Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej.

Recenzowany model to naprawdę dobra opcja na upalne dni. Polecam jednak czekać na promocyjne ceny, czyli poniżej 2400 zł, bo za takie pieniądze można kupić klimatyzator przenośny z funkcją ogrzewania, filtrem HEPA i sterowaniem Wi-Fi. 


Cena Electrolux EXP34U338CW (2023-08-24) – 1890 zł

Sprawdź na Ceneo


Electrolux EXP34U338CW w naszej opinii. Zalety i wady

Zalety

  • Wysoki przepływ powietrza;
  • Funkcja swing;

Wady

  • Słaby stosunek ceny do możliwości (funkcje dodatkowe i moc chłodzenia);

Czy warto kupić klimatyzator Electrolux EXP34U338CWTo solidny średniak

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW kosztuje zwykle tyle samo, lub niewiele mniej, co swój wspomniany już odpowiednik z funkcją grzania. Dlatego jako lepszą opcję wskazuję właśnie model Electrolux EXP34U338HW lub urządzenia innych marek, które oferuję dodatkowe funkcje (filtr HEPA, sterowanie przez Wi-Fi, np. Fersk Vind 2 WIFI HEPA). Natomiast jeśli zdarzy Ci się natrafić na promocję, to myślę, że będzie to dobry wybór.


Wspomniane modele znajdziesz w naszym profesjonalnym zestawieniu klimatyzatorów przenośnych na ten sezon wiosna-lato: 

Zobacz ranking klimatyzatorów


Chłodzenie powietrza

Moc chłodnicza klimatyzatora pokojowego Electrolux EXP34U338CW wynosi 3,4 kW, natomiast jego przepływ powietrza sięga 386 m³/h. Taka moc pozwala skutecznie chłodzić pomieszczenia o powierzchni 34 m². Producent zastosował tutaj czynnik chłodniczy R290. To bardzo dobry standard, jednak cena katalogowa na tle konkurencji wypada

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW jest wyposażony w trzy niezależne tryby:

  • chłodzenia,
  • osuszania,
  • wentylatora.

Wentylator urządzenia może działać w trzech prędkościach. Docelową temperaturę powietrza można regulować w zakresie od 16 do 32°C.

Klimatyzator oferuje takie udogodnienia jak:

Tryb auto – ogranicza wysiłek przy obsłudze urządzenia do minimum. Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW będzie utrzymywał zadaną przez nas temperaturę, użytkownik nie może wybrać prędkości wentylatora. Tryb automatyczny powstał głównie z myślą o modelach 4w1 z dodatkową możliwością ogrzewanie, (wtedy urządzenie może ochładzać/ogrzewać powietrze, by zawsze utrzymać zadaną temperaturę).

Tryb nocy – na wstępnie należy zaznaczyć, że tryb nocny nie wycisza pracy klimatyzatora przenośnego, nadal będzie on hałasował na takim poziomie, który może utrudniać spokojny sen. Na czym zatem polega tryb nocny? W pierwszych 30 minutach działania, klimatyzator obniży temp. w pokoju o 1°C, w kolejnych 30 minutach temperatura znów obniży się o 1°C, by później, przez następne 7 godzin utrzymywać się na stałym poziomie, po czym wrócić do wartości pierwotnej, po upływie tego czasu urządzenie się wyłączy.

Funkcja swing – automatyczna oscylacja żaluzji znajdujących się na wylocie powietrza; ruch góra-dół powoduje, że powietrze jest równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu;

Timer – pozwala zaplanować moment rozpoczęcia lub zakończenia pracy klimatyzatora przenośnego; funkcja nie zastępuje w pełni aplikacji mobilnej (której niestety zabrakło w modelach z serii EXP), ale umożliwia przynajmniej wybranie czasu, po którym urządzenie się włączy z zadanymi wcześniej ustawieniami; to przydatne, bo można np. schłodzić salon przed powrotem z pracy;

Przypomnienie o czyszczeniu filtra – po 250 godzinach pracy urządzenia na panelu sterowania zaświeci się dioda kontrola. Będzie to znak, że trzeba wyczyścić filtr wstępny, który po takim czasie na pewno zebrał sporą warstwę kurzu. Zalecamy częstsze czyszczenie filtra, co przełoży się na lepszą wydajność chłodzenia.

Na wyposażeniu znalazły się pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem, i wbudowane kółka, które ułatwiają zmianę lokalizacji urządzenia. W zestawie nie ma natomiast uniwersalnej uszczelki na okno, która pozwala wyprowadzić rurę wyrzutową bez strat na wydajności chłodzenia.

Wygląd

Electrolux EXP34U338CW to wyróżnia się prostym, lecz dość eleganckim designem. Jego wymiary wynoszą 71 x 47,6 x 38,5 cm. Obudowa urządzenia ma kolor biały, a znajdujący się na górze panel – czarny.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Electrolux EXP34U338CW
8,5 cm. Obudowa urządzenia ma kolor biały, a znajdujący się na górze panel – czarny.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Electrolux EXP34U338CW

Marka i modelElectrolux EXP34U338CW
Cena1890 zł
Moc chłodnicza3,4 kW
Przepływ powietrza386 m³/h
Rekomendowana powierzchnia*34 m²
Zakres temperatur16-32 °C
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośnośćdo 64 dB
Pobór mocy1300 W
Klasa energetyczna dla chłodzeniaA
Długość i średnica przewodu odprowadzającegob.d.
Waga33,5 kg

*Przyjmujemy, że na każde 10 m² powinno przypadać minimum 1 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Sprawdź nasze recenzje pozostałych modeli klimatyzatorów Electroluxa:

Galeria zdjęć Electrolux EXP34U338CW

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Klarstein Kraftwerk Smart 10K. Ładny, ale czy dobry?

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów Chłodzenie powietrza Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Klarstein Kraftwerk Smart 10K wynosi 10000 BTU, czyli 2,9 kW. Przepływ …

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Camry CR7902 – normalny, średniej klasy klimatyzator 3w1. Warto go kupić?

Camry CR7902 to klimatyzator przenośny (chłodzenie, wentylacja i osuszanie) o przeciętnej mocy 2,65 kW. …

12 czerwca 2024 · 5 minut czytania

Warmtec Froya KP35W – czy warto go kupić?

Klimatyzator przenośny Warmtec Froya KP35W to wydajne urządzenie, które zapewni komfortowe warunki w pomieszczeniach …

12 czerwca 2024 · 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW2900CO – przeciętna relacja ceny do parametrów

Whirlpool PACW2900CO to typowy przedstawiciel klimatyzatorów przenośnych 3w1. Urządzenie posiada dość przeciętną moc chłodniczą …

7 maja 2024 · 4 minuty czytania

Yoer PAC02W – mocny klimatyzator 4w1 z Chin. Warto dać mu szansę?

Klimatyzator przenośny Yoer PAC02W to ciekawy, choć dość nierówny sprzęt nieznanej marki. Posiada bardzo dużą moc chłodniczą, Wi-Fi i jest stosunkowo tani. Czy warto zaufać producentowi i kupić ten model? A może lepiej wybrać coś innego? Odwiedź nasz Ranking Klimatyzatorów 2024