Ideal AP 60 Pro to oczyszczacz powietrza, którego producentem jest niemiecka marka Ideal Health, a polskim dystrybutorem firma Opus. Sprzęt kosztuje 5199 zł i jest rekomendowany do dużych pomieszczeń. Czy rzeczywiście gwarantuje wysoką wydajność i zasługuje na swoją cenę?

Cena Ideal AP 60 Pro (2023-09-27) – 5199 zł (link do Ceneo.pl)

Oczyszczanie powietrza

Urządzenie zostało wyposażone w zintegrowany filtr 360°, w skład którego wchodzą:

  • filtr wstępny, zatrzymujący duże zanieczyszczenia, w tym sierść i kurz,
  • pięciowarstwowy filtr HEPA H14, wykazujący wysoką efektywność w eliminacji pyłów, alergenów i bakterii,
  • filtr węglowy, który pochłania zanieczyszczenia gazowe i usuwa z powietrza niepożądane zapachy.

W Ideal AP 60 Pro znajduje się zatem standardowy zestaw filtrów wykorzystywanych w oczyszczaczach powietrza. Na uwagę zasługuje wysoka klasa filtra HEPA, której skuteczność szacowana jest na 99,99%. Według producenta filtr starcza na 2 lata. Za jego wymianę trzeba zapłacić 1149 zł.

Filtr 360° w oczyszczaczu Ideal AP 60

Tryb pracy i eksploatacja

Oczyszczacz Ideal AP 60 pracuje w pięciu prędkościach. Wybór odpowiedniego tempa filtracji ułatwia trójkolorowy wskaźnik czystości powietrza. Użytkownik może też korzystać z trybu automatycznego, w którym sprzęt samodzielnie dostosowuje swoje ustawienia do poziomu zanieczyszczeń w oparciu o informacje pochodzące z trzech wskaźników, monitorujących pyły, gaz i zapachy.

Sprzęt zapewnia wysoki komfort użytkowania, ponieważ można nim sterować za pomocą pilota albo aplikacji mobilnej. Ponadto wyposażono go w programator czasowy, pozwalający na zaplanowanie czasu włączenia albo wyłączenia filtracji po upływie 1, 2, 4 bądź 8 godzin.

Producent uwzględnił również potrzeby rodzin z małymi dziećmi, dlatego urządzenie ma blokadę rodzicielską, dzięki której rodzice mogą zadbać o to, aby nie doszło do niepożądanego wyłączenia lub zmiany ustawień sprzętu. Informacja o aktualnym stanie pracy prezentowana jest na wyświetlaczu.

CADR Ideal AP 60 Pro to 600 m³/h. To zbyt mało, aby zapewnić wysoką skuteczność w przypadku powierzchni o 90 m², o której wspomina producent, ale wystarczająco dużo, żeby urządzenie można było polecić do pomieszczeń o wielkości 75 m³/h. Mimo wysokiej wydajności sprzęt pracuje bardzo cicho. W dwóch najwolniejszych trybach generuje mniejszy hałas niż tykający zegar. Jednocześnie oczyszczacz zużywa niewiele energii, co ma korzystny wpływ na koszty eksploatacji.

Prezentacja Ideal AP 60 Pro

Wygląd

Oczyszczacz ma 66,8 x 46,8 x 27,5 cm, co można uznać za niezbyt duże wymiary, jeżeli weźmie się pod uwagę powierzchnię, z myślą o której został zaprojektowany. Prosty kształt i stonowana kolorystyka sprawiają, że pasuje do różnych wnętrz.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Ideal AP 60 Pro

MarkaIdeal
ModelAP 60 Pro
Cena5199 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]561
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*70
Zalecana maks. kubatura [m³]175
Głośność [dB]16,5, 26,5, 33,6, 42,9, 56,6
Pobór mocy [W]6, 9, 12, 23, 90
Liczba prędkości wentylatora5
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH14
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,99%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówdo 2 lat
Waga [kg]18
CertyfikatyECARF, Institut Schwarzkopf
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Ideal AP 60 Pro ?

Pod względem przepływu powietrza Ideal AP 60 Pro nie ma zbyt wielu konkurentów, dlatego jest jedną z propozycji, na które powinny zwrócić uwagę osoby poszukujące sprzętu skutecznego na dużych powierzchniach.

Spełni on oczekiwania użytkowników, którzy przywiązują wagę do komfortu, a także alergików, którym potrzebny jest sprzęt gwarantujący wysoką dokładność w usuwaniu pyłków, sierści, pleśni i kurzu, co potwierdza certyfikat ECARF.

rankingu oczyszczaczy powietrza w Możliwościach, ten oczyszczacz zajmuje 4 miejsce!

Cena Ideal AP 60 Pro

Cena Ideal AP 60 Pro (2023-09-27) – 5199 zł (link do Ceneo.pl)

Galeria zdjęć Ideal AP 60 Pro

Ideal AP 60 Pro w naszej opinii

Zalety

  • Wysoki CADR
  • Cicha praca
  • Niskie zużycie prądu (poza najwyższą prędkością)
  • Mobilne sterowanie
  • Tryb automatyczny

Wady

  • Wysoka cena filtra

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

· 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

· 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

· 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …

· 3 minuty czytania

Oczyszczacz powietrza Hama Basic. Warty uwagi model?

Hama Basic jest (jak sama nazwa oczyszczacza wskazuje) najbardziej podstawowym oczyszczaczem powietrza w ofercie producenta. To prosty i tani oczyszczacz …

· 4 minuty czytania

Recenzja TCL TKJ225F WiFi. Niedrogi oczyszczacz zaprojektowany pod chińskie normy

Oczyszczacz powietrza z Wi-Fi i sterowaniem mobilnym poniżej 600 zł. To nie Xiaomi, lecz kolejna chińska marka, próbująca zdobyć polski …