Götze & Jensen AH800S to jeden z kilku nawilżaczy powietrza znanego producenta. Niestety ten konkretny model nie prezentuje się najlepiej na tle innych propozycji marki, a tym bardziej na tle wszystkich nawilżaczy dostępnych na polskim rynku.

Cena Götze & Jensen AH800S (2023-07-31) – 439 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz powietrza Götze & Jensen AH800S wykorzystuję technologię ultradźwięków. Fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości rozbijają na mikroskopijne cząsteczki wodę (i całą jej zawartość). Maksymalną wydajność nawilżania producent szacuje na 350 ml/h. Zbiornik na wodę ma tutaj pojemność 5,5 l, co pozwala na długą pracę bez potrzeby uzupełnienia go, ale nie pozostaje bez wpływu na wymiary i wagę sprzętu.

Tryb pracy i eksploatacja

W nawilżaczu ultradźwiękowym Götze & Jensen AH800S dostępnych jest aż 7 prędkości filtracji. Urządzenie ma higrostat, co oznacza, że może samodzielnie dążyć do uzyskania i utrzymania wyznaczonej wilgotności. W trybie automatycznym dodatkowo dostosowuje docelową wilgotność do temperatury powietrza.

Producent przewidział też możliwość wyboru pomiędzy zimną a ciepłą mgiełką, co jest rzadką funkcją w nawilżaczach powietrza.

W urządzeniu znalazły się również:

 • Funkcja zimnej plazmy
  Służy do sterylizacji powietrza poprzez usuwanie z niego toksyn i mikroorganizmów. Generator plazmy wykorzystuje w tym celu wyładowania elektryczne. Plazma powoduje, że pomiędzy tlenem, azotem i parą wodną dochodzi do reakcji, które skutkują powstawaniem substancji dezynfekujących. 
 • Timer
  Pozwala zaplanować czas pracy urządzenia, a dokładniej moment jego wyłączenia. Dostępna jest regulacja w zakresie od 1 do 12 godzin w odstępach co 1 godzinę.
 • Funkcja aromaterapii
  Daje możliwość rozprowadzania wraz z mgiełką ulubionych zapachów poprzez wlanie do specjalnego pojemnika (nie zbiornika z wodą!) olejku eterycznego. Ze względów bezpieczeństwa radzimy wybierać certyfikowane olejki. 
 • Wskaźnik zużycia wody
  Ma postać lampki kontrolnej, którą można wyłączyć.

Nawilżacz ultradźwiękowy Götze & Jensen AH800S został wyposażony w wyświetlacz LCD. Prezentowane są na nim m.in. wilgotność i temperatura powietrza.

Urządzenie nie jest głośne, ponieważ maksymalny hałas to 35 dB. Gorzej wygląda zużycie prądu, które sięga 110 W.

Nawilżaczem można sterować na dwa sposoby: poprzez panel znajdujący się pod wyświetlaczem oraz za pośrednictwem pilota.

Wygląd

Götze & Jensen AH800S ma dość oryginalny kształt. W obudowie dominującym kolorem jest srebrny. Wymiary urządzenia wynoszą 24 x 30 x 39 cm.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Götze & Jensen AH800S

MarkaGötze & Jensen
ModelAH800S
Cena449 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)350
Pojemność zbiornika na wodę (l)5,5
Ilość prędkości7
Funkcjezimna plazma higrostat timer aromaterapia zdalne sterowanie pilotem
Głośność (dB)do 35
Moc (W)do 110
Elementy wymienneb.d.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Götze & Jensen AH800S?

Nie polecamy zakupu nawilżacza powietrza Götze & Jensen AH800S. Jest to nawilżacz ultradźwiękowy, a więc w przypadku zastosowania wody kranowej, emituje biały pył. Może także emitować do powietrza inne zanieczyszczenia obecne w wodzie. Stosowanie wody destylowanej w połączeniu z wysokim poborem prądu oznacza wysokie koszty eksploatacji. Tymczasem w tej cenie można nabyć dobry nawilżacz ewaporacyjny, który pozwala na bezpieczne używanie wody kranowej.

Uwaga! Do nawilżaczy ultradźwiękowych należy wlewać wodę pozbawioną minerałów (woda destylowana lub woda po odwróconej osmozie). Woda z kranu posiada dużo minerałów, które przy pomocy ultradźwięków jest rozdrabniana i emitowana do powietrza w formie niepożądanego „białego pyłu”. Z tego powodu polecamy ewaporacyjne nawilżacze powietrza wykorzystujące najzdrowszą metodę nawilżania. 

Zobacz inne modele Götze & Jensen:

 • Götze & Jensen AH201KG – przetestowaliśmy i ten model ma dużą wydajność, lecz nie jest pozbawiony wad. Zobacz recenzję.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć Götze & Jensen AH800S

Götze & Jensen AH800S w naszej opinii

Zalety

 • Timer
 • Pilot do zdalnego sterowania

Wady

 • Konieczność stosowania wody destylowanej z uwagi na technologię ultradźwięków
 • Bardzo wysoki pobór prądu
 • Higrostat i wskaźnik wilgotności najprawdopodobniej działają nieprawidłowo, ponieważ w nawilżaczu ultradźwiękowym mgiełka zaburza odczyt wilgotności

Cena Götze & Jensen AH800S

Cena Götze & Jensen AH800S (2023-07-31) – 439 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …