Klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC14. Wydajny, ale drogi

Katarzyna Wnuk
Katarzyna Wnuk
2 minuty czytania

Fral SuperCool FSC14 to przenośny klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej. Czy urządzenie ma również inne zalety i przyniesie ulgę w upalne dni, a zarazem zapewni wysoki komfort użytkowania?

Cena Fral SuperCool FSC14 (2023-10-06) – 3190 zł (link do Ceneo.pl)

Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Moc chłodnicza klimatyzatora Fral SuperCool FSC 14 wynosi 4 kW, tak więc można powiedzieć, że jest to jedno z najwydajniejszych urządzeń przenośnych dostępnych w Polsce. Tempo chłodzenia także jest bardzo dobre, ponieważ wynosi 480 m³/h. Sprzęt jest w stanie chłodzić oraz ogrzewać i osuszać powietrze. Jego moc grzewcza jest równa mocy chłodniczej, co oznacza możliwość efektywnej pracy w dużych pomieszczeniach. Fral SuperCool FSC 14 wykorzystuje popularny czynnik chłodniczy R410A

Tryb pracy i eksploatacja

Cechą odróżniającą Fral SuperCool FSC 14 od innych przenośnych klimatyzatorów powietrza jest większa możliwość w zakresie sposobu montażu urządzenia. Sprzęt ten można ustawić w pomieszczeniu i wysunąć rurę odprowadzającą ciepłe powietrze przez okno (a więc tak jak każdy inny klimatyzator), lecz istnieje jeszcze drugie rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w pokojach z balkonem. Możliwe jest bowiem ustawienie klimatyzatora na zewnątrz i wsuniecie końca rury do środka. W rezultacie powietrze pobierane jest spoza budynku i wprowadzane do niego po schłodzeniu. Pozwala to wyeliminować problem podciśnienia, a jednocześnie zredukować poziom hałasu słyszalnego w chłodzonym pomieszczeniu.

Klimatyzator Fral SuperCool FSC 14 jest w stanie pracować w trzech prędkościach. Użytkownik ma możliwość wyboru docelowej temperatury powietrza z zakresu od 17 do 30 st. C, natomiast w trybie ogrzewania – od 15 do 25. Ważne zalety stanowią również timer, który pozwala zaplanować moment uruchomienia oraz zakończenia pracy oraz specjalny tryb sleep, w którym temperatura zostaje podwyższona o jeden stopień po pierwszej godzinie i jeden po kolejnej. Sterowanie klimatyzatorem odbywa się poprzez panel z wyświetlaczem LCD albo pilotem. Producent przewidział też możliwość dokupienia modułu WiFi, a co za tym idzie kontrolowanie pracy urządzenia za pośrednictwem aplikacji mobilnej. 

Wygląd

Przenośny klimatyzator Fral SuperCool FSC 14 to urządzenie zamknięte w biało-czarnej obudowie. Jego wymiary wynoszą 76 x 30 x 55 cm.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Fral SuperCool FSC14

Marka i modelFral SuperCool FSC14
Cena3190 zł
Moc chłodnicza4,0 kW
Przepływ powietrza480 m³/h
Rekomendowana powierzchnia*40 m²
Zakres temperatur17-30 °C
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR410A
Głośność48-54 dB
Pobór mocy1700 W/1580 W
Klasa energetycznaA/A++
Długość i średnica przewodu odprowadzającego150 x 15 cm
Waga30,5 kg

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Fral SuperCool FSC14?

Klimatyzator pokojowy Fral SuperCool FSC 14 to ciekawe urządzenie, na które powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby poszukujące sprzętu skutecznego w dużych pomieszczeniach, zwłaszcza z balkonem. Sprawdzi się on w pokojach o powierzchni do 40 m². Wysoka wydajność jest tu połączona z innymi zaletami, dzięki którym sprzęt jest wygodny w obsłudze.

Galeria zdjęć Fral SuperCool FSC14

Fral SuperCool FSC14 w naszej opinii

Zalety

  • Możliwość ustawienia na zewnątrz (np. na balkonie)
  • Wysoka moc chłodnicza
  • Duży przepływ powietrza
  • Timer z opcją włączenia i wyłączenia klimatyzatora
  • Pilot zdalnego sterowania
  • Możliwość dokupienia modułu WiFi

Wady

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Klarstein Kraftwerk Smart 10K. Ładny, ale czy dobry?

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów Chłodzenie powietrza Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Klarstein Kraftwerk Smart 10K wynosi 10000 BTU, czyli 2,9 kW. Przepływ …

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Camry CR7902 – normalny, średniej klasy klimatyzator 3w1. Warto go kupić?

Camry CR7902 to klimatyzator przenośny (chłodzenie, wentylacja i osuszanie) o przeciętnej mocy 2,65 kW. …

12 czerwca 2024 · 5 minut czytania

Warmtec Froya KP35W – czy warto go kupić?

Klimatyzator przenośny Warmtec Froya KP35W to wydajne urządzenie, które zapewni komfortowe warunki w pomieszczeniach …

12 czerwca 2024 · 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW2900CO – przeciętna relacja ceny do parametrów

Whirlpool PACW2900CO to typowy przedstawiciel klimatyzatorów przenośnych 3w1. Urządzenie posiada dość przeciętną moc chłodniczą …

7 maja 2024 · 4 minuty czytania

Yoer PAC02W – mocny klimatyzator 4w1 z Chin. Warto dać mu szansę?

Klimatyzator przenośny Yoer PAC02W to ciekawy, choć dość nierówny sprzęt nieznanej marki. Posiada bardzo dużą moc chłodniczą, Wi-Fi i jest stosunkowo tani. Czy warto zaufać producentowi i kupić ten model? A może lepiej wybrać coś innego? Odwiedź nasz Ranking Klimatyzatorów 2024