Wyproduktowany przez chiński kocnern Zhongshan Haibao Appliance Co. Ltd, nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2021DBL to ciekawe urządzenie wyposażone m.in. w funkcję jonizacji. C zy 249 zł wydane na nawilżacz ultradźwiękowy to dobra inwestycja?

Cena HB UH2021DBL (2023-09-25) – 249 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2021DBL cechuje się przyzwoitą wydajnością, wahająca się w zależności od trybu pracy – od 90 do 300 ml/h. Wbudowany pojemnik na wodę jest w stanie pomieścić 3,3 l Pozwala to urządzeniu pracować nieprzerwanie przez 11 godzin.

Tryb pracy i eksploatacja

Działanie nawilżacza ultradźwiękowego, jakim jest HB UH2021DBL, polega na rozbijaniu cząsteczek wody za pomocą specjalnego przetwornika ultradźwiękowego, co emituje charakterystyczną, przyjemną mgiełkę.

3 tryby pracy i higrostat

Producent wyposażył urządzenie w 3 tryby pracy.  W zależności od wybranej prędkości urządzenia, automatycznie zmienia się jego wydajność. Ważnym udogodnieniem jest higrostat. Dzięki niemu możemy zdecydować jaki poziom wilgotności jest dla nas odpowiedni, a urządzenie będzie tak regulowało swoją pracę, aby zapewnić jego utrzymanie.

Timer, jonizacja i wyświetlacz LED – najciekawsze funkcje nawilżacza HB UH2021DBL

W modelu UH2021DBL znajdziemy również takie funkcje jak timer, pozwalający regulować czas pracy nawilżacza oraz jonizację powietrza, która zadba o równowagę kationów i anionów w pomieszczeniu. Co ważne, nawilżaczem możemy wygodnie sterować za pomocą pilota. Wyświetlacz LED poinformuje nas m.in. o aktualnej wilgotności oraz temperaturze w pomieszczeniu. W przypadku braku wody, urządzenie automatycznie się wyłączy.

Wkład zmiękczający wodę

W nawilżaczu znajdziemy także specjalny wkład ceramiczny, który redukuje z wody związki wapnia i innych minerałów sprawiając, iż staje się ona mniej twarda. Wg deklaracji producenta, filtr ten ma również działanie antybakteryjne, usuwając również z wody nieprzyjemne zapachy.

Woda destylowana lub po odwróconej osmozie – kosztowna eksploatacja

Pamiętajmy jednak, aby korzystając z nawilżaczy ultradźwiękowych, wlewać do nich wodę destylowaną lub po odwróconej osmozie. W przeciwnym razie urządzenie rozbijając cząsteczki wody, rozbije także znajdujące się w wodzie minerały i chemikalia. Unoszący się w powietrzu biały pyłek osiada na meblach, powodujac także bóle głowy i oczu. Dlatego też tego powodu polecamy korzystać z ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza, wykorzystujących najzdrowszą metodę nawilżania.

Wygląd

Nawilżacz powietrza HB UH2021DBL wyróżnia się zgrabnym designem, zamkniętym w okrągłej biało-niebieskiej bryle. Urządzenie odnajdzie się w praktycznie każdej aranżacji.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza HB UH2021DBL

MarkaHB
ModelUH2021DBL
Cena227 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność300 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę3,3 l
Ilość prędkości3
FunkcjeAromaterapiaHigrostatTimerSterowanie pilotem
Głośność (dB)35
Moc (W)30
Elementy wymienneCeramiczny filtr WCF100 – Cena – 39 zł
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza HB UH2021DBL?

Nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2021DBL można nabyć za kwotę 249 zł. To dobra cena w stosunku do oferowanej wydajności (300 ml/h). Urządzenie jest w stanie nawilżyć do ok. 40 m2 powierzchni. Sporą zaletą jest obecność higrostatu, dzięki pozwala ustawić docelowy poziom wilgotności w pomieszczeniu. Warto również wspomnieć o jonizacji, która dla niektórych może okazać się ważnym dodatkiem.

Z drugiej jednak strony nawilżacz HB UH2021DBL należy do urządzeń ultradźwiękowych, które nie są najbardziej higienicznymi

Galeria zdjęć HB UH2021DBL

HB UH2021DBL w naszej opinii

Zalety

  • Niska cena
  • Niezła wydajność
  • Jonizacja
  • Higrostat
  • Timer

Wady

  • Potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia nawilżanie ultradźwiękowe

Cena HB UH2021DBL

Cena HB UH2021DBL (2023-09-25) – 249 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2021DBL można nabyć za kwotę 249 zł. To dobra cena w stosunku do oferowanej wydajności (300 ml/h). Urządzenie jest w stanie nawilżyć do ok. 40 m2 powierzchni. Sporą zaletą jest obecność higrostatu, dzięki pozwala ustawić docelowy poziom wilgotności w pomieszczeniu. Warto również wspomnieć o jonizacji, która dla niektórych może okazać się ważnym dodatkiem.

Z drugiej jednak strony nawilżacz HB UH2021DBL należy do urządzeń ultradźwiękowych, które nie są najbardziej higienicznymi.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …