Nawilżacz powietrza Stadler Form Anton. Czy warto go kupić?

Maciej Kluba
Maciej Kluba
3 minuty czytania

Nawilżacz ultradźwiękowy Anton to jeden z modeli w gamie renomowanego szwajcarskiego producenta Stadler Form. Dostępny w kilku kolorach model dostępny jest w bazowej (białej) wersji za 430 zł. Czy zakup Antona będzie dobrą inwestycją?

Cena Stadler Form Anton (2023-10-02) – 382 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz ultradźwiękowy Stadler Form Anton posiada maksymalną wydajność na poziomie 170 g/h (170 ml/h). Producent deklaruje, iż urządzenie będzie w stanie nawilżyć od 25 do 60 m2 powierzchni. Niestety dane te są (w szczególności ich górna granica) są mocno zawyżone. Według przyjętego przez nas przelicznika jest to około 22-23 m².

Tryb pracy i eksploatacja

Nawilżacz powietrza Stadler Form Anton działa na zasadzie ultradźwiękowego rozbijania cząsteczek wody, co emituje charakterystyczną mgiełkę o cząsteczkach wielkości 1 – 5 um. Urządzenie posiada kilka 2 tryby pracy, w tym stworzony do pracy w nocy tryb night.

Stadler Form Anton składa się z dwóch części: zewnętrznej obudowy z panelem sterujący oraz wewnętrznego zbiornika z wodą. Mający 2,5 litra pojemności zbiornik na wodę stanowi jednocześnie górną ściankę urządzenia. Przyciski do sterowania urządzeniem znalazły się na prawej stronie, pod spodem. Rozwiązanie to może mieć swoich zwolenników i przeciwników – z jednej strony nie jest ono zbyt intuitycyjne. Z drugiej jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed dziećmi.

U dołu przedniej ścianki znajdziemy diody sygnalizujące m.in. poziom wody. Gdy jej zabraknie, dioda zmienia podświetlenie z niebieskiego na czerwony. Nawilżacz wyposażony został również w dozownik, w którym możemy umieścić olejki eteryczne, chcąc korzystać z aromaterapii. Niestety Stadler Form Anton nie posiada higrostatu, który pozwoliłby ustawić pożądany poziom wilgotności, do którego urządzenie ma dążyć. Brak jest również timera.

Producent zapewnia, iz dzięki użyciu specjalnego wkładu zapobiegającego tworzeniu się kamienia, Anton „nie pozostawia za sobą żadnych śladów, a jonizująca kostka Silver Cube zapobiega rozwojowi bakterii”. Ze swojej strony jednak polecamy korzystanie z wody destylowanej lub po odwróconej osmozie. Pamiętajmy, iż woda kranowa posiada w sobie różnego rodzaju minerały i chemikalia, które są w formie zawieszonej. Rozbijane przez ultradźwięki cząsteeczki wody uwalniają również owe szkodliwe substancje. Z tego tez względu polecamy korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych, które są najbezpieczniejsze i najwygodniejsze w użytkowaniu.

Wygląd

Minimalistyczna bryła nawilżacza Stadler Form Anton powinien przypaść do gustu wszystkim miłośnikom współczesnego designu. Dostępność modelu w kilku kolorach (biały, czarny, brązowy, limonkowy, żółty, jagodowy) pozwoli łatwiej dopasować produkt do istniejących aranżacji.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Stadler Form Anton

MarkaStadler Form
ModelAnton
Cena430 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)170
Pojemność zbiornika na wodę (l)2,5
Ilość prędkości2
FunkcjeAromaterapia
Głośność (dB)28-30
Moc (W)12 W
Elementy wymienneZmiękczacz wody w kartridżu – wymienny co 2-3 miesiące. Cena – 89 zł
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Stadler Form Anton?

W przypadku nawilżacza Stadler Form Anton trudno oprzeć się wrażeniu, iż cena podyktowana jest marką. Stosunek ceny do wydajności nawilżania urządenia nie wypada bowiem zbyt korzystnie. Odczuwalny jest również brak higrostatu, który pozwoliłby użytkownikowi ustawić docelowy poziom wilgotności w pomieszczeniu. W ten sposób całe sterowanie urządzeniem musi odbywać się manualnie.

Kupując nawilżacz Stadler Form Anton należy pamiętać, iż jest to model nawilżacza ultradźwiękowego. Urządzenie te wymuszają na użytkowniku korzystanie z wody destylowanej (dla własnego bezpieczeństwa). Pamiętajmy również, iż ultradźwięki działają drażniąco na niektóre zwierzęta domowe. Z powyższych względów polecamy więc korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły nawilżacze ewaporacyjne w naszych testach.

Galeria zdjęć Stadler Form Anton

Stadler Form Anton w naszej opinii

Zalety

  • Bardzo mały pobór prądu
  • Cicha praca
  • Dostępny w 4 kolorach

Wady

  • Kiepski stosunek ceny do oferowanej wydajności
  • Nawilżanie metodą ultradźwięków
  • Wysokie koszty eksploatacji

Cena Stadler Form Anton

Stadler Form Anton kosztuje ok. 520 zł. To dość dużo zważywszy na ograniczoną ilośc funkcji i niezbyt dużą wydajność nawilżania. Jeśli chcemy nawilżyć powierzchnię około 22 m², lepiej zainwestować np. w Klartę Humeę czy Philipsa HU4801/01, które kosztują kilkadziesiąt złotych mniej, zapewniając lepszą wydajność. Ponadto są one urządzeniami ewaporacyjnymi, bardziej higienicznymi w codziennym użyciu.

Cena Stadler Form Anton (2023-10-02) – 382 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Jeden komentarz

  • <cite class="fn">Patrycja Wolik</cite> <span class="says">says:</span>

    My mamy ten nawilżacz powietrza, fajnie się sprawdza, nie jest ani za mocny a ni za słaby. Nie brudzi wodą nic a super odświeża powietrze szczególnie jak się wleje jakiś fajny olejek zapachowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHA501 w eksperckim rankingu nawilżaczy powietrza. Dobra relacja ceny do wydajności nawilżania. Czy warto?

22 grudnia 2023 · 9 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande W naszej opinii Decydując się na zakup nawilżacza powietrza Klarta prosimy, skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …