Nawilżacz powietrza Götze & Jensen AH201KG to ultradźwiękowy nawilżacz powietrza, wchodzący w skład oferty firmy specjalizującej się w produkcji urządzeń AGD, sprzętu RTV, telefonów i urządzeń i kamer sportowych. Czy elegancki wygląd idzie tutaj w parze z wysoką jakością, która czyniłaby nawilżacz godnym uwagi?

Cena Götze & Jensen AH201KG (2023-07-31) – 419 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Götze & Jensen AH201KG to nawilżacz, którego maksymalna wydajność wynosi 300 ml/h. Został wyposażony w 5-litrowy pojemnik na wodę, co przekłada się na możliwość długiej pracy bez potrzeby uzupełniania zbiornika.

Tryb pracy i eksploatacja

Tak jak każdy inny nawilżacz ultradźwiękowy Götze & Jensen AH201KG przekształca wodę w mikroskopijną mgiełkę, wykorzystując fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne dla człowieka.

Götze & Jensen AH201KG ma wbudowany higrostat, pozwalający na regulację poziomu nawilżenia powietrza w zakresie od 40 do 85% (zalecana wilgotność względna wynosi od 40 do 60%). Dostępne są trzy tryby pracy, a maksymalna głośność nawilżacza wynosi 35 dB.

Urządzenie wyposażone jest w timer, który umożliwia zaplanowanie czasu pracy (1,2,4,8 godzin), a także w funkcję jonizacji, która poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu.

Wewnątrz nawilżacza znajduje się filtr zapobiegający osadzaniu kamienia. Należy go wymieniać raz na pół roku, co nie wiąże się z dużym wydatkiem, gdyż cena filtra to jedyne 26 zł.

Jeśli dojdzie do opróżnienia zbiornika na wodę, Götze & Jensen AH201KG automatycznie się wyłączy.

Sterowanie nawilżaczem odbywa się za pośrednictwem panelu z wyświetlaczem LED, umieszczonego w przedniej części obudowy. Urządzenie posiada tryb nocny, który powoduje wygaszenie wyświetlacza, a to pozwala na spokojny sen.

Wygląd

Ultradźwiękowy nawilżacz Götze & Jensen AH201KG wyróżnia się oryginalnym, opływowym kształtem. Czarna, błyszcząca obudowa ze złotymi elementami sprawia, że urządzenie prezentuje się ciekawie i elegancko. Jego wymiary wynoszą 30 x 25 x 15 cm.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Götze & Jensen AH201KG

MarkaGötze & Jensen
ModelAH201KG
Cena419 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)300
Pojemność zbiornika na wodę (l)5
Ilość prędkości3
FunkcjeHigrostat Jonizacja Timer
Głośność (dB)35
Moc (W)27
Elementy wymienneFiltr odkamieniający – 19 zł, wymiana co 6 miesięcy 
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Götze & Jensen AH201KG?

Jeżeli decydujemy się na zakup nawilżacza ultradźwiękowego to jest to godny polecenia model, choć nie jest najtańszy.

Zaletą jest elegancki wygląd samego urządzenia jak i wyświetlacza, który jest intuicyjny dla użytkownika.

Podczas testów nawilżacz powietrza Götze & Jensen AH201KG zużył 1 litr wody w 2 h 01 min przy największej sile mgiełki (3 tryb pracy), więc maksymalna wydajność nawilżania wynosi 496 ml/h. Przy takich ustawieniach łatwo przekroczyć zalecaną granicę wilgotności (do 60%), dlatego zalecamy używać higrostatu, aby wybrać preferowany poziom wilgotności.

Wadą i zaletą jest dosyć duży, nieporęczny korek w wlewie urządzenia, dosyć ciężko go zakręcić i okręcić. Jednak dzięki dużemu wlewowi można skutecznie oczyścić zbiornik wewnątrz.

Uwaga! Do nawilżaczy ultradźwiękowych należy wlewać wodę pozbawioną minerałów (woda destylowana lub woda po odwróconej osmozie). Woda z kranu posiada dużo minerałów, które przy przy pomocy ultradźwięków jest rozdrabniana i emitowana do powietrza w formie niepożądanego „białego pyłu”. Z tego powodu polecamy ewaporacyjne nawilżacze powietrza wykorzystujące najzdrowszą metodę nawilżania. 

Galeria zdjęć Götze & Jensen AH201KG

Götze & Jensen AH201KG w naszej opinii

Zalety

  • Możliwość regulacji wilgotności i mocy nawilżania
  • Jonizacja powietrza
  • Higrostat
  • Timer

Wady

  • Dość głośny
  • Niekiedy słychać odgłosy bulgotania wody

Cena Götze & Jensen AH201KG

Cena Götze & Jensen AH201KG (2023-07-31) – 419 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …