Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie zaskakuje: został wyposażony w podstawowe funkcje chłodzenia, cyrkulacji i osuszania. Na docenienie zasługuje możliwość obsługi przez aplikację mobilną w telefonie. To jednak trochę mało, żeby pokonać mocną konkurencję w tej kategorii produktów. 

Cena TCL TAC-09CPB/H (2023-04-28) – aktualnie niedostępny 

⏵Sprawdź ofertę Ceneo.pl

TCL TAC-09CPB/H w naszej opinii. Zalety i wady

Zalety

  • Możliwość sterowania przez aplikację mobilną
  • Funkcja swing

Wady

  • Niekorzystna relacja ceny do możliwości – w tej kwocie niektórzy producenci oferują o wiele więcej funkcji: większa moc chłodzenia, opcję grzewczą lub dodatkowe wyposażenie (filtr, uszczelka okienna)

Czy warto kupić klimatyzator TCL TAC-09CPB/H? Niestety nie

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H ma kilka drobnych zalet, jednak nie brakuje mu silnej konkurencji. W cenie recenzowanego modelu można bowiem kupić klimatyzator o większej mocy chłodzącej oraz oferujący np. tryb grzewczy. Warto zatem porównać go z innymi urządzeniami i przeanalizować pod kątem swoich indywidualnych potrzeb. Te urządzenia znajdziesz w naszym rankingu klimatyzatorów przenośnych.

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów

Chłodzenie powietrza

Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego TCL TAC-09CPB/H wynosi 2,6 kW, tak więc urządzenie pasuje do pomieszczeń o powierzchni do 26 m². Przepływ powietrza sięga 290 m³/h. W urządzeniu znalazł się już standardowy dla tego typu urządzeń czynnik chłodniczy R290. Wszystkie te parametry sprawiają, że model od TCL nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji, tym bardziej cena około 1900 zł przemawia na niekorzyść tego klimatyzatora przenośnego. 

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H został wyposażony w trzy niezależne tryby:

  • chłodzenia powietrza,
  • osuszania (w ciągu doby może odprowadzić z powietrza około 24 l wody, to przeciętny wynik w kategorii klimatyzatorów przenośnych),
  • wiatraka.

Wentylator urządzenia pracuje w trzech prędkościach. Regulacja docelowej temperatury powietrza możliwa jest zakresie od 18 do 32 st. C.

W klimatyzatorze TCL TAC-09CPB/H znalazły się podstawowe funkcje: timer, który umożliwia zaplanowanie momentu włączenia oraz wyłączenia urządzenia. Na uwagę zasługuje też funkcja swing, czyli oscylacja lamelek znajdujących się na wylocie powietrza, pozwala to równomiernie rozprowadzać chłodne powietrze po pomieszczeniu.

Jeśli konieczne będzie przestawienie klimatyzatora w inne miejsce, pomogą w tym budowane kółka i uchwyty.

Klimatyzatorem TCL TAC-09CPB/H można sterować na trzy sposoby:

  • poprzez panel z wyświetlaczem LED,
  • pilotem,
  • smartfonem, za pośrednictwem aplikacji mobilnej TCL Smart Life.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego TCL TAC-09CPB/H

Marka i modelTCL TAC-09CPB/H
Cenaaktualnie niedostępny
Moc chłodnicza2,6 kW
Przepływ powietrza290 m³/h
Rekomendowana powierzchnia*26 m²
Zakres temperatur18-32 °C
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność48-65 dB
Pobór mocyb.d.
Klasa energetycznaA
Długość i średnica przewodu odprowadzającego150 x 15 cm
Waga31 kg

* Przyjmujemy, że na każde 10 m² powinno przypadać minimum 1 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Sprawdź klimatyzator TCL TAC-C12CPB/K  model 3w1 przeznaczony do 39 m2

Wygląd

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H pod względem wizualnym nie wyróżnia się niczym szczególnym. Biała obudowa o prostych kształtach sprawia, że urządzenie będzie pasować do różnych wnętrz. Wymiary klimatyzatora wynoszą 70 x 32 x 42 cm. Na plus wyświetlacz temperatury zlokalizowany z przodu urządzenia.

Galeria zdjęć TCL TAC-09CPB/H

Cena TCL TAC-09CPB/H

Cena TCL TAC-09CPB/H (2023-04-28) – aktualnie niedostępny (link do Ceneo.pl)

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB12HP/PACB212HP. Czy warto kupić?

Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Lidl Comfee. Czy warto kupić? (Aktualizacja 29.05.2023)

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA to lider rankingu klimatyzatorów przenośnych. Solidna moc chłodnicza 3,52 kW (do pomieszczeń około …