Eldom NU5 to niedrogi nawilżacz ultradźwiękowy z wyświetlaczem i pojemnym zbiornikiem na wodę (5,2 litra). Zakupiliśmy ten model i przetestowaliśmy. Jak wypadł podczas testów? 

Cena Eldom NU5 (2023-10-06) – 239 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Eldom NU5 według producenta przeznaczony jest do małych powierzchni 15 m². Urządzenie jest w stanie długo pracować bez potrzeby uzupełnienia wody, gdyż pojemność znajdującego się w nim zbiornika wynosi 6,5 l.

Tryb pracy i eksploatacja

Nawilżacz Eldom NU5 działa tak jak inne tego typu urządzenia – woda dzięki ultradźwiękom zostaje przekształcona w mikroskopijną mgiełkę i emitowana do powietrza.

Eldom NU5 ma higrostat czyli możliwość ustawienia pożądanej wilgotności powietrza. Oprócz tego posiada jonizację powietrza, którą można manualnie włączyć/wyłączyć.

Model Eldom NU5 posiada duży, czytelny wyświetlacz LED oraz przyciski do zmiany ustawień obok panelu. Na wyświetlaczu pojawia się informacja o aktualnej wilgotności powietrza, przedstawiona w % w jednostce AH (wilgotność bezwzględna).

W tym modelu dostępne są cztery stopnie intensywności pracy, które można regulować przy pomocy przycisku „MIST”. Wbudowany timer pozwala zaplanować automatyczne przerwanie nawilżania po upływie 1, 2, 4 albo 8 godzin. Dodatkowo posiada czujnik, który informuje użytkownika o braku wody.

Eldom NU5 posiada funkcję opóźnionego startu, co oznacza, że można zaprogramować pracę nawilżacza, aby po upływie wskazanego czasu, urządzenie uruchomiło się automatycznie. Tą funkcję włącza się przy pomocy przycisku „PRESET”.

W sprzedaży dostępny jest nowszy model Eldom NU5N, który różni się wkręcanym na gwint filtrem. Pozostałe parametry są bez zmian.

Wygląd

Nawilżacz powietrza Eldom NU5 jest dostępny w kolorze biało-fioletowym. Dodatkowym elementem jest wzór na przodzie.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Eldom NU5

MarkaEldom
ModelNU5
Cena249 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)b.d.
Pojemność zbiornika na wodę (l)5,2
Ilość prędkości4
FunkcjeJonizacjaTimer
Głośność (dB)35
Moc (W)30
Elementy wymienneFiltr ceramiczny odwapniający – 13 zł, wymiana co 1 rok
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Eldom NU5?

Zaletą tego nawilżacza jest przede wszystkim cena – 215 zł. Ten, jak inne nawilżacze emitujące mgiełkę, należy ustawiać min. 1 metr od podłogi.

Podczas testów nawilżacz Eldom NU5 zużył 1 litr wody w 1h 49 min przy największej sile mgiełki (4 tryb pracy). A co oznacza maksymalną wydajność nawilżania 550 ml/h. Przy takich ustawieniach łatwo przekroczyć zalecaną granicę wilgotności (do 60%), dlatego zalecamy używać higrostatu, aby wybrać preferowany poziom wilgotności (przycisk HUMIDISTAT).

Niekiedy słychać odgłosy bulgotania wody, jednak jego pracę oceniamy jako cichą.

Należy uważać na meble/przedmioty obok urządzenia, ponieważ pod wpływem pary wodnej, mogą one ulec zniszczeniu. Ustawiając najwyższą siłę mgiełki, dookoła nawilżacza zbiera się dużo wody. 

Uwaga! Do nawilżaczy ultradźwiękowych należy wlewać wodę pozbawioną minerałów (woda destylowana lub woda po odwróconej osmozie). Woda z kranu posiada dużo minerałów, które przy przy pomocy ultradźwięków jest rozdrabniana i emitowana do powietrza w formie niepożądanego „białego pyłu”. Z tego powodu polecamy ewaporacyjne nawilżacze powietrza wykorzystujące najzdrowszą metodę nawilżania. 

Zobacz inne modele Eldom:

  • Eldom NU9 (ATMO) – cena poniżej 200 zł, nawilżacz ultradźwiękowy wytwarzający mgiełkę, 3 prędkości.

Sprawdź ranking nawilżaczy powietrza i zobacz jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć Eldom NU5

Eldom NU5 w naszej opinii

Zalety

  • Niska cena
  • Jonizacja
  • Higrometr
  • Duży zbiornik wody

Wady

  • niekiedy słyszalne są odgłosy bulgotania wody

Cena Eldom NU5

Cena Eldom NU5 (2023-10-06) – 239 zł (link do Ceneo.pl)

Zobacz ewaporacyjne nawilżacze powietrza:

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

5 komentarzy

  • <cite class="fn">Alucha Ali</cite> <span class="says">says:</span>

    Mam już drugi taki nawilżacz i chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami. W obu moich egzemplarzach bardzo szybko wysiadł wiatraczek co jest dość uciążliwe bo po prostu wrzeszczy bez opamiętania, na szczęście jest możliwość zamówienia prawie wszystkich podzespołów w bardzo atrakcyjnej cenie na stronie producenta. Po drugie, co się tyczy wszystkich nawilżaczy. DO czyszczenia wypróbowaliśmy prawie wszystko i nic tak dobrze, bezpiecznie i ekologicznie jak soda z octem plus szczoteczka elektryczna 😀 się nie sprawdziło (ważne, żeby reakcja zachodziła na ściankach, więc można np. nasączyć octem ścianki a potem posypać sodą). Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 9 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Decydując się na zakup nawilżacza powietrza Klarta prosimy, skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …