Zalety

  • Niska cena
  • Czynnik chłodniczy R290
  • Możliwość sterowania pilotem
  • Aplikacja mobilna i sterowanie głosowe

Wady

  • Bardzo niska moc chłodnicza
  • Podstawowy zakres funkcji

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą chłodniczą (2,6 kW). Obecny klimatyzator Lidl Comfee to tańszy, ale i słabszy model o mocy jedynie 2,05 kW (7000 BTU). Naszym zdaniem to za mało, by szybko i skutecznie schłodzić większe pomieszczenia (np. 20-25 m² i więcej).
Pamiętajmy, że im wyższa moc chłodnicza klimatyzatora, tym szybciej obniży on temperaturę do akceptowalnego dla nas poziomu, a my krócej będziemy narażeni na generowany przez niego hałas. Czy tani i dość podstawowy model marki Lidl odniesie sukces?
Cena Lidl Comfee  (2023-05-29) – 1199,00 zł I dostępny w sklepie Lidl

Chłodzenie powietrza przez Lidl Comfee

Klimatyzatory przenośne serii Lidl ComfeeMoc chłodnicza poprzedniego klimatyzatora Comfee z Lidla wynosi 9000 kBTU czyli 2,6 kW, natomiast przepływ powietrza sięga 320 m³/h.
W obecnym modelu moc wynosi 2,05 kW, co pozwala stosować sprzęt w pomieszczeniach do 20-25 m².
Oczywiście urządzenie może także służyć jako osuszacz i cyrkulator. Producent nie podaje jednak szczegółów dot. wydajności osuszania.
Klimatyzator z Lidla wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R290.


Lepsze modele znajdziesz w rankingu opłacalności klimatyzatorów przenośnych na ten rok, przygotowany przez naszych ekspertów:
⏵Zobacz ranking klimatyzatorów


Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator Lidl Comfee został przystosowany do pracy w trzech trybach: chłodzenia, osuszania, wentylacji. W trybie chłodzenia temperaturę można regulować w zakresie od 16 do 31 st. C.
Najważniejszymi różnicami w porównaniu do starszego modelu są:

  • 4 prędkości pracy (zamiast dwóch)
  • 2 automatyczne programy
  • Aplikacja mobilna i możliwość sterowania głosowego (poprzednio był tylko pilot).
  • Z drugiej strony jest też wyraźnie mniejsza moc.

W klimatyzatorze Comfee nie zabrakło timera, wyświetlacza LED oraz kółek. Sterowanie jest możliwe za pośrednictwem aplikacji mobilnej, sterowania głosowego albo pilota.

Poprzedni model posiadał w zestawie listwę okienną do okien przesuwanych. W przypadku najpopularniejszych w Polsce typów okien takie rozwiązanie będzie niewystarczające. Okna otwierane wymagają zastosowania uszczelki, która uniemożliwi napływ powietrza z trzech stron.

Wyposażenie klimatyzatora przenośnego Lidl Silvercrest

zdjęcie: materiały producenta

W przypadku nowego modelu dysponujemy wciąż zbyt małą ilością informacji i na razie nie wiemy, co ostatecznie znajdzie się w zestawie.

Wygląd

Przód i bok klimatyzatora przenosnego Lidl Comfee

zdjęcie: materiały producenta

Obudowa urządzenia ma biały, lekko połyskowy kolor i charakteryzuje się prostym, nieco archaicznym designem.
Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Lidl Comfee

Marka i modelLidl Comfee
Cena (zł)1199,00 zł
Moc chłodnicza (kW)2,05
Przepływ powietrza (m³/h)b.d
Rekomendowana powierzchnia (m²)do 25
Zakres temperatur (°C)16-31
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność (dB)do 65
Pobór mocy (W)b.d.
Klasa energetycznaA
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)b.d.
Waga (kg)b.d.

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Lidl Comfee?

Klimatyzator z Lidla to dobra propozycja do małego pomieszczenia. Z parametrów (2,05 kW) wynika, że będzie on w stanie pracować w pomieszczeniu do 25 m2. Producent nie podaje również przepływu powietrza, ale możemy domyśleć się, że nie będzie on zbyt duży. W praktyce wygląda to tak, że im wyższa moc chłodnicza klimatyzatora, tym szybciej i skutecznie będzie ochładzał pomieszczenie.
Dla osób posuzkujących ochłody w małym pokoju, będzie odpowiedni. Do przestronnego salonu, a tym bardziej salonu z kuchnią, może być jednak za słaby. Lidl Comfee jest również pozbawiony dodatkowych funkcji.
Jeśli więc poszukujesz lepszego klimatyzatora o większej ilości funkcji (np. filtr HEPA oczyszczający powietrze z alergenów, wirusów; funkcja grzewcza; wydajniejsze osuszanie), możemy polecić np. Fersk Vind 2 WiFi HEPA, łączący wysoką moc chłodniczą (3,52 kW) z ww. cechami.

Galeria zdjęć Lidl Comfee

Cena Lidl Comfee

Cena Lidl Comfee  (2023-07-28) – 1199,00 zł, dostępny online na stronie Lidla.

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB12HP/PACB212HP. Czy warto kupić?

Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA to lider rankingu klimatyzatorów przenośnych. Solidna moc chłodnicza 3,52 kW (do pomieszczeń około …