Klimatyzator przenośny Adler AD 7925. Czy warto kupić?

Maciej Kluba
Maciej Kluba
4 minuty czytania

Powstała w 2002 roku polska firma Adler wchodzi obecnie w skład Adler Group Europe, skupiając wymienioną markę, jak również dość znane Camry, Gerlach oraz Mesko. Szeroki asortyment tych firm to m.in. klimatyzatory przenośne, w tym recenzowany tu model AD 7925.

W relacji ceny do wydajności jest to jedna z lepszych propozycji na rynku klimatyzatorów 3w1. Urządzenie dysponuje mocą 12000 BTU, a więc 3,5 kW. 

Posiada też duży przepływ powietrza – aż 450 m³/h, co pozwoli szybko schłodzić powierzchnię. Minusem klimatyzatora Adler są kiepsko spasowane elementy montażowe, co może irytować przy instalacji i pierwszym uruchomieniu urządzenia.


Cena Ravanson KM9900+ (2024-05-24) – 1295 zł

⏵Sprawdź ofertę Ceneo.pl


Adler AD 7925 w naszej opinii

Zalety

  • Dobra relacja ceny do oferowanych możliwości
  • Imponujący przepływ powietrza
  • Timer
  • Funkcja swing

Wady

  • Brak listwy lub rękawa okiennego w zestawie
  • Niewygodny montaż poszczególnych elementów

Czy warto kupić klimatyzator Adler AD 7925?

Adler AD 7925 to dobra propozycja dla osób szukających tanich, prostych klimatyzatorów przenośnych.

W urządzeniu brakować może WiFi czy trybu ogrzewania. Wysoka moc chłodnicza (3,5 kW) oraz duży przepływ powietrza (450 m³/h) zdają się jednak te braki rekompensować.

Urządzenie sprawdzi się na powierzchni ok. 30-40 m².

Chłodzenie i ogrzewanie powietrza

Zważywszy na niską ceną urządzenia, Adler AD 7925 oferuje naprawdę przyzwoitą moc chłodniczą, wynoszącą 3,5 kW (12000 BTU). Nie ma trybu grzewczego, jest za to równie imponujący przepływ powietrza – 450 m³/h, dzięki czemu klimatyzator przenośny Adler szybko schłodzi nagrzane powierzchnie.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę jeszcze na osuszacz. 1,17 l/h to może niezbyt powalający wynik, jednak do codziennego użytku wystarczy.

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator mobilny Adler AD 7925 jest urządzeniem typu 3w1. Znajdziemy więc w nim funkcje:

  • chłodzenia
  • osuszania
  • cyrkulacja powietrza

Brakuje natomiast trybu ogrzewania pomieszczeń, co przy niskiej cenie urządzenia (niespełna 1500 zł) nie powinno być dużym zaskoczeniem.

Adler AD 7925 wyposażono we wszystkie podstawowe funkcje. Jest więc m.in. funkcja swing (automatyczna oscylacja żaluzji nawiewu), która dostępna jest z poziomu panelu sterowania, jak i pilota. Jeden i drugi element zaprojektowano w sposób intuicyjny i ergonomiczny.

Oprócz funkcji swing znajdziemy również timer (programator czasu), który pozwala ustawić czas wyłączenia się sprzętu.

Co ciekawe, producent dopuszcza również zastosowanie modułu WiFi – jest ono jednak dostępna jako opcja, za którą musimy dodatkowo zapłacić.

adler-ad-7925-pilot-panel

Panel sterowania klimatyzatora Adlera AD 7925 wraz z dołączanym w zestawie pilotem. Źródło: materiały Ranking-oczyszczaczy.pl

Oprócz klimatyzatora otrzymujemy pilot, gwarancję oraz rurę wyrzutową ze złączką i adapterem. Zestaw nie jest zbyt bogaty, a podczas montażu poszczególnych elementów zwróciliśmy uwagę, że są one niezbyt dobrze spasowane, a łączenie części nie przebiega płynnie.

W środku klimatyzatora przenośnego Adler AD 7925 znajdziemy czynnik chłodzący R290, bardziej ekologiczny (o zredukowanej emisji CO2) od oferowanego jeszcze niedawno R410A.

Jak klimatyzator Adler prezentuje się na tle konkurencji?

Tańsze modele znajdziesz w rankingu opłacalności klimatyzatorów przenośnych na ten rok, przygotowany przez naszych ekspertów: 

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów

Wygląd

adler-ad-7925-rura-wylotowa

Klimatyzator przenośny Adler AD 7925 wraz z rurą wyrzutową. Źródło: materiały Ranking-oczyszczaczy.pl

Adler AD 7925 przypomina nieco z wyglądu klimatyzery (klimatyzatory ewaporacyjne). Wąska, prostokątna bryła urządzenia skrywa jednak całkiem wydajny sprzęt. Z przodu umieszczono okrągłą kratkę wylotową z oscylacyjnymi żaluzjami. Z pozostałych 3 stron znajdziemy kratkę z filtrem wstępnym. Poręcznym rozwiązaniem jest również uchwyt na kabel zasilający znajdujący się z tyłu urządzenia.

adler-ad-7925-uchwyt-na-kabel

Tył klimatyzatora przenośnego Adler, a wraz z nim otwór na rurę wyrzutową oraz uchwyt na kabel zasilający. Źródło: materiały Ranking-oczyszczaczy.pl

Klimatyzator przenośny Adler waży 28 kg i mierzy 40,6 x 30 x 83 cm. W manewrowaniu sprzętem pomagają kółka transportowe.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Adler AD7925

Marka i modelAdler AD 7925
Cena (zł)1690
Moc chłodnicza (kW) i grzewcza3,5 kW/-
Przepływ powietrza (m³/h)450
Rekomendowana powierzchnia (m²)40
Zakres temperatur (°C) dla chłodzenia i grzania17-30
Liczba prędkości wentylatora4
Rodzaj czynnika chłodzącegoR290
Głośność (dB)do 65
Pobór mocy (W) dla chłodzenia i grzania1300/-
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzaniaA/-
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)150 x 15
Waga (kg)31

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Galeria zdjęć Adler AD 7925

Cena Adler AD 7925

Cena Adler AD 7925  – 1690 zł (link do Ceneo.pl)

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Źródła:

Producent: adler.com.pl

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

30 kwietnia 2024 · 3 minuty czytania

Camry CR7902 – normalny, średniej klasy klimatyzator 3w1. Warto go kupić?

Camry CR7902 to klimatyzator mobilny 3w1 o mocy 2,6 kW. Urządzenie nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale też trudno mu coś zarzucić. Ot zwyczajny, dobry klimatyzator. Czy warto go kupić? A może da się znaleźć w podobnej cenie bardziej opłacalne urządzenia?

26 kwietnia 2024 · 5 minut czytania

Delonghi PAC EL112 CST – wszechstronny klimatyzator z serii Pinguino

Szukasz sprawdzonego sposobu na ochłodę w lecie? Sprawdź recenzję klimatyzatora przenośnego Delonghi Delonghi PAC EL112 CST. To dobry sprzęt, który pozwoli Ci zapomnieć o upałach. W naszej recenzji analizujemy jego parametry oraz opłacalność. Jeśli chcesz poznać innej modele klimatyzatorów, odwiedź nasz ranking i wybierz sprzęt dla siebie!

18 kwietnia 2024 · 4 minuty czytania

Climative JET WiFi 4,1 kW – czy warto kupić tak mocny klimatyzator?

Climative AC41-S JET WiFi 4,1 kW to klimatyzator przenośny, który jest wyposażony w trzy podstawowe tryby pracy: chłodzenie, osuszanie i …

18 kwietnia 2024 · 4 minuty czytania

Yoer PAC02W – mocny klimatyzator 4w1 z Chin. Warto dać mu szansę?

Klimatyzator przenośny Yoer PAC02W to ciekawy, choć dość nierówny sprzęt nieznanej marki. Posiada bardzo dużą moc chłodniczą, Wi-Fi i jest stosunkowo tani. Czy warto zaufać producentowi i kupić ten model? A może lepiej wybrać coś innego? Odwiedź nasz Ranking Klimatyzatorów 2024

18 kwietnia 2024 · 5 minut czytania

Warmtec Froya KP35W – czy warto go kupić?

Warmtec Froya KP35W to wydajne urządzenie, które sprawdzi się do większych pomieszczeń. Stosunek ceny do wydajności wypada tu zdecydowanie korzystnie. Jeśli chcesz poznać inne nasze produkty, sprawdź ranking przenośnych klimatyzatorów i dowiedz się więcej!