Rovus Arctic Cooler to małe urządzenie, które przez część sprzedawców jest błędnie określane mianem klimatyzatora, podczas gdy ze względu na swój sposób działania zalicza się do grupy klimatyzerów powietrza. Czy tak niepozorny przedmiot może przynieść ulgę w upalny dzień, doprowadzając do obniżenia temperatury?

Cena Rovus Arctic Cooler (2020-02-06) – brak ofert 

Aktualizacja: dostępny jest nowszy, ulepszony model klimatora Rovus czyli Rovus Arctic Air.
» Zobacz recenzję klimatora Rovus Arctic Air

Chłodzenie powietrza

Klimator (nazywany także klimatyzerem) to urządzenie, które jako czynnik chłodniczy wykorzystuje wodę, niekiedy w postaci lodu. W przypadku klimatyzera Rovus Arctic Cooler do zbiornika można wlać jednorazowo 0,5 l wody. Dystrybutor informuje, iż maksymalna moc chłodnicza tego modelu wynosi 350 W, a więc 0,35 kW.

Tryb pracy i eksploatacja

Klimator Arctic Cooler Rovus został wyposażony w trójstopniową regulację intensywności nawiewu. Według producenta po napełnieniu zbiornika na wodę do pełna urządzenie jest w stanie pracować przez 8 godzin. Chociaż w pierwszej chwili można uznać to za zaletę, to biorąc pod uwagę małą pojemność klimatyzera, taki wynik świadczy o znikomej wydajności Arctic Coolera. Skutkiem ubocznym (niekiedy pożądanym, w innych sytuacjach szkodliwym) procesu chłodzenia jest nawilżanie powietrza.

Użytkownik ma możliwość wyboru preferowanego koloru podświetlenia albo zaprogramowania urządzenia tak, aby co jakiś czas samo zmieniało barwę. Ponadto można używać klimatyzera bez podświetlenia. Arctic Cooler Rovus jest zasilany poprzez kabel USB.

Test efektywności klimatora Arctic Cooler Rovus przeprowadził AdBuster:

Wygląd

Arctic Cooler Rovus ma wymiary 17x17x17 cm, tak więc zmieści się niemal wszędzie. Na jego estetykę pozytywny wpływ ma wspomniana już możliwość zmiany koloru podświetlenia.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Rovus 3w1 Arctic Cooler

Marka i modelRovus Arctic Cooler
Cenab.d.
Moc chłodnicza (kW)0,35
Przepływ powietrza (m³/h)b.d.
Rekomendowana powierzchnia (m²)*>1
Zakres temperatur (°C)brak regulacji
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegowoda
Głośność (dB)b.d.
Pobór mocy (W)b.d.
Klasa energetycznab.d.
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)nie dotyczy
Waga (kg)1,6

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Arctic Cooler Rovus?

Efektywność działania klimatyzera Rovus Arctic Cooler można porównać ze skutecznością wentylatora. W obu przypadkach dochodzi do spadku temperatury odczuwalnej, a nie faktycznej temperatury powietrza w pomieszczeniu, tak więc tylko siedząc blisko urządzenia, odczujemy niewielką ulgę w upalny dzień. Nie jest to jednak rozwiązanie, którego oczekuje większość konsumentów.

Galeria zdjęć Arctic Cooler Rovus

Arctic Cooler Rovus w naszej opinii

Zalety

  • Niewielkie wymiary
  • Kolorowe podświetlanie
  • Niska cena

Wady

  • Skrajnie niska efektywność chłodzenia

Rovus Arctic Cooler doczekał się udoskonalonej wersji, której nazwa to 3w1 Arctic Air Ultra Rovus.

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

2 komentarze

  • <cite class="fn">Kamil</cite> <span class="says">says:</span>

    To niestety nie obniża temperatury w pomieszczeniu. To może przez kilka kwadransów dmuchać chłodniejszym powietrzem, ale w praktyce wiatrak obrotowy robi lepszą robotę.
    Nabrałem się, że można tanio, ale finalnie kupiłem normalny klimatyzator przenośny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB12HP/PACB212HP. Czy warto kupić?

Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Lidl Comfee. Czy warto kupić? (Aktualizacja 29.05.2023)

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą …