Sprawdź ofertęPrzejdź do rankingu

Stylies Alaze to nawilżacz powietrza, który wykorzystuje rekomendowaną przez nas technologię ewaporacji. Wydajność nawilżania deklarowana przez producenta jest dobra, a stosunek ceny do możliwości urządzenia także wydaje się atrakcyjny. Nie jest to jednak idealny sprzęt.

Cena Stylies Alaze (2023-11-13) – 439 zł (porównaj ceny na Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Maksymalna wydajność nawilżania Stylies Alaze wynosi 280 ml/h. Urządzenie jest nawilżaczem ewaporacyjnym. Powietrze zostaje nawilżone w wyniku przepływu przez mokry filtr. Zbiornik na wodę ma pojemność 3 litrów. Na przodzie znajduje się okienko, które umożliwia kontrolowanie poziomu zapełnienia go.

Tryb pracy i eksploatacja

Nawilżacz powietrza Stylies Alaze został przystosowany do pracy w trzech prędkościach. Co bardzo ważne, w urządzeniu dostępny jest też tryb automatyczny. Higrostat umożliwia utrzymanie wilgotności na poziomie 50%. Nie ma możliwości zmiany tej wartości.

W nawilżaczu znalazł się też wskaźnik wilgotności, ale nie jest on zbyt precyzyjny. To wskaźnik kolorystyczny, w którym poszczególne kolory oznaczają:

 • zielony – optymalny poziom nawilżenia (około 50%),
 • żółty – przesuszone powietrze,
 • czerwony – bardzo suche powietrze.
Nawilżacz powietrza Stylies Alaze

Źródło: materiały producenta

Brak numerycznego wskaźnika, pominięcie w skali opcji zbyt wysokiej wilgotności, a na dodatek dość lakoniczne wyjaśnienia producenta sprawiają, że wskaźnik jest mało przydatny. 

W trybie nocnym podświetlenie pozostaje wyłączone i nawilżacz pracuje w niskiej prędkości.

Stylies Alaze ma też timer, który pozwala zaplanować czas pracy. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez panel umieszczony w górnej części obudowy. Na górze znajduje się też otwór umożliwiający wlewanie wody.

Elementami wymiennymi są tutaj kaseta (mata) filtrująca oraz kostka z jonami srebra. Ich ceny i żywotność wynoszą odpowiednio:

 • mata filtracyjna – cena 79 zł, żywotność 3-6 miesięcy,
 • kostka z jonami srebra – cena 89, brak danych o żywotności (zwykle producenci zalecają wymianę takiej kostki raz na rok).

Oznacza to, iż korzystanie z urządzenia przez rok wygeneruje koszty na poziomie co najmniej 247 zł. To dużo na tle innych urządzeń.

Wygląd

Stylies Alaze to nawilżacz powietrza o wymiarach 28 x 27,1 x 16 cm. Ma białą obudowę i prezentuje się naszym zdaniem całkiem nieźle.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Stylies Alaze

MarkaStylies
ModelAlaze
Cena439 zł
Rodzaj nawilżaczaewaporacyjny
Maksymalna wydajność280 ml/h
Maksymalna wydajność wg testów210 ml/h
Maksymalna powierzchnia28 m²
Pojemność zbiornika na wodę3 l
Ilość prędkości3
FunkcjeHigrostat
Głośność (dB)27-42
Moc (W)3,5
Elementy wymienneKasety filtracyjne o żywotności 3-6 miesięcy – 79 zł Kostka z jonami srebra o żywotności 12 miesięcy – 89 zł
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Stylies Alaze?

Stylies Alaze to ewaporacyjny nawilżacz powietrza o dobrej wydajności i w przystępnej cenie. Brak możliwości zmiany docelowej wilgotności może niektórym przeszkadzać, ale urządzenie dąży do utrzymania poziomu nawilżenia, który można uznać za idealny. Tym, co budzi pewne zastrzeżenia jest wspomniany już wskaźnik wilgotności, który może wprowadzać w błąd. Użytkownik nie będzie wiedział, czy nawilżacz przerwał pracę, bo poziom nawilżenia jest wyższy niż 50%, czy też wystąpiła jakaś usterka.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – zobacz, jakie inne propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie.

Galeria zdjęć Stylies Alaze

Stylies Alaze w naszej opinii

Zalety

 • Nawilżacz ewaporacyjny
 • Dobra wydajność
 • Higrostat
 • Niskie zużycie energii

Wady

 • Kiepski wskaźnik wilgotności
 • Wysokie koszty użytkowania

Cena Stylies Alaze

Cena Stylies Alaze (2023-11-13) – 439 zł (porównaj ceny na Ceneo.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …