Hoover H-Purifier 700 – najważniejsze cechy

Zalety

 • Dość rozbudowana aplikacja mobilna H-ON
 • Czujnik PM2,5, gazów (LZO) oraz czadu (CO)
 • Dyfuzor (zapachów lub probiotyków)
 • Chowane podchwyty umożliwiają wygodne przenoszenie

Wady

 • Brak możliwości regulacji prędkości
 • Niezbyt zdrowe i nieekonomiczne nawilżanie ultradźwiękowe
 • Mgiełka z nawilżacza ultradźwiękowego zafałszowuje odczyty z czujnika pyłów
 • Niewielki zbiornik na wodę
 • Mało atrakcyjna relacja ceny do wydajności oczyszczania

Hoover H-Purifier 700 w skrócie

Oczyszczacz powietrza Hoover H-Purifier 700 (oficjalnie HHP70CAH011 lub HHP75CAH011) to urządzenie, które zadebiutowało na naszym rynku z początkiem 2021 roku. Firma Hoover, należąca do grupy Candy, znana była do tej pory głównie z produkcji odkurzaczy. H-Purifier to jedno z bardziej oryginalnych urządzeń, jakie kupiliśmy do naszych testów.

Z jednej strony wygląda świetnie i ma kilka praktycznych udogodnień, ale z drugiej niską wydajność oczyszczania (330 m³/h) jego cena to ok. 1400 – 1500 zł. Model ten oferowany jest w 2 wersjach kolorystycznych:

 • Biało-popielatej – Hoover H-Purifier 700 HHP70CAH011
 • Szaro-grafitowej – Hoover H-Purifier 700 HHP75CAH011

Jeśli po przeczytaniu recenzji, zdecydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza Hoover prosimy, skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć nasze niezależne testy.

Cena Hoover H-Purifier 700 HHP70CAH011 (biały) (2023-06-01) – 1399 zł (zobacz w ceneo)

Cena Hoover H-Purifier 700 HHP75CAH011 (grafitowy) (2023-06-01) – 1199 zł(porównaj ceny na ceneo.pl)

Zobacz również naszą recenzję video Hoover H-Purifier 700

Hoover H-Purifier 700 w naszej opinii:

Hoover H-Purifier 700 jest urządzeniem 2w1 (oczyszczacz i nawilżacz powietrza). Warto jednak podkreślić, że zastosowano w nim ultradźwiękowe nawilżanie powietrza, co wyjaśniamy także w naszej videorecenzji. Rozwiązanie to nie tylko zaburza prawidłowe pomiary właściwego poziomu wilgotności, ale też przyczynia się do tworzenia białego pyłu, który osadza się na meblach i podrażnia nasze śluzówki.

Ciekawą funkcją jest dozownik zapachów i probiotyków. Do wyboru otrzymujemy dwa flakony — jeden z olejkiem eterycznym o mocno eukaliptusowym zapachu H-ESSENCE Detox Ritual oraz drugim, zawierającym zestaw probiotyków H-BIOTICS. Choć rozwiązanie to zapewne znajdzie sporą rzeszę fanów, traktujemy je bardziej jako gadżet.

Jak Hoover H-Purifier 700 oczyszcza powietrze?


hoover-h700-purifier-filtr-przod

Oczyszczacz powietrza marki Hoover wyposażony jest w cylindryczny, zintegrowany filtr powietrza 3w1, w którego skład wchodzą:

 • Filtr wstępny – oczyszczający powietrze z kurzu, sierści oraz innych zanieczyszczeń o większych rozmiarach.
 • Filtr HEPA – wychwytujący pyły zawieszone PM1,0, PM2,5, PM10 oraz inne drobne cząsteczki stałe, w tym pyłki roślinne i pozostałe alergeny, wiele bakterii i wirusów,
 • Filtr węglowy – odpowiedzialny za pochłanianie szkodliwych gazów, do których zaliczyć można formaldehyd i resztę LZO, a także za eliminację nieprzyjemnych zapachów,

Zintegrowane filtry mają swoich zwolenników i przeciwników. Z jednej strony są one na pewno wygodniejsze – zamawiamy i wymieniamy jeden element. Z drugiej strony rozwiązanie to jest często mniej ekonomiczne – z reguły poszczególne filtry zużywają się w różnym tempie (np. HEPA szybciej od węglowego lub na odwrót), a my i tak musimy wymienić element, który mógłby jeszcze posłużyć.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Modele H-Purifier 700 oraz H-Purfier 500 korzystają z tego samego zintegrowanego filtra typu 3w1, oznaczonego przez producenta U98.

Filtr wymienny Hoover U98 (b.d. o żywotności) – od 315 zł (link do Ceneo.pl)

Tryby pracy i wrażenia z użytkowania

hoover-h-700-purifier-wyswietlacz
Wyświetlacz oczyszczacza Hoover H-Purifier 700 obfituje w dużą ilość ikonek, choć został zaprojektowany dość ergonomicznie. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Pomimo sporej ilości przycisków na wyświetlaczu, Hoover H-Purifier 700 posiada jedynie 3 tryby oczyszczania powietrza – turbo, automatyczny oraz nocny. Nie ma np. możliwości regulacji prędkości. Jest za to osobna ikonka do trybu nawilżania, regulacji oświetlania, blokady rodzicielskiej czy aromaterapii.

Testując jak oczyszczacz powietrza Hoover reaguje na poszczególne stężenia PM2,5 odkryliśmy następujące zależności:

 • >95 µg/m3 PM2,5 kolor czerwony, CADR = ok. 330 m3/h (V=4,28 m/s)
 • 45 – 95µg/m3, kolor pomarańczowy, CADR = ok. 270 m3/h (V=3,5 m/s)
 • 0-45 µg/m3, kolor żółty, CADR = ok. 221 m3/h (V=2,87 m/s)
 • < 20 µg/m3, kolor zielony, CADR= ok. 122 m3/h (V=1,58 m/s)

Jest to więc nieco bardziej restrykcyjne podejście aniżeli sugerowałaby to aplikacja Hoovera. Wartości progowe, które tam znajdziemy są bowiem zawsze o 5 µg/m3 PM2,5 wyższe (np. <25 µg/m3, 25-50 µg/m3, 50-100 µg/m3 itd.)

Tryb antyalergiczny – co to takiego?

Ciekawą funkcją wydaje się być tryb antyalergiczny. Rejestrując oczyszczacz powietrza Hoover w aplikacji H-ON wybieramy, czy jesteśmy uczuleni na 1 z 4 wymienionych alergenów. W przypadku zaznaczenia któregokolwiek z tych czynników, urządzenie wysyła komunikaty, gdy stężenie danego rodzaju pyłków przekracza komfortowy dla użytkowników poziom. Nie wybierając żadnego z alergenów, nie otrzymujemy takowych alertów.

To jednak nie jedyna róznica. Na panelu wyświetlacza mamy bowiem ikonkę pyłków (przypominającą gałązkę). Aktywuje ona lub dezaktywuje tryb antyalergiczny. Co zaskakujące, opcji tej nie można wyłączyć, gdy zaznaczymy w profilu użytkownika poszczególne alergie. Nie można go również włączyć, gdy w profilu nie wybierzemy żadnych alergii.

Metraż – niestety nie tak duży jak podaje producent…

W sieci możemy znaleźć sporo materiałów promocyjnych poświęconych opisywanemu oczyszczaczowi. Nie zawsze pokrywają się one jednak z rzeczywistością, dlatego też kilka rzeczy musimy wyjaśnić.

Przede wszystkim dedykowany metraż – na stronie producenta widnieje liczba 110. W rzeczywistości nie jest to max. powierzchnia, a max. kubatura (objętość pomieszczenia), czyli powierzchnia (m²) x wysokość (m). Powierzchnia będzie niestety 2,5-3 razy mniejsza. Aby uzyskać docelowy metraż, musimy bowiem 110 przez wysokość docelowych pomieszczeń, np. 2,5, 2,7 czy 3 m.

W rzeczywistości rekomendowany metraż dla oczyszczacza Hoover H-Purifier 700 to ok. 41 m².

Nawilżanie – niewielki zbiornik na wodę i technologia ultradźwięków

Hoover H-Purifier 700 to urządzenie 2w1, wyposażone również w nawilżacz powietrza. Wbudowany higrostat pozwala wybrać docelowy poziom nawilżenia – 40, 55 lub 70 %. Czar jednak pryska, gdy dowiadujemy się, że zbiornik na wodę posiada tylko 1 litr pojemności. W praktyce oznacza to częste dolewanie wody, nawet 2-3 razy dziennie, a w chłodne i suche dni (jak np. ostatniej zimy), nawet 4-5 razy w ciągu dnia.

hoover-h-700-purifier-mgielka
Wlewając do zbiornika nawilżacza zwykłą wodę kranową, ujrzymy charakterystyczną białą mgiełką, wydobywającą się w trakie pracy. Paradoksalnie zjawisko to nie jest pożądane. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Drugim minusem jest wykorzystanie technologii ultradźwiękowej. Widać to zarówno w materiałach producenta, jak i np. powyższym zdjęciu, zrobionym przez nas w biurze. Nawilżacze ultradźwiękowe wymuszają korzystanie z wody destylowanej. Sam producent zaleca to zresztą w instrukcji obsługi dołączanej do urządzenia.

Powód jest prosty – ultradźwięki rozbijając cząsteczki wody, rozbijają też zawarte w nich chemikalia. Używanie wody destylowanej (inaczej demineralizowanej) ogranicza do minimum ryzyko powstawania charakterystycznego białego pyłu, który osiada na meblach i podrażnia drogi oddechowe. Z drugiej strony jednak codzienne używanie wody destylowanej jest po prostu drogie i nieopłacalne (ok. 1 zł / litr)Miesięczny koszt takiego nawilżania to kilkadziesiąt złotych.

Dlatego też ze swojej strony polecamy oczyszczacze powietrza z nawilżaczami ewaporacyjnymi, które opisujemy w tym artykule.

Ultradźwięki = niemiarodajne wskazania czujników

Mgiełka emitowana przez nawilżacz ultradźwiękowy może zaburzać odczyty z czujnika pyłów. Kamień z wody zostanie zamieniony bowiem w pył, a sole zostaną w powietrzu. Widzimy tego potwierdzenie w tym, że oczyszczacz ustawiony przy ścianie zaczyna pokazywać znacznie zwiększone stężenie PM2,5, przechodząc automatycznie w tryb intensywnej pracy.

Duża ilość czujników i wskaźników – rozbudowany monitoring powietrza

Czujnik Multi Sensor w oczyszczaczu Hoover H-Purifier 700 mierzy poziom PM2,5 i PM10, a także gazów (LZO). Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Pod względem analizy jakości powietrza, Hooverowi trudno cokoliwek zarzucić. Urządzenie zbiera na bieżąco informacje o poziomie PM2,5 i PM10, temperaturze, wilgotności, stęzeniu LZO, a także CO (czadu). Informacje te dostepne są na panelu wyświetlacza. Bardziej szczegółowe dane, w postaci wykresów oraz odpowiednich wyjaśnień, znajdziemy zaś w aplikacji mobilnej H-ON.

Hoover H-Purifier 700 prezentujący wskazania dla PM2,5, PM10, temperatury, wilgotności, LZO oraz żywotności filtra. Materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Kultura pracy Hoover H-Purifier 700 – nieproporcjonalnie głośny

Hoover H-Purifier 700 posiada przeciętną kulturę pracy. Urządzenie potrafi być ciche (22 dB) i energooszczędne (5,6W), jednakże tylko w trybie nocnym. Gdy włączymy najwyższe obroty (Tryb Turbo), oczyszczacz robi się głośnyW naszym teście głośności Hoover HHP75CAH011 uzyskał słaby wynik 66 dB, a więc więcej od Klarty Stor 2 czy Electroluxa PA91-604DG/GY, które przecież mają niemal 2 razy większą wydajność.

Sprawdziliśmy też pobór prądu zarówno dla trybu Nocnego, jak i przeciwnego mu trybu Turbo. Wyniki naszego testu watomierzem poniżej.

Ciekawa aplikacja mobilna H-ON

Dużym plusem jest również obecność aplikacji mobilnej H-ON pozwala monitorować stan powietrza w domu, prezentując odczyty z czujnika pyłów (PM2,5 i PM10), lotnych związków organicznych (LZO), oraz czujnika czadu (CO), co jest nowością wśród oczyszczaczy powietrza. Pod względem ilości oferowanych informacji aplikacja H-ON wypada naprawdę przyzwoicie.

Najciekawsze jednak udogodnienie znajduje się w zakładce informacyjnej, w której to znajdziemy wyjaśnienie jak Hoover H-Purifier 700 interpretuje poszczególne stężenia zanieczyszczeń: PM2,5, PM10 oraz LZO.

Widzimy tu dość pobłażliwe podejście do interpretacji poziomów PM2,5 i PM10Najnowsze zalecenia WHO mówią o dopuszczalnym dziennym stęzeniu PM2,5 na poziomie 15 µg/m3, średniorocznym zaś na poziomie 5 µg/m3Hoover z kolei mówi o dobrym powietrzu przy 25 µg/m3. Lepiej pod tym względem wypadają chociażby Klarta, Winix czy LIFAair. Hoover nie jest też jednak najgorszy. Jeszcze mniej restrykcyjne są chociażby oczyszczaczy Toshiby czy Samsunga.

Dyfuzor olejków eterycznych oraz probiotyków

Dyfuzor zapachów i probiotyków w oczyszczaczu powietrza Hoover H-Purifier 700, materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Ostatnią rzeczą, o której warto wspomnieć jest dyfuzor aromatów, który może też służyć jako dyfuzor probiotyków. Dostarczane przez producenta H-Essence oraz H-Biotics to naturalne mieszanki olejków aromatycznych oraz probiotyków. Aromaterapia to dość częste rozwiązanie w nawilżaczach ultradźwiękowych. Korzystając z niej, należy jednak naprawdę uważać – unikać zbyt długiej ekspozycji oraz stosować tylko certyfikowane olejki, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

Ranking 127 oczyszczaczy

Wygląd oczyszczacza Hoover H-Purifier 700

Oczyszczacz powietrza Hoover H-Purifier 700 widziany od przodu, materiały własne Ranking-oczyszczaczy.pl

Model Hoover H-Purifier 700 przypomina nieco nowe urządzenia marki Philips (seria Dual Scan). Oczyszczacz zwraca uwagę swą wysokością. Smukła, okrągła kolumna mierzy 31,7 cm x 28 cm x 74,5 cm, a więc niewiele mniej od standardowych blatów stołów. Urządzenie waży ponad 9,5 kg.

Do naszych testów zamówiliśmy szaro-grafitową wersję urządzenia – Hoover H-Purifier 700 HHP75CAH011. Oprócz nie na rynku występuję również wariant biało-popielaty HHP70CAH011 (obecnie tańszy aż o 600 zł). Dolna połowa oczyszczacza zarezerwowana jest na 360° wlot powietrza. W górnej za to znajdziemy wylot oczyszczonego i nawilżonego powietrza, dyszę dyfuzora oraz czujnik „Multi Sensor”, czyli wspomniany wyżej czujnik pyłów oraz gazów.

W centralnej części górnego panelu umieszczono natomiast wyświetlacz, na którym znajdziemy szereg przycisków i informacji, m.in. tryb nocny, nawilżanie, tryb turbo, WiFi, lampę UV, informacje o poziomie PM2,5 i CO.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Hoover H-Purifier 700 (HHP70CAH011 lub HHP75CAH011)

MarkaHoover
ModelH-Purifier 700 HHP70CAH011 / HHP75CAH011
Cena1399 zł / 1199 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza330 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia*41 m²
Zalecana maks. kubatura110 m³
Głośnośćod 22 dB (do 66 dB w testach)
Pobór mocy56 W (do 41 W w testach)
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówb.d.
Waga [kg]9,6
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Hoover H-Purifier 700 vs inne oczyszczacze powietrza Hoover?

Oprocz recenzowanego tu modelu z serii 700, w ofercie producenta znajdziemy jeszcze oczyszczacze powietrza Hoover H-Purifier 300 i Hoover H-Purifier 500? Jak na ich tle wypada większy i droższy Hoover H-Purifier 700?

Cena Hoover H-Purifier 300 HHP30C011 (2023-06-01) – od 1399 zł (link do Ceneo.pl)

Cena Hoover H-Purifier 500 HHP50C011/HHP55C011 (2023-06-01) – od 1199 zł (link do Ceneo.pl)

Model oczyszczaczaHoover H-Purifier 700Hoover H-Purifier 500Hoover H-Purifier 300
Wydajność oczyszczania330 m3/h330 m3/h290 m3/h
Powierzchnia41 m241 m236 m2
Tryby pracyAuto, Max, Nocny, Nawilżania, antyalergiczny, Dyfuzor zapachów,Auto, Max, Nocny, antyalergiczny, Dyfuzor zapachówAuto, Max, Nocny, antyalergiczny
Rodzaje filtrówWstępny, HEPA H13, węglowyWstępny, HEPA H13, węglowyWstępny, HEPA H13, węglowy
Głośność22-66 dBOd 21 dBOd 21 dB
Pobór prąduDo 56 W (41 w testach)b.d.b.d.
CzujnikiCzujnik LZO, czujnik PM2,5, czujnik czadu, czujnik temp. i wilgotnościCzujnik LZO, czujnik PM2,5, czujnik czadu, czujnik temp. i wilgotnościCzujnik LZO. czujnik PM2,5, czujnik czadu
WskaźnikiWyświetlacz numeryczny PM2,5, PM10, LZO, temp. i wilgotności, dioda obecności czadu, wskaźnik zużycia filtraWyświetlacz numeryczny PM2,5, PM10, LZO, temp. i wilgotności, dioda obecności czadu, wskaźnik zużycia filtraWyświetlacz numeryczny PM2,5, PM10, dioda obecności czadu, brak wskaźnika wilgotności, temp. i zużycia filtra
FunkcjeNawilżacz ultradźwiękowy, aplikacja mobilna H-ON, harmonogram pracy, dyfuzor zapachów i probiotyków, regulacja światła, Child LockAplikacja mobilna H-ON, harmonogram pracy, dyfuzor zapachów i probiotyków, regulacja światła, Child LockAplikacja mobilna H-ON, harmonogram pracy, brak dyfuzora zapachów.
Wymiary31,7 cm x 28 cm x 74,5 cm31,7 x 28 x 57,5 cm31,4 x 28 x 52,5 cm

Zdaniem eksperta:

W naszej opinii Hoover H-Purifier 700 jest urządzeniem ciekawym, choć zdecydowanie zbyt drogim. Urządzenie ma kilka zalet, jak i podobnie wiele wad. Producent nie wystrzegł się błędów konstrukcyjnych, do których należą m.in. mgiełka z nawilżacza ultradźwiękowego, która zaburza odczyty z czujnika PM2,5.

Widać to szczególnie, gdy postawimy urządzenie zbyt blisko ściany. Sam nawilżacz ultradźwiękowy również wymusza stosowanie drogiej wody destylowanej, w przeciwnym razie będziemy skarżyć się na bóle głowy i podrażnienia oczu.

Z drugiej strony jest to sprzęt, który wprowadza 2 nowe, niestosowane do tej pory rozwiązania: czujnik czadu oraz aromaterapię. Dyfuzory rozprowadzające zapachy znaliśmy do tej pory raczej z nawilżaczy (ultradźwiękowych). Na plus też na pewno Wi-Fi i sterowanie mobilne z dużą liczbą opcji w aplikacji.

Maciej Kluba

Galeria zdjęć Hoover H-Purifier 700 (HHP75CAH011)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …