minut czytania

Levoit Core 300 / Core 300S Smart True HEPA – najważniejsze cechy

Zalety

 • Stosunkowo niska cena (zwłaszcza modelu Core 300)
 • Bardzo małe zużycie prądu i niewielka głośność
 • Zaskakująco dobre wyniki testu oczyszczania powietrza
 • Aplikacja mobilna VeSync (w modelu Core 300S)

Wady

 • Niewielka wydajność – oczyszczacze sprawdzą się na niewielkiej powierzchni
 • Brak trybu automatycznego – konieczność ręcznej regulacji pracy oczyszczacza
 • Brak czujników – brak kontroli nad stanem powietrza w pomieszczeniu
 • Pobłażliwe podejście do smogu – powolne usuwanie zanieczyszczeń

Niemal bliźniacze modele Levoit Core 300 i Levoit Core 300S z wyglądu nie różnią się praktycznie niczym. Pod względem parametrów róznic również nie ma zbyt dużo, jednak są one niezwykle istotne – dotyczą bowiem sterowanie oczyszczaczem oraz wydajności oczyszczania. Tańszy model Core 300 posiada nieco mniejszy CADR, brakuje w nim również modułu Wi-Fi i sterowania mobilnego. Który z bliźniaków warto zatem wybrać?

Levoit Core 300 (2023-09-28) – 549 zł (link do ceneo.pl)

Levoit Core 300S (2023-09-28) – 679 zł (link do ceneo.pl)

Jak Levoit Core 300/300S oczyszcza powietrze?

Levoit Core 300S wraz z filtrem 3w1. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Standardowo w oczyszczaczach powietrza Levoit mamy do czynienia z 3 filtrami: wstępnym, HEPĄ H13 i węglowym. Nie inaczej jest w przypadku opisywanych modeli Core 300 i Core 300S.
W środku znajdziemy bowiem zintegrowany filtr 3w1 o cylindrycznym kształcie. W jego skład wchodzą;

 • filtr wstępny, zaprojektowany z myślą o większych zanieczyszczeniach – sierści, włosach, kłębach kurzu,
 • filtr HEPA H13, usuwa pyły smogowe (w tym PM2,5) oraz alergeny takie jak pleśń, pyłki i kurz z dokładnością 99,95%,
 • filtr węglowy, który pochłania szkodliwe gazy, m.in. benzen i formaldehyd, a także neutralizuje zapachy.

Podobnie jak w innych modelach Levoit, filtr węglowy jest tutaj nakrapiany. Naszą uwagę przykuła jednak skąpa ilość granulek węgla aktywnego. Na przedstawionym niżej zdjęciu widzimy bardzo duże prześwity.

Wnętrze filtra Levoit Core 300S

Z drugiej strony zapewnia to lepszy przepływ powietrza, co prawdopodobnie jest jednym z powodów bardzo dobrego wyniku w teście oczyszczania Levoita 300S.

Cena i żywotność filtrów wymiennych

Levoit Core 300S filtr HEPA 3w1- 139 zł, żywotność 6-8 mies. (link do ceneo.pl)

Tryby pracy i eksploatacja

levoit wyświetlacz
Panel sterowania oczyszczacza Levoit Core 300 i Levoit Core 300S. W nowszym modelu pojawił się kolorystyczny pierścień, sygnalizujący aktualną jakość powietrza. Mamy też ikonkę aktywującą Tryb Auto. Zmieniła się również kolejność ikon. Grafika stworzona na podstawie materiałów producenta Levoit.

Zarówno Levoit Core 300, jak i model 300S posiadają 3 prędkości oczyszczania, które możemy zmienić na panelu sterowania sprzętu. Wyposażona w Wi-Fi wersja Core 300S umożliwia zmiany ustawień, w tym wspomnianej prędkości, w aplikacji mobilnej VeSync.

Oprócz tego standardowo na panelu sterowania znalazły się takie funkcje jak blokada rodzicielska, timer i regulacja podświetlenia. Z naszej perspektywy najważniejszą Ważnym czynnikiem jest obecność trybu automatycznego, który samodzielnie dopasowuje prędkość oczyszczania do aktualnych warunków otoczenia.

Tryb auto – niezbyt restrykcyjny, dostępny tylko w Core 300S.

Obecność trybu automatycznego w modelu 300S zaliczamy oczywiście na plus. Choć sposób jego działania pozostawia sporo do życzenia. Urządzenie za bardzo dobre uznaje powietrze, gdzie poziom pyłów zawieszonych PM2,5 dochodzi do 35 µg/m3.

Tymczasem wg najnowszych wytycznych WHO stężenie PM2,5 w ujęciu dziennym nie powinno przekraczać 15 µg/m3 (wcześniej było to 25 ug/m3). Wobec tego Levoit interpretuje 233% normy PM2,5 jako wciąż zdrowe, bezpieczne powietrze. Oczywiście dotyczy to jedynie modelu 300S, gdyż w poprzednim Core 300 trybu auto nie mieliśmy wcale. Po uruchomieniu trybu, urządzenie potrzebuje ok. 5 sekund, by przeanalizować stan powietrza wokół i na tej podstawie dopasować prędkość pracy.

Levoit Core 300S test oczyszczania powietrza

Kolorowy wskaźnik jakości powietrza

Levoit sygnalizuje stan powietrza za pomocą 4-kolorowego pierścienia, którego kolor zmienia się w zależności od ilości PM2,5 na m3. W praktyce wygląda to tak:

Kolor niebieski – 0-35 µg/m3, bardzo dobra jakość powietrza, praca w trybie sleep

Kolor zielony – 35-75 µg/m3, dobra jakość powietrza, praca w niskiej prędkości

Kolor pomarańczowy– 75-115 µg/m3, średnia jakość powietrza, praca w średniej prędkości

Kolor czerwony – > 115 µg/m3, zła jakosć powietrza, praca w wysokiej prędkości

Jak widzimy, przyjęta przez Levoit metoda interpretacji jakości powietrza jest delikatnie mówiąc dość łagodna. Odbieramy to jako wadę, gdyż urządzenie komunikuje swoim użytkownikom dobrą jakość powietrza, gdy w rzeczywistości jest ono dalekie od czystego i zdrowego.

Aplikacja mobilna VeSync

Levoit Core 300S przód

Levoit Core 300S wraz z aplikacją mobilną VeSync. Materiały producenta Levoit.

Levoit Core 300S nie bez powodu nosi przydomek Smart. W przeciwieństwie do zwykłego Core 300, model oznaczony literką „S” wyposażony jest w moduł Wi-Fi, który pozwala korzystać z aplikacji mobilnej VeSync.

Łącząc się z nią, możemy zdalnie sterować urządzeniem z dowolnego miejsca, mając wygodny dostęp do funkcji zmiany prędkości, trybu pracy, timera oraz przede wszystkim cyfrowych odczytów aktualnego poziomu PM2,5

Najciekawsza z naszego punktu widzenia jest jednak funkcja wyboru 3 rodzajów pracy automatycznej – Default (domyślna), Quiet (cicha) i Efficient (wydajna). Ta ostatnia opcja nie jest jednak pracą automatyczną, gdyż urządzenie utrzymuje wtedy po prostu stałą moc oczyszczania powietrza, w zależności od wybranych przez nas ustawień metrażu.

Aplikacja mobilna Levoit

Bardzo mały pobór prądu i naprawdę cicha praca

Zaletami oczyszczaczy o małej mocy są z reguły cicha praca oraz niewielki pobór prądu. Nie inaczej jest w przypadku Levoita Core 300S, który może pochwalić się naprawdę znikomym poborem prądu. W naszym teście poboru prądu

Pomiar poboru prądu Levoit Core 300SZaletami oczyszczacza powietrza Levoit są cicha praca i niewielkie zużycie prądu. W trybie Sleep urządzenie generuje jedynie 24 dB. Przy najwyższej prędkości wartość ta rośnie do 52 dB. Pobór prądu wynosi jeszcze mniej, gdyż sięga od 2,5 do jedynie 9,5 W (w zależności od aktualnie wybranego trybu pracy).

Wygląd

levoit core 300s przod bok

Levoit Core 300S. Widok z boku. Zródło: Levoit.com

Levoit Core 300/Levoit Core 300S to zgrabny, okrągły oczyszczacz w kompaktowym rozmiarze. Biały plastikowa obudowa prezentuje się całkiem solidnie. Na górze urządzenia umiejscowiony jest panel sterowania. Filtrowane powietrze zaciągane jest przez dziurki w dolnej części obudowy.

Obydwie wersje, zarówno Core 300, jak i Core 300S mierzą 22 x 22 x 36 cm. Urządzenia te różnią się natomiast wagą. Starsza wersja jest również, o dziwo, nieco cięższa ważąc 3,4 kg. Nowszy model 300S waży zaś 2,7 kg.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Levoit Core 300/300S

MarkaLevoit
ModelCore 300 / 300S
Cena549/ 679 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza187 / 195 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia*23,5 / 24,5 m²
Zalecana maks. kubaturaok. 59 m³
Głośność25-50 dB
Pobór mocydo 45 W / do 23 W (300S)
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA≥ 99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów6-8 mies.
Waga [kg]2,7
Certyfikatyb.d.
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Zdaniem eksperta:

Levoit Core 300 i Levoit Core 300S to bliźniacze modele, które nieco różnią się od siebie. Core 300S wyróżnia się aplikacją mobilną, nieco wyższym CADRem i, przede wszystkim, trybem auto oraz wskaźnikiem jakości powietrza.

Wciąż jednak w przedziale ok. 600-900 zł, możemy znaleźć bardziej wydajne urządzenia, jak chociażby Winix ZeroXiaomi AP 4 Lite czy Klarta Forste 4.

Galeria zdjęć Levoit Core 300/300

FAQ, – najczęstsze pytania

Ze względu na swoją niewielką moc i małe gabaryty, Levoit Core 300S może być dobrym wyborem do małych sypialni. Cicha praca i dość szybkie oczyszczanie powietrza sprawią, że urządzenie sprawdzi się świetnie w pokojach do 24 m2

Filtry do oczyszczacza powietrza Levoit Core 300S kosztują ok. 130-140 zł od sztuki. Producent oferuje kilka rodzajów filtrów w zależności od potrzeb. Podobnie jak w przypadku Xiaomi mamy tu filtry antybakteryjne, antyzapachowe oraz HEPA, oznaczone różnymi kolorami.

Oznaczenie „S” to skrót od „Smart”. Levoit Core 300S wyposażony jest w moduł Wi-Fi, który umożliwia połączenie z aplikacją mobilną i opcję sterowania głosowego. Jest on również nieco bardziej wydajny od standardowego modelu Levoit Core 300 (195 vs 187 m3/h CADR)

Pozostałe oczyszczacze powietrza Levoit:

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …