Nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4803/01 to propozycja skierowana do osób poszukujących niedrogiego urządzenia do pomieszczeń o wielkości maksymalnie 25 m². Czy sprzęt, który można kupić za 620 zł, spełnia swoją funkcję równie dobrze jak droższe nawilżacze?

Cena Philips HU4803/01 (2023-11-13) – 549 zł (link do Ceneo.pl).

Nawilżanie powietrza

Maksymalna wydajność nawilżacza Philips HU4803/01 wynosi 220 ml/h, co powinno w pełni wystarczyć do utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia w pokoju o powierzchni 25 m². Producent wyposażył urządzenie w pojemnik o objętości 2 l. Jak łatwo obliczyć, pozwala to na nieprzerwaną pracę nawilżacza przez przynajmniej 9 godzin.

Zobacz ranking nawilżaczy powietrza >

Tryb pracy i eksploatacja

Philips HU4803/01 to nawilżacz wykorzystujący technologię NanoCloud. Powietrze zassane przez wentylator przepływa najpierw przez filtr absorpcyjny, który usuwa z niego duże zanieczyszczenia, a następnie zostaje połączenie z cząsteczkami wody. Do pomieszczenia powraca zatem powietrze nawilżone, a jednocześnie delikatnie oczyszczone.

Nawilżacz powietrza Philips HU4803/01 został wyposażony w higrostat, który umożliwia zachowanie pożądanej przez użytkownika wilgotności. W zależności od swoich preferencji można ustawić poziom nawilżenia na poziomie 40, 50 albo 60%. Warto przypomnieć, że prawidłowa wilgotność powietrza wynosi od 40 do 60%, tak więc wszystkie trzy opcje służą zachowaniu parametrów najlepszych dla człowieka.

Za kontrolę stanu powietrza odpowiada cyfrowy czujnik, który w razie potrzeby włącza lub wyłącza nawilżanie. Oprócz trybów standardowych i automatycznego dostępny jest tak zwany tryb cichy, który przydaje się zwłaszcza nocą. Po wybraniu go sprzęt redukuje intensywność nawilżania, a więc i hałas, a jednocześnie wyłącza świecące się lampki, za wyjątkiem podświetlenia wskaźnika prędkości.

Kolejną zaletą ewaporacyjnego nawilżacza powietrza Philips HU4803/01 jest timer. Dzięki niemu można zaplanować, że urządzenie będzie pracowało przez 1,4 albo 8 godzin, po czym automatycznie się wyłączy. Do przerwania pracy dochodzi także w przypadku opróżnienia zbiornika na wodę, co dodatkowo sygnalizowane jest zapaleniem się czerwonego wskaźnika.

Poziom płynu można kontrolować poprzez umieszczone w obudowie okienko. Uzupełnienie wody jest bardzo proste. Wystarczy zdjąć pokrywę i wlać ją za pomocą zwykłego dzbanka czy butelki albo wyjąć pojemnik i ustawić go pod kranem.

Pod względem kosztów eksploatacji Philips HU4803/01 prezentuje się bardzo dobrze. Co trzy miesiące należy wymienić znajdujący się w urządzeniu filtr, ale jego cena wynosi jedynie 49 zł. Sprzęt pobiera niewiele energii (14 W), a zatem jego wykorzystywanie nie powinno doprowadzić do znacznego wzrostu rachunków za prąd.

Wygląd

Nawilżacz jest niewielki (jego wymiary wynoszą 249 x 249 x 339 mm), tak więc nadaje się do postawienia zarówno na podłodze, jak i na stoliku czy szafce.  Opływowe kształty i elegancka biało-srebrna obudowa sprawiają, że dobrze się prezentuje i może być umieszczony w widocznym miejscu.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Philips HU4803/01

MarkaPhilips
ModelHU4803/01
Rodzaj nawilżaczaEwaporacyjny
Maksymalna wydajność (ml/h)220
Pojemność zbiornika na wodę (l)2
Ilość prędkości3 + tryb cichy
FunkcjeHigrostatTimer
Głośność (dB)26-50
Moc (W)14
Elementy wymienneFiltr nawilżający HU4102 49 zł (wymiana co 3 miesiące)
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Philips HU4803/01?

Nawilżacz powietrza Philips HU4803/01 to jedna z najlepszych propozycji w tej kategorii cenowej. Urządzenie wykorzystuje bezpieczny sposób nawilżania i jest wyposażone w najważniejsze funkcje, które powinien mieć każdy nawilżacz powietrza.

☛ Zobacz TOP 3 w rankingu nawilżaczy powietrza

Galeria zdjęć Philips HU4803/01

Philips HU4803/01 w naszej opinii

Zalety

 • Nawilżacz ewaporacyjny
 • Higrostat
 • Dość cichy

Wady

 • Mała pojemność zbiornika (2 litry)

Pozostałe nawilżacze powietrza marki Philips:

 • Philips HU2718/10 – do max. 26 m², wydajność (wg. testów) 190 ml/h, 2 litrowy zbiornik
 • Philips HU4801/01 – do max. 29 m², wydajność (wg. testów) 210 ml/h, 2 litrowy zbiornik
 • Philips HU4813/10 – do max. 35 m², wydajność (wg. testów) 245 ml/h, 2 litrowy zbiornik
 • Philips HU3916/10 – wydajność 300 ml/h, 3 litry zbiornik

Zobacz inne nawilżacze powietrza:

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

20 komentarzy

 • <cite class="fn">Marta Grejner</cite> <span class="says">says:</span>

  czy przyciski wydają dźwięk ? czy w trybie nocnym także? czy urządzenie wydaje jakiś sygnał, gdy kończy się woda w zbiorniku?

  • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

   Przyciski nie wydają dźwięku, w trybie nocnym również działają bezgłośnie. Nawilżacz powietrza nie informuje sygnałem o konieczności uzupełnienia wody, sygnalizuje to wyłączeniem się wyświetlacza i zapaleniem czerwonej kropki na górnym panelu.

 • <cite class="fn">Knl</cite> <span class="says">says:</span>

  Ile czasu potrzebuje nawilżacz, żeby nawilżyć pomieszczenie z poziomu 35% do 50%?

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Niestety nie ma jednej odpowiedzi, bo zależy to od:
   1. kubatury pomieszczenia,
   2. siły wentylacji
   3. temperatury oraz wilgotności powietrza na zewnątrz
   4. temperatury wewnątrz
   5. rodzaju systemu grzewczego

   Przykładowo modelowi Philips HU4803/01 przy 15 m2 może to zająć 2 godziny lub nawet dobę. Może być też tak, że zbyt silna wymiana powietrza przy suchym powietrzu z zewnątrz nie umożliwi do dobicia do takiego poziomu.

 • <cite class="fn">Woyciech Dzedzej</cite> <span class="says">says:</span>

  Czy ten nawilżacz ma możliwość aromaterapii (bądź którykolwiek z Philipsów)?

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Nie ma. Rzadko można spotkać nawilżacze ewaporacyjne z aromaterapią. Pewnie dlatego, że ogólnie aromaterapia jest najczęściej niezdrowa (w wydaniu sklepowym), a nawilżacze ewaporacyjne skupiają się na zdrowym nawilżeniu.

   Zdecydowanie lepiej jest kupić jakiś osobny komin, jeśli potrzebujemy generatora zapachów.

 • <cite class="fn">Anjg</cite> <span class="says">says:</span>

  Dlaczego nie ma teraz tutaj nawilżaczy xiaomi? Jeszcze w zeszłym roku był i to na pierwszym miejscu!?

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Obecnie nie ma i nie zapowiada się, by prezes Xiaomi Lei Jun chciał to zmienić. Ale przy obecnych cenach modelu Evaporative i Evaporative 2, to Klarta Humea Wifi (w zeszłym roku był model bez wifi) byłaby nad nawilżaczami Xiaomi.

 • <cite class="fn">Łukasz</cite> <span class="says">says:</span>

  Poszukując istotny danych dotyczących głośności urządzenia zgłosiłem się do Philipsa, przekazali mi dane za cenę maila do newslettera, mam nadzieję że komuś pomogą a pana Łukasza Rajzera proszę o dopisanie tych danych do artykułu.
  Philips HU4803/01: 1 bieg 25 decybeli, 2 bieg 37 decybeli i 3 bieg 40 decybeli.
  Szkoda, że ich marketing podaje tylko najniższy hałas a najwyższe nawilżenie na maksymalnej zapewne mocy, zamiast pełnej informacji, która może klienta odstraszyć bo nikt nie chce chyba za cenę nawilżenia słuchać mini odkurzacza cały czas.
  Natomiast PHILIPS HU4813/10:1 bieg 35 decybeli,2 bieg 46 i 3 bieg 50 decybeli, a więc naprawdę głośny
  Chyba zrezygnuję z Philipsa na rzecz Stylies Orion, może nie jest zbyt piękny i nowoczesny – wygląd transportera dla psa, ale deklaruje 6 l zbiornik, 350 ml/h i głośność 20-23 decybeli i mniej elektroniki . Jego wiatrak nie jest zbyt zabudowany w przeciwieństwie do Philipsów pewnie dlatego jest cichszy i prawdopodobnie będzie łatwiejszy w czyszczeniu. Jest też tańszy 400-450 zł. Maty do wymiany co 2-3 mies. za 80 zeta i opcjonalnie kostka jonów srebra 90 zł raz na rok.

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Dziękujemy za komentarz. Uzupełnimy dane po potwierdzeniu w Philipsie.

   Jeśli chodzi o hałas generowany przez nawilżacz powietrza Philips HU4803/01 to z pewnością mogę stwierdzić, że jest to całkiem ciche urządzenie i właśnie za kulturę pracy oraz zgodność wydajności z deklarowaną można go pochwalić.

   Stylies Orion jest bratem Stylies Carina, który testowaliśmy i tam wydajność mierzona była znacznie niższa niż deklarowana. Niestety budowa nawilżacza oparta o maty pionowe w porównaniu z walcowymi, przez które wymusza się przepływ powietrza (np. Philips, Klarta) jest gorsza i w tej chwili już takich urządzeń się nie konstruuje.

   • <cite class="fn">Łukasz</cite> <span class="says">says:</span>

    Finalnie jednak kupiłem Philips HU4803/01, ponieważ pomyślałem właśnie o tym o czym Pan napisał: jeśli Stylies Carina i Stadler miały mocno zawyżoną wydajność przez producentów a Orion ma praktycznie taką samą konstrukcję to może nie warto próbować i odsyłać tracąc czas jak z nawilżaczem ultradźwiękowym (mimo filtra i wody z dzbanka filtracyjnego zostawiał pył wiec odesłałem go).

    Moje pierwsze wrażenia po 3 dniach z Phlipsem są pozytywne: pokój 16m2 z 29% wilgotności w ok 3-4 godziny mam 56% i to na drugim a więc średnim biegu przy zamkniętych drzwiach. W mniejszym pokoju też jest dobrze, w kuchni bez drzwi i kratką wentylacyjną z 29% na 44% po godzinie i nadal rośnie również na 2 z 3 możliwych biegów. Nawilżacz oczywiście jest przenoszony między pomieszczeniami. Zbiornik 2l wydawał się mały przed zakupem ale jest ok wystarcza na praktycznie na cały dzień. Wydajność jest więc rzeczywiście dobra a nie testowałem jej jeszcze na 3 najwyższym biegu.

    Minusem dla mnie jest jakość wykonania górnej złotej części mogłaby być lepsza: niedokładne malowanie od wewnątrz, małe rysy, większa rysa pod logiem Philipsa i niezbyt czyste łopatki wentylatora od wewnętrznej części po wyjęciu z pudełka- na szczęście dzięki YT wystarczyło odkręcić 4 śrubki by się do nich dostać i wyczyścić. Złota farba też zapewne będzie się ścierać nawet przy czyszczeniu tylko wilgotną ściereczką, bo mam już takie doświadczenia z malowanym plastikiem i malowaną na srebrno metalową obudową mikrofalówki. Górna część mogła być biała jak dolna lub być wykonana z barwionego fabrycznie a nie malowanego plastiku. Higrostat Philipsa po 3 godzinach w pokoju 16m2 trochę zawyżał wynik wskazywał 50% stacja pogodowa 3,5 metra dalej 43% (ale to chyba normalne w końcu w dokoła nawilżacza wilgotność jest większa), a że ustawiłem go na 50% to się wyłączał i nie osiągał więcej, ale po ustawieniu na 60% poradził sobie lepiej bo stacja pokazywała 55-56%.

    Co do głośności jest ok na 2 i 3 biegu hałas zbliżony do suszarki spożywczej na owoce/grzyby nie jest głośny, a szum nie jest uciążliwy ani irytujący nawet na 3 biegu w ciągu dnia. Na pierwszym biegu i w trybie nocnym wentylator jest niesłyszalny ale sam silnik trochę brzęczy jak dawne zasilacze TV co jest trochę irytujące dopóki się nie zaśnie. Generalnie po 3 dniach jestem zadowolony i polecam ten model a wady wymienione przeze mnie nie są duże.

   • <cite class="fn">Łukasz</cite> <span class="says">says:</span>

    Zapomniałem jeszcze podziękować za pomoc przy wyborze nawilżacza, dzięki Państwa stronie znalazłem informacje o najpopularniejszych nawilżaczach oraz ich rzeczywistych możliwościach i w końcu wybrałem Philipsa i jestem zadowolony. Gdybym tutaj nie przeczytał o kiepskiej wydajności Stilies oraz Stadler, którą potwierdzili w komentarzach użytkownicy prawdopodobnie bym je wybrał ze względu na super wydajność deklarowaną przez ich producentów ,a potem bym żałował jak z ultradźwiękowym. Dziękuję bardzo.

 • <cite class="fn">Baś</cite> <span class="says">says:</span>

  Witam, na opakowaniu nawilżacza jest napisane że do pomieszczeń 25m2 a u Was do max 33m2 ?

  Macie może informacje na temat poboru prądu na poszczególnych prędkościach?

  Pozdrawiam.

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   W przypadku testowanych w labie nawilżaczy przyjęliśmy standaryzację powierzchni według jednego wzoru. Niestety w przypadku oczyszczaczy i nawilżaczy producenci podają powierzchnie różnie i nie ma tu jednego standardu. Realna wydajność nawilżania Philps HU4803/01 powinna wystarczyć według nas nawet do 33 m2, chociaż to oczywiście jest zależne od siły wentylacji pomieszczenia i suchości napływającego do mieszkania powietrza.
   Poproszę o uzupełnienie danych z pomiarów prądowych i akustycznych, bo powinniśmy mieć ich więcej.

 • <cite class="fn">stefanolo</cite> <span class="says">says:</span>

  Czy ktoś posiada info jaka jest wydajność poszczególnych trybów? Tryb 3, czyli max, to 220 ml/h, a ciekawe jak inne.

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Niestety w naszym labie nie jesteśmy wzorcowo odtworzyć warunków, które pozwoliłby dokładnie porównać te wydajności. Od stycznia kupujemy większą liczbę osuszaczy i może da się stworzyć takowe, więc będzie można to szacować.

   Sam Philips nigdzie nie podaje dla nawilżacza Philips HU4803/01 innych parametrów niż wydajność maksymalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

· 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

· 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

· 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

· 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

· 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …