Misty KC4 Aroma LED 2 to niedrogi nawilżacz ultradźwiękowy, który według producenta sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni nawet 50 m². Czy rzeczywiście jest aż tak wydajny i warto go kupić?

Cena Misty KC4 Aroma LED 2 (2023-08-01) – aktualnie brak ofert, ostatnia cena 169 zł (Allegro.pl).

Nawilżanie powietrza

Maksymalna wydajność nawilżania Misty KC4 Aroma LED 2 to 300 ml/h. Urządzenie jest w stanie długo pracować bez potrzeby uzupełnienia wody, gdyż pojemność znajdującego się w nim zbiornika wynosi 6,5 l.

Tryb pracy i eksploatacja

Mechanizm działania nawilżacza Misty KC4 Aroma LED 2 jest taki sam jak w przypadku innych modeli wykorzystujących ultradźwięki. Woda zostaje zatem przekształcona w mikroskopijną, chłodną mgiełkę dzięki niesłyszalnym dla człowieka (ale nie dla zwierząt) falom dźwiękowym.

Uwaga! Z tego względu do nawilżaczy ultradźwiękowych należy wlewać wodę pozbawioną minerałów (woda destylowana lub woda po odwróconej osmozie). Woda z kranu posiada dużo minerałów, które przy przy pomocy ultradźwięków jest rozdrabniana i emitowana do powietrza w formie niepożądanego „białego pyłu”.

Z tego powodu polecamy ewaporacyjne nawilżacze powietrza wykorzystujące najzdrowszą metodę nawilżania.

Nawilżacz Misty KC4 Aroma LED 2 posiada higrostat, który pozwala regulować docelowy poziom wilgotności względnej – urządzenie samoczynnie wyłączy kiedy osiągnie wskazaną wilgotność, zaś włączy się, kiedy poziom nawilżenia spadnie. Nie rozumiemy, dlaczego producent dopuszcza ustawienie higrostatu na poziomie nawet 90% wilgotności. Przy poziomie nawilżenia >70%, powietrze staje się niezwykle parne, a w pomieszczeniu trudno wytrzymać.

Nawilżacz posiada higrometr, dzięki któremu można kontrolować, czy poziom nawilżenia mieści się w zalecanym zakresie 40-60%. Dostępne są trzy stopnie intensywności pracy, a wbudowany timer pozwala zaplanować automatyczne przerwanie nawilżania po upływie 1, 2, 4 albo 8 godzin.

Misty KC4 Aroma LED 2 wyposażony jest także w funkcję jonizacji i dozownik zapachów. Urządzenie sygnalizuje konieczność uzupełnienia zbiornika na wodę, a jeśli jest on całkowicie pusty, wyłącza się.

Za przeciwdziałanie osadzaniu się kamienia wewnątrz nawilżacza odpowiada odwapniający filtr ceramiczny, który trzeba wymieniać przynajmniej raz w roku, co wiąże się z wydatkiem około 25 zł. Dodatkowo w urządzeniu znalazł się filtr carbonowy (węglowy), który zdaniem producenta oczyszcza powietrze w mieszkaniu. Jego maksymalna żywotność także wynosi rok, a cena to 15 zł.

Sterowanie nawilżaczem jest możliwe za pośrednictwem pilota albo panelu LCD. Na uwagę zasługuje też delikatne podświetlanie panelu, które w zależności od swoich preferencji można wyłączyć.

Wygląd

Nawilżacz powietrza Misty KC4 Aroma LED 2  ma wymiary 45 x 19 x cm 16 cm. Urządzenie zamknięte jest w eleganckiej, czarnej obudowie.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Misty KC4 Aroma LED 2

MarkaMisty
ModelKC4 Aroma LED 2
Cenaaktualnie brak ofert, ostatnia cena 169 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)300
Pojemność zbiornika na wodę (l)6,5
Ilość prędkości3
Funkcje Jonizacja
Timer
Aromaterapia
Głośność (dB)35
Moc (W)25
Elementy wymienne Filtr ceramiczny odwapniający – 25 zł, wymiana co 1 rok
Filtr węglowy – 15 zł, wymiana co 1 rok
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Misty KC4 Aroma LED 2?

Woda kranowa przed ultradźwiękowym nawilżaczem Misty

Nawilżacz powietrza Misty KC4 jest dostępny głównie na Allegro, gdzie można go kupić w atrakcyjnej cenie (169 zł). Jego zaletą jest pojemny zbiornik wody mieszczący aż 6,5 litra! Dodatkowo duży otwór wlewu pozwala na umycie zbiornika wewnątrz.

Minusem jest wypadający filtr, który nie jest w żaden sposób przytwierdzony do urządzenia.

W teście nawilżacz zużył 1 litr wody w 2h 15 min przy największej sile mgiełki (4 tryb pracy). Przy takich ustawieniach łatwo przekroczyć zalecaną granicę wilgotności (do 60%), dlatego zalecamy używać higrostatu, aby wybrać preferowany poziom wilgotności

Nawilżacz jest ultradźwiękowy, dlatego należy pamiętać, aby używać wody bez minerałów, ponieważ efektem tego jest niezdrowy „biały pył”. Zalecamy wybór nawilżaczy ewaporacyjnych.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć Misty KC4 Aroma LED 2

Misty KC4 Aroma LED 2 w naszej opinii

Zalety

  • Niska cena
  • Jonizacja
  • Higrometr
  • Aromaterapia
  • Możliwość sterowania pilotem

Wady

  • Ogromne ilości drażniących pyłów, które dostają się do powietrza
  • Higrostat pozwala na ustawienie nawet 90% wilgotności względnej, prowadząc do dużego przewilżenia pokoju

Cena Misty KC4 Aroma LED 2

Cena Misty KC4 Aroma LED 2 (2023-08-01) – aktualnie brak ofert, ostatnia cena 169 zł (Allegro.pl).

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …