Sprawdź ofertęPrzejdź do rankingu

Coway Airmega 300s to oczyszczacz powietrza koreańskiej marki Coway cechujący się wysoką wydajnością oczyszczania oraz nietypowym designem. Oczyszczacz posiada pojemne filtry oraz system oszczędzania energii. Czy warto go kupić?

Cena Coway Airmega 300s (2023-09-18) – 2299 zł (Link do Ceneo.pl).

Oczyszczanie powietrza

Coway Airmega mimo kompaktowego rozmiaru do oczyszczania powietrza wykorzystuje aż 6 filtrów. Wszystko dzięki systemowi Smart Dual Power, czyli wykorzystania podwójnej filtracji – z obu stron urządzenia znajdują się wentylatory oraz filtry. W efekcie czego oczyszczacz zasysa i oczyszcza dużo więcej powietrza z każdej strony urządzenia. Do oczyszczania wykorzystuje:

 • 2 x filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu np. kurz. To jedyny filtr, który nie podlega wymianie, konserwacja polega na oczyszczaniu filtra z kurzu i zanieczyszczeń co 2-4 tygodnie.
 • 2 x filtr węglowy to drugi w kolejności filtr, odpowiedzialny za usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz trujących gazów jak np. dym papierosowy czy formaldehyd. 
 • 2 x filtr HEPA H13 zatrzymuje najdrobniejsze cząsteczki i wykazuje dużą skuteczność (99,95%) w usuwaniu głównych składników smogu czyli PM2,5 czy PM10. Podobnie jak z pozostałymi filtrami, filtr HEPA znajduje się pod obu stronach oczyszczacza, a to oznacza jeszcze lepszą ochronę antysmogową oraz antyalergiczną.

Cena filtrów HEPA H13 i węglowego – 299 zł, producent przewiduje żywotność do 12 miesięcy.

Tryb pracy i eksploatacja

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300s posiada 3 prędkości wentylatora. Oprócz tego posiada tryb „Sleep” wybierany ręcznie u góry oczyszczacza zaraz obok pozostałych prędkości. Oprócz tego posiada 2 tryby automatyczne.

Tryby automatyczne w Coway Airmega 300s:

 • tryb „Smart – Auto” – oczyszczacz pracujący w tym trybie dopasowuje prędkość do aktualnej jakości powietrza. Zalecany jest użytkownikom ze względu na wygodę oraz lepszą ochronę zdrowia – oczyszczacz na bieżąco kontroluje zanieczyszczenia w powietrzu i na podstawie czujnika jakości powietrza, dopasowuje automatycznie prędkość.

W Coway Airmega znajduje się jeden czujnik jakości powietrza:

 • czujnik cząstek (działa na podstawie stężenia pyłu PM2,5)- użytkownik ma możliwość regulacji czułości czujnika – od czułego do normalnego i mniej czułego. Należy to zrobić przytrzymując przycisk podświetlenia i prędkości pracy.Źródło: materiały producenta
Coway Airmega 300s instrukcja

Źródło: materiały producenta

O"czyszczacz powietrza Coway Airmega front

O jakości powietrza informuje kolorowy pierścień LED z jednej ze stron oczyszczacza. Kolor niebieski lub zielony informuje o czystym powietrzu, stopniowo zmienia się w zielony lub żółty, zaś o bardzo brudnym powietrzu świadczy kolor czerwony. Coway Airmega nie posiada wyświetlacza.

Pracę oczyszczacza można sterować przy pomocy aplikacji albo fizycznie włączając przyciski zaraz przy wylocie powietrza.

Oczyszczacz posiada dedykowaną aplikację COWAY IOCare dostępną w systemie operacyjnym Android i iOS pozwalającą na sterowanie oczyszczaczem. Z poziomu aplikacji użytkownik może kontrolować bieżącą pracę urządzenia, przełączać tryby, sprawdzić zużycie filtrów czy zaprogramować pracę oczyszczacza w trybie nocnym.

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega posiada timer, pozwalający ustawić automatyczne wyłączenie się urządzenia po upływie 1, 4 lub 8 godzin. Coway Airmega został wyposażony we wskaźnik zużycia filtrów, który informuje o konieczności wymiany filtrów. 

Oczyszczacz posiada uchwyty, dzięki którym można łatwo przenosić urządzenie pomiędzy pokojami.

Wygląd

Coway Airmega posiada niestandardowy design – oczyszczacz stoi na plastikowych nóżkach, jednak mimo jego wysokość jest standardowa – wymiary wynoszą 53,2 x 34,5 x 34,5 cm. Urządzenie dostępne w kolorze białym.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Coway Airmega 300s

MarkaCoway
ModelAirmega 300s
Cena2299 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]490
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*61,25
Zalecana maks. kubatura [m³]153,25
Głośność [dB]22-50
Pobór mocy [W]56,2-57
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAtak
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPAH13
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówdo 12 miesięcy
Waga [kg]12
CertyfikatyECARF, PZH
Gwarancja3 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300s?

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300s to wydajny oczyszczacz o niskich kosztach eksploatacji – filtry w zestawie są podwójne (2x HEPA i 2x węglowy) i kosztują 299 zł, co można uznać za atrakcyjną cenę. Względnie cicha praca, wysokiej klasy filtry HEPA oraz podwójne zasysanie powietrza to mocne strony tego urządzenia. Według producenta oczyszczacz będzie odpowiedni do 70 m², jednak rekomendujemy powierzchnię do max. 61 m².

Dla osób poszukujących zdalnego sterowania, to ten model posiada moduł WiFi i aplikację, dzięki której można w pełni kontrolować pracę oczyszczacza.

Oprócz standardowej 3 letniej gwarancji na wszystkie oczyszczacze Coway (StormClassic), producent do końca roku dodaje dodatkowe 2 lata gwarancji. 

Galeria zdjęć Coway Airmega 300s

Coway Airmega 300s w naszej opinii

Zalety

  • Kolorystyczny wskaźnik jakości powietrza

  • Cicha praca

  • Tryb automatyczny działający na podstawie czujnika cząstek (pyłu PM2,5)

  • Pojemne podwójne filtry

Wady

 • Brak numerycznego wskaźnika PM2,5

Cena Coway Airmega 300s

Oczyszczacz Coway Airmega 300s dostępny jest w oficjalnej dystrybucji w cenie 2299 zł (Link do Ceneo.pl) cena z dnia 18.09.2023). Polecamy zakup oczyszczacza z oficjalnej sieci dystrybucji, by otrzymać pełną obsługę serwisową.

10 komentarzy

 • <cite class="fn">Lukasz Aleksander Macha</cite> <span class="says">says:</span>

  Recenzja bardzo dobra. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jeden szczegół który dość poważnie wprowadza użytkowników w błąd. Wszystkie modele Coway dostępne na polskim rynku wyposażone są w laserowy czujnik który z powodzeniem bada PM2,5. Nie ma natomiast wskaźnika PM2,5 czyli nie pokazuje liczbowo stężenia. To i dobrze i źle. Z jednej strony taki wyświetlacz daje użytkownikowi dość szczegółową informację o jakości powietrza z drugiej strony wskazania takich wyświetlaczy często wprowadzają w błąd. Praktycznie wszyscy producencie oczyszczaczy z tą funkcją mają problem żeby ich produkty pokazywały właściwe stężenia. Pokazują to opinie wielu użytkowników.
  Oczyszczacze dostępne w Polsce mają już certyfikat PZH i są objęte 5 letnią gwarancją.

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Dziękujemy za komentarz. Wkrótce poprawimy wskazane rzeczy.

   Proszę jeszcze o informacje:
   1. Czy 5-letni okres gwarancyjny ma być standardem w polskiej dystrybucji?
   2. Co oznaczają poszczególne kolory: Good, Normal, Bad, Very Bad w modelu Coway Airmega?

   • <cite class="fn">Lukasz Aleksander Macha</cite> <span class="says">says:</span>

    Gwarancja 5 lat jest narazie ofertą do końca 2019 ale nie wykluczamy jej przedłużenia albo utrzymania na stałe. Jest to układ 3+2 czyli już deklarujemy bazową gwarancję 3 letnią na stałe a 2 lata są narazie dodane jako promocja ale na pełnych warunkach ogólnej gwarancji bez konieczności rejestracji zakupu i bez żadnych wyłączeń.
    Kolory oznaczają kolejne poziomy zanieczyszczenia. Kolejne (zaczynając od niebieskiego) pojawiają się w zależności od ustawień czułości czujnika laserowego. W każdym Coway są trzy zapisane ustawienia systemu pomiarowego: ograniczona czułość, standardowy, bardzo czuły. Oczywiście domyślenie czujnik ustawiony jest w trybie standardowym. To tyczy się wszystkich trzech modeli. Dysponujemy rozwinięciem tego systemy wskaźnika kolorystycznego. Dostaliśmy dokładny algorytm który decyduje o wyborze koloru. Jak uda nam się przedstawić te dane w bardziej przystępnej odsłonie dla użytkowników to podzielimy się z wami tą informacją. Co bardzo ważne algorytm pomiarowy nie bazuje tylko i wyłącznie na PM2.5, Bada wszystkie cząsteczki stałe i te większe i te mniejsze dzięki temu jest znacznie bardziej skuteczny i uniwersalny niż w tych urządzeniach które nastawione są na badanie i wskazywanie tylko PM2.5 To oczywiście nasze zdanie i doświadczenie i nie tyczy się wszystkich konkurencyjnych urządzeń.

    Powyższe uwagi i informacje tyczą się wszystkich trzech modeli Coway (classic, storm i airmega 300S). Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wasza gotowość do zmian. Pozostaję do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań.

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

     Dziękuję za odpowiedź.

     Czekamy na info o korelacji PM2.5 z kolorami (ewentualnie info, jak działa tryb auto). Ta frakcja stała się standardem w ocenie jakości powietrza i w wymiarze praktycznym nie ma uzasadnienia, by mierzyć i pokazywać PM10, PM2.5 i PM1, bo jeśli są pochodzenia smogowego, to występują w dość skorelowanych ilościach.

     Standardowo w recenzjach nie piszemy o promocyjnych okresach gwarancyjnych, bo takowe się pojawiają i znikają, ale dodamy to info teraz, bo jest warte wspomnienia.

    • <cite class="fn">Marcin Cin</cite> <span class="says">says:</span>

     Czy oferta na gwarancję została przedłużona na 2020? Czy to jest gwarancja u producenta. Np. na Morele.net pokazuje gwarancję tylko 2 lata.

    • <cite class="fn">Karolina Tomczynska</cite> <span class="says">says:</span>

     Czy już wiadomo dokładnie jak działa algorytm w poszczególnych trybach działania (ograniczona czułość, standard, wysoka czułość) urządzenia? Może być w formie mniej przystępnej, jeżeli nie ma takiego opracowania 🙂 W aplikacji informacji o PM 2.5 rozumiem, że też nie ma żadnej?

 • <cite class="fn">Elminster Aumar</cite> <span class="says">says:</span>

  Czy modele airmega faktycznie posiadają czujniki pm 2.5 laserowe? Bo fakt że pokazują stopnie zanieczyszczenia tylko kolorami mogą rodzić pewne wątpliwości, poza tym proszę spojrzeć na ten film: https://youtu.be/bToEEi3Xvoo ewidentnie widać tutaj czujnik optyczny.

 • <cite class="fn">Sylwia Brzezińska</cite> <span class="says">says:</span>

  Użytkuję go już ponad pół roku. O ile kolor wskazuje jakość powietrza to bardzo mnie zastanawia to, ze zawsze reaguje na nawilżacz, wywieszone pranie czy zwiększoną aktywnosc w kuchni. Zapachy owszem-fajnie że reaguje ale zwykla woda w powietrzu z nawilżacza i jego natychmiastowa reakcja bardzo mnie zastanawia – tu nie mam czy pogorszyc jakosci powietrza….może ktoś mądrzejszy to wytlumaczy,czy tak jest we wsszystkich i dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …