Blaupunkt Arrifana 1414L to mocny konkurent pod względem relacji ceny do oferowanych funkcji i możliwości. To klimatyzator przenośny o naprawdę dużej mocy chłodniczej i grzewczej (wynoszącej w jednym i w drugim przypadku 4 kW), ogromnym przepływie powietrza (450 m³/h) i bardzo wydajnym osuszaczu (2,9 l/h).

Dodatkowo Balunkt Arrifana 1414L można ustawić np. na balkonie, wówczas przez rurę do pomieszczenia będzie wpadać zimne powietrze, co pozwala ograniczyć hałas i usprawnić proces chłodzenia.


Cena Blaupunkt Arrifana 1414L (2023-09-20) – 2599 zł

⏵Sprawdź w ceneo.pl


Blaupunkt Arrifana 1414L w naszej opinii. Zalety i wady

Zalety

 • Dobra relacja ceny do oferowanych możliwości;
 • Imponujący przepływ powietrza;
 • Funkcja SWING;
 • Możliwość pracy na zewnątrz;
 • Funkcja grzania;
 • Bardzo duża wydajność w trybie osuszania;

Wady

 • Spory pobór mocy;
 • W tej cenie klimatyzatory zwykle posiadają możliwość sterowania przez Wi-Fi

Czy warto kupić klimatyzator Blaupunkt Arrifana 1414L? Tak, jeśli szukasz mocnego urządzenia

Blaupunkt Arrifana 1414L to niezła propozycja na rynku klimatyzatorów przenośnych. Urządzenie łączy imponującą moc i przepływ powietrza z funkcjonalnością i rozsądną ceną. Dodatkowym atutem jest możliwość stosowania klimatyzatora wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia, co nie jest często spotykaną funkcją. Do pełni szczęścia brakuje uszczelki okiennej w zestawie i możliwości sterowania przez Wi-Fi.


Jeśli potrzebujesz urządzenia o mniejszej mocy lub dodatkowym wyposażeniu, by nie martwić się koniecznością dokupienia np. uszczelki okiennej, to zerknij na nasz ranking polecanych modeli:

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów


Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Blaupunkt Arrifana 1414L oferuje wysoką moc chłodniczą oraz grzewczą, wynoszącą odpowiednio 4 kW. Urządzenie może być więc stosowane z powodzeniem nawet w nieco większych pomieszczeniach, do ok. 40 m² powierzchni.

Równie imponujący jest przepływ powietrza – 450 m³/h, dzięki czemu klimatyzator przenośny Blaupunkt szybko schłodzi nagrzane powierzchnie. Ważnym aspektem jest również osuszanie powietrza, którego wydajność sięga aż 2,9 l/h, a więc 69,6 l wody na dobę – więcej niż w niejednym wysokiej klasy osuszaczu.

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator mobilny Blaupunkt Arrifana 1414L jest urządzeniem typu 4w1. Znajdziemy więc w nim następujące funkcje:

 • chłodzenia,
 • ogrzewania,
 • osuszania,
 • wentylacji.

Co istotne, model ten możemy ustawić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Ustawienie klimatyzatora np. na balkonie pozwala zredukować odczuwalny hałas, jaki generuje urządzenie. Poza tym sprzęt nie zajmuje miejsca w pokoju, a dodatkowo zwiększa się jego wydajność.

Ważnym udogodnieniem jest także funkcja swing, pozwalająca dokładniej rozprowadzać chłodne powietrze po pomieszczeniu. Zasięg nadmuchu sięga aż 8 m.

Na co dzień użytkownicy mogą wybierać spośród 4 poziomów prędkości wentylatora. Są również tryby auto oraz sleep. O ile w oczyszczaczach powietrza pełnią one istotną rolę, o tyle w klimatyzatorach przenośnych (dość głośnych z natury) nie wpływają istotnie na obniżenie poziomu hałasu.

Zakres temperatur, jaki możemy ustawić w urządzeniu różni się w zależności od wybranego trybu – dla ogrzewania jest to 15-25 st. C, dla chłodzenia zaś 17-30 st. C.

24-godzinny timer to wygodne rozwiązanie, gdy chcemy używać urządzenia przez określoną ilość czasu. Na uwagę zasługują również funkcja autodiagnostyki oraz filtry wlotowe, które zatrzymują większe cząstki zanieczyszczeń.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Blaupunkt Arrifana 1414L

Marka i modelBlaupunkt Arrifana 1414L
Cena2599 zł
Moc chłodnicza i grzewcza4/4 kW
Przepływ powietrza450 m³/h
Rekomendowana powierzchnia40 m²
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania17-30 °C/15-25 °C
Liczba prędkości wentylatora4
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośnośćdo 65 dB
Pobór mocy dla chłodzenia i grzania1535 W/1290 W
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/A++
Długość i średnica przewodu odprowadzającego150 x 15 cm
Waga31 kg

*Przyjmujemy, że na każde 10 m² powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Wygląd

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Arrifana 1414L przód i lewy bok

Wygląd Blaupunkta Arrifany 1414L jednym się spodoba, innym może kojarzyć się nieco przestarzale. Na szczęście to nie wygląd decyduje o przydatności i funkcjonalności danego sprzętu. Charakterystycznymi elementami Arrifany 1414L są okrągła kratka nawiewu z przodu oraz wąska, owalna bryła urządzenia. Klimatyzator waży 31 kg i mierzy 32,5 x 54 x 79 cm. Ważnym elementem konstrukcji są kółka transportowe, które zdecydowanie ułatwiają przemieszczanie.

Galeria zdjęć Blaupunkt Arrifana 1414L

Cena Blaupunkt Arrifana 1414L

Cena Blaupunkt Arrifana 1414L (2023-09-20) – 2599 zł (link do ceneo.pl)

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Klarstein Kraftwerk Smart 10K. Ładny, ale czy dobry?

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów Chłodzenie powietrza Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Klarstein Kraftwerk Smart 10K wynosi 10000 BTU, czyli 2,9 kW. Przepływ …

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Camry CR7902 – normalny, średniej klasy klimatyzator 3w1. Warto go kupić?

Camry CR7902 to klimatyzator przenośny (chłodzenie, wentylacja i osuszanie) o przeciętnej mocy 2,65 kW. …

12 czerwca 2024 · 5 minut czytania

Warmtec Froya KP35W – czy warto go kupić?

Klimatyzator przenośny Warmtec Froya KP35W to wydajne urządzenie, które zapewni komfortowe warunki w pomieszczeniach …

12 czerwca 2024 · 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW2900CO – przeciętna relacja ceny do parametrów

Whirlpool PACW2900CO to typowy przedstawiciel klimatyzatorów przenośnych 3w1. Urządzenie posiada dość przeciętną moc chłodniczą …

7 maja 2024 · 4 minuty czytania

Yoer PAC02W – mocny klimatyzator 4w1 z Chin. Warto dać mu szansę?

Klimatyzator przenośny Yoer PAC02W to ciekawy, choć dość nierówny sprzęt nieznanej marki. Posiada bardzo dużą moc chłodniczą, Wi-Fi i jest stosunkowo tani. Czy warto zaufać producentowi i kupić ten model? A może lepiej wybrać coś innego? Odwiedź nasz Ranking Klimatyzatorów 2024