Fellowes AeraMax AM Pro II to oczyszczacz powietrza do zastosowań profesjonalnych, rekomendowany do pomieszczeń o wielkości od 20 do 30 m². Producent poleca go m.in. do gabinetów lekarskich i weterynaryjnych oraz do pokojów hotelowych. Czy oferowany sprzęt będzie w nich w pełni skuteczny?

Oczyszczanie powietrza wg Fellowes AeraMax AM Pro II

Oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax Pro II jest wyposażony w:

  • filtr HEPA, odpowiedzialny za usuwanie pyłów zawieszonych i alergenów wziewnych,
  • filtr węglowy, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe i brzydkie zapachy,
  • jonizator, który wspomaga eliminację niektórych zanieczyszczeń.

Wspólna praca tych trzech elementów zapewnia bardzo dobrą skuteczność w walce ze smogiem oraz innymi rodzajami zanieczyszczeń, w tym pyłkami i kurzem, które są dokuczliwe szczególnie dla alergików.

Tryb pracy i eksploatacja

Oczyszczacz AeraMax AM Pro II pracuje w pięciu prędkościach. Dzięki opatentowanemu sensorowi EnviroSmart jest w stanie samodzielnie dostosować parametry oczyszczania do aktualnych potrzeb, zapewniając efektywne usuwanie zanieczyszczeń bez nadmiernego zużycia energii. Sprzętem można sterować za pomocą panelu dotykowego.

Oczyszczacz wykorzystuje zabezpieczenia termiczne i nadprądowe, a jego obudowa została wykonana z ABS odpornego na promieniowanie UV, co przekłada się na wytrzymałość sprzętu. Ponadto urządzenie zapewnia dużą swobodę w zakresie montażu. Można umieścić je na stojaku, a także przy ścianie, mocując do niej bezpośrednio lub za pomocą ramy.

Producent umożliwia zakup oddzielnych filtrów wymiennych albo filtra hybrydowego, będącego połączeniem węgla aktywnego i technologii HEPA. Filtr zintegrowany kosztuje 527 zł i starcza na 12 miesięcy użytkowania. Tyle samo trzeba zapłacić za oddzielny filtr węglowy, którego wytrzymałość wynosi 2 lata, podobnie jak filtra HEPA, kosztującego 429 zł.

Wygląd

Fellowes AeraMax AM Pro II charakteryzuje prosty styl. Dzięki swoim wymiarom (57,4 x 35,6 x 10,2) urządzenie nie rzuca się w oczy i nie zajmuje zbyt wiele miejsca, co jest ważną cechą, biorąc pod uwagę fakt, że zostało zaprojektowane z myślą o małych powierzchniach.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Fellowes AeraMax AM Pro II

MarkaFellowes 
ModelAeraMax AM Pro II
Maksymalny przepływ powietrza w m3/h 170
Maksymalna powierzchnia w m2 21,25
Maksymalna powierzchnia w m353,12
Ilość cykli na godzinę 5
Głośność w dB45, 48, 51, 60, 64
Pobór mocy w W6.90, 9.53, 14.22, 40.09, 70.36
Ilość prędkości 5
Filtr wstępnynie
Filtr HEPAtak
Klasa
Filtr węglowytak
Skuteczność filtra HEPA99,97%
Na ile starcza filtroddzielny filtr węglowy i HEPA – 2 latafiltr hybrydowy – 1 rok
Waga w kg4,8
CertyfikatyUL, TUV, GS, CE
Gwarancja3 lata

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax AM Pro II?

Maksymalny przepływ powietrza w oczyszczaczu Fellowes AeraMax AM Pro II to 170 m³/h, co według nas czyni go urządzeniem odpowiednim do pomieszczeń o powierzchni do 21,25 m². To niewiele, ale biorąc pod uwagę niską cenę oczyszczacza, można byłoby go uznać za dobrą propozycję dla osób dysponujących niewielkim budżetem i poszukujących sprzętu do małych obiektów.

Niestety, stosunek ceny filtrów wymiennych do kosztu samego urządzenia jest zdecydowanie niekorzystny. W przeliczeniu na rok pracy oczyszczacza wartość filtrów wynosi około 478 zł, a to niewiele mniej niż kwota, za którą można nabyć nowy sprzęt. Za wadę należy uznać także głośność sprzętu. 45 dB na najniższym trybie to zbyt dużo, jak na urządzenie o takim współczynniku CADR.  

Osobom rozważającym zakup tego oczyszczacza można zatem polecić zapoznanie się z konkurencyjnymi modelami w podobnych cenach, a zwłaszcza z Xiaomi Air Purifier 2.

Galeria zdjęć Fellowes AeraMax AM Pro II

Fellowes AeraMax AM Pro II w naszej opinii

Zalety

  • Tryb automatyczny
  • Niska cena
  • Łatwość montażu
  • Wskaźniki stanu filtrów

Wady

  • Głośność najwolniejszego trybu przekracza 40 dB
  • Niekorzystny stosunek wartości filtrów do ceny i wydajności oczyszczacza

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

· 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

· 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

· 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …

· 3 minuty czytania

Oczyszczacz powietrza Hama Basic. Warty uwagi model?

Hama Basic jest (jak sama nazwa oczyszczacza wskazuje) najbardziej podstawowym oczyszczaczem powietrza w ofercie producenta. To prosty i tani oczyszczacz …

· 4 minuty czytania

Recenzja TCL TKJ225F WiFi. Niedrogi oczyszczacz zaprojektowany pod chińskie normy

Oczyszczacz powietrza z Wi-Fi i sterowaniem mobilnym poniżej 600 zł. To nie Xiaomi, lecz kolejna chińska marka, próbująca zdobyć polski …