Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi 2,6 kW), ale wystarczająca dla małych i średnich pomieszczeń (do 26 m²). Idzie przy tym w parze z atrakcyjną ceną. W klimatyzatorze znajdziemy wi-fi, pozwalające na sterowanie aplikacją oraz filtr HEPA H13, dzięki któremu powietrze jest oczyszczane m.in. z alergenów i pyłów zawieszonych.

Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup, prosimy skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć nasze niezależne testy.

Cena Fersk Lite (2024-04-03) – 1599 zł PROMOCJA! (oficjalny sklep marki Fersk – Homespot.pl)

Sprawdź w autoryzowanym sklepie

Fersk Lite w naszej opinii. Zalety i wady

Zalety

 • Funkcja oczyszczania (Filtr HEPA H13)
 • Sterowanie aplikacją przez wi-fi
 • Funkcja swing
 • Uszczelka okienna w zestawie
 • Dobry stosunek możliwości do ceny
 • Atrakcyjny design

Wady

 • Mniejsza moc chłodnicza i brak funkcji grzania

Czy warto kupić klimatyzator Fersk Lite?

Fersk Lite to bardzo korzystna propozycja dla osób, które nie potrzebują klimatyzatora o bardzo wysokiej mocy chłodniczej, ponieważ mają do schłodzenia niezbyt duże pomieszczenie i nie chcą przepłacać. To dobry klimatyzator z wi-fi i aplikacją zapewniającą szerokie możliwości. Trudno też zaprzeczyć, że nieźle się prezentuje. Dodatkową zaletę stanowi rzadko spotykany w klimatyzatorach filtr HEPA, który sprawia, że alergicy nie będą musieli używać latem oddzielnego oczyszczacza powietrza. Co więcej, w zestawie otrzymujemy uszczelkę okienną, którą zwykle trzeba dokupić oddzielnie.

Klimatyzator przenośny Fersk Lite z akcesoriami
Fersk Lite z akcesoriami, źrodło: materiały producenta

Chłodzenie powietrza

Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Fersk Lite wynosi 2,6 kW (9000 BTU), natomiast przepływ powietrza sięga 360 m3/h. Urządzenie stanowi bardzo dobrą propozycję do pomieszczeń o powierzchni do 26 m2.

Fersk Lite wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R290 (czysty propan).

Tryby pracy

Fersk Lite to sprzęt, który łączy funkcję czterech urządzeń. Oferuje takie możliwości jak:

 1. Chłodzenie 
  Chłodzenie to podstawowe zadanie klimatyzatora, z którym Fersk Lite radzi sobie bardzo dobrze dzięki mocy chłodniczej 2,6 kW.
 2. Osuszanie
  Niezależny tryb osuszania przydaje się podczas problemów ze zbyt wysoką wilgotnością powietrza, która sprzyja rozwojowi pleśni i namnażaniu roztoczy. Fersk Lite w ciągu doby może odprowadzić nawet 19 litrów wody.
 3. Wentylator/cyrkulacja
  Kolejny niezależny tryb pracy to wentylacja, czyli wprawianie powietrza w ruch. Urządzenie działa w tym przypadku jak wentylator bezśmigłowy, dając uczucie powiewu chłodnego powietrza, ale nie obniża rzeczywistej temperatury.
 4. Oczyszczanie powietrza
  Oczyszczanie nie stanowi niezależnego trybu, ale odbywa się zarówno podczas chłodzenia, jak i korzystania z funkcji wentylatora i osuszacza. Fersk Lite został wyposażony w filtr HEPA klasy H13, a więc taki sam, jaki znajdziemy w zdecydowanej większości oczyszczaczy powietrza. Doskonale radzi on sobie z zatrzymywaniem alergenów (pyłków roślinnych, kurzu i jego roztoczy, sierści i zarodników pleśni), pyłów zawieszonych oraz bakterii i wirusów.

3 prędkości i tryb automatyczny

Klimatyzator przenośny Fersk Lite oferuje trzy prędkości nadmuchu. Ponadto ma tryb automatyczny, w którym wystarczy wybrać pożądaną temperaturę, aby urządzenie samo dążyło do jej uzyskania i zachowania. Temperaturę można regulować w zakresie od 16 do 30 st. C

Klimatyzator przenośny Fersk Lite - panel sterowania
Panel sterowania Fersk Lite, źródło: materiały producenta

Funkcje dodatkowe Fersk Lite

W klimatyzatorze Fersk Lite znajdują się również:

 • Funkcja swing – ruchome lamelki na wylocie powietrza zmieniają kąt nadmuchu, a tym samym zapewniają równomierne rozprowadzanie schłodzonego powietrza. W razie potrzeby funkcję można wyłączyć, a wtedy kąt nadmuchu będzie stały.
 • Timer – pozwala ustawić czas pozostały do zakończenia albo rozpoczęcia pracy.
 • Kółka jezdne – stanowią ogromne ułatwienie w przypadku potrzeby przestawienia klimatyzatora w inne miejsce.

Aplikacja mobilna i inne metody sterowania

Klimatyzatorem Fersk Lite można sterować na trzy sposoby:

 • Przez dotykowy panel sterowania – znajduje się na górze urządzenia i jest wyposażony w ekran, na którym prezentowana jest m.in. aktualna temperatura powietrza.
 • Pilotem – również został wyposażony w wyświetlacz, pozwalający na sprawdzenie temperatury.
 • Za pośrednictwem aplikacji mobilnej – w tym celu należy zainstalować na urządzeniu mobilnym aplikację Smart Life – Smart Living. Jest ona dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS.

Aplikacja daje największe możliwości, ponieważ pozwala na tworzenie reguł pracy. Można zaprogramować klimatyzator Fersk Lite tak, aby sam włączał się, wyłączał lub zmieniał tryb pracy w zależności od godziny czy temperatury powietrza. W praktyce oznacza to, że da się ustawić np. rozpoczęcie chłodzenia przed planowanym powrotem do domu lub wtedy, gdy temperatura przekroczy wartość uznawaną przez użytkownika za optymalną.

Uszczelka w zestawie

W prawidłowym montażu klimatyzatora przenośnego dużą pomoc zapewnia uszczelka okienna. Zwykle trzeba dokupić ją oddzielnie, natomiast do klimatyzatora Fersk Lite dodawana jest bezpłatnie. Zestaw obejmuje zatem wszystkie elementy potrzebne do podłączenia i użytkowania urządzenia.

Parametry techniczne 

Marka i modelFersk Lite
Cena1599 zł
Moc chłodnicza2,6 kW
Przepływ powietrza360 (240) m³/h
Rekomendowana powierzchnia*26 m²
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania16-30°C
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność do 65 dB
Maks. pobór mocy dla chłodzenia i grzania960 W
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA
Długość i średnica przewodu odprowadzającego150 x 15 cm
Waga 28 kg

* Przyjmujemy, że na każde 10 m² powinno przypadać minimum 1 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Wygląd

Fersk Lite podobnie jak starsza propozycja tej marki wyróżnia się pod względem designu. Obudowa ma opływowe kształty i jest łagodnie zwężana ku górze. Producent postawił tutaj na uniwersalną, lecz eleganckją kolorystykę – urządzenie zostało pokryte perłowobiałą farbą o subtelnym połysku. Naszym zdaniem całość prezentuje się bardzo dobrze i urządzenie będzie pasowało do wielu wnętrz.

Cena Lite 

Cena Fersk Lite (2024-04-03) – 1599 zł PROMOCJA! (oficjalny sklep marki Fersk – Homespot.pl)

Sprawdź w autoryzowanym sklepie

Galeria zdjęć Fersk Lite

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Klarstein Kraftwerk Smart 10K. Ładny, ale czy dobry?

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów Chłodzenie powietrza Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Klarstein Kraftwerk Smart 10K wynosi 10000 BTU, czyli 2,9 kW. Przepływ …

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Camry CR7902 – normalny, średniej klasy klimatyzator 3w1. Warto go kupić?

Camry CR7902 to klimatyzator przenośny (chłodzenie, wentylacja i osuszanie) o przeciętnej mocy 2,65 kW. …

12 czerwca 2024 · 5 minut czytania

Warmtec Froya KP35W – czy warto go kupić?

Klimatyzator przenośny Warmtec Froya KP35W to wydajne urządzenie, które zapewni komfortowe warunki w pomieszczeniach …

12 czerwca 2024 · 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW2900CO – przeciętna relacja ceny do parametrów

Whirlpool PACW2900CO to typowy przedstawiciel klimatyzatorów przenośnych 3w1. Urządzenie posiada dość przeciętną moc chłodniczą …

7 maja 2024 · 4 minuty czytania

Yoer PAC02W – mocny klimatyzator 4w1 z Chin. Warto dać mu szansę?

Klimatyzator przenośny Yoer PAC02W to ciekawy, choć dość nierówny sprzęt nieznanej marki. Posiada bardzo dużą moc chłodniczą, Wi-Fi i jest stosunkowo tani. Czy warto zaufać producentowi i kupić ten model? A może lepiej wybrać coś innego? Odwiedź nasz Ranking Klimatyzatorów 2024