Nawilżacz powietrza Raven EN002. Czy warto go kupić?

Maciej Kluba
Maciej Kluba
3 minuty czytania

Model EN002 to kolejny nawilżacz ultradźwiękowy w gamie firmy Raven. Prostej konstrukcji urządzenie wyróżnia się sporą wydajnością, której maksymalna wartość wynosi 350 ml/h. Czy warto go wybrać?

Cena Raven EN002 (2023-07-31)  – aktualnie niedostępny, ostatnia cena 120 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Maksymalna wydajność nawilżacza ultradźwiękowego Raven EN002 to 350 ml/h. Zdaniem producenta pozwala to spokojnie używać urządzenia na powierzchniach okolo 20 m2. Czas pracy przy maksymalnej wydajności to około 13 godzin.

Tryb pracy i eksploatacja

Raven EN002 to urządzenie proste w swojej konstrukcji, stworzone dla niezbyt wymagających klientów. Dlatego też nie znajdziemy w nim zbyt wielu funkcji znanych z innych modeli nawilżaczy. Urządzenie nie posiada higrostatu. Sterowanie nawilżaczem odbywa się więc wyłącznie manualnie. Jeżeli chcemy utrzymywać optymalny dla organizmu poziom wilgotności otoczenia (40-60%), polecamy korzystanie z zewnętrznego higrometru.

Raven EN002 nie posiada również timera czy blokady rodzicielskiej. Ma za to bardzo ważną funkcję regulacji natężenia mgiełki za pomocą gałki umieszczonej na przednim panelu urządzenia. Możemy kierować również strumieniem mgiełki za pomocą obrotowej dyszy. Jest także automatyczny wyłącznik, który zakończy pracę urządzenia, gdy zabraknie w nim wody.

Aby zapewnić właściwą higienę pracy, zaleca się co kilka miesięcy wymieniać filtr ceramiczny w nawilżaczach ultradźwiękowych. Nie inaczej jest w przypadku Ravena EN002. Filtr ten zapobiega osadzaniu się kamienia i rozpylaniu charakterystycznego białego pyłu, dlatego należy pamiętać o jego regularnej wymianie. Niestety producent nie podaje jak często należy zmienać filtr w modelu EN002.

Z drugiej strony pamiętajmy też, że Raven EN002 to nawilżacz ultradźwiękowy. Urządzenie te działają w oparciu o przetwornik ultradźwiękowy, który rozbija cząsteczki wody oraz wszystkie minerały i chemikalia, które w danej wodzie się znajdują. Dlatego ważne jest, aby do napełniania nawilżacza używać jedynie wody demineralizowanej (destylowanej). Wygodniejszą i bardziej higieniczną opcją jest wybór  nawilżaczy ewaporacyjnych.

Sprawdź ranking nawilżaczy powietrza

Wygląd

Ważący jedynie 1,4kg nawilżacz ultradźwiękowy Raven EN002 charakteryzuje się zgrabnym, schludnym designem. Biały kolor obudowy łączy się z przezroczystym wyjmowanym pojemnikiem na wodę.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Raven EN002

MarkaRaven
ModelEN002
Cena120 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)350
Pojemność zbiornika na wodę (l)3,5
Ilość prędkościb.d.
Funkcje
  • automatyczne wyłączanie
Głośność (dB)35
Moc (W)30
Elementy wymienneFiltr ceramiczny w cenie 29 zł. Brak danych o zalecanej częstotliwości wymiany.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Raven EN002?

Raven EN002 to proste urządzenie, w którym nie znajdziemy zbyt wielu funkcji. Model ten ma być tanim sprzętem dla niewymagających użytkownikow i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Imponująca wydajność 350 ml/h w zestawieniu z atrakcyjną ceną sprawiają, iż brak funkcji takich jak higrostat czy timer przestaje mieć znaczenie. Na uwagę zasługuje także niska cena wymiennych filtrów ceramicznych (36 zł). To wszystko sprawia, iż Raven EN002 jest godnym polecenia sprzętem dla wszystkich, którzy szukają taniego, prostego nawilżacza powietrza.

Pamiętajmy jedynie, że Raven EN002 jest nawilżaczem ultradźwiękowym. Dla własnego bezpieczeństwa korzystajmy jedynie z wody destylowanej lub po odwróconej osmozie. Miejmy również na uwadze wpływ ultradźwięków na zdrowie i samopoczucie zwierząt domowych, gdyż nie wszystkie dobrze znoszą tak wysokie częstotliwości. Z powyższych względów polecamy więc korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć Raven EN002

Raven EN002 w naszej opinii

Zalety

  • Niska cena
  • Niezla wydajność nawilżania
  • Tanie filtry

 

Wady

  • Niezbyt bezpieczne nawilżanie ultradźwiękowe
  • Ograniczona ilość funkcji (m.in brak higrostatu)

Cena Raven EN002

Raven EN002 kosztuje obecnie 120 zł. To dobra cena zważywszy na wydajność urządzenia. Również koszty eksploatacji nawilżacza są niskie. Cena wymiennego filtra to zaledwie 36 zł.

Cena Raven EN002 (2023-07-31)  – aktualnie niedostępny, ostatnia cena 120 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHA501 w eksperckim rankingu nawilżaczy powietrza. Dobra relacja ceny do wydajności nawilżania. Czy warto?

22 grudnia 2023 · 9 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande W naszej opinii Decydując się na zakup nawilżacza powietrza Klarta prosimy, skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …