Klimatyzator Sharp UL-C12EA-W o mocy 3,5 kW i przepływie powietrza wynoszącym 385 m³/h to klimatyzator przenośny do pomieszczeń o maks. powierzchni 35 m².

Klimatyzator ten oferuje trzy tryby pracy: chłodzenie, cyrkulację i osuszanie powietrza, a także trzy poziomy nawiewu. Funkcja swing umożliwia równomierne rozprowadzanie powietrza poprzez ruchomą żaluzję przy wylocie powietrza. To trochę mało jak za cenę około 2400 zł, mimo zastosowanego w tym modelu tryby automatycznego.


Cena Sharp UL-C12EA-W (2023-06-05) – 2300 zł

Klimatyzator SHARP UL-C12EA w naszej opinii. Zalety i wady

Zalety

  • Wysoka moc chłodzenia,
  • Duży przepływ powietrza

Wady

  • Brak uszczelki okiennej w zestawie,
  • Słaby stosunek ceny do możliwości chłodzenia

Czy warto kupić klimatyzator Sharp UL-C12EA-W?

Wybór modelu od Sharpa jest po prostu mało opłacalny. Za cenę powyżej 2300 zł oczekiwać można urządzenia z dodatkowymi funkcjami i wyposażeniem. Sharp w swoich produktach wybrał bezpieczną ścieżkę znaną już z wielu innych produktów, które oferują solidne parametry techniczne i nic poza tym. Tutaj dodatkowo płacimy chyba jedynie za znaną i popularną markę.


Sprawdź także nasz ranking klimatyzatorów przenośnych, gdzie znajdziesz bardziej opłacalne modele na ten sezon: 

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów 


Chłodzenie i eksploatacja

Funkcje 

W klimatyzatorze Sharp UL-C12EA-W producent oferuje podstawowe funkcje, z których korzystać można za pomocą panelu sterowania lub pilota. Wśród nich znajdują się takie opcje jak:

tryb auto, klimatyzator przenośny dostosowuje prace do zmian temperatury w otoczeniu, wówczas użytkownik nie ma możliwości wyboru ustawień,

funkcja swing, która pozwala na regulację kierunku nawiewu powietrza za pomocą ruchomych lameli,

timer, który umożliwia ustawienie czasu pracy urządzenia,

blokada rodzicielska, dzięki której można zabezpieczyć ustawienia klimatyzatora,

tryb sleep, który zapewnia cichszą pracę w nocy poprzez zmniejszenie obrotów wentylatora. Należy jednak pamiętać, że hałaśliwa sprężarka nadal będzie przeszkadzać w trakcie snu.

Zakres regulacji temperatury od 16 do 30°C i poziom hałasu na poziomie 65 dB to typowe cechy dla klimatyzatorów mobilnych. Warto podkreślić, że klimatyzator wykorzystuje przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R290, którym jest propan.

Zobacz także:
👉 Klimatyzator czy klimator z Castoramy – co wybrać z oferty
👉 Klimator (klimatyzer ewaporacyjny) – hit czy kit?

System sterowania oraz wygląd klimatyzatora

W przypadku klimatyzatora Sharp UL-C10EA-W można sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub panelu sterowania umieszczonego na górze urządzenia. Sprzęt nie posiada jednak modułu WiFi, co oznacza brak możliwości sterowania nim z poziomu urządzeń mobilnych. Podczas transportu urządzenia pomiędzy pomieszczeniami można korzystać z uchwytów oraz kółek transportowych.

Klimatyzator charakteryzuje się minimalistycznym designem — posiada białą obudowę, która pasuje do każdego wnętrza, oraz czytelny panel sterowania z wyświetlaczem LED umieszczony u góry urządzenia. Bryła urządzenia jest smukła i łatwa do wkomponowania.

Parametry klimatyzatora Sharp UL-C12EA-W

Marka i modelSharp UL-C12EA-W
Cena2 300 zł
Moc chłodnicza i grzewcza3,5 kW / –
Rekomendowana powierzchnia*35 m²
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność65 dB
Maks. pobór mocy dla chłodzenia i grzania1 345 W / – 
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA / –
Długość i średnica przewodu odprowadzającegob.d.
Waga 34,5 kg

*Przyjmujemy, że na każde 10 m² powinno przypadać minimum 1 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Dla kogo jest Sharp UL-C12EA-W?

Urządzenie polecamy osobom, które szukają ochłodzenia w pomieszczeniu o średniej wielkości. Model jest minimalistyczny, więc przypadnie do gustu osobom, które szukają prostych rozwiązań, bez zaawansowanych funkcji dodatkowych. Duża moc i przepływ powietrza sprawiają, że klimatyzator chłodzi wydajnie i szybko. Niestety nadal jest to zbyt droga opcja, żeby polecać ją jako pierwszy wybór urządzenia do chłodzenia mieszkania.

Pozostałe modele Sharp

  • Klimatyzator Sharp UL-C10EA-W: to model o mocy chłodniczej 2,9 kW oraz przepływie powietrza na poziomie 385 m³/h.  Ma 3 tryby pracy — chłodzenia, cyrkulacja i osuszanie powietrza, a także 3 poziomy nawiewu i tryb automatyczny.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB12HP/PACB212HP. Czy warto kupić?

Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Lidl Comfee. Czy warto kupić? (Aktualizacja 29.05.2023)

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą …