IDEAL AP 80 Pro to oczyszczacz powietrza wyprodukowany w Niemczech przez firmę Ideal Health. Urządzenie wyróżnia się na tle innych oczyszczaczy wysokim współczynnikiem CADR, który wynosi aż 675 m³/h. Czy szybki przepływ powietrza oraz pozostałe cechy Ideal AP 80 Pro sprawiają, że jest to sprzęt warty swojej ceny?

Cena Ideal AP 80 Pro (2023-09-27) – 6299 zł (link do Ceneo.pl)

Oczyszczanie powietrza

Wewnątrz oczyszczacza znajduje się zintegrowany filtr 360°, złożony z trzech elementów:

 • filtra wstępnego, przeznaczonego do usuwania dużych zanieczyszczeń,
 • pięciowarstwowego filtra HEPA H14, wychwytującego pyły, bakterie, część wirusów i alergeny wziewne,
 • filtra węglowego, pochłaniającego benzen, formaldehyd i inne gazy oraz brzydkie zapachy.

Skład systemu filtracyjnego Ideal AP 80 Pro jest zatem podobny jak w przypadku znacznej części pozostałych oczyszczaczy powietrza. Pewną innowację stanowi natomiast forma filtra, która według producenta ma zapewnić jeszcze wyższą skuteczność oczyszczania, a także umieszczony w jego wnętrzu chip, który dba o to, aby oczyszczacz nie pracował w przypadku zużycia filtra lub nieprawidłowego zamontowania go. Na uwagę zasługuje też wysoka klasa filtra HEPA, której dokładność wynosi 99,99%. Zintegrowany filtr należy wymieniać mniej więcej co dwa lata, co wiąże się z wydatkiem około 836 zł.

Filtr 360° w oczyszczaczu Ideal AP 80

Tryb pracy i eksploatacja

Ideal AP 80 Pro to oczyszczacz powietrza, który jest w stanie samodzielnie dostosować swoje ustawienia do aktualnego stanu powietrza, ponieważ posiada czujniki monitorujące poziom pyłów i gazu oraz obecność brzydkich zapachów.

Urządzenie zostało też wyposażone w trójkolorowy wskaźnik jakości powietrza, który ułatwia użytkownikowi wybór odpowiedniego tempa filtracji spośród pięciu dostępnych prędkości.

Informacje o aktualnie wybranych ustawieniach prezentowane są na wyświetlaczu, natomiast ich zmiany, a także włączenia lub wyłączenia oczyszczacza można dokonać za pomocą aplikacji mobilnej bądź pilota. To jedna z cech Ideal AP 80 Pro, która korzystnie wpływa na komfort użytkowania.

Istotne znaczenie ma również dostępność programatora czasowego, umożliwiającego zaplanowanie uruchomienia bądź zakończenia filtracji po upływie 1, 2, 4 albo 8 godzin. Rodziny z małymi dziećmi z pewnością docenią też fakt, że Ideal AP 80 Pro ma blokadę rodzicielską.

Mimo swojej wydajności sprzęt pracuje cicho. W najwolniejszym trybie emituje zaledwie 18,7 dB, co uznaje się za dźwięk niesłyszalny. Ideal AP 80 Pro jest także sprzętem energooszczędnym, nie licząc najszybszej prędkości, po uruchomieniu której zużycie prądu zwiększa się do 175 W.

Wygląd

Ideal AP 80 nie należy do najmniejszych oczyszczaczy (jego wymiary to 66,8 x 46,8 x 27,5), ale trzeba pamiętać o tym, że jest przeznaczony jest także do dużych powierzchni. Prezentuje się dość dobrze, a prosty kształt i stonowana kolorystyka pozwalają na wykorzystanie go we wnętrzach urządzonych w różnym stylu. Jakość materiałów odzwierciedla fakt, że oczyszczacz klasy premium.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Ideal AP 80 Pro

MarkaIdeal
ModelAP 80 Pro
Cena6299 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]675
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*84
Zalecana maks. kubatura [m³]211
Głośność [dB]18,7, 28,8, 37,3, 46,7, 63,4
Pobór mocy [W]6, 10, 14, 30, 175
Liczba prędkości wentylatora5
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH14
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,99%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówdo 2 lat
Waga [kg]18
CertyfikatyECARF, Institut Schwarzkopf
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Ideal AP 80 Pro ?

CADR 675 m³/h oznacza, że urządzenie zapewnia wysoką skuteczność w pomieszczeniach o wielkości do 84 m². Niewiele oczyszczaczy sprawdza się na tak dużej powierzchni, dlatego warto polecić Ideal AP 80 Pro osobom, które potrzebują sprzętu w dużych pomieszczeniach.

Oczywiście oczyszczacz będzie dobrym rozwiązaniem także do mniejszych powierzchni, gdzie będzie potrzebował korzystać z mniejszej mocy, co będzie skutkowało komfortem akustycznym.

Stanowi on świetną propozycję antysmogową i antyalergiczną, ponieważ wysoka klasa filtra HEPA i certyfikat ECARF gwarantują, że oczyszczacz znakomicie radzi sobie z alergenami wziewnymi i bardzo skutecznie usunie wszystkie pyły z powietrza.

Cena Ideal AP 80 Pro

Cena Ideal AP 80 Pro (2023-09-27) – 6299 zł (link do Ceneo.pl)

Galeria zdjęć Ideal AP 80 Pro

Ideal AP 80 Pro w naszej opinii

Zalety

 • Bardzo dobra wydajność
 • Tryb automatyczny
 • Możliwość sterowania aplikacją
 • Bardzo cicha praca
 • Niskie zużycie energii na czterech pierwszych prędkościach
 • Rewelacyjny zestaw filtrów z filtrem HEPA H14 włącznie

Wady

 • Wysokie zużycie prądu na najwyższej prędkości (będzie rzadko używane)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

5 komentarzy

 • <cite class="fn">Ania</cite> <span class="says">says:</span>

  Chyba najlepszy i najcichszy oczyszczacz na rynku! Super czuły i wydajny! Ogarnia całe nasze wysokie poddasze a dodatkowo doskonała, intuicyjna aplikacja do jego sterowania poprzez IOS’a. Polecam!

 • <cite class="fn">Ania</cite> <span class="says">says:</span>

  Chyba najlepszy i najcichszy oczyszczacz na rynku! Super czuły i wydajny! Ogarnia całe nasze wysokie poddasze a dodatkowo doskonała, intuicyjna aplikacja do jego sterowania poprzez IOS’a. Polecam!

 • <cite class="fn">Edward Trapp</cite> <span class="says">says:</span>

  Fakt że u szczytu rankingu stoi oczyszczacz bez funkcji nawilżacza sporo mówi o tym zestawieniu.

  • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

   Dziękujemy za uwagę.
   Oceniamy skuteczność w usuwaniu smogu, ale funkcja nawilżania jest dodatkowo punktowana. Nie wszyscy Użytkownicy potrzebują nawilżacza, zatem nie jest on wyznacznikiem w ocenianiu możliwości sprzętu. W starszym budownictwie często pojawia się odwrotny problem – wadliwa wentylacja prowadzi do zbyt dużej wilgotności, więc nawilżacz jest niewskazany.
   Ideal AP 80 Pro ma wysokiej klasy filtr, dużą wydajność, a przy czym ma wysoką kulturę pracy oraz certyfikacje. Stąd takie wysokie miejsce w rankingu możliwości 🙂

   Niezależnie od rankingu, przygotowujemy zestawienie oczyszczaczy z funkcją nawilżania oraz zestawów nawilżacz + oczyszczacz. To pomoże własnie osobom z problemem niskiej wilgotności w domu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …