Rovus Arctic Air Ultra to ulepszona wersja klimatyzera Rovus Arctic Cooler i podobnie jak poprzedni wariant bywa błędnie nazywany klimatyzatorem powietrza. Oba urządzeniami są w rzeczywistości klimatorami. Czy Arctic Air Ultra Rovus radzi sobie z chłodzeniem powietrza lepiej od Arctic Coolera?

Cena Rovus Arctic Air Ultra (2021-06-23) – model niedostępny w sprzedaży.

Chłodzenie powietrza

Tak jak każdy inny klimator Rovus Arctic Air Ultra jako czynnik wykorzystuje zimną wodę. Producent nie informuje o pojemności zbiornika na wodę, lecz można przyjąć, iż jest zbliżona do tej w modelu Rovus Arctic Cooler, czyli wynosi około 0,5 l. Moc chłodnicza Rovus Arctic Air Ultra wynosi 649 W czyli 0,649 kW, a przepływ powietrza według dystrybutora sięga 350 m³/h.

Tryb pracy i eksploatacja

Klimator Rovus Arctic Air Ultra został wyposażony w trójstopniową regulację intensywności nadmuchu. Podobnie jak inne tego typu urządzenia łączy procesy chłodzenia i nawilżania powietrza. Podczas pracy emituje delikatnie światło. W tej wersji nie da się regulować jego koloru, a jedynie natężenie.

W klimatorze obecny jest filtr gąbkowy, który ma oczyszczać powietrze (nie zalecamy jednak traktować tego urządzenia jako oczyszczacza). W przeciwieństwie do Arctic Coolera w tym modelu dopuszczalne jest oczyszczanie filtra. Zasilanie klimatyzera Arctic Air Ultra Rovus odbywa się poprzez kabel USB.

Wygląd

Rovus Arctic Air Ultra to małe urządzenie, dlatego zmieści się niemal w każdy miejscu. Pod względem estetyki prezentuje się nieźle, a niektórym użytkownikom podoba się głównie z włączonym podświetleniem.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Rovus Arctic Air Ultra

Marka i modelRovus Arctic Air Ultra
Cena109 zł
Moc chłodnicza (kW)0,64
Przepływ powietrza (m³/h)350
Rekomendowana powierzchnia (m²)*1
Zakres temperatur (°C)brak regulacji
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegowoda
Głośność (dB)do 52
Pobór mocy (W)b.d.
Klasa energetycznab.d.
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)nie dotyczy
Waga (kg)1,6

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Rovus Arctic Air Ultra?

Chociaż w pierwszym momencie niewielkie rozmiary Rovus Arctic Air Ultra można uznać za zaletę, to po chwili zastanowienia łatwo dojść do wniosku, że tak malutkie urządzenie może mieć problem z obniżaniem temperatury powietrza. Większa niż w przypadku Arctic Coolera, jednak wciąż niewielka moc klimatyzera potwierdza te przypuszczenia. Rovus Arctic Air Ultra daje efekt niewielka ochłodzenia, jednak obniżeniu ulega tu wyłącznie temperatura odczuwalna. Podobny rezultat można uzyskać dzięki skierowaniu zwykłego wentylatora na pojemnik wypełniony lodem. Niestety, do znaczącego spadku rzeczywistej temperatury powietrza w pomieszczeniu raczej nie dojdzie.

Galeria zdjęć Rovus Arctic Air Ultra

Rovus Arctic Air Ultra Rovus w naszej opinii

Zalety

 • Niewielkie wymiary
 • Funkcja podświetlania
 • Niska cena

Wady

 • Znikoma moc i skrajnie niska efektywność chłodzenia
 • Niekontrolowany wzrost wilgotności w pomieszczeniu

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

2 komentarze

 • <cite class="fn">Kamil</cite> <span class="says">says:</span>

  Mam wcześniejszy model bez Ultra. To niestety nie obniża temperatury w pomieszczeniu. To może przez kilka kwadransów dmuchać chłodniejszym powietrzem, ale w praktyce wiatrak obrotowy robi lepszą robotę.
  Nabrałem się, że można tanio, ale finalnie kupiłem normalny klimatyzator przenośny.
  Z pewnością usatysfakcjonuje tych, co chcą wydać stówkę i mieć chłodzący wiatraczek na biurku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB12HP/PACB212HP. Czy warto kupić?

Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Lidl Comfee. Czy warto kupić? (Aktualizacja 29.05.2023)

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą …