Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady

Zalety

  • Niezły stosunek ceny do mocy urządzenia
  • Funkcja grzewcza
  • Możliwość sterowania pilotem
  • Wskaźnik zapełnienia zbiornika na skropliny

Wady

  • Konieczność ręcznego opróżniania zbiornika na skropliny
  • Współczynniki EER i COP mogłyby być wyższe
  • Brak Wi-Fi

Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje

Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora przenośnego – PACB12HP. Urządzenie jednak zniknęło z rynku, a w jego miejsce pojawił się Whirlpool PACB212HP. Dlatego w poniższej recenzji skupimy się głównie na modelu PACB212HP.

Whirlpool PACB12HP – wycofany ze sprzedaży

Whirlpool PACB212HP (2023-05-05) – 1894 zł (zobacz na Ceneo.pl)

Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Whirlpool PACB12HP to klimatyzator jednoczęściowy wyposażony w funkcję grzewczą. Jego moc chłodnicza wynosi 3,5 kW, grzewcza zaś 2,7 kW. To istotna zmiana w stosunku do starszego modelu (PACB12HP), gdzie wynosiła ona 2 kW. Nie zmienił się przepływ powietrza i wynosi wciąż 380 m³/h. Sprzęt doczekał się natomiast nowego czynnika roboczego – R290 (w ilości 285 g).

Tryb pracy i eksploatacja

Wentylator klimatyzatora przenośnego Whirlpool PACB12HP pracuje w 3 prędkościach wentylatora. Niestety, producent nie informuje o minimalnej i maksymalnej temperaturze, jaką można uzyskać w trybach chłodzenia i grzania. Urządzenie ma wbudowany timer, pozwalający na zaprogramowanie czasu pracy.

Oprócz funkcji chłodzenia i ogrzewania, dostępny jest również tryb osuszania powietrza – klimatyzator Whilrpool potrafi odwilżyć do 1,4 l wody na godzinę, a więc ok. 33,6 l/dobę.

Sterowanie klimatyzatorem powietrza Whirlpool PACB212HP odbywa się poprzez panel elektroniczny lub za pośrednictwem pilota. O dziwo, nowszy model, podobnie jak poprzedni, nie posiada Wi-Fi. Nie mamy więc sterowania mobilnego.

Wygodne manewrowanie urządzeniem zapewniają kółka i uchwyt. Klimatyzator ma też oczywiście zbiornik na skropliny, który trzeba co jakiś czas opróżnić. O jego zapełnieniu informuje wbudowany wskaźnik.

Klimatyzator Whirlpool PACB212HP zalicza się do urządzeń klasy energetycznej A/A+. W trybie chłodzenia pobiera dość dużo, bo aż 1400 W. W trybie ogrzewania zaś wypada trochę lepiej – jedynie 1100. Współczynnik EER wynosi więc 2,5. Współczynnik COP: 2,45.

⏵ Zobacz Ranking

Wygląd

Whirlpool PACB212 HP z góry i z boku

Wymiary klimatyzatora powietrza Whirlpool PACB212HP to: 74,4 x 44,8 x 40. Urządzenie ma elegancką czarno-grafitową obudowę.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Whirlpool PACB212HP

Marka i modelWhirlpool PACB212HP
Cena1779 zł
Moc chłodnicza (kW) i grzewcza3,5/2,7
Przepływ powietrza (m³/h)380
Rekomendowana powierzchnia (m²)*43
Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzaniab.d.
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność (dB)do 64
Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1400/1100
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A+
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)180/b.d.
Waga (kg)35 (39 z opakowaniem)

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Whirlpool PACB212HP?

Stosunek ceny do możliwości klimatyzatora Whirlpool PACB212HP wydaje się korzystny, zwłaszcza na tle poprzedniego modelu. Obecnie oferowane urządzenie pobiera mniej prądu, generując przy tym większą moc grzewczą. Tzw. stosunek COP (mocy grzewczej do pobieranej energii elektrycznej) wciąż nie jest zbyt atrakcyjny i wynosi 2,45.

Przede wszystkim jednak sprzęt zapewnia dobrą wydajność chłodzenia i przyzwoity przepływ powietrza, dzięki czemu szybki schłodzi pomieszczenia do 35-40 m².

Galeria zdjęć Whirlpool PACB212HP

Cena Whirlpool PACB12HP / PACB212HP

Whirlpool PACB12HP – wycofany ze sprzedaży

Whirlpool PACB212HP (2023-05-05) – 1894 zł (zobacz na Ceneo.pl)

Sprawdź również podobny klimatyzator Whirlpool PACW29COL przeznaczony do 34 m² za 1529 zł (zobacz na Ceneo.pl).

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Lidl Comfee. Czy warto kupić? (Aktualizacja 29.05.2023)

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA to lider rankingu klimatyzatorów przenośnych. Solidna moc chłodnicza 3,52 kW (do pomieszczeń około …