Stylies Evap Carina to jeden z najtańszych nawilżaczy ewaporacyjnych na rynku. Można go nabyć za ok.  350 złotych. Czy faktycznie nawilżacz spełnia swoją podstawową rolę i czy warto go polecić?

Cena Stylies Carina (2023-11-13) – 379 zł (link do Ceneo.pl

Nawilżanie powietrza

Wydajność nawilżacza powietrza według producenta Stylies Carina wynosi 250 ml/h. Jego zbiornik na wodę wynosi 3,5 litra. Nawilżacz posiada tylko 1 tryb pracy, także nie ma możliwości ustawienia prędkości pracy czy trybu auto.

Stylies Carina posiada w wyposażeniu kostkę z jonami srebra Clean Cube, który zapobiega namnażaniu i rozpylaniu wraz z wodą drobnoustrojów i bakterii. Wymiana kostki powinna być raz do roku.

Tryb pracy i eksploatacja

Nawilżacz powietrza Stylies Carina nie ma higrostatu, co jest jedną z jego głównych wad. Użytkownik nie może ustawić bezpiecznej i najbardziej optymalnej dla siebie wilgotności. Przy higrostacie można ustawić pożądaną wilgotność pomieszczenia.

Zbiornik na wodę można uzupełnić na dwa sposoby:

 • zdejmując pokrywę i wlewając wodę naczyniem,
 • wyjmując zbiornik i ustawiając go bezpośrednio pod kranem.

Należy pamiętać, aby nie nalewać wody przez górną część pokrywy.

Wygląd

Stylies Carina to nawilżacz powietrza o wymiarach 35 x 25,5 x 19 cm. Nie jest duży, występuje tylko w kolorze białym, jednakże będzie wpisywał się w stylistykę wielu pomieszczeń.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Stylies Carina

MarkaStylies
ModelCarina
Cena379 zł
Rodzaj nawilżaczaewaporacyjny
Maksymalna wydajność250 ml/h
Maksymalna wydajność wg testów106 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę3,5 l
Ilość prędkości1
Funkcje –
Głośność (dB)< 26
Moc (W)8
Elementy wymienneMata filtracyjna 78 zł (wymiana co ok. 3 miesiące), kostka z jonami srebra Clean Cube 89 zł (raz na rok)
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Stylies Carina?

Wielką zaletą nawilżacza Stylies Carina jest jego cena, którą w przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych można uznać za bardzo atrakcyjną. Według naszych testów, nawilżacz ma wydajność ok. 106 ml/h, a więc znacznie niższą niż ta obiecywana przez producenta (250 ml/h).

Mankament stanowi brak możliwości ustawienia prędkości nawiewu, co wpływa na niższą wydajność nawilżania. Kolejnym minusem jest brak higrometru – choć to nie jest koniecznie, wiele użytkowników szuka tej funkcji. Urządzenie ma tylko jeden tryb pracy, bardzo wolno zużywa wodę.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – zobacz, które miejsce zajął nawilżacz Stylies Carina i jakie inne propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie.

Galeria zdjęć Stylies Carina

Stylies Carina w naszej opinii

Zalety

 • Nawilżacz ewaporacyjny
 • Niska cena
 • Duży zbiornik (3,5 litra)

Wady

 • Jeden tryb pracy
 • Brak higrostatu
 • Przeciętna wydajność

Cena Stylies Carina

Cena Stylies Carina (2023-11-13) – 379 zł (link do Ceneo.pl

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

3 komentarze

 • <cite class="fn">Dada</cite> <span class="says">says:</span>

  Brak higrostatu to raczej zaleta. Pokażcie mi nawilżacz do 500 zł którego wskazania są dokładne.Generalnie czytając wasze testy dziwie się, że tego nie testujecie. Wypowiedzi ludzi np. na opineo, wskazują wyraźnie, że to JEST PROBLEM. Złe wskazania powinny wykluczać tego typu urządzenia ze sprzedaży. Po co komu nawilżacz który wyłączy się przy wilgotności 35% lub nie wyłączy się przy 80%. Zaletą jest posiadacie nawilżacza ale z DOKŁADNYMI WSKAZANIAMI HIGROMETRU!!! Testowanie polegające na przeczytaniu tego co pisze na opakowaniu to żadne testowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …