Powstała w 2002 roku polska firma Adler wchodzi obecnie w skład Adler Group Europe, skupiając wymienioną markę, jak również dość znane Camry, Gerlach oraz Mesko. Szeroki asortyment tych firm to m.in. klimatyzatory przenośne, w tym recenzowany tu model AD 7925.

W relacji ceny do wydajności jest to jedna z lepszych propozycji na rynku klimatyzatorów 3w1. Urządzenie dysponuje mocą 12000 BTU, a więc 3,5 kW. Posiada też duży przepływ powietrza – aż 450 m³/h, co pozwoli szybko schłodzić powierzchnię. Minusem klimatyzatora Adler są kiepsko spasowane elementy montażowe, co może irytować przy instalacji i pierwszym uruchomieniu urządzenia.

Cena Adler AD 7925 (2023-10-06) – 1690 zł (link do Ceneo.pl)

Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Zważywszy na niską ceną urządzenia, Adler AD 7925 oferuje naprawdę przyzwoitą moc chłodniczą, wynoszącą 3,5 kW (12000 BTU). Nie ma trybu grzewczego, jest za to równie imponujący przepływ powietrza – 450 m³/h, dzięki czemu klimatyzator przenośny Adler szybko schłodzi nagrzane powierzchnie.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę jeszcze na osuszacz. 1,17 l/h to może niezbyt powalający wynik, jednak do codziennego użytku wystarczy.

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator mobilny Adler AD 7925 jest urządzeniem typu 3w1. Znajdziemy więc w nim funkcje:

  • chłodzenia
  • osuszania
  • wentylacji

Brakuje natomiast trybu ogrzewania pomieszczeń, co przy niskiej cenie urządzenia (niespełna 1500 zł) nie powinno być dużym zaskoczeniem.

Adler AD 7925 wyposażono we wszystkie podstawowe funkcje. Jest więc m.in. funkcja swing (automatyczna oscylacja żaluzji nawiewu), która dostępna jest z poziomu panelu sterowania, jak i pilota. Jeden i drugi element zaprojektowano w sposób intuicyjny i ergonomiczny.

Oprócz funkcji swing znajdziemy również timer (programator czasu), który pozwala ustawić czas wyłączenia się sprzętu.

Co ciekawe, producent dopuszcza również zastosowanie modułu WiFi – jest ono jednak dostępna jako opcja, za którą musimy dodatkowo zapłacić.

Adler AD 7925 pilot oraz panel sterowania

Panel sterowania klimatyzatora Adlera AD 7925 wraz z dołączanym w zestawie pilotem. Źródło: materiały Ranking-oczyszczaczy.pl

Oprócz klimatyzatora otrzymujemy pilot, gwarancję oraz rurę wyrzutową ze złączką i adapterem. Zestaw nie jest zbyt bogaty, a podczas montażu poszczególnych elementów zwróciliśmy uwagę, że są one niezbyt dobrze spasowane, a łączenie części nie przebiega płynnie.

W środku klimatyzatora przenośnego Adler AD 7925 znajdziemy czynnik chłodzący R290, bardziej ekologiczny (o zredukowanej emisji CO2) od oferowanego jeszcze niedawno R410A.

Jak klimatyzator Adler prezentuje się na tle konkurencji?

⏵ Zobacz Ranking

Wygląd

Adler AD 7925 wraz z rurą wyrzutową

Klimatyzator przenośny Adler AD 7925 wraz z rurą wyrzutową. Źródło: materiały Ranking-oczyszczaczy.pl

Adler AD 7925 przypomina nieco z wyglądu klimatyzery (klimatyzatory ewaporacyjne). Wąska, prostokątna bryła urządzenia skrywa jednak całkiem wydajny sprzęt. Z przodu umieszczono okrągłą kratkę wylotową z oscylacyjnymi żaluzjami. Z pozostałych 3 stron znajdziemy kratkę z filtrem wstępnym. Poręcznym rozwiązaniem jest również uchwyt na kabel zasilający znajdujący się z tyłu urządzenia.

Adler AD 7925 tył wraz z uchwytem na kabel i otworem na rurę wyrzutową

Tył klimatyzatora przenośnego Adler, a wraz z nim otwór na rurę wyrzutową oraz uchwyt na kabel zasilający. Źródło: materiały Ranking-oczyszczaczy.pl

Klimatyzator przenośny Adler waży 28 kg i mierzy 40,6 x 30 x 83 cm. W manewrowaniu sprzętem pomagają kółka transportowe.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Adler AD7925

Marka i modelAdler AD 7925
Cena (zł)1690
Moc chłodnicza (kW) i grzewcza3,5 kW/-
Przepływ powietrza (m³/h)450
Rekomendowana powierzchnia (m²)40
Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania17-30
Liczba prędkości wentylatora4
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność (dB)do 65
Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1300/-
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/-
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 15
Waga (kg)31

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Adler AD 7925?

Adler AD 7925 to dobra propozycja dla osób szukających tanich, prostych klimatyzatorów przenośnych. W urządzeniu brakować może WiFi czy trybu ogrzewania. Wysoka moc chłodnicza (3,5 kW) oraz duży przepływ powietrza (450 m³/h) zdają się jednak te braki rekompensować. Urządzenie sprawdzi się na powierzchni ok. 30-40 m².

Galeria zdjęć Adler AD 7925

Adler AD 7925 w naszej opinii

Zalety

  • Dobra relacja ceny do oferowanych możliwości
  • Imponujący przepływ powietrza
  • Timer
  • Funkcja swing

Wady

  • Brak listwy lub rękawa okiennego w zestawie
  • Niewygodny montaż poszczególnych elementów

Cena Adler AD 7925

Cena Adler AD 7925 (2023-10-06) – 1690 zł (link do Ceneo.pl)

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACB12HP/PACB212HP. Czy warto kupić?

Whirlpool PACB212HP – Zalety i Wady Whirlpool PACB212HP – najważniejsze informacje Do niedawna amerykański Whirlpool sprzedawał całkiem udany model klimatyzatora …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Fersk Lite. Czy warto kupić?

Fersk Lite to nowy klimatyzator przenośny znanej już marki Fersk. Jego wydajność jest niższa niż poprzednich urządzeń tego producenta (wynosi …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H. Czy warto kupić?

Klimatyzator przenośny TCL TAC-09CPB/H to urządzenie o mocy chłodniczej 2,6 kW. Sprawdzi się zatem w mniejszych pomieszczeniach. Recenzowany model raczej nie …

· 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338CW. Czy warto kupić?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny o wysokiej mocy chłodniczej (3,4 kW). Od swojego bliźniaka sprzedawanego pod nazwą Electrolux EXP34U338HW różni się brakiem funkcji grzewczej. Recenzowany model …

· 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Lidl Comfee. Czy warto kupić? (Aktualizacja 29.05.2023)

Sieć supermarketów Lidl wprowadziła dziś do swojej oferty klimatyzator przenośny serii Comfee. W poprzednich latach urządzenie to dysponowało przyzwoitą mocą …