Nawilżacz ultradźwiękowy Raven EN006 może pochwalić się ogromnym zbiornikiem na wodę o pojemności 6 l oraz deklarowanej wydajności 300 ml/h. Jak wyglądają inne parametry nawilżacza i czy dostępny w cenie 299 zł produkt będzie dobrą inwestycją?

Cena Raven EN006 (2023-03-24) – niedostępny

Nawilżanie powietrza

Producent nawilżacza Raven EN006 deklaruje maksymalną wydajność urządzenia na poziomie 300 ml/h. Przy imponującym 6-litrowym zbiorniku na wodę, powinno to wystarczyć na około 20 godzin pracy nawilżacza. Wydajność 300 ml/h w przeliczeniu na powierzchnię daje około 42m².

Tryb pracy i eksploatacja

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Raven EN006 posiada 4 prędkości nawilżania, które pozwolą dopasować pracę urządzenia do aktualnych potrzeb. Z pewnością pomocny w tym może być również higrostat, który zapewnia poziom wilgotności ustalony przez użytkownika.

Informacje o aktualnej temperaturze i wilgotności w pomieszczeniu wyświetlane są na LED-owym. Urządzenie posiada również możliwość sterowania pilotem. Wszystkie funkcje dostępne na panelu sterowania mogą być aktywowane, jak i dezaktywowane za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania. Ponadto Raven EN006 wyposażony jest również w timer, dzięki któremu możemy zaprogramować pracę urządzenia na wybraną ilość godzin.

W standardzie znalazł się również generator plazmy, polegający na  wytwarzaniu ujemnie naładowanych cząstek, które neutralizują nadmiar jonów dodatnich, charakterystyczny dla pomieszczeń z dużą ilością elektroniki.

Raven EN006 należy do grupy nawilżaczy ultradźwiękowych. Z tego też względu korzystając z niego, polecamy używać wodę destylowaną lub po odwróconej osmozie. Pamiętajmy, iż woda kranowa posiada w sobie różnego rodzaju minerały i chemikalia, które są w formie zawieszonej. Rozbijane przez ultradźwięki cząsteczki wody uwalniają również owe szkodliwe substancje. Z tego tez względu polecamy korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych, które są najbezpieczniejsze i najwygodniejsze w użytkowaniu.

Wygląd

Raven EN006 to urządzenie dość sporych jak na nawilżacz rozmiarów. W środku kryje się jednak pojemny, 6-litrowy zbiornik na wodę. Nawilżacz dostępny jest w uniwersalnym czarnym kolorze.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Raven EN006

MarkaRaven
ModelEN006
Cena299 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)300
Pojemność zbiornika na wodę (l)6
Ilość prędkości4
FunkcjeHigrostatTimerSterowanie pilotemJonizacja
Głośność (dB)b.d.
Moc (W)30W
Elementy wymienneFiltr z żywicą jonowymienną w cenie 39 zł. Brak danych o zalecanej częstotliwości wymiany.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Raven EN006?

Raven EN006 to urządzenie o przyzwoitej wydajności, na poziomie 300 ml/h. Wg naszych obliczeń, powinno to wystarczyć na nawilżenie powierzchni około 40 m². Nawilżacz wyposażony jest w higrostat oraz 4 tryby prędkości, dzięki czemu dostosujemy intensywność pracy, jak i poziom nawilżenia do naszych potrzeb. Sprzęt może być zdalnie sterowany za pomocą pilota. Przydatną funkcją dla wielu użytkowników może okazać się jonizacja.

Niestety nawilżacz Raven EN006 należy do nawilżaczy ultradźwiękowych, a te, choć cechują się dużą wydajnością, nie należą do najbardziej higienicznych urządzeń. Z troski o zdrowie użytkującego, poleca się korzystanie wyłącznie z wody destylowanej. Pamiętajmy również, iż ultradźwięki działają drażniąco na niektóre zwierzęta domowe. Z powyższych względów polecamy więc korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły nawilżacze ewaporacyjne w naszych testach.

Galeria zdjęć Raven EN006

Raven EN006 w naszej opinii

Zalety

  • Dobry stosunek ceny do wydajności nawilżania
  • Higrostat
  • Timer
  • Sterowanie pilotem
  • Jonizacja

Wady

  • Niezbyt bezpieczne nawilżanie ultradźwiękowe

Cena Raven EN006

Raven EN006 kosztuje obecnie 299 zł. To dobra cena zważywszy na wydajność urządzenia. Koszty eksploatacji również nie są wysokie. Cena wymiennego filtra to około 39 zł.

Cena Raven EN006 (2023-03-24) – niedostępny

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …