Dostępny m.in. w sieci sklepów Media Markt, nawilżacz powietrza Metrox ME-1684 to prosta i tania propozycja dla osób szukających nawilżacza ultradźwiękowego. Urządzenie dostępne jest za 165 zł. Jego wydajność to 250 ml/h, a jak wyglądają inne parametry?

Cena Metrox ME-1684 (2023-08-03) – 170 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Maksymalna wydajność nawilżacza ultradźwiękowego Metrox ME-1684 to 6 l / dobę (250 ml/h). Wg zapewnień producenta, sprzęt powinien poradzić sobie z powierzchnią 25 m². Czas pracy urządzenia przy najwyższej wydajności to około 16 godzin. Zbiornik z wodą ma całkiem imponującą pojemność 4,5 litra.

Tryb pracy i eksploatacja

Metrox ME-1684 to z założenia prosty nawilżacz, którego głównym atutem ma być niska cena i przyzwoita (jak na tę cenę) wydajność. Dlatego też nie znajdziemy tu funkcji znanych z droższych modeli nawilżaczy.

Z ważnych funkcji brakuje m.in. higrostatu, który umożliwia użytkownikowi ustalenie docelowego poziomu wilgotności, do którego urządzenie ma dążyć. Dlatego też polecamy zaopatrzyć się w osobny higrometr i na jego podstawie kontrolować poziom wilgotności w pomieszczeniu, tak by nie doprowadzić do jego przewilżenia.

Poziom wody w urządzeniu można łatwo odczytać. Gdy jej zabraknie, Metrox ME-1684 automatycznie się wyłączy. Zaletą jest również możliwość wygodnej regulacji intensywności nawilżania za pomocą pokrętła. Należy przy tym pamiętać, aby kontrolować poziom wilgotności za pomocą wyżej wspomnianego higrometru.

Metrox ME-1684 należy do grupy nawilżaczy ultradźwiękowych, a co za tym idzie wymusza na użytkownikach korzystanie z wody destylowanej lub po odwróconej osmozie. W przypadku stosowania zwykłej wody z kranu, istnieje duże ryzyko, iż przetwornik ultradźwiękowy rozbijający wodę, rozbijał też będzie zawarte w niej szkodliwe związki chemiczne. Widocznym znakiem tego jest charakterystyczny biały pył, który osiada na meblach, trafiając też do dróg oddechowych. Dlatego też polecamy korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Wygląd

Metrox ME-1684 posiada wymiary 22 x 22 x 36 cm i waży zaledwie 940 g. Biało-niebieska konstrukcja oraz prosty, uniwersalny design odnajdą się w niemal każdej aranżacji.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Metrox ME-1684

MarkaMetrox
ModelME-1684
Cena170 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)250
Pojemność zbiornika na wodę (l)4,5
Ilość prędkości3
Funkcje
  • Automatyczne wyłączanie
Głośność (dB)b.d.
Moc (W)30
Elementy wymienneb.d.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Metrox ME-1684?

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza firmy Metrox będzie dobrym wyborem dla osób, które poszukują taniego, prostego urządzenia o podstawowych funkcjach. Brak higrostatu czy timera może być wadą, ale niska cena powinna te braki zrekompensować. Na uwage zasługuje również całkiem niezła wydajność – 250 ml/h, co pozwala stosować nawilżacz na powierzchniach około 25 m² oraz imponujący czas pracy ciągłej – około 16 h.

Wybierając Metrox ME-1684 pamiętajmy jednak, iż model ten jest nawilżaczem ultradźwiękowym, co przy niewłaściwej eksploatacji niesie ze sobą pewne zagrożenia. Dlatego też korzystajmy jedynie z wody destylowanej (demineralizowanej) lub po odwróconej osmozie. Miejmy równie świadomość, iż nie wszystkie zwierzęta domowe mogą tolerować ultradźwięki generowane przez nawilżacz. Dlatego też, jako Ranking Oczyszczaczy, polecamy korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć Metrox ME-1684

Metrox ME-1684 w naszej opinii

Zalety

  • Dobra relacja ceny do wydajności nawilżania
  • Niski pobór prądu

Wady

  • Nawilżanie metodą ultradźwięków
  • brak higrostatu
  • brak timera

Cena Metrox ME-1684

Metrox ME-1684 dostępny jest obecnie za 170 zł, co jest atrakcyjną ceną zważywszy na oferowaną przez nawilżacz wydajność.

Cena Metrox ME-1684 (2023-08-03) – 170 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …