Electrolux EXP34U338HW to najlepszy klimatyzator przenośny z serii EXP. Urządzenie korzysta z pełnego potencjału trybu auto, dzięki funkcji chłodzenia i grzania. Dodatkowo pozytywnie zaskakuje ceną i dobrą mocą chłodzenia do pomieszczeń maks. 34 m²Czy dobrze radzi sobie w walce z wysokimi temperaturami, a jego zakup można uznać za opłacalny? Myślę, że tak. Do pełni szczęścia brakuje sterowania Wi-Fi i dodatkowego wyposażenia (np. filtra oczyszczającego powietrze lub uniwersalnej uszczelki na okno).

Cena Electrolux EXP34U338HW (2023-05-05) – aktualnie niedostępny

Sprawdź ofertę na Ceneo

https://www.ceneo.pl/64645821#crid=350309&pid=16557

Electrolux EXP34U338CW w naszej opinii. Zalety i wady

Zalety

  • Funkcja ogrzewania;
  • Wysoki przepływ powietrza;
  • Funkcja swing;
  • Dobry stosunek ceny do możliwości (moc chłodnicza i funkcje dodatkowe)

Wady

  • W tej kategorii cenowej można dostać lepiej wyposażone urządzenia;
  • Konieczność dokupienia uszczelki na okno; w zestawie znajduje się jedynie listwa okienna dostosowana do okien amerykańskich;

Czy warto kupić klimatyzator Electrolux EXP34U338HWMamy wątpliwości

Przenośny klimatyzator Electrolux EXP34U338HW sprawdzi się według nas w pomieszczeniach o powierzchni nawet 34 m². Wysoka moc chłodnicza i grzewcza idą tutaj w parze z innymi zaletami, takimi jak bardzo dobry przepływ powietrza czy obecność funkcji swing. Urządzenie zasługuje na uwagę, jednak za podobną kwotę można kupić klimatyzator przenośny z dodatkowymi funkcjami i wyposażeniem (np. filtr HEPA lub uniwersalna uszczelka okienna).


Popularne i polecane modele klimatyzatorów przenośnych znajdziesz w naszym rankingu opłacalności na aktualny sezon letni: 

Zobacz ranking klimatyzatorów


Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Moc chłodnicza klimatyzatora pokojowego Electrolux EXP34U338HW wynosi 3,4 kW, natomiast moc grzewcza – 2,7 kW.  To bardzo dobre wartości, które idą w parze z wysokim przepływem powietrza, sięgającym 386 m³/h. Dzięki temu podczas lata klimatyzator przenośny skutecznie chłodzi, a podczas zimnych miesięcy może dogrzewać.

Warto pamiętać, że moc 3,4 kW starczy do chłodzenia pomieszczenia o maksymalnej powierzchni 34 metrów kwadratowych. Wydajność chłodnicza będzie mniejsza, jeśli mieszkasz na poddaszu lub pomieszczenie ma dużo okien albo przebywa w nim zwykle kilka osób jednocześnie. Wówczas lepiej wybrać mocniejsze urządzenie, np. o mocy 4 kW.

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338HW został wyposażony w cztery niezależne tryby:

  • chłodzenia,
  • ogrzewania,
  • osuszania,
  • trybu wentylatora.

Wentylator pracuje w trzech prędkościach. Urządzenie jest w stanie samodzielnie nimi sterować, dostosowując do aktualnych warunków. Schłodzone powietrze zostaje równomiernie rozprowadzone po pomieszczeniu, dzięki włączeniu funkcji swing.

Na uwagę na pewno zasługuje tryb auto, w którym po ustawieniu wymaganej temperatury, klimatyzator samoczynnie dobiera funkcję (chłodzenie/grzanie) i prędkość nawiewu, w celu utrzymania zadanej przez użytkownika temperatury. 

Klimatyzator Electrolux EXP34U338HW ma również timer, który pozwala zaplanować moment zakończenia lub rozpoczęcia chłodzenia. Jest to namiastka harmonogramu dostępnego w aplikacjach mobilnych, których niestety zabrakło w tej serii klimatyzatorów przenośnych od Electroluxa.

Wśród zalet tego urządzenia należy wymienić także kółka ułatwiające relokację oraz ekologiczny czynnik chłodniczy R290.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Electrolux EXP34U338HW

Marka i modelElectrolux EXP34U338HW
Cenaaktualnie niedostępny
Moc chłodnicza i grzewcza3,4/2,7 kW
Przepływ powietrza386 m³/h
Rekomendowana powierzchnia*34 m²
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania16-32/b.d. °C
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośnośćdo 64 dB
Pobór mocy dla chłodzenia i grzania1300/1000 W
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A+
Długość i średnica przewodu odprowadzającegob.d.
Waga33,5 kg

*Przyjmujemy, że na każde 10 m² powinno przypadać minimum 1 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Sprawdź inne modele klimatyzatorów marki Electrolux:

Electrolux EXP34U338CW mniejsza wersja 3w1 od recenzowanego modelu,  przeznaczony również do max. 41 m2,
• Do mniejszej powierzchni max. 32 m2 sprawdzi się Electrolux EXP26U338CW – model 3w1
• (niedostępny w sprzedaży) Electrolux EXP09CN1W7 – 3w1, do 32 m2, 
Electrolux ChillFlex Refresh EXP09CKEWI – 3w1, do max 32 m2

Wygląd

Electrolux EXP34U338HW to klimatyzator wyróżniający się prostym, lecz dość eleganckim designem. Urządzenie ma białą obudowę, natomiast znajdujący się na górze panel jest w kolorze czarnym. Wymiary klimatyzatora to 71 x 47,6 x 38,5 cm.

Galeria zdjęć Electrolux EXP34U338CW

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB12HP/PACB212HP. Czy warto kupić?

Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Lidl Comfee. Czy warto kupić? (Aktualizacja 29.05.2023)

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą …