Pochodzący od polskiego producenta nawilżacz powietrza Eldom NU9 to ciekawa propozycja wśród urządzeń ultradźwiękowych. Dostepny za jedyne 189 zł, posiada sporo funkcji, umilijących codzienne korzystanie z urządzenia. A jak jest z wydajnością? Czy warto kupić nawilżacz Eldom NU9?

Cena Eldom NU9 (2023-10-06) – niedostępny

Nawilżanie powietrza

Maksymalna wydajność nawilżacza ultradźwiękowego Eldom NU9 to 360 ml/h. Producent deklaruje, iż sprzęt powinien sobie poradzić z nawilżeniem powierzchni około 35 m². Czas pacy przy maksymalnej wydajności to okolo 11 godzin. Jest to możliwe dzięki pojemnemu zbiornikowi na wodę – w nawilżaczu zmieszczą się aż 4 litry.

Tryb pracy i eksploatacja

Oprócz dobrej wydajności, model NU9 (ATOM) może pochwalić się również sporą funkcjonalnością. Najważniejszą informacją jest obecność higrostatu, dzięki któremu możemy ustawić docelowy poziom wilgotności w pomieszczeniu, do którego urządzenie będzie dążyło. Minusem jest zakres oferowanego nawilżenia. Eldom oferuje bowiem wartości od 45 do 90% wilgotności, czym może wprowadzać w błąd swych użytkowików – za wartości optymalne dla organizmu przyjmuje się bowiem 40-60%.

Ponadto model NU9 posiada trzy prędkości nawilżania. Podczas najwyższego, trzeciego trybu, emitowana mgiełka staje się naprawdę intensywna, a na podłodze mogą pojawić się wilgotne plamy, co również nie jest najlepszą wiadomością.

Oprócz wyżej wymienionych aspektów, ciężko znaleźć jakiekolwiek inne mankamenty. Nawilżacz polskiego producenta posiada m.in. timer, pozwalający zaprogramować czas pracy urządzenia (od 1 do 12 godzin). Wszystkie ustawienia dostępne są z poziomu czytelnego wyświetlacza LCD lub dołączonego do zestawu pilota. W momencie, gdy w urządzeniu skończy się woda, NU9 automatycznie się wyłączy.

Kolejną z opcji jest również jonizacja, co z pewnością zainteresuje niektórych użytkowników. Urządzenie generuje jony ujemne, który neutralizując jony dodatnie pomagają zwalczać ich nadmiar, charakterystyczny zwłaszcza dla pomieszczeń z elektroniką.

Eldom NU9 to nawilżacz ultradźwiękowy. W związku z tym polecamy korzystanie jedynie z wody destylowanej lub po odwróconej osmozie. Co warte podkreślenia, informacja ta została również zawarta w instrukcji obsługi urządzenia. Jest to o tyle ważne, iż zwykla woda kranowa posiada często spore ilości minerałów (np. wapnia), jak i szkodliwych chemikaliów.

Emitowane są do pomieszczenia w postaci charakterystycznego białego pyłu, który osiada na meblach i trafia do naszych dróg oddechowych. Dlatego też polecamy korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych. Producent prosi również, aby nie stosować w urządzeniu żadnych zapachowych dodatków do wody (olejki itp.).

Wygląd

Lekki, nowoczesny nawilżacz Eldom NU9 to urządzenie, które ucieszy wszystkich fanów współczesnego designu. Smukłe, wysokie urządzenie dostępne jest w białym kolorze. Wyświetlacz LCD oraz górny panel posiadają elementy w kolorze zloto-miedzianym.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Eldom NU9

MarkaEldom
ModelNU9
Cenaniedostępny
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)360
Pojemność zbiornika na wodę (l)4
Ilość prędkości3
Funkcjejonizacjahigrostattimertryb nocnyzdalne sterowanie pilotem
Głośność (dB)b.d.
Moc (W)28
Elementy wymienneb.d.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Eldom NU9?

Jeżeli poszukujemy nawilżaczy typu ultradźwiękowego, Eldom NU9 będzie godnym uwagi urządzeniem. Urządzenie cechuje się ciekawym designem, niską ceną, a przede wszystkim przyzwoitą wydajnością i sporą ilością przydatnych funkcji, pośród których na pierwszy plan wysuwa się higrostat. Użytkownicy docenią również możliwość zdalnej obsługi urządzenia za pomocą pilota oraz tryb nocny, w którym to NU9 charakteryzuje się cichszą pracą.

Z drugiej strony wybierając model Eldom NU9, pamiętajmy, iż jest to nawilżacz ultradźwiękowy, co niesie ze sobą pewne ryzyko dla zdrowia użytkowników, jak i przebywających w domu zwierząt. Aby zniwelować możliwości emisji szkodliwych substancji, korzystajmy jedynie z wody destylowanej lub po odwróconej osmozie.

Miejmy również świadomość, iż nie wszystkie zwierzęta tolerują wysokie częstotliwości emitowane przez urządzenia ultradźwiękowe. Dlatego też, jako Ranking Oczyszczaczy, polecamy korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Zobacz inne modele Eldom:

  • Eldom NU5 – przetestowaliśmy i ten model ma dużą wydajność, atrakcyjną cenę (poniżej 200 zł), lecz nie jest pozbawiony wad. Zobacz recenzję

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć Eldom NU9

Eldom NU9 w naszej opinii

Zalety

  • Higrostat
  • Timer
  • Pilot do zdalnego sterowania
  • Dobra relacja ceny do wydajności nawilżania

Wady

  • Przy bardziej intensywnym nawilżaniu pozostawia plamy na podłodze
  • Nawilżanie metodą ultradźwięków

Cena Eldom NU9

Cena Eldom NU9 (2023-06-10) – niedostępny

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …