Oczyszczacze powietrza Dyson to w dużej mierze sprytne połączenia kilku urządzeń lub funkcjonalności w jedno. Nie inaczej jest w tym przypadku, gdzie otrzymujemy oczyszczacz z nawilżaczem i wentylatorem powietrza. Przerażać może nieco tylko wysoka cena urządzenia, które kosztuje blisko 3 tysiące złotych.

To, co naprawdę spodobało nam się w Dysonie, to precyzyjne i żwawo reagujące czujniki jakości powietrzaNie możemy natomiast usprawiedliwić wysokiej ceny oczyszczacza w stosunku do ostatecznie niewielkiej wydajności oczyszczania i przeciętnej wydajności nawilżania. Większość przepływającego powietrza jest jedynie multiplikowana, by zwiększyć podmuch powietrza (wentylacja), a jedynie część poddawana jest filtracji (oczyszczanie).

Dyson Purifier Cool Autoreact PH3A w skrócie

Zalety

 • 5-litrowy zbiornik na wodę
 • Tryb auto
 • Dokładne czujniki jakości powietrza powietrza
 • Funkcja swing
 • Pilot

Wady

 • Wysoka cena
 • Kiepski stosunek ceny do wydajności
 • Brak aplikacji mobilnej

Zobacz ranking 127 oczyszczaczy powietrza >

Cena oczyszczacza Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A

Cena oczyszczacza powietrza Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A (2023-09-19) – 2999 zł

Zobacz na Ceneo.pl

Jak Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A usuwa zanieczyszczenia?

Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A wykorzystuje ten sam zintegrowany filtr, który znajdziemy w innych oczyszczaczach powietrza Dyson. W skład trójstopniowego filtra wchodzą:

 • filtr HEPA H13, wychwytujący z powietrza pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny, bakterie i wirusy,
 • filtr węglowy, odpowiedzialny za usuwanie zanieczyszczeń gazowych, w tym lotnych związków organicznych.
 • filtr wstępny (siateczka) – siateczkowy filtr wstępny pokrywa zintegrowane filtry HEPA i węglowy

Nieco niżej znajdziemy też drugi filtr w formie dysku ewaporacyjnego. Jest to filtr nawilżacza, który ma za zadanie wychwytywać pył, jak również bakterie czy wirusy z wody.

Jest też lampa UV, która jednak ma za zadanie sterylizować zbiornik z wodą, chroniąc go przed namnażaniem bakterii. Takie rozwiązanie jest naszym zdaniem całkiem sensowne.

Jeśli chodzi o efektywność filtr HEPA jest ona tutaj dokładnie taka sama, jak w wielu innych oczyszczaczach powietrza. Na swojej stronie producent zamieścił następującą informację:

Tylko najnowsze oczyszczacze powietrza Dyson posiadają w pełni uszczelnioną filtrację HEPA H13

Aby uniemożliwić powrót zanieczyszczonego powietrza do pomieszczenia, w naszym najnowszym oczyszczaczu nie tylko filtr jest uszczelniony zgodnie ze standardem HEPA H13, ale cała konstrukcja urządzenia.

Standard HEPA odnosi się wyłącznie do filtrów HEPA i dotyczy dokładności wychwytywania cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Według klasyfikacji filtr HEPA klasy H13 zapewnia dokładność na poziomie 99,95%. Standard HEPA nie mówi nic na temat uszczelnienia samego oczyszczacza. Nieco naciągane jest również stwierdzenie, iż oczyszczacz Dyson jako jedyny jest zgodny ze standardem HEPA H13, gdyż taką klasyfikację uzyskały filtry znajdujące się w wielu innych oczyszczaczach, np. Klarta, Philips, Sharp czy Samsung.

Cena i żywotność filtrów oczyszczacza Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A

Wymiana filtrów w Dysonie Humidify Cool Autoreact PH3A

Wymiana filtrów w Dysonie Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A. Materiały producenta Dyson

Producent deklaruje, iż w przypadku korzystania z oczyszczacza przez ok. 12h dziennie, hybrydowy filtr 360° powinien wystarczać na ok. 12 miesięcy użytkowania

Filtr 360° HEPA+Carbon – cena 400 zł, żywotność 12 miesięcy, (sprawdź na Dyson.pl)

Tryb pracy i eksploatacja Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A

Dyson przyzwyczaił nas do wielu dostępnych prędkości nawiewu. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Oprócz tego mamy też dostępny tryb automatyczny. W przypadku nawilżania przydają się higrometr (wilgotnościomierz) i higrostat (ustawienie docelowej wilgotności pomieszczenia).

Mnogość precyzyjnych czujników

Złego słowa nie możemy powiedzieć o czujnikach. Oczyszczacze powietrza Dyson wykorzystują precyzyjne sensory, które w naszych testach z wykorzystaniem różnych substancji stałych i zapachowych, z reguły reagowały szybko, stopniowo zwiększając lub zmniejszając wskazania na wyświetlaczu LCD. Adekwatnie do zewnętrznych mierników. miernikami. Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A mierzy:

 • stężenie pyłu zawieszonego PM2,5
 • poziom lotnych związków organicznych,
 • wilgotność powietrza,
 • temperaturę.

Sterowanie – panel, pilot, ale brak aplikacji

Sterowanie oczyszczaczem powietrza Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A możliwe jest poprzez panel dotykowy i pilot. Co dziwne, w modelu za niemal 3 tysiące złotych brakuje wi-fi. Brak możliwości sterowania aplikacją nie wpływa oczywiście w żaden sposób na efektywność oczyszczania, niemniej jest to wygodne rozwiązanie.

Dodatkowe funkcje

Kolejna zaleta to funkcja swing. Głowica wentylatora obraca się pod kątem 350°. Oprócz tego mamy również wskaźnik zużycia filtra oraz timer.

Zobacz ranking 127 oczyszczaczy powietrza >

Wygodna konstrukcja – samoczyszczenie zbiornika na wodę i lampa UV.

Na plus oczyszczacza powietrza Dyson możemy też zaliczyć projekt, który ma za zadanie ułatwić użytkownikowi codzienne korzystanie i konserwację urządzenia. Podoba nam się funkcja cyklicznego samodzielnego czyszczenia zbiornika na wodę, która ma zapobiegać osadzania się kamienia. Lampa Ultraviolet Cleanse przyczynia się do neutralizacji bakterii i nieprzyjemnych zapachów.

Niewiadoma wydajność oczyszczania Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A

Przepływ powietrza Dysona Purifier Cool Autoreact TP7A został przez producenta oszacowany na 115 m³/h. Podobnie jak w przypadku poprzednich urządzeń tej marki mamy tutaj do czynienia z wydajnością cyrkulatora. Tylko niewielka część tego powietrza przepływa przez filtry, dlatego CADR będzie wynosił tutaj około 230 m³/h. Co za tym idzie, oczyszczacz powietrza Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A sprawdzi się w pokoju o metrażu do 28 m²

Wygląd oczyszczacza powietrza Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A

Salon Dyson Humidify Cool Autoreact PH3A

Multiplikacja strumienia powietrza przez Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A. Materiały producenta Dyson

Design Dyson Purifier Humidify+ Cool Autoreact PH3A nawiązuje mocno do starszych modeli tej marki. Z pewnością zatem znajdzie swoich zwolenników i będzie pasować do nowoczesnych aranżacji. Warto jednak wiedzieć, iż urządzenie zajmuje sporo miejsca – 92,5 x 31,2 x 31,2 cm i waży aż 8 kg.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A

MarkaDyson
ModelPurifier Humidify+Cool Autoreact PH3A
Cena2999 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrzaok. 230 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia*28,5 m²
Zalecana maks. kubatura72 m³
Głośność41,5 do 61,5 dB
Pobór mocy45 W
Liczba prędkości wentylatorab.d.
Filtr wstępnyTak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,5%
Filtr węglowyTak
Żywotność filtrów12 miesięcy
Waga8 kg
Certyfikatyb.d.
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz DYSON Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A oczyszczacz 3w1?

Wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza Dyson moglibyśmy polecić osobom, które lubią wielofunkcyjne urządzenia lub są miłośnikami gadżetów. Muszą się one jednak liczyć z naprawdę dużym wydatkiem. Za około 3 tysiące złotych można kupić chociażby 3 Winixy Zero (oczyszczacz) lub 2 Sharpy KC-D40 (oczyszczacz z nawilżaczem).

Galeria zdjęć Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A

FAQ najczęstsze pytania o Dyson Purifier Humidify+Cool Autoreact PH3A

Producent oczyszczaczy Dyson nie podaje współczynnika CADR. Naszym zdaniem, model ten szacunkowo sprawdzi się on na ok. 25-30 m2.

Oczyszczacz powietrza Dyson ma kilka atutów, które wyróżniają go na tle konkurencji. Nie tłumaczą one zbyt wysokiej ceny, jak na oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

Źródła:
Strona producenta https://dyson.pl/

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …